Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Folskubbet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Folskubbet
Arrangörsorganisation: Frölunda OL
Datum: söndag 30 september 2018

D21

6 350 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine SvenssonIFK Göteborg Orientering49:567:51
2Maria MagnussonSävedalens AIK50:44+0:487:59
3Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK54:34+4:388:35
4Emma AnderssonSävedalens AIK56:17+6:218:51
5Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro57:17+7:219:01
6Malin WidénUddevalla OK1:00:10+10:149:28
7Lovisa LemanGöteborgs SK1:00:41+10:459:33
8Maria BjörklundStora Tuna OK1:02:48+12:529:53
9Amanda ClaessonSävedalens AIK1:04:52+14:5610:12
10Filippa SpånérSävedalens AIK1:06:08+16:1210:24
11Bodil HalvarssonUlricehamns OK1:11:28+21:3211:15
12Malin SettergrenHalmstad OK1:11:39+21:4311:17
13Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb1:13:44+23:4811:36
14Sara IvarssonOK Kullingshof1:15:50+25:5411:56
Josephine RegnellVäxjö OKej godkänd
Sanna SvenssonSävedalens AIKej start
Elin KarlssonLycksele IFej start
Elin CarlssonGöteborg-Majorna OKej start

H21

9 010 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering1:00:186:41
2Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering1:03:17+2:597:01
3Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:04:42+4:247:10
4Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:05:02+4:447:13
5Sergey FedatsenkaSävedalens AIK1:05:41+5:237:17
6Johan HellmanVänersborgs SK1:07:12+6:547:27
7Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:10:13+9:557:47
8Joshua DudleyIFK Göteborg Orientering1:11:08+10:507:53
9Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:11:21+11:037:55
10Erik ÖhlundUlricehamns OK1:12:00+11:427:59
11Vitalii HychkoSävedalens AIK1:13:54+13:368:12
12Oskar LeinonenOK Kolmården1:13:56+13:388:12
13Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:16:00+15:428:26
14Albin ThunbergSävedalens AIK1:16:07+15:498:26
15Gustav BoquistIK Uven1:20:15+19:578:54
16Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK1:20:37+20:198:56
17Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK1:21:19+21:019:01
18Daniel GrahnIFK Göteborg Orientering1:23:57+23:399:19
19Karl LarssonOK Skogshjortarna1:27:50+27:329:44
20Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK1:31:28+31:1010:09
21Vidar FaxénSävedalens AIK1:38:47+38:2910:57
22Mattias EliassonIK Stern1:42:25+42:0711:22
23Kristoffer EdshageCentrum OK1:44:33+44:1511:36
24Gustav le DousMölndal Outdoor IF1:47:51+47:3311:58
Ilya BeliankaSävedalens AIKej godkänd
Mikael AnderssonOK Kolmårdenej godkänd
Fredrik MattssonOK Kåreutgått
Fredrik LöwegrenIFK Göteborg Orienteringej start
Niklas HidmanHalmstad OKej start
Joel NilssonIFK Göteborg Orienteringej start
Fredrik NobornIFK Göteborg Orienteringej start
Karl LevinSävedalens AIKej start

H21 Kort

7 140 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton HemlinIK Uven1:02:418:46
2John GabrielssonSävedalens AIK1:03:34+0:538:54
3Christoffer OhlssonUddevalla OK1:11:12+8:319:58
4Arvid HammarFK Herkules1:22:16+19:3511:31
5Tobias AnderssonGöteborgs SK1:24:45+22:0411:52
6Anders OhlssonUddevalla OK1:30:08+27:2712:37
7Anders JohanssonUddevalla OK1:36:04+33:2313:27
Martin ChristensenMariager Fjord OKej godkänd
Andreas KarlssonSävedalens AIKej start

D20

5 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa JohanssonOK Tranan41:298:14
2Hanna BoquistIK Uven58:12+16:4311:34
3Rikke Blakkestad IngesenFossum IF1:00:27+18:5812:01
4Amelia SkalbergBredaryds SOK1:01:21+19:5212:11
Alice HultinOK Löftanej godkänd

H20

6 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan OlsonIK Uven45:557:11
2Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK46:49+0:547:19
3Adrian VartiaOK Löftan49:18+3:237:42
4Albin ClaessonSävedalens AIK58:18+12:239:07
5Hugo ThunbergOK Alehof1:03:45+17:509:58
6Joel FlakbergIFK Göteborg Orientering1:20:02+34:0712:31
Otto StuhlhoferOK Landehofej start

D18

4 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK45:579:59
2Elina HansonKungälvs OK46:36+0:3910:07
3Isabella AumoKungälvs OK47:43+1:4610:22
4Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK48:12+2:1510:28
5Lisa BörnstedtKungälvs OK50:20+4:2310:56
6Alva BohlinIFK Göteborg Orientering1:10:56+24:5915:25
Ellika GrothKungälvs OKej start

H18

6 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per NordholmSävedalens AIK54:168:50
2Erik HultanderIF Rigor1:13:27+19:1111:57
Erik LundStenungsunds OKej start

H17-20 Kort

4 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel AnderssonFjärås AIK2:14:1826:58

D16

4 140 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora AlinderSjövalla FK34:428:22
2Olivia AspIFK Göteborg Orientering41:30+6:4810:01
3Elsa KarlssonOK Landehof44:54+10:1210:50
4Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK45:09+10:2710:54
5Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK46:52+12:1011:19
6Thilda SeldénIF Rigor47:57+13:1511:34
7Anna SvarfvarSjövalla FK49:46+15:0412:01
8Elina ReinholdssonOK Alehof50:09+15:2712:06
9Emma EliassonFK Friskus-Varberg57:32+22:5013:53
10Emely WeihartHestra IF1:03:32+28:5015:20
11Agnes BohlinIFK Göteborg Orientering1:04:44+30:0215:38
Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OLej godkänd

H16

4 980 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William SturessonLerums SOK40:048:02
2Willy FjällborgStenungsunds OK43:29+3:258:43
3Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK43:34+3:308:44
4Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK45:23+5:199:06
5Nils GrimbeckSävedalens AIK47:50+7:469:36
6David AlménTrollhättans SOK50:00+9:5610:02
7Olle ElfströmOK Orinto52:35+12:3110:33
8Axel BechtelFK Friskus-Varberg55:53+15:4911:13
9Anton KastrupSävedalens AIK56:12+16:0811:17
10Hannes RosendahlIF Marin Väst1:01:37+21:3312:22
11Johan LundStenungsunds OK1:05:09+25:0513:04
12Alex JohanssonFK Friskus-Varberg1:07:34+27:3013:34
13Albin NyqvistOK Landehof1:08:56+28:5213:50
14Jacob GrahnIK Uven1:18:04+38:0015:40
Hugo EtemadFrölunda OLej godkänd

H16 Kort

3 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander WestlingFK Friskus-Varberg1:39:2326:25

D14

3 690 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja KarmstigFK Friskus-Varberg39:1210:37
2Maja GraadIF Rigor39:44+0:3210:46
3Audrey HanssonFrölunda OL46:05+6:5312:29
4Marta TörnströmFK Friskus-Varberg47:02+7:5012:44
5Ellen NormanSävedalens AIK59:00+19:4815:59
6Linn EneljungIFK Göteborg Orientering1:20:54+41:4221:55
7Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg1:21:49+42:3722:10
8Maja TorseinFrölunda OL1:26:24+47:1223:24
9Anna LundqvistFK Friskus-Varberg1:36:23+57:1126:07
Lisa ErikssonOK Landehofej start
Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OKej start

H14

3 760 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon CorneliussonOK Löftan33:098:48
2William RönnborgIK Uven35:16+2:079:22
3Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK35:45+2:369:30
4Marcus LammFrölunda OL39:10+6:0110:25
5Arvid HermanssonKungälvs OK39:21+6:1210:27
6Emil SeldénIF Rigor39:29+6:2010:30
7Alvin OllanderOK Landehof40:07+6:5810:40
8Fabian AlinderSjövalla FK40:09+7:0010:40
9Gustav AnderssonOK Löftan41:57+8:4811:09
10Albin SundströmHestra IF42:34+9:2511:19
11Ola LeireGöteborg-Majorna OK46:01+12:5212:14
12Lukas ErdalenIFK Göteborg Orientering46:25+13:1612:20
13Hannes EssungerSjövalla FK47:12+14:0312:33
14Linus AlinderSjövalla FK48:29+15:2012:53
15Martin EkFrölunda OL53:37+20:2814:15
16Karl GranforsOK Landehof59:53+26:4415:55
17Noah ErefalkSjövalla FK1:09:12+36:0318:24
18Daniel KarlssonFrölunda OL1:15:03+41:5419:57
19Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg1:44:25+1:11:1627:46
Magnus HammarqvistSjövalla FKej start
Ebbe HolmqvistSjövalla FKej start
Tom WeihartHestra IFej start

H14 Kort

2 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik HedlundFK Herkules57:3119:45

D12

2 910 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering39:5713:43
2Lova JohanssonFK Friskus-Varberg40:33+0:3613:56
3Signe JohanssonFK Friskus-Varberg47:38+7:4116:22
4Maja NordelöfMölndal Outdoor IF47:42+7:4516:23
5Hanna HolmerFrölunda OL49:33+9:3617:01
6Anna JohannessonFrölunda OL50:42+10:4517:25
7Ally BlomFrölunda OL51:28+11:3117:41
8Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg1:01:01+21:0420:58
9Alice BohlinIFK Göteborg Orientering1:06:23+26:2622:48
Hedda RoosIFK Göteborg Orienteringej start
Emelina HolmqvistSjövalla FKej start

H12

2 900 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel EkdalaKungälvs OK27:109:22
2Björn DjupströmFrölunda OL31:49+4:3910:58
3Isak TörnströmFK Friskus-Varberg34:01+6:5111:43
4Simon GrahnIK Uven34:06+6:5611:45
5Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg36:08+8:5812:27
6Albin SvenssonFK Herkules36:20+9:1012:31
7Emil WalleniusFrölunda OL36:33+9:2312:36
8Samuel RingströmOK Landehof41:31+14:2114:18
9Alexander FedjeFrölunda OL41:53+14:4314:26
10Hugo CorneliussonOK Löftan42:33+15:2314:40
11Jonas LeireGöteborg-Majorna OK44:28+17:1815:20
12Elias LauriFK Herkules46:35+19:2516:03
13Theander HulthénMölndal Outdoor IF50:36+23:2617:26
Vilgot RappSjövalla FKej godkänd

D12 Kort

2 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba JönssonGöteborg-Majorna OK42:5619:20

H12 Kort

2 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David BergströmFrölunda OL38:3117:20

D10

2 220 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg19:078:36
2Evelina BjörkmanKungälvs OK22:04+2:579:56
3Nikki WeihartHestra IF22:53+3:4610:18
4Wilma RosénGöteborg-Majorna OK23:29+4:2210:34
5Elin KarlssonOK Landehof25:53+6:4611:39
6Ella AnderssonOK Löftan26:19+7:1211:51
7Selma PerssonFK Herkules27:59+8:5212:36
8Ella RuderfeltIF Rigor29:19+10:1213:12
Elvira BjörklundSjövalla FKej godkänd
Hedvig GrahnIFK Göteborg Orienteringej start

H10

2 220 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker SundströmHestra IF16:497:34
2Jarvis HanssonFrölunda OL19:06+2:178:36
3William RönnFK Friskus-Varberg19:19+2:308:42
4Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg22:28+5:3910:07
5Jakob RingströmOK Landehof22:50+6:0110:17
6Hugo TolestamIF Rigor24:38+7:4911:05
7Albert JonforsenFrölunda OL25:01+8:1211:16
8Arvid LanneKungälvs OK25:33+8:4411:30
9Ludvig OverlandIF Rigor25:59+9:1011:42
10Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg27:57+11:0812:35
11Ted NömmIFK Göteborg Orientering27:58+11:0912:35
12Vidar EkdalaKungälvs OK28:27+11:3812:48
13Adam ForsgardIK Uven28:35+11:4612:52
14Anton DahlbergIK Uven28:51+12:0212:59
14Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg28:51+12:0212:59
16Pontus BergströmFrölunda OL30:00+13:1113:30
17Wilhelm BjöremarkFjärås AIK35:09+18:2015:50
18Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering36:34+19:4516:28
19Nils LydmarkSjövalla FK44:54+28:0520:13
20Noah LjungkvistKungälvs OK48:10+31:2121:41
Linus RappSjövalla FKej godkänd

D35

5 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanne FoghFSK Orientering1:03:1311:47
2Lena FlinkFjärås AIK1:16:52+13:3914:20

H35

7 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK55:367:47
2Stefan RoosIFK Göteborg Orientering59:46+4:108:22
3Tobias ThorssonOK Löftan1:02:35+6:598:45
4Martin AnderssonSjövalla FK1:12:02+16:2610:05

D40

4 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof40:128:44
2Maria HolmqvistSjövalla FK42:01+1:499:08
3Jeannette AumoKungälvs OK44:00+3:489:33
4Anna NordelöfMölndal Outdoor IF44:05+3:539:35
5Lotta RosénGöteborg-Majorna OK48:36+8:2410:33
6Lisa EngelkeGöteborg-Majorna OK49:42+9:3010:48
7Åsa AgapievIK Uven55:38+15:2612:05
8Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb1:06:29+26:1714:27
9Karin AlthoffKungälvs OK1:10:01+29:4915:13
10Malin BruhnIF Rigor1:13:00+32:4815:52
Annica Clevnert LeireGöteborg-Majorna OKej godkänd

H40

6 390 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK45:207:05
2Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK48:53+3:337:38
3Sven GranforsOK Landehof53:29+8:098:22
4Stefan GraadIF Rigor58:50+13:309:12
5Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:05:41+20:2110:16
6Anders LövgärdOK Alehof1:10:35+25:1511:02
7Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK1:17:40+32:2012:09
8Anders NordelöfMölndal Outdoor IF1:27:50+42:3013:44
9Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb1:46:54+1:01:3416:43
Peter GalianisMölndal Outdoor IFöver maxtid
Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OKej start
Rikard FlinkFjärås AIKej start

D45

4 250 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise GötforsGöteborg-Majorna OK38:409:05
2Kristin EkdalaKungälvs OK47:08+8:2811:05
3Åse SundinSjövalla FK49:31+10:5111:39
4Andrea Wallenius-ErikssonSävedalens AIK52:42+14:0212:24
5Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering1:01:23+22:4314:26
6Marie-louise PerssonFK Herkules1:02:00+23:2014:35
7Gisela LindFK Herkules1:08:03+29:2316:00
8Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:17:43+39:0318:17
9Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK1:34:56+56:1622:20
10Katja Stenström BohlinIFK Göteborg Orientering1:38:43+1:00:0323:13
Gunilla le DousMölndal Outdoor IFej godkänd
Pia JohanssonOK Landehofej start

H45

6 140 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören SturessonLerums SOK47:267:43
2Peter AspIFK Göteborg Orientering51:24+3:588:22
3Jussi AumoKungälvs OK51:42+4:168:25
4Peter DellmingIFK Göteborg Orientering53:40+6:148:44
5Martin JohanssonOK Orinto55:06+7:408:58
6Brett WeihartHestra IF57:53+10:279:25
7Anders le DousMölndal Outdoor IF58:54+11:289:35
8Erik LauriFK Herkules59:56+12:309:45
9Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb1:01:37+14:1110:02
10Henrik MelkstamLerums SOK1:15:41+28:1512:19
11Henrik EssungerSjövalla FK1:36:45+49:1915:45
12Mats RönnborgIK Uven2:06:21+1:18:5520:34
Magnus HedmanKungälvs OKej godkänd
Thomas KarlssonOK Landehofej godkänd
Martin TryggSävedalens AIKej start
Stefan JohanssonKungälvs OKej start
Fredrik SundströmHestra IFej start

D50

4 040 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette BernhedSävedalens AIK40:029:54
2Ina SkalbergBredaryds SOK43:18+3:1610:43
3Helena SvenssonFK Herkules43:48+3:4610:50
4Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK44:02+4:0010:53
5Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK45:14+5:1211:11
6Anna ErikssonOK Landehof45:44+5:4211:19
7Ulrika WahlströmTenhults SOK45:54+5:5211:21
8Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK46:02+6:0011:23
9Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK46:21+6:1911:28
10Lena CarlssonSävedalens AIK47:04+7:0211:39
11Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK50:10+10:0812:25
12Susanne BerghMölndal Outdoor IF52:42+12:4013:02
13Lena PeterssonOK Alehof55:28+15:2613:43
14Tuuli SaariFK Herkules57:17+17:1514:10
15Suzy LarssonOK Skogshjortarna1:06:46+26:4416:31
16Lena BlomGöteborg-Majorna OK1:17:49+37:4719:15
17Gun RosendahlIF Marin Väst1:36:04+56:0223:46
Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubbutgått
Nina DjerfLerums SOKej start
Karin ClarinIF Rigorej start

H50

5 360 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg Orientering40:137:30
2Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK44:29+4:168:17
3Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK46:55+6:428:45
4Magnus KarlssonOK Landehof51:09+10:569:32
5Lars G JohanssonIFK Göteborg Orientering52:26+12:139:46
6Mikael ÖhgrenSävedalens AIK53:38+13:2510:00
7Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb57:46+17:3310:46
8Martin EkdalaKungälvs OK59:00+18:4711:00
9Ragnar UppströmFK Herkules59:28+19:1511:05
10Kennet HorvathHalmstad OK59:35+19:2211:06
11Hans NilssonKungälvs OK59:53+19:4011:10
12Torbjörn GrahnIK Uven1:00:09+19:5611:13
13Magnus Ö BernhedSävedalens AIK1:04:25+24:1212:01
14Johan WettergrenFK Herkules1:05:50+25:3712:16
15Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK1:05:58+25:4512:18
16Mats G AnderssonOK Skogshjortarna1:09:51+29:3813:01
17Henrik ErdalenIFK Göteborg Orientering1:19:37+39:2414:51
18Graham KempGöteborg-Majorna OK1:24:32+44:1915:46
19Mats DahlrotIK Uven1:36:31+56:1818:00
Patrick DjerfLerums SOKej godkänd
Ola WallinderGöteborg-Majorna OKej godkänd
Bengt JohanssonFK Friskus-Varbergej start

D55

3 880 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules37:519:45
2Lena ErikssonElfsborg SOK47:45+9:5412:18
3Annika AasaIK Uven49:25+11:3412:44
4Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb52:04+14:1313:25
5Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK53:08+15:1713:41
6Birgit HanssonHerrestads AIF53:41+15:5013:50
7Christina SegerslättSkåneslättens OL1:02:56+25:0516:13
8Mona OlssonBrattås CK1:03:59+26:0816:29
9Nina BejbomUddevalla OK1:05:44+27:5316:56

H55

5 030 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SvenssonBredaryds SOK39:487:54
2Per GustavssonGöteborg-Majorna OK43:15+3:278:35
3Per FlakbergIFK Göteborg Orientering43:52+4:048:43
4Lars MattssonOK Kåre45:50+6:029:06
5Magnus JoelssonSOK 6846:38+6:509:16
6Bosse HaglundBredareds IF47:01+7:139:20
7Per-Arne WahlgrenSjövalla FK49:04+9:169:45
8Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubb51:54+12:0610:19
9Hans WedbergSjövalla FK54:07+14:1910:45
10Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK57:24+17:3611:24
11Anders AxelssonOK Skogsvargarna1:00:43+20:5512:04
12Kent KlassonHestra IF1:05:32+25:4413:01
13Stefan GustafssonOK Skogshjortarna1:06:25+26:3713:12
14Leif HagmanIK Uven1:12:31+32:4314:25
15Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:13:37+33:4914:38
16Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK1:33:57+54:0918:40
17Phil MullinsSjövalla FK1:47:40+1:07:5221:24
Håkan ErikssonOK Rävenej start
Anders KjellbergOK Flundrehofej start
Hans-Olof HolmOK Skogsvargarnaej start
Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OKej start

D60

3 230 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla AxelssonSävedalens AIK39:1512:09
2Anneli Brander NilssonStenungsunds OK41:35+2:2012:52
3My EngströmLerums SOK45:10+5:5513:59
4Birgitta LööfGöteborg-Majorna OK49:43+10:2815:23
5Kerstin Haugen LundStenungsunds OK53:40+14:2516:36
6Monika NilssonOK Alehof59:47+20:3218:30
7Eva AndreassonMarkbygdens OK1:01:50+22:3519:08
8Anita EklöfIK Ymer1:06:57+27:4220:43 Ladda ner rutt i gpx-format
Ingrid JessenFrämmestads IKej godkänd
Marianne ThorssonIK Trenne Ullaredej godkänd

H60

4 600 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen IvarssonHestra IF37:578:15
2Ulf PalmérUlricehamns OK40:38+2:418:50
3Thomas GeorgssonOK Nackhe41:24+3:279:00
4Lars NordströmKils OK42:35+4:389:15
4Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF42:35+4:389:15
6Christer KlintGöteborg-Majorna OK42:57+5:009:20
7Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna43:36+5:399:28
8Anders BjörklundSävedalens AIK44:20+6:239:38
9Henrik UndelandIFK Göteborg Orientering45:46+7:499:56
10Lennart HålsjöOK Skogshjortarna46:17+8:2010:03
11Mikael BodénMarkbygdens OK47:57+10:0010:25
12Ulf PetersonKungälvs OK51:07+13:1011:06
13Arne LundStenungsunds OK51:14+13:1711:08
14Anders SpånérGöteborg-Majorna OK51:52+13:5511:16
15Martin EickhoffSävedalens AIK52:15+14:1811:21
16Sten SegerslättSkåneslättens OL57:06+19:0912:24
17Reine SpetzStenungsunds OK1:04:25+26:2814:00
18Michael RolighedMariager Fjord OK1:05:59+28:0214:20
19Gert RebsdorfMariager Fjord OK1:06:06+28:0914:22
20Helge PoulsenMariager Fjord OK1:07:06+29:0914:35
21Klaus WolsingMariager Fjord OK1:09:36+31:3915:07
22Bernt AnderssonIF Rigor1:21:14+43:1717:39
23Keld OstergårdMariager Fjord OK1:24:04+46:0718:16
24Jens ChristensenMariager Fjord OK1:33:02+55:0520:13
25Niels Jorgen IversenMariager Fjord OK1:46:05+1:08:0823:03
Stefan O JanssonLerums SOKej start
Bengt NilssonGöteborg-Majorna OKej start

D65

3 040 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK34:5611:29
2Solveig HedenblomSjövalla FK40:39+5:4313:22
3Ingela NelsénFalkenbergs OK42:31+7:3513:59
4Monica KnutssonSävedalens AIK49:11+14:1516:10
5Karin AxelssonIK Uven52:03+17:0717:07
6Gunilla HogedalVänersborgs SK53:57+19:0117:44
7Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb59:40+24:4419:37
8Hanne PoulsenMariager Fjord OK1:11:47+36:5123:36
9Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL1:12:30+37:3423:50
Bente ØstergaardMariager Fjord OKej start

H65

4 250 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KardellLjungskile FK44:2310:26
2Lars-Åke BrengdahlSol Tranås45:21+0:5810:40
3Bo KarlssonLjungskile FK46:09+1:4610:51
4Rune LarssonOK Skogshjortarna49:54+5:3111:44
5Lars HogedalVänersborgs SK50:08+5:4511:47
6Yngve NilssonOK Gipen50:45+6:2211:56
7Jørgen Münster-SwendsenSøllerød OK53:27+9:0412:34
8Per IvarssonUddevalla OK53:51+9:2812:40
9Greger MossbergTolered-Utby Ol-klubb54:23+10:0012:47
10Gunnar BejbomUddevalla OK55:20+10:5713:01
11Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb56:02+11:3913:11
12Lennart AnderssonGöteborgs SK57:24+13:0113:30
13Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb57:41+13:1813:34
14Björn PetterssonUlricehamns OK58:48+14:2513:50
15Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubb58:54+14:3113:51
16Hans EkbergTrollhättans SOK1:00:26+16:0314:13
17Lennart JakobssonTibro OK1:03:28+19:0514:56
18Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK1:03:49+19:2615:00
19Bill AnderssonHestra IF1:10:25+26:0216:34
20Kim FolanderFSK Orientering1:13:23+29:0017:16
Jan AnderssonFjärås AIKutgått
Robert JessenFrämmestads IKej start
Björn JägerströmIK Uvenej start
Kent ErikssonLerums SOKej start

D70

2 780 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin JohanssonMarkbygdens OK49:2717:47
2Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK52:27+3:0018:52
3Rosa JohanssonIK Uven58:49+9:2221:09
4Ingrid Rex WallströmOK Landehof59:03+9:3621:14
5Rigmor SchouMariager Fjord OK1:01:40+12:1322:10
6Lotta BörjessonSävedalens AIK1:04:15+14:4823:06
7Inga GustavssonIK Uven1:06:27+17:0023:54
8Barbro BörjessonOK Skogshjortarna1:07:37+18:1024:19

H70

3 880 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto39:3810:12
2Benny IvarssonFjärås AIK44:11+4:3311:23
3Dag LorénOK Frisene45:10+5:3211:38
4Sören SvenssonSjövalla FK45:44+6:0611:47
5Torbjörn WikströmOK Orinto47:18+7:4012:11
6Per-Arne KällénUddevalla OK51:08+11:3013:10
7Olof KarlssonUddevalla OK51:50+12:1213:21
8Sture GrytheimElfsborg SOK52:51+13:1313:37
9Hans CarlstedtSävedalens AIK53:45+14:0713:51
10Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK53:56+14:1813:54
11Staffan BrobergIF Marin Väst54:53+15:1514:08
12Kjell JeppsonIF Rigor55:06+15:2814:12
13Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb58:36+18:5815:06
14Bengt BörjessonOK Alehof59:41+20:0315:22
15Ronald Mc GrailHjärnarps OL59:57+20:1915:27
16Anders SternöTolered-Utby Ol-klubb1:01:41+22:0315:53
17Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:02:00+22:2215:58
18Lars ÖsterbergSävedalens AIK1:04:29+24:5116:37
19Mats KågesonGöteborg-Majorna OK1:04:59+25:2116:44
20Stellan AhnströmForserums SOK1:16:22+36:4419:40
21Gösta MalmerIF Marin Väst1:17:12+37:3419:53
22Bert LuvöFK Herkules1:17:18+37:4019:55
23Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:17:21+37:4319:56
24Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:20:11+40:3320:39
25Dan JohanssonFjärås AIK1:25:54+46:1622:08
Rune SandbergUddevalla OKej godkänd
Anders AxelssonSävedalens AIKej start
Lennart GustavssonIK Uvenej start

D75

2 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt RangertIK Ymer45:4116:25
2Ingrid HermanssonIK Ymer51:53+6:1218:39
3Ulla LindheIK Stern53:06+7:2519:06
4Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK58:55+13:1421:11
5Inga PerssonOK Skogshjortarna1:38:44+53:0335:30
Gunnel SvenssonIK Ymerej start

H75

3 040 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HvoslefIK Stern36:2411:58
2Åke GatelidOK Skogshjortarna38:48+2:2412:45
3Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna41:32+5:0813:39
4Lars JohanssonOK Skogshjortarna42:23+5:5913:56
5Per LjungbergOK Alehof43:04+6:4014:10
6Gunnar PerssonSvanesunds GIF53:37+17:1317:38
7Sven Erik SjöholmMullsjö SOK1:00:20+23:5619:50
8Björn HolmerKungälvs OK1:00:43+24:1919:58
9Karl-Axel JohanssonIK Uven1:01:52+25:2820:21
10Ronny AnderssonOK Skogshjortarna1:03:57+27:3321:02
11Gösta LindqvistOK Löftan1:07:16+30:5222:07
12Christer WestbergIFK Göteborg Orientering1:14:36+38:1224:32
Rune ArvidssonMarkbygdens OKej godkänd
Arne PedersenMariager Fjord OKej start

D80

2 610 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK45:5417:35
2Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna59:50+13:5622:55
3Gunnel BörjessonIK Uven1:03:32+17:3824:20
4Barbro VallinKungälvs OK1:05:48+19:5425:12
Marianne GrahnGöteborgs SKej godkänd

H80

2 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran OlofssonFjärås AIK38:1813:46
2Roland BrandshageSävedalens AIK43:11+4:5315:32
3Åke AxelssonIK Uven49:15+10:5717:42
4Kurt RydinOK Tranan1:06:48+28:3024:01
5Nils-Eric TofteredIF Rigor1:51:56+1:13:3840:15
Per-Hugo LundgrenLerums SOKej start
Gösta CederinGöteborg-Majorna OKej start

Inskolning

1 450 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gustav BörstellSävedalens AIKfullföljt
Valter EkströmKungälvs OKfullföljt
Tage EngelkeGöteborg-Majorna OKfullföljt
Nils FrickTrollhättans SKfullföljt
Leo GardeliusKlubblösfullföljt
Tilda GustafssonKlubblösfullföljt
Nikolaj LassenFaaborg OKfullföljt
Molly NordelöfMölndal Outdoor IFfullföljt
Linnea NorellFrölunda OLfullföljt
Fabian Van GyselMölndal Outdoor IFfullföljt
Elin WennbergFK Göingarnafullföljt
Erik WennbergSjövalla FKfullföljt
Ellen VinbladFjärås AIKfullföljt
Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebroej start
Thea EkströmOK Gläntan Vessigebroej start

U1

2 320 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OK23:1710:02
2Axel PerssonFK Herkules25:39+2:2211:03
3Emil JohanssonIFK Göteborg Orientering28:16+4:5912:11
4Felix WeihardSävedalens AIK28:18+5:0112:11
5Elias DenlinSjövalla FK28:22+5:0512:13
6Märta HilmarchKlubblös29:33+6:1612:44
7Nils LeanderKlubblös29:37+6:2012:45
8Alexander RosénGöteborg-Majorna OK30:49+7:3213:16
9John HermanssonKungälvs OK32:37+9:2014:03
10Stina AnderssonOK Löftan34:25+11:0814:50
11Kajsa EvaldssonSjövalla FK37:10+13:5316:01
12Junia TorstensvikFK Friskus-Varberg37:15+13:5816:03
13Ted EngdahlFrölunda OL44:32+21:1519:11
14Hilda LeanderKlubblös45:30+22:1319:36
15Folke LeanderKlubblös45:31+22:1419:37
16Vera ArvidssonSjövalla FK45:52+22:3519:46
17Matilda JonforsenFrölunda OL1:00:56+37:3926:15

U2

2 430 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viola RönnFK Friskus-Varberg29:1812:03
2Aksel ForsKungälvs OK30:24+1:0612:30
3Signe AxelssonGöteborg-Majorna OK32:25+3:0713:20
4William FedjeFrölunda OL33:06+3:4813:37
5Oskar HellstrandIF Rigor35:44+6:2614:42
6Felix AumoKungälvs OK36:37+7:1915:04
7Mikkel BergmanIK Uven38:05+8:4715:40
8Adam HemmendorffIK Uven40:14+10:5616:33
9Amanda SidbyGöteborg-Majorna OK41:15+11:5716:58
10Axel LydmarkSjövalla FK42:41+13:2317:33
11David GustafssonGöteborg-Majorna OK43:43+14:2517:59
12Maja EliassonFK Friskus-Varberg44:32+15:1418:19
13Jacob BörstellSävedalens AIK45:37+16:1918:46
14Astrid HellerströmFK Friskus-Varberg45:45+16:2718:49
15Agnes CahierIK Uven49:19+20:0120:17
16Py LarssonTolered-Utby Ol-klubb51:55+22:3721:21
17Klara HallerödFrölunda OL54:29+25:1122:25
18Jonathan BäckmanIFK Göteborg Orientering1:02:44+33:2625:48
19Samuel BäckmanIFK Göteborg Orientering1:02:45+33:2725:49
20Linnea KarlssonFrölunda OL1:03:13+33:5526:00
21Dante CahierIK Uven1:03:17+33:5926:02

Öppen motion 1

2 430 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart BjufströmSOK 6827:3611:21
2Amanda WennbergSjövalla FK27:48+0:1211:26
3Monica NybergKlubblös52:32+24:5621:37
4Rigmor SternöTolered-Utby Ol-klubb1:01:32+33:5625:19
5Lisa FinnKlubblös2:02:06+1:34:3050:14
Anneli AnsbölFK Friskus-Varbergej godkänd

Öppen motion 2

3 040 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta EliassonFK Friskus-Varberg32:0610:33
2Persson LindaKlubblös36:05+3:5911:52
3Carl LarssonKlubblös1:27:08+55:0228:39
4Jonas TörnqvistKlubblös1:27:23+55:1728:44
Olivia AnderssonKlubblösej godkänd
Rebecka PorseKlubblösej godkänd

Öppen motion 3

2 990 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering31:4810:38
2Urban BjufströmSOK 6835:50+4:0211:59
3Karin BergKlubblös36:00+4:1212:02
4Britt-Marie CoxnerLerums SOK40:13+8:2513:27
5Malin JolebyKlubblös41:34+9:4613:54
6Oskar HultanderIF Rigor42:43+10:5514:17
7Karin NilssonIK Trenne Ullared46:04+14:1615:24
8Annika SvenssonGöteborg-Majorna OK47:38+15:5015:55
9Merete BergmanIK Uven48:24+16:3616:11
10Christer NelsénFalkenbergs OK50:07+18:1916:45
11Henry NicholsonFrölunda OL50:09+18:2116:46
11Anne Sofie HellstrandIF Rigor50:09+18:2116:46
13Anita PalmérUlricehamns OK52:48+21:0017:39
14Pia JohanssonIK Stern53:51+22:0318:00
15Cecilia OlofssonSjövalla FK53:57+22:0918:02
16Jan EdshageKlubblös59:11+27:2319:47
17Eva BergmanIK Uven59:16+27:2819:49
18Jonatan GöökSjövalla FK1:00:18+28:3020:10
19Frida KjellssonKlubblös1:00:41+28:5320:17
20Hannes GöökSjövalla FK1:01:04+29:1620:25
21Agneta LarssonIK Uven1:03:59+32:1121:23
22Marita HultanderIF Rigor1:06:33+34:4522:15
23Ingrid KrafftHestra IF1:11:47+39:5924:00
24Jenny AxelssonTolered-Utby Ol-klubb1:14:51+43:0325:02
25Johanna EndersteinKlubblös1:14:52+43:0425:02
26Stig WallermanBorås GIF1:14:54+43:0625:03
26Isabel ErhageKlubblös1:14:54+43:0625:03
28Eric UnemanOK Alehof1:19:09+47:2126:28
29Rune JungbjerGöteborgs SK1:19:30+47:4226:35
Eija LauriFK Herkulesej godkänd
Albert JohannessonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sara CahierIK Uvenej start

Öppen motion 5

3 570 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ReimertzGällstadbygdens SOK39:4811:08
2Daniel EdebroKlubblös40:31+0:4311:20
3Filip EklundHalmstad OK40:59+1:1111:28
4Terese RuderfeltIF Rigor44:03+4:1512:20
5Mikael NilssonFK Friskus-Varberg48:26+8:3813:34
6Angelica AfzeliusGöteborg-Majorna OK52:05+12:1714:35
7Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg52:42+12:5414:45
8Mikael EvaldssonSjövalla FK53:15+13:2714:54
9Magnus EliassonFK Friskus-Varberg53:19+13:3114:56
10Henrik DahlströmKlubblös55:48+16:0015:37
11Frida RönnqvistOK Löftan56:04+16:1615:42
12Mikael AnderssonÄtrans IF57:56+18:0816:13
13Karin ÅkesdotterIFK Göteborg Orientering58:21+18:3316:20
14Lena TornéusSävedalens AIK59:26+19:3816:38
15Emy HjertströmFK Friskus-Varberg1:00:23+20:3516:54
16Pia HjertströmFK Friskus-Varberg1:00:39+20:5116:59
17Emma RingströmOK Landehof1:01:12+21:2417:08
18Stefan MoravcikKlubblös1:02:44+22:5617:34
19Jenny RönnqvistOK Löftan1:03:56+24:0817:54
20Charlotta MalmMarkbygdens OK1:04:35+24:4718:05
21Ching-Pei ChenTrollhättans SK1:05:43+25:5518:24
22Lars HultanderIF Rigor1:06:56+27:0818:44
23Monica DahlbergIK Uven1:07:51+28:0319:00
24Julia WahlströmTenhults SOK1:08:25+28:3719:09
25Nina KastrupFK Herkules1:12:58+33:1020:26
26Stanley TaivulaKlubblös1:13:05+33:1720:28
27Annette SeldénIF Rigor1:13:06+33:1820:28
28Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg1:14:04+34:1620:44
29Luba NilssonKungälvs OK1:23:53+44:0523:29
30Linda RandåkerSjövalla FK1:24:23+44:3523:38
31Anna BergqvistKlubblös1:24:59+45:1123:48
32Martin SténIK Uven1:26:55+47:0724:20
33Steffen RosénIK Uven1:37:29+57:4127:18
34Ellen HeymanIF Rigor1:39:57+1:00:0927:59
35Maya RueschKlubblös1:42:30+1:02:4228:42
36Jan Erik PoratKlubblös1:48:46+1:08:5830:28
37Tom BaladinFjärås AIK1:53:33+1:13:4531:48
38Cecile BecquartFjärås AIK1:53:36+1:13:4831:49
39Maria HalvarssonFjärås AIK1:53:39+1:13:5131:50
40Evelina KulcinshajaFjärås AIK1:53:41+1:13:5331:50
41Anais NoisierFjärås AIK1:53:49+1:14:0131:52
Frida DahlbergIK Uvenej godkänd
Sara LydmarkSjövalla FKej godkänd
Mats HugossonMölndal Outdoor IFej godkänd
Anders BjörklundSjövalla FKej godkänd
Patrik NilssonVänersborgs SKej godkänd
Anders SpaakGöteborg-Majorna OKej start

Öppen motion 6

5 780 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils Anders DanielssonMölndal Outdoor IF1:00:4910:31
2Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK1:04:32+3:4311:09
3Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK1:07:40+6:5111:42
4Erik KöllerströmFjärås AIK1:09:27+8:3812:00
5Eric Van GyselMölndal Outdoor IF1:16:23+15:3413:12
6Mari HjeltMölndal Outdoor IF1:39:03+38:1417:08
7Pontus KastrupFK Herkules1:39:35+38:4617:13
Rikard AndreassonIFK Göteborg Orienteringej godkänd

Öppen motion 7

3 170 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roger HallgrenIFK Göteborg Orientering31:409:59
2Christer BorgGöteborg-Majorna OK32:37+0:5710:17
3Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK33:44+2:0410:38
4Sofia EbermarkSävedalens AIK33:58+2:1810:42
5Ulf WallinGöteborg-Majorna OK34:34+2:5410:54
6Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK34:55+3:1511:00
7Magnus RehnSävedalens AIK35:52+4:1211:18
8Leif RylanderOK Gläntan Vessigebro39:51+8:1112:34
8Egon JohanssonOK Tranan39:51+8:1112:34
10Per-Erik JohanssonKlubblös40:53+9:1312:53
11Bo MagnussonKFUM Örebro OK41:38+9:5813:08 Ladda ner rutt i gpx-format
12Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK41:49+10:0913:11
13Fredrik OlinderssonOK Löftan42:25+10:4513:22
14Lina LundbergIstrums SK43:00+11:2013:33
15Frans JohanssonFK Friskus-Varberg43:23+11:4313:41
16Malin HornbergKlubblös43:31+11:5113:43
17Stefan L JohanssonKungälvs OK44:18+12:3813:58
17Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK44:18+12:3813:58
19Johan Wall JungbjerGöteborgs SK45:08+13:2814:14
20Marika OgreliusKlubblös45:56+14:1614:29
21Elin StrandhagenGöteborg-Majorna OK45:58+14:1814:30
22Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK46:35+14:5514:41
23Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK47:04+15:2414:50
24Anders BerglundOK Skogshjortarna47:53+16:1315:06
25Camilla BorgKlubblös48:16+16:3615:13
26Daniel TorstenssonGöteborgs SK48:57+17:1715:26
27Marita HaglundBredareds IF49:02+17:2215:28
28Sofia LöfgrenVästerås SOK49:37+17:5715:39
29Göte NatanaelssonLjungskile FK50:51+19:1116:02
30Malin JohanssonFK Friskus-Varberg51:13+19:3316:09
31Stefan CarlssonSOK Viljan51:19+19:3916:11
32Mårten SvenssonOK Gipen51:43+20:0316:18
33Algot HanssonKungälvs OK52:45+21:0516:38
34Peter LarssonTrollhättans SOK53:13+21:3316:47
35Jukka RankanenSjövalla FK53:17+21:3716:48
36Filip LemanGöteborgs SK53:37+21:5716:54
37Susanne JohanssonFjärås AIK54:30+22:5017:11
38Greta JodalGoat54:51+23:1117:18
39Joel RingströmOK Landehof55:41+24:0117:33
40Jenny AnderssonÄtrans IF56:01+24:2117:40
41Oskar SvarfvarSjövalla FK58:35+26:5518:28
42Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK58:45+27:0518:31
43Anna HåkanssonOK Kolmården58:46+27:0618:32
44Eva NilssonKungälvs OK59:12+27:3218:40
45Anders RylanderGöteborgs SK1:00:08+28:2818:58
46Nils-Erik GunnarssonOK Gipen1:00:14+28:3419:00
47Bengt-Rune WallströmIK Uven1:03:17+31:3719:57
48Karin WahlgrenSjövalla FK1:03:59+32:1920:11
49Göran EklövIK Uven1:04:08+32:2820:13
50Ingrid AlinderSjövalla FK1:04:15+32:3520:16
51Petty CartemoIK Uven1:05:12+33:3220:34
52Sven PerssonLjungskile FK1:05:17+33:3720:35
53Tove EneljungIFK Göteborg Orientering1:07:26+35:4621:16
54Sofia PåhlmanGöteborg-Majorna OK1:07:48+36:0821:23
55Marie-Louise LarssonLerums SOK1:07:53+36:1321:24
56Mikael NömmIFK Göteborg Orientering1:09:40+38:0021:58
57Olof AnderssonIF Rigor1:12:09+40:2922:45
58Katarina AnderssonÄtrans IF1:18:04+46:2424:37
59Mattias LauriFK Herkules1:20:01+48:2125:14
60Ragnar FallströmLerums SOK1:28:34+56:5427:56
61Karin ElfmanIF Marin Väst1:38:52+1:07:1231:11
Tommy PedersenKlubblösej godkänd
Pia HermanssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Viktor LyxellGöteborg-Majorna OKej godkänd
Martin EkströmOK Gläntan Vessigebroej start

Öppen motion 8

3 990 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim BerglundSävedalens AIK28:547:14
2Karl-Johan HoellKlubblös30:45+1:517:42
3Ulf NorellFrölunda OL32:04+3:108:02
4Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering32:40+3:468:11
5Laust SörensenGöteborg-Majorna OK33:27+4:338:23
6Sixten ElehedLinköpings OK36:54+8:009:14
7Martin SvenssonMarkbygdens OK37:14+8:209:19
8Per PerssonFK Herkules37:15+8:219:20
9Magnus BrobackOK Flundrehof37:52+8:589:29
10Anders LeireGöteborg-Majorna OK38:48+9:549:43
11Olof BjörkmanKungälvs OK40:40+11:4610:11
12Niklas LarssonIK Uven41:31+12:3710:24
13Ellen JohnssonOK Nackhe43:41+14:4710:56
14Hans EricssonHalmstad OK45:36+16:4211:25 Ladda ner rutt i gpx-format
15Ulf NyqvistOK Landehof46:09+17:1511:33
16Stina BergSävedalens AIK47:11+18:1711:49
17Kristofer DrejmoOK Landehof47:12+18:1811:49
18Charlotte DrejmoOK Landehof48:01+19:0712:02
19Linda MartinssonIF Marin Väst48:06+19:1212:03
20Staffan OlofssonSjövalla FK51:04+22:1012:47
21Linda CorneliussonOK Löftan51:53+22:5913:00
22Stefan NormanSävedalens AIK51:57+23:0313:01
23Henrik WallermanBorås GIF52:03+23:0913:02
24Anna WallermanKlubblös52:09+23:1513:04
25Lena MelvinsdotterIF Rigor52:45+23:5113:13
26Agneta TörnkvistIK Uven53:31+24:3713:24
27Per-Martin BjöremarkFjärås AIK54:08+25:1413:34
28Oskar AfzeliusGöteborg-Majorna OK54:31+25:3713:39
29Åsa OttossonMölndal Outdoor IF56:00+27:0614:02
30Therese LjungbergOK Skärmen56:21+27:2714:07
31Tomas CahierIK Uven57:12+28:1814:20
32Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK58:19+29:2514:36
33Martin EnströmTrollhättans SOK58:22+29:2814:37
34Joel BengtssonKlubblös58:24+29:3014:38
35Malin NybergTolered-Utby Ol-klubb58:36+29:4214:41
36Kim ErefalkSjövalla FK58:46+29:5214:43
37Roger LundinFK Herkules59:24+30:3014:53
38Jan GrahnIK Uven1:03:11+34:1715:50
39Jonatan LampaIF Rigor1:05:02+36:0816:17
40Henrik WiknerMölndal Outdoor IF1:06:45+37:5116:43
41Sandra EkströmOK Orinto1:08:32+39:3817:10
42Frida PerssonFK Herkules1:15:27+46:3318:54
43Karin SundhFjärås AIK1:23:21+54:2720:53
Filip JohanssonKungälvs OKej godkänd

Öppen motion 9

6 350 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LenningOK Pan-Kristianstad47:187:26
2Fredrik EliassonHalden SK50:15+2:577:54
3Petter JönssonGöteborg-Majorna OK50:42+3:247:59
4Mattias NilssonÄrla IF52:52+5:348:19
5August MikaelssonVästerås SOK54:11+6:538:31
6Emil TengvallGöteborgs SK55:19+8:018:42
7Roine PetterssonIFK Göteborg Orientering56:29+9:118:53
8Anders HederskogIFK Göteborg Orientering58:44+11:269:14
9Daniel OlssonDalsjöfors GoIF1:01:28+14:109:40
10Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering1:02:01+14:439:45
11Jennie RunessonOK Vivill1:03:45+16:2710:02
12Erik HulthénMölndal Outdoor IF1:09:11+21:5310:53
13Daniel VulcanKlubblös1:09:26+22:0810:56
14David HäggSävedalens AIK1:09:38+22:2010:57
15Andreas KaverénAnderstorps OK1:09:57+22:3911:00
16Josef PetterssonGöteborg-Majorna OK1:10:56+23:3811:10
17Linus ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:15:22+28:0411:52
18Stefan JakobssonFrölunda OL1:16:10+28:5211:59
19Jonas HöijerSävedalens AIK1:19:06+31:4812:27
20Anders CullbrandMölndal Outdoor IF1:21:35+34:1712:50
21David HallbergIK Ymer1:23:10+35:5213:05
21Mattias KarlssonMölndal Outdoor IF1:23:10+35:5213:05
23Mattias GustasvssonKlubblös1:23:27+36:0913:08
24Håkan SalbergIK Uven1:32:50+45:3214:37
25Svante LundgrenKlubblös1:37:00+49:4215:16
Anders MalmerUmeå OKej godkänd
Patrik CorneliussonOK Löftanej godkänd
Henrik OlssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Jens ThorildIFK Göteborg Orienteringutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser