Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stenungsunds OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stenungsunds OK
Arrangörsorganisation: Stenungsunds OK
Datum: söndag 15 april 2018

D21

6 460 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin ClassonOK Orinto59:249:11
2Sanna SvenssonSävedalens AIK1:01:37+2:139:32
3Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK1:05:50+6:2610:11
4Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK1:06:10+6:4610:14
5Lina SamorLerums SOK1:08:24+9:0010:35
6Annica EngIFK Göteborg Orientering1:09:37+10:1310:46
7Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK1:11:24+12:0011:03
8Laila B HöglundFK Herkules1:12:41+13:1711:15
9Marie SpångmyrLeksands OK1:14:28+15:0411:31
10Anna BrodinSävedalens AIK1:26:06+26:4213:19
Klara PålssonSävedalens AIKej godkänd
Linnea GustafssonUddevalla OKej start
Erika LindqvistSävedalens AIKej start

H21

8 660 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK1:05:347:34
2Albin ThunbergOK Alehof1:07:37+2:037:48
3Jakob EngIFK Göteborg Orientering1:07:49+2:157:49
4Fredrik WeihardSävedalens AIK1:09:54+4:208:04
5Ilya BeliankaSävedalens AIK1:13:38+8:048:30
6Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:16:21+10:478:48
7Christian KarldénKvillebyns SK1:16:39+11:058:51
8Karl LevinSävedalens AIK1:17:58+12:249:00
9Mattias NilssonOK Alehof1:20:53+15:199:20
10Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK1:22:57+17:239:34
11Niklas HidmanHalmstad OK1:23:22+17:489:37
12Magnus HedmanKungälvs OK1:24:16+18:429:43
13Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering1:24:37+19:039:46
14Johan AntonssonOK Löftan1:28:44+23:1010:14
15Daniel OlssonUddevalla OK1:31:54+26:2010:36
16Fredrik AnderssonIF Rigor1:36:30+30:5611:08
17Hugo ThunbergOK Alehof1:39:39+34:0511:30
18Tobias GovikStångenäs AIS1:39:45+34:1111:31
19Arvid HammarFK Herkules1:58:48+53:1413:43
Anders AxenborgGöteborg-Majorna OKej godkänd
Martin AnkelOK Alehofutgått
Johan HellmanVänersborgs SKej start

D21 Kort

4 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida StrömgårdUddevalla OK1:02:0013:26
2Sofia JohanssonTrollhättans SOK1:11:51+9:5115:35
Amanda HallénTrollhättans SOKej start

H21 Kort

7 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John GabrielssonSävedalens AIK1:19:4110:32
2Anders OhlssonUddevalla OK1:26:42+7:0111:28
3Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK1:27:14+7:3311:32
4Andreas KarlssonSävedalens AIK1:30:16+10:3511:56
Tobias MattssonTrollhättans SOKej start

D20

4 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK51:0211:04
2Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK53:14+2:1211:32
Selma MoqvistLerums SOKej godkänd

H20

6 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil TryggöTrollhättans SOK48:428:04
2Jonas LauriFK Herkules56:27+7:459:21
3Joar TryggöTrollhättans SOK57:47+9:059:34
4Axel ForsmanFK Herkules59:53+11:119:55
5Erik HultanderIF Rigor1:30:40+41:5815:02

D17-20 Kort

4 090 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove JohanssonOK Alehof1:03:5615:37
2Vera UhrbergBrattås CK1:06:41+2:4516:18

H17-20 Kort

5 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar CarlssonKvillebyns SK1:23:4616:10
Viktor Le ClaireFK Herkulesej godkänd
Daniel AnderssonFjärås AIKutgått

D16

4 090 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta LjungbergSjövalla FK40:129:49
2Moa SkoogFalköpings AIK OK40:49+0:379:58
3Lovisa MoqvistLerums SOK42:56+2:4410:29
4Thilda SeldénIF Rigor46:22+6:1011:20
5Olivia AspIFK Göteborg Orientering47:34+7:2211:37
6Clara JohanssonOK Skärmen48:02+7:5011:44
7Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK49:57+9:4512:12
8Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb53:03+12:5112:58
9Unni GranforsIF Rigor54:37+14:2513:21
10Ida SüdhoffBrattås CK54:50+14:3813:24
11Sofia RaskKungälvs OK56:17+16:0513:45
12Anna SvarfvarSjövalla FK58:14+18:0214:14
13Disa RangertKungälvs OK59:50+19:3814:37
14Frida JohanssonOK Skärmen1:01:00+20:4814:54
15Matilda ÅkessonOK Landehof1:21:40+41:2819:58
16Emelie BackmanÅmåls OK1:23:39+43:2720:27
17Julia ArvidssonIF Rigor2:03:16+1:23:0430:08
Maria LogrenSjövalla FKej start

H16

5 180 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Willy FjällborgStenungsunds OK43:148:20
2Casper SkeppSävedalens AIK43:24+0:108:22
3David AlménTrollhättans SOK45:07+1:538:42
4Simon NordbergGöteborg-Majorna OK48:56+5:429:26
5Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK49:20+6:069:31
6Alfred ErdeliusIF Rigor51:05+7:519:51
7Anton KastrupFK Herkules54:59+11:4510:36
8Johan LundStenungsunds OK55:36+12:2210:44
9Melker AnderssonEds SK1:08:18+25:0413:11
10Erik PerssonBrattås CK1:16:21+33:0714:44
11William WasseniusUddevalla OK1:24:19+41:0516:16
Elias ThörnbladTrollhättans SOKej godkänd
Alfred LeonTrollhättans SOKej godkänd
Erik JohanssonOK Alehofej godkänd
Samuel BökeOK Kullingshofej start
Emil RavakkoSävedalens AIKej start

D14

3 690 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elina ReinholdssonOK Alehof30:458:20
2Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb34:33+3:489:21
3Ella PetterssonSävedalens AIK34:41+3:569:23
4Lovis BergstrandBrattås CK40:43+9:5811:02
5Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb42:03+11:1811:23
6Maja GraadIF Rigor43:25+12:4011:45
7Elsa BobergIF Rigor45:46+15:0112:24
8Matilda WallströmSävedalens AIK47:06+16:2112:45
9Melissa Jolly-JanssonKungälvs OK53:04+22:1914:22
10Linnea AxelssonÅmåls OK55:10+24:2514:57
11Julia BogeOK Alehof56:16+25:3115:14
12Jennifer StigssonTrollhättans SOK1:03:35+32:5017:13
13Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna1:12:04+41:1919:31
Molly GranängKungälvs OKej godkänd

H14

3 690 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK27:547:33
2Emil LindbladSävedalens AIK28:07+0:137:37
3Elias NordbergGöteborg-Majorna OK29:51+1:578:05
4Simon BååthSävedalens AIK30:25+2:318:14
5Gunnar FovaeusSävedalens AIK32:02+4:088:40
6Lucas BoströmOK Alehof34:14+6:209:16
7Axel BrönnestamOK Gipen36:39+8:459:55
8Lukas GrothKungälvs OK37:59+10:0510:17
9Olle FlorénIF Rigor38:33+10:3910:26
10Hjalmar OlssonUddevalla OK39:02+11:0810:34
11Emil SeldénIF Rigor43:54+16:0011:53
12Edvin OckbornTrollhättans SOK44:45+16:5112:07
13Max NymanOK Gipen46:01+18:0712:28
14David HermanssonÅmåls OK46:55+19:0112:42
15Edvin AlexanderssonIF Rigor47:34+19:4012:53
16Simon LjungkvistOK Alehof51:47+23:5314:02
17Alfred JohanssonOK Alehof51:53+23:5914:03
18Adam GranhageSjövalla FK55:54+28:0015:08
19Jakob AspIFK Göteborg Orientering58:12+30:1815:46
20Rasmus PerssonOK Flundrehof1:03:08+35:1417:06
21Erik SüdhoffBrattås CK1:05:02+37:0817:37
22Edvin TolestamIF Rigor1:09:17+41:2318:46
Martin HanssonIF Rigorej godkänd
Oscar NymanOK Gipenej godkänd
Melwin ArvidssonIF Rigorej godkänd

D14 Kort

3 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsie GerhardtBrattås CK50:2816:23
2Johanna WegénStångenäs AIS1:11:16+20:4823:08

H14 Kort

3 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Johan StåhlSävedalens AIK41:1513:23
2Viktor RödströmStångenäs AIS48:19+7:0415:41

D12

3 150 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa Hafstad WallanderBrattås CK27:368:45
2Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb27:46+0:108:48
3Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering27:56+0:208:52
4Tilia OlssonUddevalla OK28:08+0:328:55
5Malva ArvidssonBrattås CK28:12+0:368:57
6Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK29:08+1:329:14
7Emma ChristianssonUddevalla OK30:13+2:379:35
8Andrea EnbomVänersborgs SK30:37+3:019:43
9Alva OlssonÅmåls OK30:40+3:049:44
9Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb30:40+3:049:44
11Linn EnbomVänersborgs SK31:07+3:319:52
12Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK31:21+3:459:57
13Molly BergstrandBrattås CK31:38+4:0210:02
14Wilma ReinholdssonOK Alehof32:11+4:3510:13
15Maja NymanVänersborgs SK35:31+7:5511:16
16Ida AnderssonVänersborgs SK36:04+8:2811:26
17Clara LövgärdOK Alehof39:40+12:0412:35
18Julia SvarfvarSjövalla FK41:02+13:2613:01
19Miranda WallströmSävedalens AIK43:08+15:3213:41
20Sonia Jolly-JanssonKungälvs OK44:21+16:4514:04
21Vera KlingbergLjungskile FK46:56+19:2014:53
22Emilie HellströmÅmåls OK48:22+20:4615:21
23Klara EberlénOK Skogshjortarna53:10+25:3416:52
24Emma Jolly-JanssonKungälvs OK59:27+31:5118:52
25Olga DrapellaVänersborgs SK1:00:13+32:3719:06
26Alice WikströmStångenäs AIS1:02:37+35:0119:52
27Hilma EkströmStenungsunds OK1:40:43+1:13:0731:58
Elsa MoqvistLerums SOKej godkänd
Saga KällstrandÅmåls OKej start

H12

3 230 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK22:467:02
2Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK23:25+0:397:14
3Viggo AnderssonTrollhättans SOK26:10+3:248:06
4Liam HogedalVänersborgs SK27:37+4:518:33
5Filip ValentinGöteborg-Majorna OK28:02+5:168:40
6Albin SkottÅmåls OK29:41+6:559:11
7Axel EkdalaKungälvs OK30:47+8:019:31
8Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb31:04+8:189:37
9Arvid HermanssonKungälvs OK31:08+8:229:38
10Rasmus GranängKungälvs OK32:00+9:149:54
11Emil SkeppSävedalens AIK34:50+12:0410:47
12Felix JohanssonOK Alehof35:51+13:0511:05
13Eskil LeonTrollhättans SOK38:27+15:4111:54
14Floyd GerhardtBrattås CK40:14+17:2812:27
15Miles GerhardtBrattås CK40:21+17:3512:29
16Eric ÅhlÅmåls OK40:27+17:4112:31
17Josef EskilssonVänersborgs SK41:07+18:2112:43
18Gustav StåhlSävedalens AIK44:11+21:2513:40
19Pontus NilssonÅmåls OK44:21+21:3513:43
20Harald RoessnerKvillebyns SK50:41+27:5515:41
21Tor LindénUddevalla OK51:03+28:1715:48
22Viktor NilssonStångenäs AIS1:00:16+37:3018:39
23Malte LjungkvistOK Alehof1:03:30+40:4419:39
24Alexander LännhultEds SK1:24:33+1:01:4726:10
Ludwig RosénGöteborg-Majorna OKej godkänd
Oskar WesterbergTrollhättans SOKej start

D10

2 740 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vera HöglundSjövalla FK27:3010:02
2Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering29:07+1:3710:37
3Ebba LövgärdOK Alehof31:54+4:2411:38
4Elina ChristianssonUddevalla OK33:30+6:0012:13
5Nelly GrothKungälvs OK34:21+6:5112:32
6Vilma HenrikssonUddevalla OK34:58+7:2812:45
7Ebba EberlénOK Skogshjortarna36:20+8:5013:15
8Agnes BogeOK Alehof36:38+9:0813:22
9Ida SylvanVänersborgs SK37:19+9:4913:37
10Olivia GustafssonTrollhättans SOK38:11+10:4113:56
11Celia KlingbergLjungskile FK41:20+13:5015:05
12Elsa ForsengLjungskile FK41:41+14:1115:12
13Elly EinarssonKungälvs OK41:44+14:1415:13
14Emma HellströmÅmåls OK47:32+20:0217:20
15Ebba GranhageSjövalla FK51:03+23:3318:37
16Anna HallOK Skogsvargarna1:17:59+50:2928:27
Alice KällstrandÅmåls OKej start
Julia HöglundLjungskile FKej start

H10

2 740 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot ÅhlundVänersborgs SK19:137:00
2Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb23:28+4:158:33
3Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK23:59+4:468:45
4Gabriel HogedalVänersborgs SK24:14+5:018:50
5Anton ArvidssonBrattås CK25:08+5:559:10
6Johannes AnderssonVänersborgs SK25:21+6:089:15
7Axel PerssonGöteborg-Majorna OK26:36+7:239:42
8Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb27:21+8:089:58
9Bruno FovaeusSävedalens AIK29:40+10:2710:49
10Arvid ErikssonÅmåls OK33:46+14:3312:19
11Joakim SöderbomSävedalens AIK34:48+15:3512:42
12William LännhultEds SK39:01+19:4814:14
13Hjalmar JohanssonOK Alehof51:04+31:5118:38
14Melker OckbornTrollhättans SOK1:08:49+49:3625:06

D35

5 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie SvalinVänersborgs SK1:02:1511:42
Annika LännhultEds SKej godkänd
Cecilia GrothKungälvs OKutgått

H35

7 560 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering1:00:548:03
2Henrik EliassonIFK Göteborg Orientering1:01:33+0:398:08
3Daniel NetzIFK Göteborg Orientering1:02:42+1:488:17
4Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK1:03:20+2:268:22
5Tobias LindellOK Alehof1:05:16+4:228:37
6David AndréGöteborg-Majorna OK1:16:36+15:4210:07
7Linus IsebornFrämmestads IK1:40:49+39:5513:20
8Martin AnderssonSjövalla FK1:44:58+44:0413:53
Linus LännhultEds SKej start

D40

4 610 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese DahlströmOK Alehof44:469:42
2Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering47:34+2:4810:19
3Katrin SkeppSävedalens AIK50:13+5:2710:53
4Pernilla AlexanderssonIF Rigor51:41+6:5511:12
5Katarina EnbomVänersborgs SK58:46+14:0012:44
6Linda LarssonFrämmestads IK1:02:07+17:2113:28
7Maria HöglundSjövalla FK1:03:35+18:4913:47
8Kristina ÅhlundVänersborgs SK1:07:04+22:1814:32
9Karin AlthoffKungälvs OK1:11:20+26:3415:28

H40

7 170 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy AnderssonVänersborgs SK58:598:13
2Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:01:32+2:338:34
3Robert EnbomVänersborgs SK1:06:39+7:409:17
4Johan G HördegårdhIFK Göteborg Orientering1:07:41+8:429:26
5Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb1:17:38+18:3910:49
6Björn GrothKungälvs OK1:19:05+20:0611:01
7Sven BogeOK Alehof1:19:56+20:5711:08
8Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK1:31:09+32:1012:42
9Tomas JohanssonÅmåls OK1:36:18+37:1913:25
10Magnus VedinTrollhättans SOK1:43:19+44:2014:24
Stefan GraadIF Rigorej godkänd
Niklas FlorénIF Rigorej start

D45

4 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny NymanVänersborgs SK46:1710:31
2Kristin EkdalaKungälvs OK50:44+4:2711:31
3Christina SüdhoffBrattås CK58:54+12:3713:23
4Sofia GustafssonTrollhättans SOK1:06:22+20:0515:05
5Åse FuxborgSjövalla FK1:13:51+27:3416:47
6Maria AspIFK Göteborg Orientering1:18:08+31:5117:45
Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOKej start

H45

6 030 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK50:358:23
2Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb52:43+2:088:44
3Peter AspIFK Göteborg Orientering55:49+5:149:15
4Peter DellmingIFK Göteborg Orientering57:02+6:279:27
5Mats ChristianssonUddevalla OK58:00+7:259:37
6Jörgen ÅhlÅmåls OK1:00:00+9:259:57
7Jens ArvidssonIF Rigor1:00:21+9:4610:00
8Anders HellgrenFrölunda OL1:00:55+10:2010:06
9Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK1:03:02+12:2710:27
10Emil ErdeliusIF Rigor1:04:13+13:3810:38
11Pär MoqvistLerums SOK1:06:37+16:0211:02
12Per BaierTolered-Utby Ol-klubb1:08:42+18:0711:23
13Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb1:16:01+25:2612:36
14Joakim ÅkessonOK Landehof1:45:53+55:1817:33

D50

3 670 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena CarlssonSävedalens AIK42:0311:27
2Anette BernhedSävedalens AIK42:42+0:3911:38
3Gunilla EdgrenTrollhättans SOK48:39+6:3613:15
4Heli MarjomaaStigsökarna49:25+7:2213:27
5Suzy LarssonOK Skogshjortarna49:40+7:3713:31
6Karin LaurellOK Flundrehof1:05:36+23:3317:52
7Lena PeterssonOK Alehof1:10:06+28:0319:06
8Agnetha Le ClaireFK Herkules1:12:56+30:5319:52
Anna AsplundKungälvs OKej godkänd
Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarnaej godkänd

H50

5 320 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik OlssonBrattås CK43:368:11
2Odd WallumSävedalens AIK46:33+2:578:45
3Nichlas WallströmSävedalens AIK46:42+3:068:46
4Patrik SvantessonTrollhättans SOK48:17+4:419:04
5Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK48:54+5:189:11
6Niclas AnderssonMarkbygdens OK49:43+6:079:20
7Tomas HermanssonÅmåls OK52:15+8:399:49
8Fredrik BarrulfOK Tyr55:07+11:3110:21
9Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna55:53+12:1710:30
10Mattias BååthSävedalens AIK56:17+12:4110:34
10Erik RuotsalainenFrölunda OL56:17+12:4110:34
12Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb58:22+14:4610:58
13Bengt NorrmanTrollhättans SOK58:30+14:5410:59
14Gert AnderssonEds SK59:10+15:3411:07
15Tomas StigssonTrollhättans SOK1:02:12+18:3611:41
16Mikael JungbjerGöteborgs SK1:04:59+21:2312:12
17Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna1:05:36+22:0012:19
18Gunnar HallOK Skogsvargarna1:06:37+23:0112:31
19Johan LilljeqvistStigsökarna1:07:50+24:1412:45
20Martin EkdalaKungälvs OK1:09:38+26:0213:05
21Kennet HorvathHalmstad OK1:11:17+27:4113:23
22Torbjörn KjörkFrölunda OL1:14:21+30:4513:58
23Pär JohanssonOK Alehof1:18:47+35:1114:48
24Johan WettergrenFK Herkules1:25:02+41:2615:59
25Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb1:29:02+45:2616:44
26Bo WesterbergTrollhättans SOK1:35:50+52:1418:00
27Bernt BerndtssonFrölunda OL1:35:54+52:1818:01
Kjell EinarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Niklas SkoogGöteborg-Majorna OKej start
David GabrielssonSävedalens AIKej start
Peter StrömdahlOK Skogsvargarnaej start

D55

3 670 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne MagnussonOK Landehof43:2811:50
2Gunnel JernstigTrollhättans SOK48:55+5:2713:19
3Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb51:50+8:2214:07
4Britta SahlinVänersborgs SK52:15+8:4714:14
5Birgit HanssonHerrestads AIF52:32+9:0414:18
6Mona OlssonBrattås CK58:03+14:3515:49
7Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:00:00+16:3216:20
8Nina BejbomUddevalla OK1:05:50+22:2217:56

H55

5 140 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars MagnussonOK Landehof48:569:31 Ladda ner rutt i gpx-format
2Ulf WallinGöteborg-Majorna OK50:46+1:509:52
3Stefan GustafssonOK Skogshjortarna51:58+3:0210:06
4Jörgen HallénTrollhättans SOK53:21+4:2510:22
5Hans WedbergSjövalla FK55:59+7:0310:53
6Magnus WideFrölunda OL58:34+9:3811:23
7Anders AxelssonOK Skogsvargarna59:10+10:1411:30
8Ingemar MånssonRonneby OK1:03:41+14:4512:23
9Leif HagmanIK Uven1:06:06+17:1012:51
10Per-Martin JohanssonIF Rigor1:07:25+18:2913:06
11Karl-Erik EngblomValbo AIF1:09:25+20:2913:30
12Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK1:10:12+21:1613:39
13Staffan AsplundKungälvs OK1:11:24+22:2813:53
14Håkan WåhlanderFrölunda OL1:12:58+24:0214:11
15Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:19:14+30:1815:24
16Mats HugosonKvillebyns SK1:20:28+31:3215:39
17Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:30:52+41:5617:40
18Börje PerssonOK Alehof1:51:06+1:02:1021:36
Per-Arne WahlgrenSjövalla FKej start

D60

3 250 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena FromIK Stern40:2012:24
2Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK41:46+1:2612:51
3Birgitta AnderssonFrämmestads IK41:50+1:3012:52
4Kerstin BurmanKvillebyns SK43:45+3:2513:27
5Eva Rabe MagnussonIF Hagen43:50+3:3013:29
6Eva KarlssonUddevalla OK54:02+13:4216:37
7Monika NilssonOK Alehof59:38+19:1818:20
8My EngströmLerums SOK1:11:06+30:4621:52
Katarina ÖstlingOK Skogshjortarnaej godkänd

H60

4 610 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars NordströmKils OK37:298:07
2Jörgen IvarssonHestra IF41:00+3:318:53
3Jerker NetzTrollhättans SOK43:11+5:429:22
4Arne NåboTrollhättans SOK44:42+7:139:41
5Urban LarssonOK Gipen46:24+8:5510:03
6Örjan WängdahlOK Gipen49:56+12:2710:49 Ladda ner rutt i gpx-format
7Lars ElfvingOK Gipen50:45+13:1611:00
8Ulf PetersonKungälvs OK51:12+13:4311:06
9Pierre KarlssonOK Alehof51:31+14:0211:10
10Stefan JohanssonTrollhättans SOK53:05+15:3611:30
11Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK53:49+16:2011:40
12Uno MagnussonIF Hagen54:30+17:0111:49
13Dan SjöholmHalmstad OK55:29+18:0012:02
14Jonas RutbergIK Stern1:00:10+22:4113:03
15Jan FromIK Stern1:00:55+23:2613:12
16Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:01:18+23:4913:17
17Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK1:01:54+24:2513:25
18Bernt AnderssonIF Rigor1:19:19+41:5017:12
Jan CarlssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Håkan LarssonLjungskile FKej godkänd
Björn BorgGöteborg-Majorna OKej start

D65

3 250 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger LindholmFjärås AIK47:5914:45
2Gunilla HogedalVänersborgs SK53:06+5:0716:20
3Karin AxelssonIK Uven54:15+6:1616:41
4Britt-Marie GrönroosOK Alehof58:50+10:5118:06
Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Marion HallstenUddevalla OKej start

H65

4 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve NorellFrölunda OL44:5510:12
2Bo HerderssonMarkbygdens OK50:16+5:2111:25
3Lars HogedalVänersborgs SK53:38+8:4312:11
4Conny JidetoftStångenäs AIS53:57+9:0212:15
5Per IvarssonUddevalla OK1:01:49+16:5414:02
6Dan WidercrantzOK Skärmen1:02:00+17:0514:05
7Stanley MattssonIK Uven1:02:32+17:3714:12
8Roalh KlevelandKvillebyns SK1:04:03+19:0814:33
9Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb1:09:24+24:2915:46
10Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubb1:09:55+25:0015:53
11Jan-Erik PålssonUddevalla IS1:22:10+37:1518:40
12Arne AlfredssonUddevalla OK1:27:26+42:3119:52
13Stefan HägelmarkFjärås AIK1:54:01+1:09:0625:54

D70

2 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK43:5815:42
2Ingrid Rex WallströmOK Landehof50:26+6:2818:00
3Rosa JohanssonIK Uven50:47+6:4918:08
4Ann-Britt JohanssonIK Stern57:29+13:3120:31
5Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK58:04+14:0620:44
6Ann-Christine BorgFrölunda OL59:31+15:3321:15
Berith IvehagFrämmestads IKej start

H70

3 640 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Arne KällénUddevalla OK39:4410:54
2Lennart HermanssonStångenäs AIS42:01+2:1711:32
3Rune SandbergUddevalla OK42:28+2:4411:40
4Leif LöfTrollhättans SOK44:27+4:4312:12
5Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb47:14+7:3012:58
6Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK52:39+12:5514:27
7Olof KarlssonUddevalla OK56:03+16:1915:23
8Ted LiivrandOK Skogshjortarna56:25+16:4115:29
9Hans PerssonOK Älgen57:20+17:3615:45
10Torbjörn KarldénKvillebyns SK58:00+18:1615:56
11Johnny KarlssonUddevalla OK1:02:54+23:1017:16
12Lennart FärjhageOK Gipen1:11:58+32:1419:46
13Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:12:06+32:2219:48
14Kjell JeppsonIF Rigor1:12:46+33:0219:59
15Allan WikströmStångenäs AIS1:26:34+46:5023:46
Dan JohanssonFjärås AIKej godkänd
Jack GrönroosOK Alehofej godkänd
Christer SamuelssonOK Löftanej start

D75

2 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta StenströmVänersborgs SK43:3615:34
2Ulla LindheIK Stern44:36+1:0015:55
3Eivor Steen-OlssonKungälvs OK45:16+1:4016:10
4Lena WaernTrollhättans SOK54:18+10:4219:23
5Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK56:15+12:3920:05
6Eva OlofssonOK Flundrehof1:08:35+24:5924:29
7Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK1:09:52+26:1624:57
8Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:18:46+35:1028:07
9Elvy BörjessonOK Alehof1:31:06+47:3032:32
Inga PerssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Margareta JohanssonTrollhättans SOKej start

H75

3 330 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HvoslefIK Stern44:3213:22
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna48:14+3:4214:29
3Magne HagströmFrölunda OL48:54+4:2214:41
4Kenneth IvehagFrämmestads IK49:25+4:5314:50
5Per LjungbergOK Alehof51:46+7:1415:32
6Göte NatanaelssonLjungskile FK54:09+9:3716:15
7Matts MattssonOK Gipen55:06+10:3416:32
8Karl-Axel JohanssonIK Uven57:55+13:2317:23
9Allsing CarlssonOK Skogsvargarna57:59+13:2717:24
10Leif OlofssonOK Flundrehof1:03:30+18:5819:04
11Kurt FredrixonOK Skogshjortarna1:06:28+21:5619:57
12Sven PerssonLjungskile FK1:08:07+23:3520:27

H80

2 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andre AlexanderssonKungälvs OK45:1916:11
2Leif JohanssonTrollhättans SOK52:47+7:2818:51
3Gunnar WaernTrollhättans SOK1:03:06+17:4722:32
4Arvo HyvönenSkattkärrs SOK1:18:43+33:2428:06
Gösta CederinGöteborg-Majorna OKej start

Inskolning

1 540 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ella RosénGöteborg-Majorna OK20:46+5:5313:29
Viktor SamorLerums SOK26:12+11:1917:00
Alice Eggöy MarkhesterSnättringe SK51:51+36:5833:40
Agnes Hammar RosénLjungskile FK26:46+11:5317:22
Ebba ForsengLjungskile FK26:28+11:3517:11
Vide KlingbergLjungskile FK27:43+12:5017:59
Ivar GrahnGöteborgs SK20:10+5:1713:05
Hampus LöfgrenStångenäs AIS18:09+3:1611:47
Tilda UnemanOK Alehof32:32+17:3921:07
Veronica AnderssonFjärås AIK43:36+28:4328:18
Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubb14:539:39
Svante FlorénIF Rigor38:19+23:2624:52
Arthur HöögUddevalla OK32:25+17:3221:02
Knut DavidssonUddevalla OK32:28+17:3521:04
Danica TasevaIFK Göteborg Orientering25:15+10:2216:23
Hanna LarssonOK Gipen29:22+14:2919:04
Filip FrantzKungälvs OK28:42+13:4918:38
Lilleeng ElmerKungälvs OK19:02+4:0912:21
Heila HallLjungskile FKej godkänd
Julian KlingbergLjungskile FKej godkänd

U1

1 690 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK15:539:23
2Hedda KarlgrenLjungskile FK17:02+1:0910:04
3Elvira ÅhlundVänersborgs SK17:38+1:4510:26
4Wide Jernmark-BurrosLjungskile FK18:21+2:2810:51
5Astrid GrahnIFK Göteborg Orientering19:24+3:3111:28
6Lindberg VeraIFK Göteborg Orientering19:41+3:4811:38
6Nina OlssonIFK Göteborg Orientering19:41+3:4811:38
8Alice NohleKungälvs OK20:17+4:2412:00
9Oskar OlssonÅmåls OK20:44+4:5112:16
10Elias ChristianssonUddevalla OK21:11+5:1812:32
11Alvin Berglöf-22:12+6:1913:08
12Elias GranängKungälvs OK23:01+7:0813:37
13Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK23:33+7:4013:56
14Linnea LöfgrenStångenäs AIS23:37+7:4413:58
15Ester OhlssonBrattås CK26:22+10:2915:36
16Oscar AxviLerums SOK26:36+10:4315:44
17Lukas Nilsson-27:54+12:0116:30
18Elin WikströmStångenäs AIS28:01+12:0816:34
18Herman EngIFK Göteborg Orientering28:01+12:0816:34
20Lovisa AxviLerums SOK30:14+14:2117:53
21Melker SamorLerums SOK30:21+14:2817:57
22Johansson Agnes-33:46+17:5319:58
23Otto Mellqvist BjelkeUddevalla OK34:37+18:4420:28
24Alexander JohanssonOK Gipen35:00+19:0720:42
Felix WeihardSävedalens AIKej start

U2

2 740 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eira OlssonÅmåls OK24:579:06
2Malte AnderssonTrollhättans SOK25:45+0:489:23
3Eskil WallebäckLjungskile FK28:03+3:0610:14
4Ted NömmIFK Göteborg Orientering29:50+4:5310:53
5Filip StåhlSävedalens AIK31:21+6:2411:26
6Jonna ÅhlÅmåls OK33:19+8:2212:09
7Alma NohleKungälvs OK34:09+9:1212:27
8Rasmus LindénUddevalla OK35:14+10:1712:51
9Olivia BjelkeUddevalla OK35:26+10:2912:55
10Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering36:43+11:4613:24
11Ebba BogeOK Alehof37:20+12:2313:37
12Kerstin SvenssonOK Kullingshof37:51+12:5413:48
13Elias OhlssonBrattås CK39:27+14:3014:23
14Simon SkottÅmåls OK40:13+15:1614:40
15Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK40:43+15:4614:51
16Arvid LiedmanTolered-Utby Ol-klubb41:44+16:4715:13
17Vilgot NilssonStenungsunds OK41:55+16:5815:17
18My Oliva SjunnessonKungälvs OK43:58+19:0116:02
19Moa WallströmSävedalens AIK45:35+20:3816:38
20Selma LeonTrollhättans SOK45:39+20:4216:39
21Siri KronaKungälvs OK46:41+21:4417:02
22Lola NymanOK Gipen48:50+23:5317:49
23Wilma WallOK Gipen49:03+24:0617:54
24Sven KarlssonOK Alehof51:40+26:4318:51
25Oskar GustafssonTrollhättans SOK52:06+27:0919:00
26Eric UnemanOK Alehof52:55+27:5819:18
27Febe JacobssonGöteborg-Majorna OK56:15+31:1820:31
28Nils EkströmStenungsunds OK1:06:21+41:2424:12
29Maria BjörklundTrollhättans SOK1:15:08+50:1127:25
Måns LindénUddevalla OKej godkänd
Linus WeihardSävedalens AIKutgått

Öppen motion 1

2 740 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Frid NohleKungälvs OK44:2716:13
2Elisabeth GranhageSjövalla FK51:26+6:5918:46
3Albin Karlsson-54:03+9:3619:43
4Simon Karlsson-54:06+9:3919:44
5Jan BruneflodOK Gipen54:55+10:2820:02
6Emilia HedmanKungälvs OK1:17:42+33:1528:21
Margareta KreuterFjärås AIKej godkänd

Öppen motion 2

3 630 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Siri BjörklundTrollhättans SOK32:459:01
2Sara Axelssonklubblös39:18+6:3310:49
3Erika WikströmStångenäs AIS41:32+8:4711:26
4Marie HenrikssonUddevalla OK42:12+9:2711:37

Öppen motion 3

3 080 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Olov Davalliusklubblös26:528:43
2Carl-Axel Davalliusklubblös27:12+0:208:49
3Axel Ström EckerlidSävedalens AIK31:56+5:0410:22
4Ebba JernmarkLjungskile FK32:24+5:3210:31
5Marcus SöderbomSävedalens AIK35:26+8:3411:30
6Alice BohlinIFK Göteborg Orientering36:30+9:3811:51
7Catarina ÅkerströmFK Herkules37:57+11:0512:19
8Sara AnderssonVänersborgs SK38:20+11:2812:26
9Johanna RonnedeOK Gipen38:22+11:3012:27
10Tåve JernmarkLjungskile FK38:48+11:5612:35
11Johanna Rockmarklubblös41:09+14:1713:21
12Caroline OhlssonBrattås CK43:33+16:4114:08
13Mona-Lisa JanssonKungälvs OK45:14+18:2214:41
14Mats OhlssonBrattås CK46:35+19:4315:07
15Melker SjunnessonKungälvs OK47:05+20:1315:17
16Andreas SjunnessonKungälvs OK47:08+20:1615:18
17Ann-Kristin NyqvistIFK Göteborg Orientering47:33+20:4115:26
18Lillemor GunnarssonOK Gipen51:13+24:2116:37
19Harriet AnderssonOK Skogshjortarna54:03+27:1117:32
20Åsa LarsenTolered-Utby Ol-klubb54:59+28:0717:51
21Krister WessmarkOK Flundrehof55:26+28:3417:59
22Gunnar ChristianssonTrollhättans SK56:16+29:2418:16
23Elin SvenssonOK Kullingshof57:08+30:1618:32
24Gerhardt LindaBrattås CK57:21+30:2918:37
25Miriam NorénIK Uven58:09+31:1718:52
26Kerstin LindbladSävedalens AIK58:49+31:5719:05
27Alva ZakariassonUddevalla OK1:02:00+35:0820:07
28Marita HultanderIF Rigor1:04:25+37:3320:54
29Jerry RasmussonHerrestads AIF1:09:42+42:5022:37
30Susanne JohanssonStångenäs AIS1:17:21+50:2925:06
31Rune JungbjerGöteborgs SK1:22:37+55:4526:49
32Mary LarnerGöteborg-Majorna OK1:23:29+56:3727:06
33Lil AlfredssonUddevalla OK1:33:36+1:06:4430:23
Magnus NilssonStenungsunds OKej godkänd
Pia HeikkinenFrölunda OLej godkänd
Bengt Le ClaireFK Herkulesutgått

Öppen motion 4

4 690 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin Alfredssonklubblös1:00:4612:57

Öppen motion 5

3 380 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam KarlssonHagaby GoIF Örebro32:469:41
2Linda WesterbergTrollhättans SOK36:07+3:2110:41
3Lotta RosénGöteborg-Majorna OK36:31+3:4510:48
4Tomas AnderssonTrollhättans SOK39:48+7:0211:46
5Hannes EssungerSjövalla FK40:19+7:3311:55
6Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb40:35+7:4912:00
7Tomas NorrmanTrollhättans SOK40:51+8:0512:05
8Albertina HenrikssonUddevalla OK41:26+8:4012:15
9Bo HåkanssonIFK Göteborg Orientering41:42+8:5612:20
10Martin JernmarkLjungskile FK42:17+9:3112:30
11Erika JensenÅmåls OK42:22+9:3612:32
12Marika OlssonÅmåls OK42:23+9:3712:32
13Camila Borgklubblös42:31+9:4512:34
14Jan UhrbergBrattås CK47:49+15:0314:08
15Lars WassénVänersborgs SK49:55+17:0914:46
16Ulla EinarssonKungälvs OK51:37+18:5115:16
17Julia LindbladSävedalens AIK51:54+19:0815:21
18Anna Davidssonklubblös53:02+20:1615:41
19Marianne WasseniusUddevalla OK53:47+21:0115:54
20Birgitta DahlströmKungälvs OK54:37+21:5116:09
21Gunilla AxelssonSävedalens AIK55:27+22:4116:24
22Sven-Olof PålssonKungälvs OK56:09+23:2316:36
23Katrin AsplundKungälvs OK56:47+24:0116:47
24Joel HedenbladIF Rigor58:39+25:5317:21
25Maria AnderssonKvillebyns SK58:43+25:5717:22
26Mikael NilssonÅmåls OK1:00:04+27:1817:46
27Karin IngelhagVittsjö OK1:01:02+28:1618:03
28Ulrika GreenIK Stern1:01:09+28:2318:05
29Thomas AsplundOK Skogsvargarna1:01:21+28:3518:09
30Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK1:02:47+30:0118:34
31Nina KastrupFK Herkules1:03:10+30:2418:41
32Christina StåhlSävedalens AIK1:04:19+31:3319:01
33Jonas Larsson-1:04:25+31:3919:03
34Sven TolestamIF Rigor1:05:56+33:1019:30
35Eva RoessnerKvillebyns SK1:06:58+34:1219:48
36Lars HultanderIF Rigor1:08:30+35:4420:15
37Annika WessmarkOK Flundrehof1:09:49+37:0320:39
38Berkley StaggOK Skogsvargarna1:10:09+37:2320:45
39Håkan HåkanssonKungälvs OK1:10:38+37:5220:53
40Maja TorseinFrölunda OL1:11:17+38:3121:05
41Bibbi GustafssonOK Gipen2:06:16+1:33:3037:21
42Birgit LjungOK Gipen2:06:17+1:33:3137:21
Sofia SamuelssonOK Gipenej godkänd

Öppen motion 6

5 180 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HolgerssonKungälvs OK1:12:2413:58
2Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:13:35+1:1114:12
3Lars NohleKungälvs OK1:14:38+2:1414:24
4Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK1:23:58+11:3416:12
5Josef PetterssonGöteborg-Majorna OK1:34:08+21:4418:10
Karin ÅkesdotterIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Linnéa CreaserSävedalens AIKej godkänd

Öppen motion 7

2 800 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BladLjungskile FK22:087:54
2Mattias KlingbergLjungskile FK28:19+6:1110:06
3Robert HallbergIK Uven28:36+6:2810:12
4Franz WallebäckLjungskile FK29:22+7:1410:29
5Hans SvenssonOK Kullingshof29:29+7:2110:31
6Håkan B SamorLerums SOK30:02+7:5410:43
7Thomas AttforsSävedalens AIK30:11+8:0310:46
8Johan NymanOK Gipen30:20+8:1210:50
9Odd WallanderBrattås CK30:35+8:2710:55
10Stefan JohanssonFrölunda OL30:43+8:3510:58
11Mikael JohanssonOK Skärmen31:12+9:0411:08
12Tomas KarlssonOK Skogshjortarna31:16+9:0811:10
13Tomas CarlssonÅmåls OK32:15+10:0711:31
14Anna LövgärdOK Alehof32:53+10:4511:44
15Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb33:04+10:5611:48
16Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb33:23+11:1511:55
17Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK34:35+12:2712:21
18Ellinor JohanssonOK Alehof36:37+14:2913:04
19Helena LindbergIFK Göteborg Orientering36:54+14:4613:10
20Daniel TorstenssonGöteborgs SK37:14+15:0613:17
21Liselotte Melin-LarssonLjungskile FK38:30+16:2213:45
22Gunnar BejbomUddevalla OK38:31+16:2313:45
23Odd OlssonUddevalla OK38:36+16:2813:47
24Mats KarestrandLerums SOK38:41+16:3313:48
25Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK39:38+17:3014:09
26Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb40:10+18:0214:20
27Josef HåkanssonOK Skärmen40:28+18:2014:27
28Emma AlmehedFrölunda OL41:23+19:1514:46
29Sara AlmehedFrölunda OL41:25+19:1714:47
29Jan LarssonSävedalens AIK41:25+19:1714:47
31Mikael NömmIFK Göteborg Orientering41:39+19:3114:52
32Håkan EggertIF Hagen41:54+19:4614:57
33Lars BohlinIFK Göteborg Orientering41:58+19:5014:59
34Malin ChristianssonUddevalla OK42:30+20:2215:10
35Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK42:49+20:4115:17
36Nils-Erik GunnarssonOK Gipen43:02+20:5415:22
37Katarina AlmehedFrölunda OL43:54+21:4615:40
38Claes-Göran NorlinKungälvs OK44:03+21:5515:43
39Lars TorstenssonGöteborgs SK44:06+21:5815:45
40Annika HogedalGöteborg-Majorna OK44:11+22:0315:46
41Algot HanssonKungälvs OK44:26+22:1815:52
42Anna BeischerIK Uven44:46+22:3815:59
43Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK45:13+23:0516:08
44Katja Stenström BohlinIFK Göteborg Orientering45:39+23:3116:18
45Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndal47:45+25:3717:03
46Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb50:09+28:0117:54
47Sten-Åke NilssonOK Alehof50:13+28:0517:56
48Peter LarssonTrollhättans SOK50:54+28:4618:10
49Helena AnderssonMarkbygdens OK51:42+29:3418:27
50Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK52:28+30:2018:44
51Monica BrönnestamOK Gipen53:56+31:4819:15
52Klas SkogOK Gipen54:12+32:0419:21
53Conny SahlinVänersborgs SK55:17+33:0919:44
54Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb55:32+33:2419:50
55Inger SundinOK Landehof55:43+33:3519:53
56Mårten SvenssonOK Gipen56:01+33:5320:00
57Karin CederlöfKFUM Örebro OK58:35+36:2720:55
58Bengt-Rune WallströmIK Uven1:00:43+38:3521:41
59Eva LindahlOK Gipen1:01:18+39:1021:53
60Anna-Karin ChristianssonTrollhättans SK1:14:55+52:4726:45
61Lilian SamuelssonKungälvs OK1:21:10+59:0228:59
62Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK1:31:12+1:09:0432:34
Michael AnderssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jenny EberlénOK Skogshjortarnaej godkänd
Helene LarssonUddevalla OKej godkänd
Karin ElfmanIF Marin Västej godkänd
Per LiedmanTolered-Utby Ol-klubbutgått
Michaela KällstrandÅmåls OKej start
Anna LarssonOK Gipenej start

Öppen motion 8

4 400 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin AnderssonMarkbygdens OK33:267:35
2Daniel GrahnIFK Göteborg36:13+2:478:13
3Marcus KempeSävedalens AIK41:14+7:489:22
4Andreas WikströmStångenäs AIS42:09+8:439:34
5Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK44:04+10:3810:00
6Niklas GrahnGöteborgs SK44:25+10:5910:05
7Hanna RangertKungälvs OK46:49+13:2310:38
8Johan ÅhlundVänersborgs SK46:54+13:2810:39
9Thomas WikströmStångenäs AIS47:42+14:1610:50
10Lisa AxelssonHjobygdens OK48:26+15:0011:00
11Hanna AxelssonOK Skogshjortarna49:14+15:4811:11
12Anders BjörklundTrollhättans SOK50:11+16:4511:24
13Anders ThulinKungälvs OK50:18+16:5211:25
14Erik LindgrenSävedalens AIK50:34+17:0811:29
15Joel FlakbergIFK Göteborg Orientering51:14+17:4811:38
16Anna BerlinKungälvs OK51:39+18:1311:44
17Patrik LilleengOK Gipen52:23+18:5711:54
18Anna FrantzKungälvs OK53:03+19:3712:03
19Anna-Karin BondessonFrosta OK53:42+20:1612:12
20Marcus WetterKungälvs OK55:45+22:1912:40
21Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo55:46+22:2012:40
22Peter GrahnGöteborgs SK55:53+22:2712:42
23Jan GranängKungälvs OK56:37+23:1112:52
24Kristina HellströmÅmåls OK57:35+24:0913:05
25Anna FlakbergIFK Göteborg Orientering58:14+24:4813:14
26Oskar SvarfvarSjövalla FK58:46+25:2013:21
27Mikael SjölundGöteborg-Majorna OK59:35+26:0913:32
28Linda MartinssonIF Marin Väst59:46+26:2013:34
29Irma SvenssonOK Klyftamo59:56+26:3013:37
30Lars ÖstlingKungälvs OK1:00:29+27:0313:44
31Pål SchmidtFrölunda OL1:00:32+27:0613:45
32Fredrik ForsmanFK Herkules1:00:37+27:1113:46
33Aron DavidssonUddevalla OK1:01:00+27:3413:51
34Stefan O JanssonLerums SOK1:02:10+28:4414:07
35Henrik EssungerSjövalla FK1:03:42+30:1614:28
36Bert-Ove LarssonUddevalla OK1:04:08+30:4214:34
37Yngve NilssonOK Gipen1:04:20+30:5414:37
38Olle WindeliusFrosta OK1:05:21+31:5514:51
39Håkan ForsmanRonneby OK1:06:08+32:4215:01
40Monica OlssonUddevalla OK1:07:49+34:2315:24
41Helena BengtssonSävedalens AIK1:08:56+35:3015:40
42Mats LindströmOK Skärmen1:10:30+37:0416:01
43Anneli GordonStigsökarna1:14:45+41:1916:59
44Henrik WallermanBorås GIF1:16:25+42:5917:22
45Caroline AnderssonTrollhättans SOK1:19:37+46:1118:05
46Peter WallentinLerums SOK1:21:36+48:1018:32
47Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering1:24:31+51:0519:12
48Pontus KastrupFK Herkules1:24:41+51:1519:14
49Magnus HellströmÅmåls OK1:24:50+51:2419:16
50Albin SchmidtFrölunda OL1:25:17+51:5119:22
Markus LindbergOK Skogshjortarnaej godkänd
Linda WetterKungälvs OKej godkänd
Victor FlingmarkUddevalla OKej start
Mattias HolmströmÅmåls OKej start

Öppen motion 9

7 170 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor WassénHalden SK53:557:31
2Håkan PeterssonIFK Göteborg Orientering1:00:57+7:028:30
3Karl LarssonOK Skogshjortarna1:02:46+8:518:45
4Victor AxbomOK Landehof1:06:54+12:599:19
5Tobias ThorssonOK Löftan1:11:20+17:259:56
6Jerker BomanGävle OK1:13:37+19:4210:16
7Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering1:18:58+25:0311:00
8Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:19:22+25:2711:04
9Karl LarssonUddevalla OK1:22:24+28:2911:29
10Albert JohannessonGöteborg-Majorna OK1:22:40+28:4511:31
11Håkan LindénUddevalla OK1:27:04+33:0912:08
12Stina BergSävedalens AIK1:28:35+34:4012:21
13Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK1:53:52+59:5715:52
Jonas ZakariassonUddevalla OKej godkänd
Johan OckbornTrollhättans SOKej godkänd

U3

3 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Primus HäggbomKFUK-KFUM Göteborg49:3916:07
2Elsa EkUddevalla OK55:10+5:3117:54
3Benjamin VinkOK Gipen1:28:03+38:2428:35

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser