Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Götaälvdalsträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Götaälvdalsträffen
Arrangörsorganisation: OK Gipen
Datum: lördag 8 september 2018

D21

6 220 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amilia BjörklundSävedalens AIK58:519:27
2Elvira BjörklundTrollhättans SOK59:03+0:129:29
3Emelie SvalinVänersborgs SK1:15:03+16:1212:03
4Linda ErikssonOK Skärmen1:21:28+22:3713:05
5Hedda Bergqvist-kringstadGöteborg-Majorna OK1:23:23+24:3213:24
Maria LundStenungsunds OKej godkänd
Malin SettergrenHalmstad OKej start

H21

8 810 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:03:117:10
2Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad1:06:55+3:447:35
3Mattias NilssonÄrla IF1:10:36+7:258:00
4Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK1:14:05+10:548:24
5Niklas HidmanHalmstad OK1:25:15+22:049:40
6Jonatan LarssonUddevalla OK1:29:45+26:3410:11
7Magnus HedmanKungälvs OK1:31:40+28:2910:24
8Johan SandströmTrollhättans SOK1:32:42+29:3110:31
9Oscar GustafssonIdefjordens SK1:46:58+43:4712:08

H21 Kort

7 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan SjögrenVänersborgs SK1:08:449:46
2Andreas KarlssonSävedalens AIK1:28:50+20:0612:38

D18

4 310 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Vera UhrbergBrattås CKej start
Tilda MelkstamLerums SOKej start

D16

3 640 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LindOK Skärmen30:548:29
2Ida SüdhoffBrattås CK42:23+11:2911:38
3Frida JohanssonOK Skärmen44:19+13:2512:10
4Alma AppelgrenTrollhättans SOK44:21+13:2712:11
5Hilda MartanderTrollhättans SOK49:18+18:2413:32
Agnes ErikssonTrollhättans SOKej start
Agnes GleisnerOK Skärmenej start

H16

4 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David AlménTrollhättans SOK42:069:10
2Elias ThörnbladTrollhättans SOK45:26+3:209:53
3Arvid EkströmStenungsunds OK51:52+9:4611:17
4Melker AnderssonEds SK54:13+12:0711:48
5Johan LundStenungsunds OK54:25+12:1911:51
6Axel BrönnestamOK Gipen56:48+14:4212:22
7Erik JohanssonOK Alehof1:21:14+39:0817:41
8Erik PerssonBrattås CK1:29:27+47:2119:29
9William WasseniusUddevalla OK1:30:45+48:3919:46
Willy FjällborgStenungsunds OKej start
Adrian SjödinIK Hakarpspojkarnaej start

D14

3 170 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia BogeOK Alehof33:3610:35
2Elsa MartanderTrollhättans SOK36:06+2:3011:23
3Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna38:58+5:2212:17
4Matilda WallströmSävedalens AIK39:09+5:3312:21
5Elsa MoqvistLerums SOK40:56+7:2012:54
6Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb43:03+9:2713:34
7Emilia SandinOK Skärmen43:27+9:5113:42
Felicia SandinOK Skärmenej godkänd
Signe LundqvistSjövalla FKej start

H14

3 170 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas BoströmOK Alehof32:5810:23
2Hjalmar OlssonUddevalla OK33:04+0:0610:25
3Isak ThörnbladOK Flundrehof34:46+1:4810:58
4Adrian BergqvistOK Alehof37:21+4:2311:46
5Alwin EinarssonKungälvs OK45:17+12:1914:17
6Erik SüdhoffBrattås CK52:26+19:2816:32
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Max NymanOK Gipenej start
Lukas GrothKungälvs OKej start

D14 Kort

2 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella PellméStenungsunds OK35:4013:52

H14 Kort

2 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig KarlssonTrollhättans SOK37:0814:26
2Albin AppelgrenTrollhättans SOK39:00+1:5215:10

D12

2 570 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea EnbomVänersborgs SK21:258:20
2Alva OlssonÅmåls OK23:57+2:329:19
3Emma ChristianssonUddevalla OK24:56+3:319:42
4Lisa Hafstad WallanderBrattås CK27:36+6:1110:44
5Malva ArvidssonBrattås CK28:04+6:3910:55
6Molly BergstrandBrattås CK29:37+8:1211:31
7Miranda WallströmSävedalens AIK30:01+8:3611:40
8Linn EnbomVänersborgs SK33:31+12:0613:02
9Lilly JorehedOK Gipen34:34+13:0913:27
10Emilie HellströmÅmåls OK39:09+17:4415:14
11Vera KlingbergLjungskile FK43:57+22:3217:06
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Saga KällstrandÅmåls OKej start

H12

2 570 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin SkottÅmåls OK18:237:09
2Arvid HermanssonKungälvs OK21:21+2:588:18
3Eric ÅhlÅmåls OK24:26+6:039:30
4Axel EkdalaKungälvs OK27:19+8:5610:37
5Simon ThörnbladOK Flundrehof30:04+11:4111:41
6Viktor NilssonStångenäs AIS30:20+11:5711:48
7Alexander FedjeFrölunda OL33:17+14:5412:57
8Pontus NilssonÅmåls OK34:21+15:5813:21
9Harald RoessnerKvillebyns SK44:19+25:5617:14
Alexander LännhultEds SKej start

D10

1 790 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eira OlssonÅmåls OK11:226:21
2Agnes BogeOK Alehof13:55+2:337:46
3Alice KällstrandÅmåls OK14:17+2:557:58
4Emma HellströmÅmåls OK15:03+3:418:24
5Jonna ÅhlÅmåls OK15:07+3:458:26
6Olivia GustafssonTrollhättans SOK16:15+4:539:04
7Elsa ForsengLjungskile FK17:44+6:229:54
8Moa WallströmSävedalens AIK18:48+7:2610:30
9Elina ChristianssonUddevalla OK19:28+8:0610:52
10Elly EinarssonKungälvs OK20:11+8:4911:16
11Moa LindgrenSävedalens AIK20:13+8:5111:17
12Elin SundbergLjungskile FK20:17+8:5511:19
Celia KlingbergLjungskile FKej start

H10

1 790 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid ErikssonÅmåls OK10:265:49
2Anton ArvidssonBrattås CK11:23+0:576:21
3Gabriel HogedalVänersborgs SK11:50+1:246:36
4Simon SkottÅmåls OK13:03+2:377:17
5Daniel Wong LarssonTrollhättans SOK13:47+3:217:42
6William LännhultEds SK14:55+4:298:20
7Arvid LanneKungälvs OK15:19+4:538:33
8Ludvig LindenauOK Alehof19:42+9:1611:00
9Lukas EnglundTrollhättans SOK26:44+16:1814:56

D35

5 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny EkströmStenungsunds OK1:23:0415:51

H35

7 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LindgrenSävedalens AIK1:12:3810:19
2Linus LännhultEds SK1:24:52+12:1412:04

D40

4 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina HellströmÅmåls OK54:4812:42
2Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL58:36+3:4813:35
Ulla EinarssonKungälvs OKej godkänd

H40

6 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas JohanssonÅmåls OK57:169:12
2Magnus VedinTrollhättans SOK1:18:29+21:1312:37
Sven BogeOK Alehofej godkänd
Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OKej start

D45

3 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin EkdalaKungälvs OK43:1711:04
2Karolina MelkstamLerums SOK1:13:24+30:0718:46

H45

5 650 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn GrothKungälvs OK49:418:47
2Jörgen ÅhlÅmåls OK51:52+2:119:10
3Jens ArvidssonIF Rigor52:18+2:379:15
4Pål MagnussonUddevalla IS58:39+8:5810:22
5Pär MoqvistLerums SOK58:42+9:0110:23
6Stefan JohanssonKungälvs OK1:03:58+14:1711:19
7Thomas BergstrandBrattås CK1:11:38+21:5712:40
8Olof MartanderTrollhättans SOK1:18:08+28:2713:49
9Henrik PellméStenungsunds OK1:20:38+30:5714:16
10Bo KronOK Flundrehof1:27:40+37:5915:30
11Henrik MelkstamLerums SOK1:52:06+1:02:2519:50
12Niclas NygrenFrölunda OL1:53:39+1:03:5820:06
Gabriel ThörnbladOK Flundrehofej godkänd
Per BaierTolered-Utby Ol-klubbej start

D50

3 730 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta ErikssonUddevalla OK40:4210:54
2Lena PeterssonOK Alehof44:14+3:3211:51
3Katarina AlmehedFrölunda OL51:52+11:1013:54
4Karin LaurellOK Flundrehof52:07+11:2513:58

H50

5 240 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik OlssonBrattås CK40:337:44
2Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK49:26+8:539:26
3Patrik SvantessonTrollhättans SOK49:51+9:189:30
4Karl ErikssonUddevalla OK59:47+19:1411:24
5Gert AnderssonEds SK1:01:15+20:4211:41
6Gunnar HallOK Skogsvargarna1:11:08+30:3513:34
7Ulf AlmehedFrölunda OL1:11:45+31:1213:41
8Fredrik NilssonStångenäs AIS1:33:28+52:5517:50
9Hans-Olof PerssonOK Alehof1:39:32+58:5918:59
Martin EkdalaKungälvs OKej godkänd

D55

3 730 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel JernstigTrollhättans SOK41:3911:09 Ladda ner rutt i gpx-format
2Nina BejbomUddevalla OK47:29+5:5012:43
3Christina BirathStenungsunds OK53:31+11:5214:20
Mona OlssonBrattås CKej godkänd

H55

4 730 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan HanssonStenungsunds OK40:318:33
2Axel WasseniusUddevalla OK42:21+1:508:57
3Jörgen HallénTrollhättans SOK46:40+6:099:51
4Anders AxelssonOK Skogsvargarna50:06+9:3510:35
5Staffan AsplundKungälvs OK50:34+10:0310:41
6Mats HugosonKvillebyns SK56:01+15:3011:50
7Mats LindströmOK Skärmen56:37+16:0611:58
8Anders KjellbergOK Flundrehof56:42+16:1111:59
9Christer CarlssonIK Uven59:00+18:2912:28
10Börje PålssonUddevalla IS1:02:05+21:3413:07
11Hans-Olof HolmOK Skogsvargarna1:07:53+27:2214:21
12Bengt ZetterbergOK Skärmen1:09:43+29:1214:44
13Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:10:59+30:2815:00
14Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:13:08+32:3715:27
15Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:26:02+45:3118:11
16Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK2:01:18+1:20:4725:38
Håkan SörenssonTrollhättans SOKej start

D60

3 250 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK31:429:45
2Kerstin BurmanKvillebyns SK35:02+3:2010:46
3Kerstin Haugen LundStenungsunds OK45:55+14:1314:07
4Monika NilssonOK Alehof49:23+17:4115:11
5Eva KarlssonUddevalla OK51:45+20:0315:55
Anneli Brander NilssonStenungsunds OKej start

H60

4 310 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BjörklundSävedalens AIK42:089:46
2Stefan JohanssonTrollhättans SOK44:09+2:0110:14
3Ulf PetersonKungälvs OK46:21+4:1310:45
4Johan KarlssonTrollhättans SOK51:54+9:4612:02
5Ulf BjörkdahlHerrestads AIF52:49+10:4112:15
6Roger GustafssonIdefjordens SK53:13+11:0512:20
7Björn BorgGöteborg-Majorna OK54:58+12:5012:45
8Thomas KarlssonFrämmestads IK56:31+14:2313:06
9Lars JanlövIF Åland57:18+15:1013:17
10Arne LundStenungsunds OK1:06:39+24:3115:27
Thomas LundgrenTrollhättans SOKej start

D65

3 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla HogedalVänersborgs SK47:2714:36

H65

3 910 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo KarlssonLjungskile FK41:3510:38
2Lars HogedalVänersborgs SK45:43+4:0811:41
3Hans EkbergTrollhättans SOK47:46+6:1112:12
4Kent KardellLjungskile FK48:13+6:3812:19
5Josef HåkanssonOK Skärmen49:14+7:3912:35
6Lars EkbergTrollhättans SOK51:47+10:1213:14
7Jan-Erik PålssonUddevalla IS53:37+12:0213:42
8Matti LindqvistTrollhättans SOK54:05+12:3013:49
9Roalh KlevelandKvillebyns SK54:11+12:3613:51
10Gunnar BejbomUddevalla OK54:26+12:5113:55
11Hans Andersson StrinningUddevalla OK55:58+14:2314:18
12Dan WidercrantzOK Skärmen57:43+16:0814:45
13Roland MattssonOK Skärmen1:04:14+22:3916:25

D70

2 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid Rex WallströmOK Landehof36:5613:14
2Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK39:34+2:3814:10
3Ingegerd OlssonOK Alehof49:21+12:2517:41

H70

3 730 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart HermanssonStångenäs AIS40:5010:56
2Leif LöfTrollhättans SOK42:04+1:1411:16
3Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb49:11+8:2113:11
4Olof KarlssonUddevalla OK55:07+14:1714:46
5Bengt BörjessonOK Alehof1:04:06+23:1617:11
6Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS1:04:07+23:1717:11
7Bertil QvickKungälvs OK1:16:39+35:4920:32
8Sten OlssonOK Alehof1:30:14+49:2424:11
Johnny KarlssonUddevalla OKej godkänd
Hans LindqvistTrollhättans SOKej start
Jonas LarssonOK Kullingshofej start

D75

2 790 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK36:5513:13
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK40:36+3:4114:33
3Birgitta StenströmVänersborgs SK46:42+9:4716:44
4Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK55:32+18:3719:54
5Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:02:51+25:5622:31
Elvy BörjessonOK Alehofej start
Ulla LindheIK Sternej start

H75

3 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar PerssonSvanesunds GIF46:3614:20
2Göte NatanaelssonLjungskile FK48:49+2:1315:01
3Sven PerssonLjungskile FK59:18+12:4218:14

Inskolning

1 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Sofia RoessnerKvillebyns SKfullföljt

U1

1 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar OlssonÅmåls OK15:439:14
2Elias ChristianssonUddevalla OK16:19+0:369:35
3Knut ErikssonBrattås CK16:34+0:519:44
4Svea PellméStenungsunds OK17:35+1:5210:20
5Madeleine BergqvistOK Alehof19:02+3:1911:11
6Elias BergqvistOK Alehof19:12+3:2911:17
7Nora EngqvistOK Flundrehof19:55+4:1211:42
8Ester OhlssonBrattås CK20:37+4:5412:07
9Ebba ForsengLjungskile FK23:22+7:3913:44
10Jakob SundbergLjungskile FK23:40+7:5713:55
11Patricia ErikssonOK Skärmen27:19+11:3616:04
12Hanna LarssonOK Gipen30:20+14:3717:50

U2

1 790 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilding MartinssonLerums SOK13:587:48
2Markus PålssonKvillebyns SK14:18+0:207:59
3Nils ErikssonBrattås CK14:32+0:348:07
4William FedjeFrölunda OL17:34+3:369:48
5Einar RoessnerKvillebyns SK18:09+4:1110:08
6Oskar GustafssonTrollhättans SOK19:58+6:0011:09
7Alexander JohanssonOK Gipen20:39+6:4111:32
8Joel SimonssonSvanesunds GIF21:01+7:0311:44
9Arvid JonassonSvanesunds GIF21:32+7:3412:01
10Tuva LinanderSvanesunds GIF23:34+9:3613:09
11Sigrid BäckarIFK Göteborg Orientering23:57+9:5913:22
12Vilhelm BäckarIFK Göteborg Orientering25:43+11:4514:22
13Klas EkbomSvanesunds GIF26:24+12:2614:44
14Sofia SellgrenBrattås CK31:45+17:4717:44
15Jessica ErikssonOK Skärmen50:21+36:2328:07
16Rebecca ErikssonOK Skärmen50:24+36:2628:09
Elias OhlssonBrattås CKej start

Öppen motion 1

1 910 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inez WallebäckLjungskile FK19:4310:19
1Hillevi WallebäckLjungskile FK19:4310:19
3Ulrika AppelgrenTrollhättans SOK21:37+1:5411:19
4Ebba CarlssonUddevalla OK24:52+5:0913:01

Öppen motion 3

2 640 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda ErikssonOK Flundrehof33:1312:34
2Karin EngqvistOK Flundrehof34:14+1:0112:58
3Cenny AppelgrenTrollhättans SOK38:35+5:2214:36
4Erik FedjeFrölunda OL40:17+7:0415:15
5Jonas HermanssonKungälvs OK53:50+20:3720:23
6Liv LindOK Skärmen56:18+23:0521:19
7Maria BjörklundTrollhättans SOK1:00:13+27:0022:48
8Erwin SpijkerOK Gipen1:00:47+27:3423:01
9Linus BoströmOK Alehof1:13:12+39:5927:43

Öppen motion 5

3 570 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle MellbournTrollhättans SOK29:268:14
2Franz WallebäckLjungskile FK30:46+1:208:37
3Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna52:16+22:5014:38
4Patrik JohanssonLerums SOK54:25+24:5915:14 Ladda ner rutt i gpx-format
5Erika JensenÅmåls OK57:51+28:2516:12
6Marika OgreliusKlubblös59:32+30:0616:40
7Maria AlfredssonTrollhättans SOK1:01:05+31:3917:06
8Johan MobergTrollhättans SOK1:03:15+33:4917:43 Ladda ner rutt i gpx-format
9Annika EdhOK Skogshjortarna1:04:30+35:0418:04
10Caroline OhlssonBrattås CK1:04:56+35:3018:11
11Mats OhlssonBrattås CK1:06:56+37:3018:44
12Anna LindenauOK Alehof1:11:50+42:2420:07
13Katrin PellméStenungsunds OK1:36:45+1:07:1927:06
Robin NyqvistKungälvs OKutgått

Öppen motion 7

3 200 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HallmanTrollhättans SOK34:3710:49
2Therese LjungbergOK Skärmen36:28+1:5111:23
3Johan SundbergLjungskile FK38:27+3:5012:00
4Linda WetterKungälvs OK38:36+3:5912:03
5Lars KarlssonTrollhättans SK40:17+5:4012:35
6Jenny ArvidssonBrattås CK43:28+8:5113:35
7Christina SüdhoffBrattås CK43:53+9:1613:42
8Martin EnströmTrollhättans SOK52:51+18:1416:30
9Henrik SahlbergIFK Göteborg Orientering54:17+19:4016:57
10Bengt-Rune WallströmIK Uven55:40+21:0317:23
11Algot HanssonKungälvs OK59:31+24:5418:35
12Bo CederlöfKFUM Örebro OK1:00:40+26:0318:57
13In-Anna KnutsdotterKlubblös1:00:49+26:1219:00
14Kent-Erik RosengrenTrollhättans SK1:05:41+31:0420:31
15Krister WessmarkOK Flundrehof1:05:47+31:1020:33
16Jon-Anders BäckarKlubblös1:16:52+42:1524:01
17Anna LjungkvistIFK Göteborg Orientering1:24:45+50:0826:29
18Tove JohanssonOK Alehof1:26:24+51:4727:00
Karin CederlöfKFUM Örebro OKutgått

Öppen motion 8

4 620 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan WikströmSävedalens AIK36:497:58
2Mattias KlingbergLjungskile FK38:58+2:098:26
3Martin SchagerlindTrollhättans SOK39:16+2:278:29
4Jonas ZakariassonUddevalla OK42:45+5:569:15
5Marcus WetterKungälvs OK47:28+10:3910:16
6Mats ChristianssonUddevalla OK48:49+12:0010:33
7Per BladLjungskile FK49:44+12:5510:45
8Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb54:32+17:4311:48
9Nichlas WallströmSävedalens AIK1:01:32+24:4313:19
10Jonas NielsenOK Skogshjortarna1:01:46+24:5713:22
11Fredrik ErikssonOK Flundrehof1:04:22+27:3313:55
12Tomas CarlssonÅmåls OK1:05:18+28:2914:08
13Niklas CarlssonKlubblös1:08:55+32:0614:55
14Oscar KarlssonTrollhättans SOK1:09:20+32:3115:00
15Magnus TörnqvistNynäshamns OK1:12:32+35:4315:41
16Roger LundinFK Herkules1:34:46+57:5720:30
17Björn LindbladSävedalens AIK1:36:02+59:1320:47
18Ylva WängdahlOK Gipen1:43:15+1:06:2622:20
Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Matts LarssonTrollhättans SOKutgått

Öppen motion 9

7 610 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus ArvidssonBrattås CK1:05:018:32
2Fredrik NobornIFK Göteborg1:05:54+0:538:39
3Roine PetterssonIFK Göteborg Orientering1:13:44+8:439:41
4Hans MelinGöteborg-Majorna OK1:17:16+12:1510:09
5Daniel HägerstrandKungälvs OK1:28:59+23:5811:41
6Simon CorneliussonOK Löftan1:32:31+27:3012:09
6Emil LindbladSävedalens AIK1:32:31+27:3012:09
8Jonas HöijerSävedalens AIK1:36:41+31:4012:42
9Johan UnemanOK Alehof1:40:01+35:0013:08
10Risto PonkalaAlpi1:47:53+42:5214:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser