Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kinnekullesprinten, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kinnekullesprinten
Arrangörsorganisation: OK Klyftamo
Datum: lördag 2 juni 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

Ulricehamns OK

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johannes HolmbergU1 (64)10:309:37
2Per HolmbergH45 (61)14:43+1:135:54
3Marcus KvarndalH21 (13)18:36+2:126:40
4Teo PalmérU2 (64)16:27+4:5911:02
4Jonas EmtervallÖppen motion 8 (41)21:55+3:547:35
4Lina PalmérD35 (20)16:11+1:507:35
6Johanna KarlssonD35 (20)22:47+8:2610:41
9Alfred HallqvistH14 (106)13:57+3:326:42
10Minna KvarndalU2 (64)19:03+7:3512:47
13Linda CarlbomÖppen motion 3 (102)18:54+3:4710:19
14Björn PetterssonH65 (32)21:00+6:2610:20
14Malin AnderssonD40 (58)21:16+5:2810:10
15Anders GenbergH45 (61)19:38+6:087:53
16Gustav KarlssonH10 (74)17:37+8:4510:21
16Eskil SöderlundH12 (121)16:39+4:247:57
19Ludvig CarlbomH16 (96)17:14+4:036:48
20Kajsa NordinD45 (60)26:08+9:2712:33
21Anton KarlssonH10 (74)19:26+10:3411:25
21Patrik SöderlundH40 (55)24:46+10:339:42
22Lars ArneborgH45 (61)22:42+9:129:06
23Patrik CarlbomH40 (55)25:41+11:2810:04
24Algot CarlssonH12 (121)18:22+6:078:47
25Joel HolmbergH14 (106)17:38+7:138:28
27Jacob HolmbergH12 (121)18:54+6:399:02
29Edvin LennartsonH12 (121)19:14+6:599:12
31Ellen CarlssonU1 (64)35:09+24:3932:14
33Per SmedbergÖppen motion 6 (97)29:16+12:2812:30
38Albin GenbergH16 (96)24:29+11:189:40
38Selma SjöstrandD14 (132)21:57+9:059:53
39Ulrika EmtervallÖppen motion 6 (97)34:53+18:0514:54
41Edith SmedbergÖppen motion 3 (102)28:43+13:3615:41
41Tindra HolgerssonÖppen motion 3 (102)28:43+13:3615:41
41Henrik HolgerssonÖppen motion 6 (97)37:27+20:3916:00
43Lova HolgerssonÖppen motion 6 (97)37:30+20:4216:01
47Sara CarlssonÖppen motion 3 (102)36:32+21:2519:57
48Olle NordinH12 (121)23:50+11:3511:24
54Ellen ArneborgD14 (132)25:56+13:0411:40
57Anna GenbergD14 (132)27:10+14:1812:14
Alva EmtervallInskolning (43)fullföljt
Eskil EmtervallInskolning (43)fullföljt
Vilma HolgerssonInskolning (43)fullföljt
Mio KvarndalInskolning (43)fullföljt
Maja NordinD14 (132)ej godkänd
Ulrika EmtervallÖppen motion 3 (102)utom tävlan
Ivan ErnvidÖppen motion 3 (102)utom tävlan
Oskar ZitkaU2 (64)ej start
Susanne ArneborgÖppen motion 6 (97)ej start
Emanuel ZitkaH14 (106)ej start
Kerstin ErnvidD70 (15)ej start
Erik ArneborgH12 (121)ej start
Elias ZitkaInskolning (43)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser