Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglandets veteran-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglandets veteran-OL
Arrangörsorganisation: Sol Tranås
Datum: onsdag 26 april 2017

Kort lätt

2 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irene KäckSol Tranås35:2117:40
2Olof WalfridssonSOK Aneby38:44+3:2319:22
3Carl-Eric GustavssonEksjö SOK46:01+10:4023:00
4Per UlfsboSol Tranås49:19+13:5824:39
5Leon UlfsboSol Tranås49:22+14:0124:41
6Rolf SöderstålSol Tranås50:30+15:0925:15
7Dagmar LööfEksjö SOK1:11:08+35:4735:34

Kort D

2 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Barbro LudvigssonForserums SOK39:0417:45
2Gull-Britt KarlssonSOK Aneby39:40+0:3618:01
3Lotta FischerströmSol Tranås44:43+5:3920:19
4Susanne PorsgaardOK Bävern48:50+9:4622:11
5Birgitta LundhGränna-Bygdens OK48:52+9:4822:12
6Evy ModigOK Bävern48:53+9:4922:13
7Gunilla TengvallBoxholm Mjölby OL1:06:09+27:0530:04
8Rita AspelundNässjö OK1:19:50+40:4636:17

Kort H

2 200 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt LifSol Tranås28:3412:59
2Börje KronvallIFK Stockaryd29:18+0:4413:19
3Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL30:36+2:0213:54
4Sten ÅströmGränna-Bygdens OK30:51+2:1714:01
5Karl-Åke KällmingSOK Aneby34:06+5:3215:30
6Bengt KarlssonBoxholm-Mjölby OL35:21+6:4716:04
7Sune JohanssonIFK Stockaryd37:07+8:3316:52
8Jan LindgrenBoxholm-Mjölby OL37:24+8:5017:00
9Kenneth PeterssonNässjö OK39:18+10:4417:51
10Lars-Göran EkNässjö OK43:31+14:5719:46
11Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby47:30+18:5621:35
12Bengt ArvidssonOK Njudung48:11+19:3721:54
13Bernt JohanssonOK Bävern51:43+23:0923:30
Kenneth PeterssonNässjö OKdiskvalificerad
Bernt-Olof CarlssonIFK Stockarydej godkänd

Mellan D

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anki LööfEksjö SOK37:4112:33
2Gunvor ArbinAnnebergs GIF43:52+6:1114:37
3Anna-Stina Högemo-KarlssonSOK Aneby53:49+16:0817:56

Mellan H

3 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran KarlssonSOK Aneby37:0712:22
2Sören SvärdhOK Njudung38:22+1:1512:47
3Roland BernhardssonIFK Stockaryd40:02+2:5513:20
4Bengt OlssonNässjö OK40:36+3:2913:32
5Gunnar PalmqvistBoxholm-Mjölby OL43:45+6:3814:35
6Allan OlovssonOK Njudung44:05+6:5814:41
7Åke EricsonOK Bävern45:31+8:2415:10
8Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF45:34+8:2715:11
9Ola BorgEksjö SOK48:18+11:1116:06
10Jan BrandinIFK Sävsjö49:56+12:4916:38
11Kjell LarssonSol Tranås51:22+14:1517:07
12Rohnny AnderssonForserums SOK58:04+20:5719:21
13Sven-Olof LundinSol Tranås59:35+22:2819:51
14Anders LarssonGränna-Bygdens OK1:03:21+26:1421:07
Robin SchagerlindOK Bävernej godkänd

Lång

4 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Ola KarlssonOK Njudung39:479:15
2Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL42:49+3:029:57
3Bo HenrikssonSOK Aneby44:19+4:3210:18
4Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL45:21+5:3410:32
5Bo TuressonOK Bävern46:01+6:1410:42
6Stefan ArbinAnnebergs GIF46:09+6:2210:43
7Arne SvenssonOK Njudung48:04+8:1711:10
8Tommy OlaussonSOK Aneby53:53+14:0612:31
9Anders JohanssonSol Tranås56:51+17:0413:13
10Lars-Åke NordénSOK Aneby1:08:43+28:5615:58
Kenneth AnderssonNässjö OKdiskvalificerad
Leif AknderssonNässjö OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser