Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Helg utan älg, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Helg utan älg
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: lördag 13 oktober 2018 - söndag 14 oktober 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

Gotlands Bro OK

70 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ronny LiljegrenH55 (58)24:176:42
2Felice GardelinD12 (10)21:52+0:488:30
2Ann-Louise BjörksvedÖppen motion 3 (88)24:32+0:099:32
2Gert LundquistH65 (88)29:48+0:389:01
3Enar LöfstedtH10 (16)15:03+2:556:54
3Ida WestfältD12 (10)23:41+2:379:12
3Stefan WittmannH45 (44)29:41+0:597:12
3Brent KeyH21 (60)31:21+2:096:02
3Erik NilssonH16 (22)31:04+6:218:29
3Carita ThorénD21 Kort (25)38:28+3:1110:30
3Natalie GardelinD16 (10)40:17+6:1411:00
3Anders NilssonH70 (72)31:13+2:1810:43
4Emil BjörksvedU2 (45)15:52+1:407:16
4Andreas PherssonH40 (28)34:49+6:538:27
4Kurt LöfgrenH60 (65)32:17+7:379:07Ladda ner rutt i gpx-format
4Linnea Kimell TynnvallD12 (10)27:19+6:1510:37
4Mattias WestfältH45 (44)29:47+1:057:13
4Elisabeth KimellD75 (30)34:19+8:2715:57
5Ulrika PerssonD12 (10)31:41+10:3712:19
5Nellie LeveauU2 (45)16:34+2:227:35
5Ulf NilssonH50 (60)28:18+3:427:49
6Albin TjernbyU1 (28)32:46+13:3316:58
6Magnus IhreskogH55 (58)31:41+7:248:45
6Håkan MattssonH21 (60)34:12+5:006:35
6Göran GustafssonH45 (44)31:47+3:057:42
6Ronnie SamuelssonÖppen motion 8 (50)39:13+8:118:51
7Josef CarlssonU1 (28)32:50+13:3717:00
7Joakim GustafssonH12 (22)23:54+7:489:17
8Karin LöfstedtÖppen motion 3 (88)27:30+3:0710:42
8Ylva SvangrenD45 (50)35:37+10:0210:55
8Jonathan FlodmanH14 (19)44:30+21:5115:08
9Jacob TynnvallU2 (45)20:14+6:029:16
9Leif SvangrenH60 (65)36:37+11:5710:20
10Christian BladhU2 (45)20:52+6:409:34
10Alice SamuelsonU1 (28)52:37+33:2427:15
11Håkan HanssonU2 (45)21:21+7:099:47
11Christina WahlgrenÖppen motion 3 (88)28:15+3:5210:59
11Agnes SandgrenU1 (28)52:38+33:2527:16
11Göran KimellH45 (44)35:40+6:588:39Ladda ner rutt i gpx-format
12Gabriella HammarskjöldD40 (25)1:04:16+34:4719:42
14Svante SamuelssonU2 (45)25:40+11:2811:46
14Evelina SandgrenU2 (45)25:40+11:2811:46
14Kjell SkalbergH65 (88)36:22+7:1211:01
16Johan BjörksvedÖppen motion 5 (86)56:50+14:4115:21
16Ebba SamuelssonU2 (45)25:41+11:2911:46
17Alva NilssonU2 (45)26:30+12:1812:09
18Beata PetterssonÖppen motion 7 (109)45:14+17:0613:35
18Eskil HegardtU2 (45)26:51+12:3912:18
19Andreas LiljegrenH21 (60)44:10+14:588:30
19Sixten AlthiniU2 (45)26:55+12:4312:20
20Jonas PetterssonÖppen motion 7 (109)46:46+18:3814:02
21Karin MårtenssonD65 (55)52:06+23:5221:15
22Joakim BjörkegrenÖppen motion 8 (50)1:06:31+35:2915:00
25Keith SamuelsonÖppen motion 7 (109)49:26+21:1814:50
25Anne-Marie LundquistÖppen motion 3 (88)37:37+13:1414:38
32Jorunn Robsarve MalmrosÖppen motion 3 (88)40:51+16:2815:53
33Havanna Björkman FilanderÖppen motion 3 (88)40:53+16:3015:54
38Gunnar ErikssonÖppen motion 7 (109)57:10+29:0217:10
38Anders BonnevierÖppen motion 3 (88)45:22+20:5917:39
39Vilmer BonnevierÖppen motion 3 (88)45:30+21:0717:42
40Tomas GardellÖppen motion 3 (88)45:34+21:1117:43
41Helge GardelinÖppen motion 7 (109)1:03:01+34:5318:55
41Emil GardellÖppen motion 3 (88)45:39+21:1617:45
42Leif BjörkegrenÖppen motion 3 (88)45:42+21:1917:46
43Gunlis SamuelsonÖppen motion 7 (109)1:04:32+36:2419:22
45Bo SandahlÖppen motion 7 (109)1:07:07+38:5920:09
Lewis KayInskolning (18)fullföljt
Albin LarssonH21 (60)ej godkänd
Annika ErikssonÖppen motion 7 (109)ej godkänd
Edvin NilssonH18 (17)ej godkänd
Folke SvangrenH16 (22)ej start
Alma PetterssonD14 (8)ej start
Peder PerssonH14 (19)ej start
Edvard PetterssonH14 (19)ej start
Svante GustafssonU2 (45)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser