Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Trätäljalunken

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trätäljalunken
Arrangörsorganisation: Säffle OK
Datum: söndag 9 september 2018

D21

7200 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina GranefeltOK Tyr1:04:340:00
2Hedda Bergqvist-kringstadGöteborg-Majorna OK1:16:50+12:160:00
3Johanna KindlundOK Tyr1:20:52+16:180:00
4Elsa HolmgårdKils OK1:22:35+18:010:00
5Ella NordströmKils OK1:24:14+19:400:00
Sofia HolmgårdKils OKej start
Malin JonssonOK Tyrej start

H21

9700 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad1:02:210:00
2Sören KindlundOK Tyr1:06:10+3:490:00
3Fredrik PerssonIFK Göteborg Orientering1:07:04+4:430:00
4Jörgen GranefeltOK Tyr1:09:15+6:540:00
5Andrew QuinIFK Lidingö SOK1:15:43+13:220:00
6Anders HedqvistEksjö Garnisons IF1:40:23+38:020:00
7Stefan SöderströmIK Vikings OK1:56:13+53:520:00
Lars HolmgårdKils OKej start

D21 Kort

5000 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida ErikssonLustens OK1:18:390:00

H18

6200 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro51:180:00
2Alfred RehnVästvärmlands OK55:03+3:450:00
3Gustav PermanOK Tyr1:00:39+9:210:00
4Elias BergenfurIK Vikings OK1:03:02+11:440:00

D16

4500 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara JohanssonVästvärmlands OK43:250:00
2Nicolina MobergOK Tyr43:58+0:330:00
3Cornelia KindlundOK Tyr46:09+2:440:00
4Thea SvenssonIK Vikings OK46:15+2:500:00
5Ylva JohanssonOK Djerf56:26+13:010:00
6Klara NordströmKils OK1:13:05+29:400:00
Elin BomanOK Tyrej godkänd
Kristina KlingnéusIK Vikings OKutgått
Amanda AlfredssonOK Tyrej start
Lova PermanOK Tyrej start
Rebecka WestlundKils OKej start

H16

5300 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus PetterssonOK Djerf37:070:00
2Anton UllerKils OK39:19+2:120:00
3Fredrik HaneOK Tyr41:54+4:470:00
4Isak WikströmOK Tyr58:51+21:440:00

D14

4200 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia ForsgrenOK Tyr43:550:00
2Milla ForkéusOK Tyr46:11+2:160:00
3Emma AlfredssonOK Tyr49:30+5:350:00
4Linn AnderssonOK Tyr51:31+7:360:00
5Saga KällstrandÅmåls OK1:01:23+17:280:00
Ellen PelanderOK Djerfej start

H14

4400 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid ErikssonOK Tyr40:250:00
2Linus NilssonOK Tyr42:25+2:000:00
3Eric LuthmanDegerfors OK43:03+2:380:00 Ladda ner rutt i gpx-format
4William RebaneKils OK47:59+7:340:00
5Fredrik WestlundKils OK48:07+7:420:00
6Arvid JohanssonOK Djerf48:47+8:220:00
7Albin SkottÅmåls OK50:04+9:390:00
8Albert BrohedeOK Tyr56:38+16:130:00
9Isak HolmgårdKils OK1:04:18+23:530:00
10Linus NilssonÅmåls OK1:13:10+32:450:00
11Gustav JörgOK Tyr1:14:17+33:520:01
Hugo BergenfurIK Vikings OKej start

D12

2700 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina UllerKils OK22:080:00
2Izabella LjungbergOK Tyr23:04+0:560:00
3Alva OlssonÅmåls OK24:53+2:450:00
4Felicia RööhsSkattkärrs SOK25:06+2:580:00
5Lea JohannesdalSkattkärrs SOK26:55+4:470:00
6Emilie HellströmÅmåls OK27:22+5:140:00
7Tuva HenricssonOK Tyr28:05+5:570:00
8Klara PetterssonÅmåls OK28:17+6:090:00
9Ella LaineDegerfors OK28:19+6:110:00
10Linnea BjörklundOK Tyr28:24+6:160:00
11Sara Storm-AnderssonOK Tyr30:33+8:250:00
12Ida HäggqvistKils OK31:08+9:000:00
13Ellen KringstadSäffle OK32:24+10:160:00
14Linnea LuthmanDegerfors OK51:44+29:360:01
Tilda KindlundOK Tyrej godkänd
Lina AhlstedtÅmåls OKej start

H12

2700 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton JonssonOK Tyr19:430:00
2Danilo MobergOK Tyr25:15+5:320:00
3Edvard PelanderOK Djerf25:22+5:390:00
4Eric ÅhlÅmåls OK26:38+6:550:00
5Joel HolmgårdKils OK28:01+8:180:00
6Albin RansjöOK Tyr31:30+11:470:00
7Matteo MobergOK Tyr33:59+14:160:00
8Albin IsakssonOK Tyr35:58+16:150:00
9Ivar WikströmOK Tyr36:39+16:560:00
Hugo EkströmOK Tyrej godkänd
Malte GranefeltOK Tyrej godkänd
Oscar AnderssonOK Tyrej start
Adam StråleOK Tyrej start

D10

2000 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma ErikssonOK Tyr15:340:00
2Eira OlssonÅmåls OK16:19+0:450:00
3Wilma JonssonOK Tyr17:35+2:010:00
4Mira KarlströmOK Tyr18:10+2:360:00
5Emma HellströmÅmåls OK20:17+4:430:00
6Jonna ÅhlÅmåls OK23:20+7:460:00
7Edith BergenfurSkattkärrs SOK25:13+9:390:00
8Evelina BönströmKils OK27:48+12:140:00
9Malin NilssonOK Tyr28:30+12:560:00
10Alva InelindKils OK29:30+13:560:00

H10

2000 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid ErikssonÅmåls OK13:040:00
2Henry NordströmKils OK14:04+1:000:00
3Gabriel LaineDegerfors OK14:57+1:530:00
4Johannes IsakssonOK Tyr16:12+3:080:00
5Simon SkottÅmåls OK16:39+3:350:00
6Birger KarlströmOK Tyr19:45+6:410:00
7Gilbert KarlströmOK Tyr19:59+6:550:00

D35

5000 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina RööhsSkattkärrs SOK47:030:00
2Ann HyvönenSkattkärrs SOK54:58+7:550:00
Angelica WikströmOK Tyrej start
Karolina KällstrandIFK Göteborg Orienteringej start

H35

8300 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per FredbergKristinehamns OK1:07:360:00
2David HenrikssonKristinehamns OK1:18:28+10:520:00

H40

7200 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas JohanssonÅmåls OK57:270:00
2Martin LjungbergOK Tyr1:01:46+4:190:00
3Jonas FogelbergVästvärmlands OK1:03:59+6:320:00
4Mattias PerssonOK Tyr1:04:10+6:430:00
5Anders PelanderOK Djerf1:07:15+9:480:00
6Mathias BjörklundOK Tyr1:11:45+14:180:00

D45

5000 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK44:350:00
2Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr44:44+0:090:00
3Anna UllerKils OK55:39+11:040:00
4Anna HaneOK Tyr57:51+13:160:00
Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OKej godkänd

H45

6200 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henric BrohedeOK Tyr42:280:00
2Fredrik NordströmOK Älgen46:31+4:030:00
3Jörgen ÅhlÅmåls OK49:50+7:220:00
4Magnus NordströmKils OK50:55+8:270:00
5Jonas BergenfurSkattkärrs SOK59:56+17:280:00
6Jonas LarssonKristinehamns OK1:01:47+19:190:00
7Mikael RööhsSkattkärrs SOK1:09:52+27:240:00
Ulf MellerdalKils OKej start

D50

4200 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie AlfredssonOK Tyr42:080:00
Kristina LandforsLustens OKej start

H50

6200 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik BarrulfOK Tyr48:140:00
2Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK53:58+5:440:00
3Peter PetterssonÅmåls OK57:45+9:310:00
4Anders JonssonIK Vikings OK58:13+9:590:00
5Anders WestlundKils OK1:13:15+25:010:00
Mats LiljaOK Älgenutgått
Örjan BeckiusOK Tyrej start
Mikael ErikssonOK Tyrej start
Mats WilhelmssonFilipstads OKej start

D55

4200 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tone HollowellOK Tyr43:370:00
2Catarina HögkvistOK Tyr45:40+2:030:00
3Anna Weckner WestlundOK Tyr51:21+7:440:00
4Ann-Sofie HultsvedOK Tyr59:16+15:390:00
5Inger Haag-OlssonOK Fryksdalen1:09:35+25:580:00
Gunilla PetersonVästvärmlands OKutgått

H55

5300 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf WikströmOK Tyr39:510:00
2Bengt JohanssonOK Tyr44:37+4:460:00
3Per HögkvistOK Tyr48:41+8:500:00
4Lars AnderssonOK Tyr49:32+9:410:00
5Michael BergkvistHällefors OK1:01:19+21:280:00
6Göran KarlströmOK Tyr1:18:36+38:450:00
7Björn EngströmLustens OK1:32:43+52:520:01
Magnus WideFrölunda OLej start

D60

3500 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth ÖströmOK Tyr40:310:00
2Märit GustafssonEds SK54:22+13:510:00
Maria ErikssonÅmåls OKej start

H60

5000 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WestlundOK Tyr33:450:00
2Sten GustafssonEds SK35:56+2:110:00
3Lars NordströmKils OK37:28+3:430:00
4Olov ÖströmOK Tyr44:11+10:260:00
5Paavo YlikiiskiläOK Fryksdalen47:15+13:300:00
6Lasse JohanssonEds SK1:00:04+26:190:00
7Anders AlamaaIK Vikings OK1:09:19+35:340:00

D65

3500 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin JanssonOK Fryksdalen41:560:00
2Lotta RåbergOK Tyr46:38+4:420:00
3Marit NilssonKils OK54:50+12:540:00
4Eva TrangiusOK Tyr57:41+15:450:00

H65

4600 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran ErikssonLustens OK45:520:00
2Kjell AnderssonÅmåls OK1:04:14+18:220:00

D70

3000 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr51:000:01
Margareta KarlssonStigsökarnaej start

H70

4200 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan FogelbergVästvärmlands OK41:080:00
2Åke GustavssonOK Älgen50:01+8:530:00
3Sven-Arne NilssonVästvärmlands OK54:38+13:300:00
4Hans PerssonOK Älgen55:30+14:220:00
5Lennart MattssonLustens OK58:44+17:360:00
6Gunnar RåbergOK Tyr58:51+17:430:00
Leif SalinOK Tyrej godkänd

H85

3000 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvo HyvönenSkattkärrs SOK56:070:01
2John LarssonVästvärmlands OK1:15:43+19:360:01 Ladda ner rutt i gpx-format
3Göran BarremyrOK Fryksdalen1:22:50+26:430:01
Valter AlamaaIK Vikings OKej godkänd

Inskolning

1800 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alma LuthmanDegerfors OKfullföljt
Ingrid NordströmKils OKfullföljt
Cornelia RebaneKils OKfullföljt
Edith FogelbergKils OKej godkänd

U1

1900 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lilly BergenfurSkattkärrs SOK17:440:00
2Alva RööhsSkattkärrs SOK22:50+5:060:00
3Frida ErikssonÅmåls OK28:22+10:380:00
4Emma NilssonOK Tyr28:26+10:420:00
5Sara ErikssonÅmåls OK28:57+11:130:00

U2

2000 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle GranefeltOK Tyr16:160:00
2Vincent LjungbergOK Tyr16:39+0:230:00
3Alrik WikströmOK Tyr18:13+1:570:00
4Victor JohanssonSäffle OK19:34+3:180:00
5Lucas JanssonSäffle OK19:35+3:190:00
6Oskar OlssonÅmåls OK20:13+3:570:00
7Tyra HäggqvistKils OK26:27+10:110:00
8Melker Keller CederOK Tyr40:03+23:470:01

Öppen motion 2

2800 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören AnderssonOK Tyr34:430:00

Öppen motion 3

3100 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia ThorellSäffle OK27:110:00
2Elinor DalstrandÅmåls OK28:25+1:140:00
3Toralt SaetreKils OK31:52+4:410:00
4Sofia FogelbergVästvärmlands OK37:32+10:210:00
5Lotta EdquistOK Tyr38:16+11:050:00

Öppen motion 5

3500 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niclas LuthmanDegerfors OK41:290:00
2Bertil JohanssonKristinehamns OK42:44+1:150:00
3Erika JensenÅmåls OK45:48+4:190:00
4Emma JohanssonKristinehamns OK47:57+6:280:00
5Torbjörn JohanssonOK Älgen50:28+8:590:00
6Emilia CarlmanVästvärmlands OK52:09+10:400:00
7Maria ErikssonOK Tyr59:06+17:370:01
8Sofia EkströmOK Tyr1:01:38+20:090:01
8Thorbjörn NilssonVästvärmlands OK1:01:38+20:090:01
10Leif NilssonOK Fryksdalen1:18:18+36:490:01
11Henrik KahraÅmåls OK1:30:08+48:390:01
Tatiana KarlströmOK Tyrutgått
Linda JohanssonDegerfors OKej start
Pertti PalokangasOK Tyrej start

Öppen motion 7

3000 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas MobergOK Tyr22:300:00
2Ulf DanielssonÅmåls OK27:31+5:010:00
3Elis NordströmKils OK29:58+7:280:00
4Johan HenricssonOK Tyr30:06+7:360:00
5Kristina HellströmÅmåls OK30:18+7:480:00
6Tomas CarlssonÅmåls OK32:11+9:410:00
7Viktor AlfredssonOK Tyr34:21+11:510:00
8Anna NordströmKils OK36:56+14:260:00
9Lars MellqvistVästvärmlands OK37:11+14:410:00
10Tina WesterlundKils OK44:12+21:420:00
11Mikael AlfredssonOK Tyr44:16+21:460:00
12Per Martin SvärdIK Vikings OK52:31+30:010:01
13Bertil ErikssonOK Tyr56:17+33:470:01
14Johanna AlfredssonOK Tyr56:59+34:290:01
15Anna ErikssonOK Älgen1:01:56+39:260:01
16Björn NilssonOK Fryksdalen1:05:21+42:510:01

Öppen motion 9

7200 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim PerssonKils OK1:04:570:00
2Martin KvarnströmKils OK1:07:28+2:310:00
3Håkan LindenUddevalla OK Uddevalla1:09:06+4:090:00
4Peter CarlmanVästvärmlands OK1:11:19+6:220:00
5Magnus HellströmÅmåls OK1:19:44+14:470:00
Sverre WikströmOK Tyrutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser