Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Helg utan älg, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Helg utan älg
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: lördag 13 oktober 2018 - söndag 14 oktober 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

Visborgs OK

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Felix BäckstädeH16 (22)35:196:39
2Tommie OlssonH70 (72)41:12+1:589:43
2Mattias ÖsterdahlH18 (17)51:08+7:368:03
2Klara BäckstädeD14 (8)30:03+2:207:21
3Alva Lindh SporreD10 (16)18:41+3:317:21
3Joel NorlingU2 (45)18:09+0:227:08
4Anna SameliusD21 (24)1:04:47+8:378:47
4Johan ÖbergÖppen motion 9 (6)1:35:44+27:3912:59
4Johan BergiusH16 (22)47:35+12:168:57
5Jack AnsénU2 (45)18:46+0:597:23
5Albin LindgrenH18 (17)1:12:22+28:5011:23
6Neo CederqvistH12 (22)28:34+9:379:20
6Andreas NikolaussonH21 (60)1:10:45+7:396:52
7Stefan WahlgrenH40 (28)1:14:41+18:409:32
7Oscar KoertgeH12 (22)29:20+10:239:35
7Ing-Marie BergmanD70 (54)39:55+6:0312:47
7Karin BengtssonD60 (52)41:46+6:3311:28
9Anders HellminH40 (28)1:25:37+29:3610:56
10Daniel SeestrandH40 (28)1:26:57+30:5611:06
10Albin Lindh SporreH14 (19)54:00+28:0813:14
11Konrad NilssonÖppen motion 8 (50)48:26+12:0910:18
11Adam ÖsterdahlH16 (22)1:46:10+1:10:5119:59
11Lena NyströmD60 (52)45:13+10:0012:25
12Moa GarlandÖppen motion 3 (88)39:54+15:2813:02
13Anna BäckstädeD40 (25)1:41:30+1:00:1219:56
14Ann-Charlotte DahlÖppen motion 8 (50)49:41+13:2410:34
14Agnes GarlandU1 (28)27:33+14:5217:46
16Stefan PerssonH45 (44)1:03:24+22:359:59
16Jenny KoertgeD45 (50)1:04:05+30:1613:38
17Roland JohanssonH75 (47)1:00:30+24:1716:37
17Ingrid EnekvistD70 (54)51:18+17:2616:26
18Brita AugustssonÖppen motion 3 (88)47:42+23:1615:35
18Bo MagnussonH65 (88)52:17+13:3911:23
19Anna RondahlÖppen motion 7 (109)45:08+19:2914:27
19Gurli RondahlD65 (55)55:03+21:1515:07
20Martin GarlandH45 (44)1:06:27+25:3810:27
21Armin SchollerH45 (44)1:06:39+25:5010:29
23Ingrid DanielssonD70 (54)1:05:19+31:2720:56
24Siv JohanssonD70 (54)1:14:27+40:3523:51
25Gunnar HallströmH60 (65)1:04:43+29:0412:42
29Annika ÖsterdahlD50 (64)1:17:30+46:1418:16
31Annelie AnderssonÖppen motion 3 (88)1:00:50+36:2419:52
36Leif AnderssonH70 (72)1:43:55+1:04:4124:30
38Ulrika Lindh-SporreÖppen motion 5 (86)1:22:50+51:3720:18
38Måns ÖhmanH65 (88)1:15:04+36:2616:21
Anne GarlandÖppen motion 4 (17)ej godkänd
Patrik RönnbäckH45 (44)ej godkänd
Mattias VejlensH50 (60)ej start
Gustav HellminH10 (16)ej start
Ella KoertgeD16 (10)ej start
Åsa GunnarssonD40 (25)ej start
Leon HanssonH21 (60)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser