Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Helg utan älg, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Helg utan älg
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: lördag 13 oktober 2018 - söndag 14 oktober 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

Öppen motion 5

4 080 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Simon StålhammarTullinge SK31:13
2Ulf ErikssonGävle OK35:05+3:52
3Lars JohanssonKlubblös35:53+4:40
4Amelie PeterssonKlubblös35:55+4:42
5Elisabeth StålhammarTullinge SK40:19+9:06
6Elena KurashovaFK Åsen40:49+9:36
7Britt-Marie ErikssonGävle OK41:14+10:01
8Erik LinderVäsby OK43:02+11:49Ladda ner rutt i gpx-format
9Ann Hermansson AlmHagaby GoIF Örebro43:13+12:00
10Linda Kraft UnossonKalmar OK43:52+12:39
11Ulf ArvidssonVäxjö OK44:40+13:27
12Eva LenellMälarö SOK45:50+14:37
13Christin ForsbergOK Ravinen46:33+15:20
14Lars SimonssonUppsala mastersimklubb46:41+15:28
15Birgitta HenrikssonJärla Orientering47:18+16:05
16Helene Östling-MattssonJärla Orientering49:06+17:53
17Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOK49:29+18:16
17Anna ReforsJärla Orientering49:29+18:16
19Julia KeyGotlands Bro OK50:20+19:07
20Saga ÖforsSvaide Roma SOK50:29+19:16
21Annica LübckeOK Ravinen51:50+20:37
22Marika Andersson-SkantzeJärla Orientering52:05+20:52
23Ing-Marie NilssonOK Södertörn53:19+22:06
24Agneta SkohgTäby OK54:10+22:57
25Petra CarlenarsonJärla Orientering57:46+26:33
26Per-Olof EinarssonFagersta OK1:00:20+29:07
27Helena NilssonOK Älvsjö-Örby1:00:34+29:21
28Jonas RosénBoxholm-Mjölby OL1:00:42+29:29
29Susanne DahlbergTjalve IF Norrköping1:04:14+33:01
30Johan BjörksvedGotlands Bro OK1:04:17+33:04
31Ylva LagerbergOK Södertörn1:05:00+33:47
32Anna Maria SandénOK Södertörn1:05:59+34:46
33Cecilia NilssonGustavsbergs OK1:06:29+35:16
34Anders HargebyBjörkfors GOIF1:06:57+35:44
35Ingela BengtssonSala OK1:14:46+43:33
36Eric AnderssonOK Roslagen1:17:10+45:57
37Helene SwartzIFK Lidingö SOK1:18:36+47:23
38Ulrika Lindh-SporreVisborgs OK1:22:50+51:37
39Karin SetterqvistOK Södertörn1:24:30+53:17
Kristina HedrénOK Älvsjö-Örbyej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser