Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skärmenträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skärmenträffen
Arrangörsorganisation: OK Skärmen
Datum: lördag 5 maj 2018

D21

3 640 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea GustafssonUddevalla OK37:3910:20
2Moa GustafssonUddevalla OK40:05+2:2611:00
3Louise BorgTrollhättans SOK41:50+4:1111:29
4Hedda Bergqvist-kringstadGöteborg-Majorna OK45:37+7:5812:31
5Erika Boyenga ÖdlundRaid Orientation Paris49:19+11:4013:32
6Amanda HallénTrollhättans SOK52:09+14:3014:19
7Anna KristianssonTrollhättans SOK53:34+15:5514:42
8Wilma JanssonVänersborgs SK56:35+18:5615:32
9Julia BirathStenungsunds OK57:40+20:0115:50
10Vera UhrbergBrattås CK1:09:24+31:4519:03
Malin KristianssonTrollhättans SOKej start

H21

4 740 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad32:276:50
2David BejbomJärla Orientering33:35+1:087:05
3Anders HedbergGöteborg-Majorna OK34:00+1:337:10
4Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK35:07+2:407:24
5Johan HellmanVänersborgs SK35:43+3:167:32
6Tommy AnderssonVänersborgs SK36:06+3:397:36
7Øyvind HelgerudHalden SK36:26+3:597:41
8Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK36:42+4:157:44
9Linus KristianssonTrollhättans SOK37:54+5:277:59
10Martin LarssonHestra IF38:09+5:428:02
11Christian KarldénKvillebyns SK38:50+6:238:11
12Ulrik OlssonBrattås CK39:01+6:348:13
13Viktor WassénHalden SK40:39+8:128:34
14Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK41:57+9:308:51
15Tobias MattssonTrollhättans SOK42:49+10:229:01
16Willy FjällborgStenungsunds OK42:53+10:269:02
16Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK42:53+10:269:02
18Björn KristianssonTrollhättans SOK43:54+11:279:15
19Joar TryggöTrollhättans SOK44:17+11:509:20
20Isak OlssonStigsökarna44:47+12:209:26
21Simon AnderssonOK Kullingshof45:34+13:079:36
22Karl LarssonOK Skogshjortarna46:26+13:599:47
23Erik LundStenungsunds OK49:25+16:5810:25
24Eric BerlinTrollhättans SOK50:29+18:0210:39
25Tobias GovikStångenäs AIS57:44+25:1712:10
26Linus LännhultEds SK1:09:51+37:2414:44
Victor FlingmarkUddevalla OKej start

D16

3 530 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida JohanssonOK Skärmen46:4413:14
2Ebba LindOK Skärmen48:53+2:0913:50
3Clara JohanssonOK Skärmen54:28+7:4415:25
4Emelie BackmanÅmåls OK58:33+11:4916:35
5Agnes GleisnerOK Skärmen1:09:00+22:1619:32

H16

3 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias ThörnbladTrollhättans SOK43:3712:21
2Melker AnderssonEds SK47:11+3:3413:21
3Jacob ÖstermanVänersborgs SK52:51+9:1414:58
4Johan LundStenungsunds OK54:48+11:1115:31
5William WasseniusUddevalla OK1:01:40+18:0317:28
6Erik PerssonBrattås CK1:28:29+44:5225:03
David AlménTrollhättans SOKej start

D14

2 550 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovis BergstrandBrattås CK34:4913:39
2Emilia SandinOK Skärmen40:04+5:1515:42
3Elsie GerhardtBrattås CK41:35+6:4616:18
4Filippa GlueOK Skärmen42:32+7:4316:40
5Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna1:16:18+41:2929:55
6Felicia SandinOK Skärmen1:17:48+42:5930:30
Linnea AxelssonÅmåls OKej start

H14

2 550 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel BrönnestamOK Gipen27:4110:51
2Johan ErikssonOK Skogsvargarna28:46+1:0511:16
3David HermanssonÅmåls OK30:00+2:1911:45
4Linus NilssonÅmåls OK32:39+4:5812:48
5Isak ThörnbladOK Flundrehof35:04+7:2313:45
6Hjalmar OlssonUddevalla OK42:11+14:3016:32
7Rasmus PerssonOK Flundrehof45:02+17:2117:39
Erik SüdhoffBrattås CKej godkänd

D14 Kort

2 310 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa EkUddevalla OK39:3217:06

D12

2 310 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Molly BergstrandBrattås CK20:318:52
2Emma ChristianssonUddevalla OK23:25+2:5410:08
3Maja NymanVänersborgs SK24:53+4:2210:46
4Lisa Hafstad WallanderBrattås CK25:14+4:4310:55
5Saga KällstrandÅmåls OK25:21+4:5010:58
6Alva OlssonÅmåls OK27:27+6:5611:52
7Ida AnderssonVänersborgs SK27:57+7:2612:05
8Alva ZakariassonUddevalla OK28:58+8:2712:32
9Malva ArvidssonBrattås CK29:26+8:5512:44
10Emilie HellströmÅmåls OK31:28+10:5713:37
11Lina AhlstedtÅmåls OK33:27+12:5614:28
12Frida KällbergOK Skogsvargarna49:41+29:1021:30

H12

2 310 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liam HogedalVänersborgs SK19:378:29
2Eric ÅhlÅmåls OK20:51+1:149:01
3Alexander LännhultEds SK23:05+3:289:59
4Albin SkottÅmåls OK23:52+4:1510:19
5Pontus NilssonÅmåls OK25:54+6:1711:12
6Viktor NilssonStångenäs AIS27:53+8:1612:04
7Miles GerhardtBrattås CK32:52+13:1514:13
8Harald RoessnerKvillebyns SK36:49+17:1215:56
9Tor LindénUddevalla OK48:55+29:1821:10
Floyd GerhardtBrattås CKej godkänd

D12 Kort

2 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda SåbyOK Flundrehof32:2314:51

D10

2 180 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa ReuterÅmåls OK18:288:28
2Alice KällstrandÅmåls OK19:15+0:478:49
3Elvira ÅhlundVänersborgs SK19:51+1:239:06
4Elsa ForsengLjungskile FK20:07+1:399:13
5Emma HellströmÅmåls OK20:17+1:499:18
6Elina ChristianssonUddevalla OK20:39+2:119:28
7Ingela GlueOK Skärmen22:28+4:0010:18
8Malvina WieslanderOK Skärmen24:22+5:5411:10
9Ellen ÓlafsdóttirOK Skärmen30:29+12:0113:58
10Rebecca ErikssonOK Skärmen31:50+13:2214:36
11Anna HallOK Skogsvargarna45:27+26:5920:50
Ida SylvanVänersborgs SKej godkänd

H10

2 180 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot ÅhlundVänersborgs SK15:217:02
2Arvid ErikssonÅmåls OK15:31+0:107:07
3Nore ModénVänersborgs SK17:07+1:467:51
4Malte ZijpVänersborgs SK19:23+4:028:53
5Ole HillebrandVänersborgs SK21:55+6:3410:03
6Oscar AhlstedtÅmåls OK22:44+7:2310:25
7William LännhultEds SK24:47+9:2611:22
Anton ArvidssonBrattås CKej start
Johannes AnderssonVänersborgs SKej start

D40

3 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina ÅhlundVänersborgs SK1:00:5917:34
2Anna LarssonOK Gipen2:00:49+59:5034:49

H40

4 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas JohanssonÅmåls OK35:598:44
2Jonas ZakariassonUddevalla OK40:05+4:069:43
3Joakim AxelssonTrollhättans SOK41:50+5:5110:09
4Magnus VedinTrollhättans SOK56:25+20:2613:41
5Oskar SvarfvarSjövalla FK1:09:10+33:1116:47

D45

3 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny NymanVänersborgs SK35:5610:21
2Christina SüdhoffBrattås CK51:26+15:3014:49
3Åsa SylvanVänersborgs SK1:19:13+43:1722:49
4Karin ThörnbladOK Flundrehof1:41:02+1:05:0629:06

H45

4 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen ÅhlÅmåls OK36:008:44
2Thomas BergstrandBrattås CK49:24+13:2411:59
3Bo KronOK Flundrehof1:00:18+24:1814:38
4Johan HanssonOK Löftan1:01:23+25:2314:53
5Håkan JanssonVänersborgs SK1:06:30+30:3016:08
Jonas HöijerSävedalens AIKej start
Gabriel ThörnbladOK Flundrehofej start

D50

2 850 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta ErikssonUddevalla OK35:4112:31
2Charlotte ÖstermanVänersborgs SK43:49+8:0815:22
3Gunilla EdgrenTrollhättans SOK47:47+12:0616:45
4Anneli GordonStigsökarna52:28+16:4718:24
5Karin LaurellOK Flundrehof53:07+17:2618:38
6Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna1:01:05+25:2421:25
7Gitte KristianssonTrollhättans SOK1:09:47+34:0624:29
Heli MarjomaaStigsökarnaej start

H50

3 360 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK29:398:49
2Bengt NorrmanTrollhättans SOK30:41+1:029:07
3Janne MattssonTrollhättans SOK32:06+2:279:33
4Mats KristianssonTrollhättans SOK32:29+2:509:40
5Patrik SvantessonTrollhättans SOK33:03+3:249:50
6Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna34:21+4:4210:13
7Kennet HorvathHalmstad OK35:12+5:3310:28
8Tomas HermanssonÅmåls OK37:06+7:2711:02
9Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna40:04+10:2511:55
10Peter StrömdahlOK Skogsvargarna40:40+11:0112:06
11Tony GustavsenIstrums SK41:29+11:5012:20 Ladda ner rutt i gpx-format
12Gert AnderssonEds SK42:37+12:5812:41
13Gunnar HallOK Skogsvargarna45:56+16:1713:40
14Karl ErikssonUddevalla OK50:38+20:5915:04
Johan LilljeqvistStigsökarnaej start

D55

2 850 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne Solheim HaugerudIndre Østfold OK32:3511:25
2Nina BejbomUddevalla OK39:52+7:1713:59
3Christina BirathStenungsunds OK41:43+9:0814:38
4Bente LineIndre Østfold OK41:48+9:1314:40
5Mona OlssonBrattås CK43:13+10:3815:09
6Gunnel JernstigTrollhättans SOK43:36+11:0115:17 Ladda ner rutt i gpx-format
7Birgit HanssonHerrestads AIF44:05+11:3015:28
8Anita DavalliusUddevalla IS48:12+15:3716:54

H55

3 360 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf NyströmTrollhättans SOK36:1810:48
2Anders AxelssonOK Skogsvargarna37:01+0:4311:01
3Jan HanssonStenungsunds OK39:00+2:4211:36
4Jörgen HallénTrollhättans SOK40:10+3:5211:57
5Roy JohanssonOK Skogsvargarna46:14+9:5613:45
6Stefan HornebrantTrollhättans SOK47:22+11:0414:05
7Jan UhrbergBrattås CK55:38+19:2016:33 Ladda ner rutt i gpx-format
8Mats HugosonKvillebyns SK56:36+20:1816:50
9Börje PålssonUddevalla IS57:34+21:1617:07
Anders KjellbergOK Flundrehofej start
Jørn HaugerudIndre Østfold OKej start

D60

3 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liv Inger PrangerødTistedalen Friluftslag41:0213:14
2Susanne BerglundSävedalens AIK47:54+6:5215:27
3Kerstin BurmanKvillebyns SK51:47+10:4516:42
4Märit GustafssonEds SK1:03:58+22:5620:38
5Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:04:04+23:0220:40
Eva KarlssonUddevalla OKej godkänd

H60

3 470 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten GustafssonEds SK36:0410:23
2Urban LarssonOK Gipen39:31+3:2711:23
3Tor Ragnar AndersenHalden SK42:13+6:0912:09
4Johan KarlssonTrollhättans SOK42:28+6:2412:14
5Lasse JohanssonEds SK48:59+12:5514:06
6Arne LundStenungsunds OK53:42+17:3815:28
7Ulf BjörkdahlHerrestads AIF53:59+17:5515:33
8Johan BerglundSävedalens AIK54:58+18:5415:50
9Reine SpetzStenungsunds OK56:04+20:0016:09
Bengt-Åke JanssonFrämmestads IKej start
Örjan WängdahlOK Gipenej start

D65

3 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel TurpeinenKvillebyns SK55:2717:53
2Yvonne GalborgenEds SK1:08:37+13:1022:08
3Gunilla HogedalVänersborgs SK1:10:17+14:5022:40

H65

2 850 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran OlssonIdefjordens SK30:1210:35
2Conny JidetoftStångenäs AIS34:09+3:5711:58
3Hans HusebySarpsborg OL36:14+6:0212:42
4Lars HogedalVänersborgs SK36:54+6:4212:56
5Arvid GalborgenEds SK37:26+7:1413:08
6Bo KarlssonLjungskile FK37:46+7:3413:15
7Yngve NilssonOK Gipen38:09+7:5713:23
8Roalh KlevelandKvillebyns SK39:50+9:3813:58
9Jan-Erik PålssonUddevalla IS41:44+11:3214:38
10Hans Andersson StrinningAttunda OK43:49+13:3715:22
11Per IvarssonUddevalla OK44:00+13:4815:26
12Matti LindqvistTrollhättans SOK44:51+14:3915:44
13Gunnar BejbomUddevalla OK49:23+19:1117:19
14Hans-Erik RingströmHåby IF51:06+20:5417:55

H70

2 850 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif BokerødIdd SPK33:2011:41
2Per-Arne KällénUddevalla OK35:06+1:4612:18
3Lennart HermanssonStångenäs AIS35:55+2:3512:36
4Leif LöfTrollhättans SOK37:04+3:4413:00
5Arne AlexanderssonStenungsunds OK39:31+6:1113:51
6Jonas LarssonOK Kullingshof44:14+10:5415:31
7Lars-Evan PetterssonKolbotn o Skimt OL44:16+10:5615:31
8Allan WikströmStångenäs AIS45:58+12:3816:07
9Johnny KarlssonUddevalla OK46:48+13:2816:25
10Torbjörn KarldénKvillebyns SK51:42+18:2218:08
11Bertil HermanssonStenungsunds OK59:18+25:5820:48
Olof KarlssonUddevalla OKej godkänd
Oskar JohanssonStångenäs AISej godkänd

H75

3 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göte NatanaelssonLjungskile FK1:06:5221:34
2Sven PerssonLjungskile FK1:07:29+0:3721:46
3Kent FredrikssonOK Skogsvargarna1:18:16+11:2425:14

D80

1 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gerd HallstenVänersborgs SK55:2228:06
Ingrid BorglidenVänersborgs SKej godkänd
Signe NymanUddevalla ISej godkänd

H80

2 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andre AlexanderssonKungälvs OK38:1115:09
2Johan JanssonVäxjö OK49:34+11:2319:40
3Evert JenhallOK Skogsvargarna1:39:20+1:01:0939:25

H85

1 970 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig GustafssonEds SK57:3729:14
Gunnar LarssonUddevalla ISej godkänd

Inskolning

2 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Knut DavidssonUddevalla OKfullföljt
Arthur HöögUddevalla OKfullföljt
Hanna LarssonOK Gipenfullföljt
Hannes ModénVänersborgs SKfullföljt
Moa SylvanVänersborgs SKfullföljt

U1

2 150 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica ErikssonOK Skärmen23:2810:54
2Ester OhlssonBrattås CK27:35+4:0712:49
3Knut ErikssonBrattås CK29:26+5:5813:41
4Oscar OlssonÅmåls OK29:27+5:5913:41
5Ellen SjöbergOK Skärmen30:29+7:0114:10
6Alma DrottzOK Skärmen31:25+7:5714:36
7Neo JohanssonOK Skärmen31:45+8:1714:46
8Emma JohanssonOK Skärmen32:07+8:3914:56
9Ludvig SjöbergOK Skärmen33:17+9:4915:28
10Andre ErikssonOK Skärmen33:26+9:5815:33
11Elias ChristianssonUddevalla OK33:28+10:0015:33
12Viktor LarssonOK Skärmen33:29+10:0115:34
13Julia JohanssonEds SK34:29+11:0116:02
14Oskar GalleEds SK34:30+11:0216:02
15Ida NilssonÅmåls OK35:00+11:3216:16
16Maja ZakariassonUddevalla OK36:56+13:2817:10
17Patricia ErikssonOK Skärmen38:01+14:3317:40
18Hanna ErikssonOK Skärmen41:18+17:5019:12
19Amanda JohanssonEds SK42:01+18:3319:32
20Klara GalleEds SK42:02+18:3419:33
21Karin StrutsEds SK49:57+26:2923:13
22John StrutzEds SK50:35+27:0723:31
Noah Nilsson-DagEds SKej godkänd

U2

2 180 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eira OlssonÅmåls OK16:067:23
2Markus PålssonKvillebyns SK17:01+0:557:48
3Rasmus LindénUddevalla OK18:14+2:088:21
4Simon SkottÅmåls OK18:17+2:118:23
5Jonna ÅhlÅmåls OK18:20+2:148:24
6Doris LagergrenBrattås CK19:07+3:018:46
7Einar RoessnerKvillebyns SK20:50+4:449:33
8Filip HåkanssonUddevalla OK22:01+5:5510:05
9Lovisa KristianssonTrollhättans SOK25:05+8:5911:30
10Elias OhlssonBrattås CK25:06+9:0011:30
11Nils ErikssonBrattås CK25:11+9:0511:33
12Elin ReuterÅmåls OK25:37+9:3111:45
13Erik VidarssonStångenäs AIS28:55+12:4913:15
14Hilma NordinOK Skogsvargarna30:27+14:2113:58
15Frida ErikssonÅmåls OK32:29+16:2314:54
16Sara ErikssonÅmåls OK32:37+16:3114:57
17Nova SegeråOK Skärmen33:33+17:2715:23
18Max SylvanVänersborgs SK39:08+23:0217:57
Jacob KqantzerUddevalla OKej godkänd
Ellen KringstadSäffle OKej godkänd

U3

2 310 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta LagergrenBrattås CK28:4312:25
2Vincent SegeråOK Skärmen1:08:12+39:2929:31

Öppen motion 1

2 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Astrid UhrbergBrattås CK23:5911:00
2Monica KällbergOK Skogsvargarna26:50+2:5112:18
3Chona HallEj klubbansluten37:48+13:4917:20

Öppen motion 3

2 550 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PerssonBrattås CK27:4510:52
2Urban FriskOK Skogsmunken33:37+5:5213:10
3Hanne JensenEds SK39:55+12:1015:39
4Sumali SkottÅmåls OK41:53+14:0816:25
5sara AxelssonKlubblös42:38+14:5316:43
6Johan MobergTrollhättans SOK42:52+15:0716:48
7Johanna HermanssonÅmåls OK45:28+17:4317:49
8Jonny KällbergOK Skogsvargarna46:40+18:5518:18
9Caroline WessmarkOK Flundrehof47:08+19:2318:29
10Elin TorstenssonKvillebyns SK52:32+24:4720:36
11Liv LindOK Skärmen53:40+25:5521:02
12Kristina NyströmTrollhättans SOK58:05+30:2022:46
13Ola AnderssonEds SK1:00:40+32:5523:47
14Elsa DalstrandÅmåls OK1:16:15+48:3029:54
15Birgit LjungOK Gipen1:37:50+1:10:0538:21
16Bibbi GustafssonOK Gipen1:38:53+1:11:0838:46
Sara AnderssonVänersborgs SKej start

Öppen motion 5

3 100 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik BergqvistSäffle OK36:3511:48
2Mattias ModénVänersborgs SK44:03+7:2814:12
3Tomas KarlssonOK Skogsmunken44:20+7:4514:18
4Cilje KringstadSäffle OK46:52+10:1715:07
5Anders HolmedahlTrollhättans SOK51:12+14:3716:30
6Anna-Karin MattssonTrollhättans SOK51:52+15:1716:43
6Helene SvantessonTrollhättans SOK51:52+15:1716:43
8Eva LarssonÅmåls OK53:18+16:4317:11
9Gunnar JohanssonOK Skogsvargarna53:40+17:0517:18
10Nina PetterssonÅmåls OK55:45+19:1017:59
11Arne BerlinTrollhättans SOK56:38+20:0318:16
12Amelie SundahlHestra IF58:58+22:2319:01
13Mikael NilssonÅmåls OK1:00:43+24:0819:35
14Annika LännhultEds SK1:02:42+26:0720:13
15Tomas StåhleOK Orinto1:05:54+29:1921:15
16Krister WessmarkOK Flundrehof1:06:27+29:5221:26
17Marianne WasseniusUddevalla OK1:07:36+31:0121:48
18Håkan HåkanssonKungälvs OK1:08:54+32:1922:13
19Berkley StaggOK Skogsvargarna1:16:48+40:1324:46
20Anna GerhardtBrattås CK1:17:08+40:3324:52
21Jerry RasmussonHerrestads AIF1:36:21+59:4631:04
Anna-Sara ZackariassonUddevalla OKej godkänd
Thomas AsplundOK Skogsvargarnaej godkänd
Annika WessmarkOK Flundrehofej godkänd
Eva RoessnerKvillebyns SKej godkänd
Martin EricssonOK Flundrehofej godkänd

Öppen motion 7

2 850 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Odd WallanderBrattås CK33:1711:40
2Henrik PålssonKvillebyns SK33:54+0:3711:53
3Åsa Jarhag HåkanssonUddevalla OK39:58+6:4114:01
4Lisa WassénVänersborgs SK42:55+9:3815:03
5Felix SandbergOK Skogsvargarna44:04+10:4715:27
6Leif LarssonÅmåls OK44:33+11:1615:37
7Lars WassénVänersborgs SK46:01+12:4416:08
8Jonas AhlstedtÅmåls OK47:27+14:1016:38
9Gunnar DalstrandÅmåls OK49:01+15:4417:11
10Christina PetterssonStigsökarna50:41+17:2417:47
11Fredrik NilssonStångenäs AIS51:23+18:0618:01
12Maria TryggöTrollhättans SOK51:33+18:1618:05
13Malin ChristianssonUddevalla OK52:18+19:0118:21
14Jenny OlssonStigsökarna53:36+20:1918:48
15Ida-Maria SvenssonTrollhättans SOK57:12+23:5520:04
16Mårten SvenssonOK Gipen1:00:55+27:3821:22
17Klas SkogOK Gipen1:17:30+44:1327:11
Per BladLjungskile FKej godkänd
Carina ReichenbergIdefjordens SKej godkänd
Tomas CarlssonÅmåls OKej godkänd

Öppen motion 8

4 740 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus ArvidssonBrattås CK40:318:32
2Mats ChristianssonUddevalla OK46:47+6:169:52
3Johan ÅhlundVänersborgs SK50:38+10:0710:40
4Tomas JohanssonVänersborgs SK51:04+10:3310:46
5Håkan LindénUddevalla OK54:14+13:4311:26
6Karl LarssonUddevalla OK55:47+15:1611:46
7Marcus Faruga KarldénKvillebyns SK56:37+16:0611:56
8Jonatan LarssonUddevalla OK57:15+16:4412:04
9Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK58:45+18:1412:23 Ladda ner rutt i gpx-format
10Aron DavidssonUddevalla OK59:05+18:3412:27
11Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK1:05:00+24:2913:42
12Kristina HellströmÅmåls OK1:06:13+25:4213:58
13Magnus HellströmÅmåls OK1:15:55+35:2416:00
14Hans-Olof HolmOK Skogsvargarna1:18:00+37:2916:27
15Linnea LarssonUddevalla OK1:18:57+38:2616:39
16Fredrik OlssonUddevalla OK1:20:01+39:3016:52
17Martin EnströmTrollhättans SOK1:29:12+48:4118:49
Axel WasseniusUddevalla OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser