Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Helg utan älg, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Helg utan älg
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: lördag 13 oktober 2018 - söndag 14 oktober 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

OK Älvsjö-Örby

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lucas FredmanH18 (17)29:518:09
1Erik MölsäH14 Kort (2)38:4915:06
2Lisa KarlssonD16 Kort (6)59:34+26:2420:15
2Tove NordströmU1 (28)20:22+1:0910:33
2Hjalmar SandbergÖppen motion 7 (109)33:09+5:019:57
3Linus BerggrenH18 (17)43:32+13:4111:53
3Ida NordlundD16 Kort (6)1:36:57+1:03:4732:58
3Isabel OlareD12 Kort (7)18:52+1:538:39
4Johan KarlssonH18 (17)51:01+21:1013:56
4Jacob EngverH10 (16)15:53+3:457:17
5Emil EngverU1 (28)25:29+6:1613:12
5Alva SchylanderD10 (16)17:45+3:088:08
5Olle SandbergH14 (19)34:23+11:4411:41
6Elisabeth SchylanderD40 (25)44:46+15:1713:43
7Alvin NordinH10 (16)18:44+6:368:35
7Maja GustafssonD10 (16)24:40+10:0311:18
8Mats ZackrissonÖppen motion 7 (109)39:47+11:3911:56
9Erica HellgrenD21 (24)48:17+15:4711:15
9Ingrid GidlöfU1 (28)35:53+16:4018:35
9Nils GidlöfH10 (16)22:38+10:3010:22
9Susanne AkterinD40 (25)56:46+27:1717:24
9Malte BerggrenH16 (22)40:21+15:3811:01
10Tage Jakobsson AhlgrenÖppen motion 1 (21)44:05+21:2520:13
10Anton AkterinH12 (22)34:08+18:0213:16
13Karin Rådenman GidlöfÖppen motion 3 (88)30:21+5:5811:48
15Fredrik SandbergH45 (44)39:05+10:239:29
16Magnus NordströmH21 (60)39:41+10:297:38
16Lars G BerggrenH45 (44)39:37+10:559:36
19Ingrid MattssonD55 (51)44:32+12:1214:36
20Ida GustafssonÖppen motion 3 (88)34:21+9:5813:21
21Britt-Marie HellgrenD60 (52)51:33+22:1421:02
23Kennet NilssonH55 (58)55:08+30:5115:13
23Jenny OlareÖppen motion 3 (88)36:59+12:3614:23
23Christer NordströmH65 (88)40:20+11:1012:13
24Helena NilssonÖppen motion 5 (86)1:07:14+25:0518:10
24Margareta WadinD60 (52)1:11:34+42:1529:12
27Thomas KarlssonÖppen motion 7 (109)50:28+22:2015:09
34Camilla KarlssonÖppen motion 7 (109)54:33+26:2516:22
35Claes RundströmÖppen motion 3 (88)42:22+17:5916:29
38Malin SandbergÖppen motion 5 (86)1:38:03+55:5426:30
42Elisabet LarssonÖppen motion 7 (109)1:03:17+35:0919:00
45Jenny NordlundÖppen motion 3 (88)46:37+22:1418:08
49Håkan LarssonÖppen motion 3 (88)52:15+27:5220:19
51Robert PuustaÖppen motion 7 (109)1:36:09+1:08:0128:52
Elsa EdnerInskolning (18)fullföljt
Love AkterinU2 (45)ej godkänd
Anders MattssonH55 (58)ej godkänd
Mikael EngverH40 (28)ej start
Hugo NilssonH18 (17)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser