Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sydsvenska mästerskapen, individuell, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sydsvenska mästerskapen, individuell, lång
Arrangörsorganisation: Karlskrona SOK
Datum: lördag 7 april 2018

D16

5 150 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilda Holmqvist JohanssonSmåland OF37:467:20
2Emma LingSmåland OF39:54+2:087:44
3Amanda KarmetunSmåland OF43:11+5:258:23
4Lisa OlssonSmåland OF47:20+9:349:11
5Elin RindstigSmåland OF49:10+11:249:32
6Elin NilssonSkåne OF49:29+11:439:36
7Sofia PalmSkåne OF49:47+12:019:40
8Emma ErikssonSmåland OF50:28+12:429:47
9Nellie RydlundSkåne OF50:58+13:129:53
10Agnes LindblomSkåne OF51:10+13:249:56
11Alma GustafssonSmåland OF51:58+14:1210:05
12Elin HugossonSkåne OF53:53+16:0710:27
13Elin EmilssonBlekinge OF55:40+17:5410:48
14Hanna RingBlekinge OF56:57+19:1111:03
15Linn KarlssonBlekinge OF57:53+20:0711:14
16Nellie NilssonBlekinge OF1:04:46+27:0012:34
17Tuva LövdahlSmåland OF1:06:31+28:4512:54
Klara AnderssonBlekinge OFej godkänd
Hilma HolmströmSkåne OFej godkänd
Embla CinthioSkåne OFej start
Clara SamuelssonSmåland OFåterbud

H16

5 710 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ElmbladSmåland OF36:286:23
2Erik ÅkessonSmåland OF38:17+1:496:42
3Maxim OmelchenkoBlekinge OF38:47+2:196:47
4Jesper JohanssonHalland OF40:19+3:517:03
5Anton GunnarssonSmåland OF42:43+6:157:28
6Karl PetersénSmåland OF44:44+8:167:50
7Albin PerssonHalland OF44:46+8:187:50
8Isak HagbergSmåland OF44:52+8:247:51
9Arvid KronmarBlekinge OF47:29+11:018:18
10William BjörkmanSmåland OF48:09+11:418:25
11Carl ÅsSkåne OF48:45+12:178:32
12Johan VinbladSkåne OF49:55+13:278:44
13Aron ÖstangårdSmåland OF55:53+19:259:47
14Fabian ValleriusSmåland OF58:42+22:1410:16
15Sixten EkbladhSmåland OF59:05+22:3710:20
16Benjamin ClaessonSmåland OF1:13:03+36:3512:47
Jakob WilhelmssonBlekinge OFej godkänd
Melvin NilssonSkåne OFej start
Viggo JohanssonSkåne OFej start

D15

4 720 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina Svensson FinndahlSmåland OF38:238:07
2Klara PerssonHalland OF39:48+1:258:25
3Agnes DjurstedtSmåland OF40:43+2:208:37
4Ella SöderbergBlekinge OF42:39+4:169:02
5Thea BökmanSkåne OF43:13+4:509:09
6Ida EskilssonSmåland OF45:46+7:239:41
7Kajsa HeydenSkåne OF48:18+9:5510:13
8Filippa SöderbergSmåland OF48:19+9:5610:14
9Alva NystedtSkåne OF48:31+10:0810:16
10Moa WallenborgSkåne OF52:05+13:4211:02
11Unni GranforsHalland OF52:09+13:4611:02
12Selma LarssonSkåne OF52:11+13:4811:03
13Amanda SvenssonBlekinge OF55:05+16:4211:40
14Olivia GrönkvistSmåland OF55:32+17:0911:45
15Vilmalee SuwanBlekinge OF55:47+17:2411:49
16Elvira LjungbergBlekinge OF56:08+17:4511:53
17Thilda SeldénHalland OF57:13+18:5012:07
18Olivia LarssonSkåne OF58:55+20:3212:28
19Stina LindSmåland OF59:05+20:4212:31
20Thea Nordin AbajiSmåland OF1:00:55+22:3212:54
21Ella PerssonSmåland OF1:04:35+26:1213:40
22Emma EliassonHalland OF1:07:48+29:2514:21
23Cornelia MöllerSkåne OF1:13:07+34:4415:29
24Linnea LeijonSkåne OF1:14:03+35:4015:41
25Julia KarlssonBlekinge OF1:28:02+49:3918:39

H15

5 400 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor GunnarssonSmåland OF37:166:54
2Agust KronkvistSkåne OF39:51+2:357:22
3Noel BraunSmåland OF39:59+2:437:24
4Edvin SelinSkåne OF43:01+5:457:57
5Joel BjörnlingerSmåland OF45:54+8:388:30
6Hugo LarssonBlekinge OF46:59+9:438:42
7Alfred ErdeliusHalland OF47:48+10:328:51
8Erik JohanssonSkåne OF47:49+10:338:51
9Isak LiljeholmSmåland OF47:56+10:408:52
10Alfred AhltinSkåne OF48:40+11:249:00
11Felix GustafssonSkåne OF49:06+11:509:05
12Albin HjellströmSmåland OF49:44+12:289:12
13Olle KallerbäckSmåland OF49:56+12:409:14
14Jakob MobergHalland OF49:58+12:429:15
15Anton TörnqvistBlekinge OF50:09+12:539:17
16Emil JägstedtHalland OF50:17+13:019:18
17Axel BechtelHalland OF51:09+13:539:28
18Klas LjungqvistSkåne OF53:59+16:439:59
19Oscar HultgrenSmåland OF54:17+17:0110:03
20Hugo UnossonSmåland OF55:13+17:5710:13
21Albin WeidenSkåne OF55:41+18:2510:18
22Erik LingSmåland OF56:02+18:4610:22
23Axel EvebornSmåland OF57:06+19:5010:34
24Anton HanssonSkåne OF58:09+20:5310:46
25Alex JohanssonHalland OF1:02:46+25:3011:37
26Filip JennerstrandSmåland OF1:02:54+25:3811:38
27Malte KristianssonHalland OF1:07:02+29:4612:24
28Stellan GradinSkåne OF1:18:21+41:0514:30
Loke HedbergSkåne OFej start
Filip HåkanssonBlekinge OFej start
Hugo EricssonSmåland OFåterbud
Mattias ÖhlundSmåland OFåterbud

D14

4 440 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emmy GranstedtSmåland OF41:549:26
2Hanna ÖbergSmåland OF42:03+0:099:28
3Enni LindskogSmåland OF43:41+1:479:50
4Emma EmilssonBlekinge OF45:25+3:3110:13
5Alma SvennerudBlekinge OF46:24+4:3010:27
6Alice OlvegårdSkåne OF46:26+4:3210:27
7Emmy PalmSkåne OF48:00+6:0610:48
8Maja GraadHalland OF50:04+8:1011:16
9Marta TörnströmHalland OF51:09+9:1511:31
10Tove ValleriusSmåland OF51:11+9:1711:31
11Linnea RydlundSkåne OF52:02+10:0811:43
12Maja KarmstigHalland OF52:26+10:3211:48
13Hanna StalebrantSmåland OF53:10+11:1611:58
14Stella RangertSmåland OF54:30+12:3612:16
15Tilda HagelbergSmåland OF54:43+12:4912:19
16Ellen TollSmåland OF56:07+14:1312:38
17Lovisa WahlbomSkåne OF56:08+14:1412:38
18Stina AnderssonSmåland OF57:56+16:0213:02
19Ina ÅmanBlekinge OF58:35+16:4113:11
20Vendela SturekSmåland OF58:36+16:4213:11
21Vilma EngströmBlekinge OF59:08+17:1413:19
22Alice PerssonSkåne OF1:00:05+18:1113:31
23Felicia FyhrSmåland OF1:00:16+18:2213:34
24Lisa SwartzBlekinge OF1:01:04+19:1013:45
25Maja LindénSmåland OF1:06:03+24:0914:52
26Alva SvenssonSkåne OF1:07:05+25:1115:06
27Emma RindstigSmåland OF1:09:10+27:1615:34
28Martina NiklassonSmåland OF1:11:27+29:3316:05
29Asta TörnkvistSmåland OF1:17:43+35:4917:30
30Annie ErikssonHalland OF1:19:18+37:2417:51
31Maja BäcklundBlekinge OF1:23:47+41:5318:52
32Viola HolmströmSkåne OF1:23:54+42:0018:53
Sandra WiduchBlekinge OFej godkänd
Joanna PerssonSkåne OFej start
Tuva NylundSmåland OFåterbud

H14

4 610 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle KarlssonSmåland OF34:497:33
2Hugo CedervallSkåne OF37:41+2:528:10
3Linus VernströmBlekinge OF41:09+6:208:55
4Tobias JohanssonHalland OF41:10+6:218:55
5Filip BrolingSmåland OF41:14+6:258:56
6Victor HanssonHalland OF41:57+7:089:05
7Lukas HagbergSmåland OF46:39+11:5010:07
8Jonathan RundqvistHalland OF46:58+12:0910:11
9David MorénSkåne OF48:57+14:0810:37
10Oskar ErikssonBlekinge OF48:59+14:1010:37
11Isak BengtssonHalland OF51:20+16:3111:08
12Albin SamuelssonSmåland OF52:56+18:0711:28
13Albin AnderssonSkåne OF53:04+18:1511:30
14Isak AnderssonSkåne OF55:11+20:2211:58
15Melker LarssonBlekinge OF55:14+20:2511:58
16Gustav EvebornSmåland OF56:01+21:1212:09
17Theo LövdahlSmåland OF56:29+21:4012:15
18Martin HanssonHalland OF1:18:05+43:1616:56
19Love PerssonSkåne OF1:22:57+48:0817:59
20David OlanderSkåne OF1:23:55+49:0618:12
Olof EdvardssonBlekinge OFej godkänd
Svante LorentzsonBlekinge OFej godkänd
Adrian SjödinSmåland OFej godkänd
Melwin WildheimHalland OFej godkänd
Adam JohanssonSkåne OFej start

D13

3 720 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma ZettervallBlekinge OF35:559:39
2Tuva SelinSkåne OF37:54+1:5910:11
3Tuva ÖstangårdSmåland OF39:05+3:1010:30
4Sandra LingSmåland OF39:44+3:4910:40
5Alice HallSmåland OF44:27+8:3211:56
6Anna ViktorssonBlekinge OF45:00+9:0512:05
7Ida AnderssonHalland OF47:05+11:1012:39
8Hedda SvenssonBlekinge OF50:22+14:2713:32
9Tova RangertSmåland OF52:29+16:3414:06
10Johanna OttossonSkåne OF1:17:55+42:0020:56

H13

3 970 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak EskilssonSmåland OF25:206:22
2Wilmer SelinSkåne OF32:30+7:108:11
3Svante SelinSkåne OF33:47+8:278:30
4Kalle ÖhlundSmåland OF34:48+9:288:45
5Noah KrikströmSkåne OF39:13+13:539:52
6Elia KämpeSkåne OF43:12+17:5210:52
7Elias ThunbergSmåland OF43:46+18:2611:01
8Oliver HåkanssonBlekinge OF44:13+18:5311:08
9Oskar BlomHalland OF44:59+19:3911:19
10Victor HörnquistSmåland OF46:23+21:0311:41
11Axel BrattBlekinge OF51:45+26:2513:02
12Hugo HedströmSmåland OF52:09+26:4913:08
13Emil KreutnerSmåland OF57:45+32:2514:32
14Nils SwartzBlekinge OF1:02:28+37:0815:44
15Viktor AhltinSkåne OF1:05:20+40:0016:27
16Casper TuressonSkåne OF1:10:47+45:2717:49
Emil AlbinssonBlekinge OFej godkänd
Adam SjööarvHalland OFej start
Olle BorkmarSkåne OFej start
Emil SeldénHalland OFej start
Joel Svensson FinndahlSmåland OFåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser