*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Friskusträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Friskusträffen
Arrangörsorganisation: FK Friskus-Varberg
Datum: fredag 30 mars 2018

D21

3 880 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa RisbyOK Kåre27:327:05
2Andrea SvenssonOK Tisaren28:56+1:247:27
3Agnes LeoHalden SK29:45+2:137:40
4Elin HögstrandIFK Göteborg Orientering31:11+3:398:02
5Camilla EngstrandIFK Göteborg Orientering31:13+3:418:02
6Johanna HolménOK Kåre33:47+6:158:42
7Emma AnderssonSävedalens AIK34:16+6:448:49
8Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK35:40+8:089:11
9Frida AnderssonFalkenbergs OK37:47+10:159:44
10Hanna LindströmOK Tranan39:45+12:1310:14
11Emilia HenryssonTibro OK41:03+13:3110:34
12Amanda ClaessonSävedalens AIK41:59+14:2710:49
13Leena Kuusipohja JohanssonLahden Suunnistajat-3743:48+16:1611:17
14Matilda JonssonIFK Mora OK46:39+19:0712:01
15Johanna HenrikssonFalkenbergs OK49:47+22:1512:49
16Julia SvärdOskarströms OK53:43+26:1113:50
Emma NilssonOK Trananej start
Therese EkströmHalmstad OKej start

H21

4 770 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering27:175:43
2Marius Thrane ØdumIFK Göteborg Orientering30:14+2:576:20
3Andreas SølbergIFK Göteborg Orientering31:20+4:036:34
4Gustav HindérOK Tisaren31:23+4:066:34
5Pontus KarlssonMarkbygdens OK31:52+4:356:40
6Markus HederskogIK Hakarpspojkarna32:15+4:586:45
7Mats NordbrødenHalden SK32:16+4:596:45
8Martin HederskogIFK Umeå32:24+5:076:47
9Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK32:33+5:166:49
10Erik EngstrandIFK Göteborg Orientering33:10+5:536:57
11Anton NilssonJärla Orientering33:29+6:127:01
12Mattias NilssonOK Alehof33:46+6:297:04
13Albin AnderssonMarkbygdens OK35:15+7:587:23
14Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna36:00+8:437:32
15Mattias KarlssonIK Trenne Ullared36:09+8:527:34
16Olle WinrothOK Löftan36:11+8:547:35
17Edvin CarlssonMarkbygdens OK36:31+9:147:39
18Gustav BoquistIK Uven36:52+9:357:43
19Christian FrøydSogndal IL36:57+9:407:44
20Victor AxbomOK Landehof38:08+10:517:59
21Fredrik NorellFrölunda OL38:15+10:588:01
22Andreas PeterssonBurseryds IF39:28+12:118:16
23Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK40:25+13:088:28
24Love BerzellOK Ravinen41:30+14:138:42
25Loke AgmarkenHalmstad OK41:42+14:258:44
26Anton HemlinIK Uven43:43+16:269:09
27Jonatan AnderssonFalkenbergs OK43:48+16:319:10
28Lennart BengtssonFalkenbergs OK43:54+16:379:12
29Albin AnderssonVäxjö OK45:27+18:109:31
30Fredrik AnderssonIF Rigor45:34+18:179:33
31Magnus WallinIK Trenne Ullared45:57+18:409:37
32Patrik OttossonGävle OK46:38+19:219:46
33Joakim BergBromma-Vällingby SOK47:26+20:099:56
34Filip AnderssonMarkbygdens OK49:24+22:0710:21
35John GabrielssonSävedalens AIK52:57+25:4011:06
36Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK53:05+25:4811:07
37Erik KvarnströmKils OK58:31+31:1412:16
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstadej start
Eskil KinnebergIFK Göteborg Orienteringej start
Erik SchultzLunds OKej start

D20

3 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AxelssonEksjö SOK30:228:34
2Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad33:24+3:029:26
3Lisa BerggrenOK Kolmården35:05+4:439:54
4Emelie KarlssonSävedalens AIK38:05+7:4310:45
5Emelie LorénOK Landehof42:38+12:1612:02
6Olivia LönkvistOK Vivill46:09+15:4713:02
7Agnes AspMölndal Outdoor IF47:53+17:3113:31
8Hanna BoquistIK Uven48:12+17:5013:36
9Clara HenningssonIK Trenne Ullared1:09:28+39:0619:37
Alice HultinOK Löftanej start

H20

4 040 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix AxelssonMarkbygdens OK27:416:51
2Johan OlsonIK Uven28:42+1:017:06
3Jonas TofteredIF Rigor29:00+1:197:10
4Axel ForsmanFK Herkules32:40+4:598:05
5Olle JosarpOK Tisaren33:56+6:158:23
6Jonas LauriFK Herkules38:49+11:089:36

D18

3 440 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK28:368:18
2Lovisa LagerHalmstad OK32:38+4:029:29
3Erika Källvik LeufvénÅmåls OK33:59+5:239:52
4Emilia EngelOK Ravinen34:33+5:5710:02
5Linnea SkalbergBredaryds SOK41:57+13:2112:11
6Elin CarlssonIK Trenne Ullared54:07+25:3115:43
7Paulina JägstedtHalmstad OK56:14+27:3816:20
8Linnea BengtssonFalkenbergs OK1:00:55+32:1917:42
Vendela LönkvistOK Vivillej start
Matilda JohannessonFrölunda OLej start

H18

3 930 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof LjunggrenLinköpings OK25:086:23
2Filip BengtssonOK Orion25:27+0:196:28
3Carl JosefssonSävedalens AIK26:17+1:096:41
4Hugo SetthagenOK Tranan26:42+1:346:47
5Jesper JohanssonOK Löftan27:00+1:526:52
6Thorsten SvenssonFinspångs SOK31:47+6:398:05
7Axel BlomFrölunda OL31:50+6:428:06
8Adrian VartiaOK Löftan35:04+9:568:55
9Hugo JohanssonOK Reftele37:18+12:109:29
10Erik HultanderIF Rigor37:44+12:369:36
11Marcus RagnarssonMarkbygdens OK50:55+25:4712:57
12Daniel AnderssonFjärås AIK1:51:58+1:26:5028:29
Axel OlssonIF Hagenej start
Petter HindérTolered-Utby Ol-klubbej start

D16

3 430 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK26:587:51
2Erika ÅkessonMarkbygdens OK31:30+4:329:11
3Thea BökmanHelsingborgs SOK31:54+4:569:18
4Thilda SeldénIF Rigor33:51+6:539:52
5Klara PerssonHalmstad OK35:23+8:2510:18
6Linn AldénOK Roxen37:31+10:3310:56
7Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering38:58+12:0011:21
8Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL39:12+12:1411:25
9Elsa KarlssonOK Landehof39:52+12:5411:37
10Unni GranforsIF Rigor41:31+14:3312:06
11Ellen SigvardsonBredaryds SOK43:24+16:2612:39
11Felicia LorénOK Landehof43:24+16:2612:39
13Tilda HenningssonIK Trenne Ullared45:16+18:1813:11
14Emma EliassonFK Friskus-Varberg48:25+21:2714:06
15Emma IsidorssonOK Vivill51:12+24:1414:55
16Alva WallinIK Trenne Ullared59:13+32:1517:15
17Emmy WallinFalkenbergs OK1:00:12+33:1417:33
18Matilda ÅkessonOK Landehof1:04:31+37:3318:48
Elsa AspMölndal Outdoor IFej godkänd
Clara SamuelssonOK Vivillej start

H16

3 650 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK27:127:27
2Gustav OhlinOK Tranan28:26+1:147:47
3Anton GunnarssonBredaryds SOK28:27+1:157:47
4Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK30:11+2:598:16
5Willy FjällborgStenungsunds OK30:52+3:408:27
6Albin PerssonHalmstad OK31:14+4:028:33
7Edvin HenryssonTibro OK32:22+5:108:52
8Anton KastrupFK Herkules33:04+5:529:03
9Albin NyqvistOK Landehof33:28+6:169:10
10Arvid PerssonMölndal Outdoor IF33:46+6:349:15
11Anton BlomqvistMarkbygdens OK37:08+9:5610:10
12Emil JägstedtHalmstad OK38:45+11:3310:36
13Alex JohanssonFK Friskus-Varberg39:19+12:0710:46
14Jakob MobergOK Löftan39:39+12:2710:51
15Axel BechtelFK Friskus-Varberg41:17+14:0511:18
16Rasmus JohanssonOK Stigen46:58+19:4612:52
17David JohanssonFK Friskus-Varberg48:53+21:4113:23
18Malte KristianssonHalmstad OK50:35+23:2313:51
19Jacob GrahnIK Uven1:03:34+36:2217:24
20Gustav LidmanTibro OK1:12:01+44:4919:43
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Mattias LauriFK Herkulesej start
Alfred ErdeliusIF Rigorej start
Fabian OdénFjärås AIKej start
Nils GrimbeckSävedalens AIKej start
Arvid BacktemanLerums SOKej start
Arvid LundqvistHalmstad OKej start

D16 Kort

3 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb43:2613:44

H16 Kort

3 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander WestlingFK Friskus-Varberg54:5517:12

D14

3 160 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elina ReinholdssonOK Alehof25:348:05
2Maja KarmstigFK Friskus-Varberg30:04+4:309:30
3Sigrid LjunggrenLinköpings OK31:44+6:1010:02
4Audrey HanssonFrölunda OL32:26+6:5210:15
5Matilda AspIFK Göteborg Orientering35:40+10:0611:17
6Ella PetterssonSävedalens AIK36:46+11:1211:38
7Fanny HanssonFalkenbergs OK38:16+12:4212:06
8Marta TörnströmFK Friskus-Varberg39:16+13:4212:25
9Anna SvenssonIF Rigor40:30+14:5612:48
10Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb40:34+15:0012:50
11Lisa ÖstenssonOK Tranan40:43+15:0912:53
12Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering40:53+15:1912:56
13Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb41:27+15:5313:07
14Emma KarlssonOK Landehof43:25+17:5113:44
15Linn OlssonOK Södertörn45:43+20:0914:28
16Tilde BlomOK Nackhe50:41+25:0716:02
Maja GraadIF Rigorej godkänd
Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubbej start

H14

3 190 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK21:046:36
2Victor BeischerIK Uven23:44+2:407:26
3Victor HörnquistAnderstorps OK26:33+5:298:19
4Filip BrolingBredaryds SOK26:35+5:318:20
5Karl GranforsOK Landehof27:11+6:078:31
6Tobias JohanssonOK Löftan27:20+6:168:34
7Simon BååthSävedalens AIK30:38+9:349:36
8Victor HanssonOK Löftan31:20+10:169:49
9Adam SjööarvOK Nackhe31:33+10:299:53
10Tim MartnerFrölunda OL32:04+11:0010:03 Ladda ner rutt i gpx-format
11Isak BengtssonOK Lindéna32:14+11:1010:06
12Melker ÅkessonOK Landehof33:04+12:0010:21
13Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb35:10+14:0611:01
14Elias NyqvistOK Landehof35:18+14:1411:03
15Oskar BlomOK Löftan35:19+14:1511:04
16Emil SeldénIF Rigor35:56+14:5211:15
17Jonathan RundqvistOK Nackhe36:13+15:0911:21
18Albin PaulssonOK Löftan36:33+15:2911:27
19William RönnborgIK Uven37:07+16:0311:38
20Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb37:44+16:4011:49
21Edvin AlexanderssonIF Rigor40:59+19:5512:50
22Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb41:28+20:2412:59
23Martin HanssonIF Rigor52:33+31:2916:28
24Johan Wall JungbjerGöteborgs SK1:04:06+43:0220:05
25Edvin TolestamIF Rigor1:06:19+45:1520:47
26Albin JägstedtHalmstad OK1:18:06+57:0224:28
Hugo MartinssonFK Finnej godkänd
Anton KarlssonFK Finnej godkänd
Axel EckhardtMarkbygdens OKej start
Albin SamuelssonOK Vivillej start
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Simon CorneliussonOK Löftanej start
Gustav LundqvistHalmstad OKej start
Emil LindbladSävedalens AIKej start

D14 Kort

2 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ErikssonOK Landehof27:5210:50
2Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg31:49+3:5712:22
3Anna LundqvistFK Friskus-Varberg37:46+9:5414:41
4Elsa RaneboFalkenbergs OK48:28+20:3618:51
5Elin BengtssonFalkenbergs OK54:25+26:3321:10
Lilly ChristieSnättringe SKej start

H14 Kort

2 580 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Melwin WildheimFK Friskus-Varbergej start
Filip CarlqvistFK Friskus-Varbergej start

D12

2 570 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb20:127:51
2Tove OlssonOK Södertörn20:54+0:428:07
3Emilia ElverlindOK Tranan23:13+3:019:02
4Wilma ReinholdssonOK Alehof23:39+3:279:12
5Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering24:23+4:119:29
6Emma PerssonHalmstad OK26:05+5:5310:08
7Julia LönnHalmstad OK26:28+6:1610:17
8Selma AbrahamssonHalmstad OK27:06+6:5410:32
9Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb27:20+7:0810:38
10Emy HjertströmFK Friskus-Varberg27:33+7:2110:43
11Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg27:47+7:3510:48
12Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OK28:01+7:4910:54
13Elin BlomqvistMarkbygdens OK28:06+7:5410:56
14Elsie HäggmarkMarkbygdens OK31:27+11:1512:14
15Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg35:06+14:5413:39
16Alice OlssonMölndal Outdoor IF35:16+15:0413:43
17Signe JohanssonFK Friskus-Varberg36:24+16:1214:09
18Lova JohanssonFK Friskus-Varberg37:59+17:4714:46
19Mira WallinFalkenbergs OK39:16+19:0415:16
20Jenny SeverinssonHylte OK43:10+22:5816:47
21Emilia HedmanKungälvs OK50:12+30:0019:31
Frida OdénFjärås AIKej start

H12

2 580 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK17:536:55
2Viktor FischerOK Linné18:13+0:207:03
3Alvar AlexanderssonIF Rigor20:55+3:028:06
4Viggo WallinIK Trenne Ullared24:24+6:319:27
5Isak TörnströmFK Friskus-Varberg24:27+6:349:28
6Filip HanssonOK Löftan24:45+6:529:35
7Emil SkeppSävedalens AIK25:25+7:329:51
8Gustav AspIFK Göteborg Orientering26:31+8:3810:16
9Simon HanssonIF Rigor26:32+8:3910:17
10Andy GranforsIF Rigor27:06+9:1310:30
11Elias SamuelssonOK Vivill27:14+9:2110:33
12Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb28:47+10:5411:09
13Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb28:48+10:5511:09
14Walter HällåsOK Löftan30:51+12:5811:57
15Oscar MobergOK Löftan31:01+13:0812:01
16Oliver CarlidenHalmstad OK32:07+14:1412:26
17Noah HedenblomSjövalla FK32:17+14:2412:30
18Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb33:14+15:2112:52
19Gustaf GusedFalkenbergs OK36:53+19:0014:17
20Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg38:25+20:3214:53
21Simon GrahnIK Uven42:20+24:2716:24
22Joel AhlbergOK Linné45:05+27:1217:28
Elliot JägstedtHalmstad OKej godkänd
Gabriel EkströmHalmstad OKej start
Elias LauriFK Herkulesej start
Filip ValentinGöteborg-Majorna OKej start

D12 Kort

2 010 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL17:338:43
2Kerstin ChristieSnättringe SK20:15+2:4210:04
3Anna JohannessonFrölunda OL21:43+4:1010:48
4Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb23:07+5:3411:30
5Ellen RubendahlFrölunda OL27:08+9:3513:29 Ladda ner rutt i gpx-format
6Lilly AxelssonJönköpings OK27:52+10:1913:51
7Agnes BestermanIK Trenne Ullared28:58+11:2514:24
8Tilde Hertz-JensenFalkenbergs OK56:24+38:5128:03
Saga RingstadTolered-Utby Ol-klubbej start

H12 Kort

2 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leon RybergFalkenbergs OK19:279:37
2Alvin LönkvistOK Vivill24:05+4:3811:55
3Simon TolestamIF Rigor32:26+12:5916:03
Jacob RuderfeltIF Rigorej start

D10

2 010 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg14:397:17
2Wilma RosénGöteborg-Majorna OK18:15+3:369:04
3Sara LönnHalmstad OK19:35+4:569:44
4Cornelia HällåsOK Löftan22:13+7:3411:03
5Agnes PaulssonOK Löftan24:42+10:0312:17
6Hilma TrofastJönköpings OK24:49+10:1012:20
7Olivia LindgrenFalkenbergs OK25:35+10:5612:43
8Ella Hertz-JensenFalkenbergs OK27:42+13:0313:46
9Alice SjööarvOK Nackhe39:02+24:2319:25
Elin KarlssonOK Landehofej godkänd
Alice FagerströmIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Molly GraadIF Rigorej start
Alma AhnoffGöteborg-Majorna OKej start

H10

2 020 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg15:457:47
2Jarvis HanssonFrölunda OL16:24+0:398:07
3William RönnFK Friskus-Varberg17:23+1:388:36
4Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb17:43+1:588:46
5William BjörnbeckerSjövalla FK18:21+2:369:05
6Hugo CorneliussonOK Löftan19:26+3:419:37
7Herman PetterssonSävedalens AIK19:48+4:039:48
8Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb20:08+4:239:58
9Johan GusedFalkenbergs OK20:55+5:1010:21
10Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg21:52+6:0710:49
11Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb23:48+8:0311:46
12Joar AnderssonVäxjö OK25:18+9:3312:31
13Hugo TolestamIF Rigor25:55+10:1012:49
14Gustav KarlssonUlricehamns OK27:34+11:4913:38
15Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg29:45+14:0014:43
16Anton KarlssonUlricehamns OK43:47+28:0221:40

D35

3 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva GustafssonVäxjö OK44:0012:47
2Maria LönnHalmstad OK47:27+3:2713:47
Charlotte ThraneIFK Göteborg Orienteringej start

H35

4 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin AnderssonSjövalla FK39:359:47
2Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK41:36+2:0110:17
3Jonas FagerholmHalmstad OK46:22+6:4711:28
Ronnie AnderssonFalkenbergs OKej start

D40

3 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra HanssonFrölunda OL37:0510:54
2Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL39:40+2:3511:40
3Therese DahlströmOK Alehof40:11+3:0611:49
4Katrin SkeppSävedalens AIK40:38+3:3311:57
5Lilian BjörndahlIK Falken41:13+4:0812:07
6Karolina WildheimMölndal Outdoor IF41:27+4:2212:11
7Pernilla AlexanderssonIF Rigor44:00+6:5512:56
8Linda HedenblomSjövalla FK51:08+14:0315:02
9Johanna MobergOK Löftan53:09+16:0415:37
10Susanne AxelssonJönköpings OK53:33+16:2815:45
11Camilla StengrenFalkenbergs OK54:59+17:5416:10
12Sara JägstedtHalmstad OK1:08:24+31:1920:07
13Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb1:13:37+36:3221:39
Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H40

3 930 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven GranforsOK Landehof28:547:21
2Martin PetterssonSävedalens AIK30:45+1:517:49
3Jonas MartnerFrölunda OL31:25+2:317:59
4Fredrik PerssonHalmstad OK32:57+4:038:23
5Joakim GustafssonHalmstad OK33:35+4:418:32
6Mikael TrofastJönköpings OK33:41+4:478:34
7Stefan GraadIF Rigor34:45+5:518:50
8Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb35:31+6:379:02
9Patrik CorneliussonOK Löftan36:07+7:139:11
10Anders BestermanIK Trenne Ullared37:23+8:299:30
11Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb37:45+8:519:36
12Henrik BengtssonFalkenbergs OK39:12+10:189:58
13Magnus WåkeråsRydboholms SK39:50+10:5610:08
14Daniel OlssonDalsjöfors GoIF39:58+11:0410:10
15Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK40:37+11:4310:20 Ladda ner rutt i gpx-format
16Laust SörensenGöteborg-Majorna OK41:28+12:3410:33
17Niclas HörnquistAnderstorps OK41:41+12:4710:36
18Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb45:11+16:1711:29
19Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb47:52+18:5812:10
Per RubendahlOK Skogshjortarnaej godkänd

D45

3 090 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AldénOK Roxen31:2810:11
2Pia JohanssonOK Landehof31:55+0:2710:19
3Marina AxelssonMarkbygdens OK33:08+1:4010:43
4Sara LorénOK Landehof34:11+2:4311:03
5Johanna AspIFK Göteborg Orientering34:40+3:1211:13
6Camilla EngelOK Ravinen35:00+3:3211:19
7Ann-Sophie OhlinOK Tranan37:15+5:4712:03
8Berit BengtssonOK Lindéna38:12+6:4412:21
9Camilla HolmqvistOK Stigen39:31+8:0312:47
10Sofia KarlssonOK Landehof40:35+9:0713:08
11Lotta EnbergHalmstad OK40:59+9:3113:15
12Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared44:39+13:1114:26
13Annica BerggrenOK Kolmården45:02+13:3414:34
14Erika AspMölndal Outdoor IF45:20+13:5214:40
15Kristina AreskougAnderstorps OK45:28+14:0014:42
16Karin KarlssonHalmstad OK48:06+16:3815:33
17Ulrika GranforsIF Rigor48:44+17:1615:46
18Jeanette BlomOK Löftan54:57+23:2917:46
19Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared1:00:59+29:3119:44
20Anna HagströmFalkenbergs OK1:06:49+35:2121:37
Maria PeterssonHalmstad OKej godkänd
Ulrika OdénFjärås AIKej start
Kristina LjunggrenLinköpings OKej start

H45

3 850 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LagerHalmstad OK26:336:53
2Martin LarssonIFK Göteborg Orientering27:22+0:497:06
3Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb29:59+3:267:47
4Åke LjunggrenLinköpings OK30:08+3:357:49
5Peter DellmingIFK Göteborg Orientering30:41+4:087:58
6Magnus HedmanKungälvs OK31:26+4:538:09
7Herman RosénGöteborg-Majorna OK33:00+6:278:34
8Magnus HanssonOK Löftan33:32+6:598:42
9Thomas KarlssonOK Landehof34:03+7:308:50
10Martin WildheimMölndal Outdoor IF34:09+7:368:52
11Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb34:55+8:229:04
12Fredrik BergIF Rigor36:17+9:449:25
13Martin SvenssonIF Rigor36:40+10:079:31
14Torbjörn LönkvistOK Vivill38:08+11:359:54
15Per BaierTolered-Utby Ol-klubb38:41+12:0810:02
16Erik LauriFK Herkules39:55+13:2210:22
17Olle SjöforsOK Älme40:27+13:5410:30
18Martin JohanssonHalmstad OK41:10+14:3710:41
19Filip SjöforsOK Älme43:31+16:5811:18
20Ulf NyqvistOK Landehof44:19+17:4611:30
21Andreas FischerOK Linné47:34+21:0112:21
22Mats RönnborgIK Uven49:08+22:3512:45
23Fredrik HanssonIF Rigor50:07+23:3413:01
24Mattias JägstedtHalmstad OK50:41+24:0813:09
25Joakim ÅkessonOK Landehof55:42+29:0914:28
26Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb1:04:17+37:4416:41
27Henrik OlssonMölndal Outdoor IF1:09:19+42:4618:00
28Pär JohannessonFrölunda OL1:18:22+51:4920:21
Anders HolmbergOK Vivillej godkänd
Mikael LundqvistHalmstad OKej start
Emil ErdeliusIF Rigorej start
Daniel ValentinGöteborg-Majorna OKej start
Martin BobergIF Rigorej start

D50

3 090 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK30:039:43
2Anna ErikssonOK Landehof30:08+0:059:45
3Ina SkalbergBredaryds SOK30:40+0:379:55
4Ingrid JohanssonLaholms IF OK36:06+6:0311:40
5Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK37:07+7:0412:00
6Kristina NilssonOK Tranan39:59+9:5612:56
7Susanne BerghMölndal Outdoor IF41:16+11:1313:21
8Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK41:34+11:3113:27
9Ulrika BacklundDalaportens OL42:01+11:5813:35
10Anneli KarlssonFK Finn42:19+12:1613:41
11Margareta BerghSkarpnäcks OL49:03+19:0015:52
12Gunnel SvenssonOK Tranan50:47+20:4416:26
13Lena TuressonBurseryds IF52:34+22:3117:00
14Katarina AnderssonÄtrans IF1:00:27+30:2419:33
15Maria AhlbergNorbergs OK1:17:26+47:2325:03
16Lucy LouTibro OK1:35:36+1:05:3330:56
Karin JägrydSkåneslättens OLej godkänd
Agnetha Le ClaireFK Herkulesej start
Annika SvärdOskarströms OKej start

H50

3 540 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JohanssonOK Löftan25:407:15
2Thomas AspIFK Göteborg Orientering26:11+0:317:23
3Niclas AnderssonMarkbygdens OK28:11+2:317:57
4Mikael ÖhgrenSävedalens AIK28:13+2:337:58
5Per KällvikÅmåls OK28:19+2:397:59
6Per SigvardsonBredaryds SOK28:39+2:598:05
7Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering28:45+3:058:07
8Rasmus ØdumIFK Göteborg Orientering29:06+3:268:13
9Peter Lillen NilssonOK Tranan29:18+3:388:16
10Magnus AbrahamssonHalmstad OK30:33+4:538:37
11Mattias BååthSävedalens AIK31:44+6:048:57
12Per Olav GulbrandsenLarvik OK31:51+6:118:59
13Richard BlomFrölunda OL32:38+6:589:13
14Claes HagstrandLerums SOK32:39+6:599:13
15Magnus KarlssonOK Landehof34:13+8:339:39
16David GabrielssonSävedalens AIK34:22+8:429:42
17Håkan KarlssonFK Finn34:25+8:459:43
18Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb34:54+9:149:51
19Kennet HorvathHalmstad OK34:59+9:199:52
20Jan TuressonBurseryds IF35:03+9:239:54
21Peter BerggrenOK Kolmården36:15+10:3510:14
22Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK36:16+10:3610:14
23Thomas LjungqvistTibro OK36:42+11:0210:22
24Anders JägrydSkåneslättens OL36:57+11:1710:26
25Torbjörn GrahnIK Uven40:17+14:3711:22
26Mikael SvärdOskarströms OK41:09+15:2911:37
27Peter BadenfeltFalkenbergs OK42:16+16:3611:56
28Per JohanssonOK Reftele43:39+17:5912:19
29Fredrik ForsmanFK Herkules46:26+20:4613:07
30Sven BolmbladOK Södertörn51:44+26:0414:36
31Peter ÖstenssonOK Tranan1:07:27+41:4719:03
32Håkan HanssonFalkenbergs OK1:27:42+1:02:0224:46
Mikael JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Jonas HultinOK Löftanej start
Johan BökmanHelsingborgs SOKej start

D55

3 060 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules32:3610:39
2Christina SöderblomÄtrans IF38:00+5:2412:25
3Annika PeterssonBurseryds IF45:27+12:5114:51
4Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK47:02+14:2615:22
5Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb57:38+25:0218:50
6Ingvor JohanssonFalkenbergs OK1:00:31+27:5519:46
Lena RunessonOK Vivillej start
Christina MalmqvistFalkenbergs OKej start
Annika AasaIK Uvenej start

H55

3 440 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SvenssonBredaryds SOK28:198:13
2Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb29:21+1:028:31
3Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL30:03+1:448:44
4Magnus JosefssonSävedalens AIK30:24+2:058:50
5Bertil ÅkessonMarkbygdens OK33:18+4:599:40
6Lars GreilertHaninge SOK33:26+5:079:43
7Torsten BacktemanLerums SOK33:40+5:219:47
8Mikael BacklundDalaportens OL35:04+6:4510:11
9Pär ClaessonSävedalens AIK36:35+8:1610:38
10Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubb39:48+11:2911:34
11Lennart GustafssonBoxholm-Mjölby OL40:07+11:4811:39
12Per-Martin JohanssonIF Rigor40:09+11:5011:40
13Roger DjupsjöHalmstad OK41:26+13:0712:02
14Jonas KarlssonMarkbygdens OK44:19+16:0012:52
15Peter ValterssonAnderstorps OK44:30+16:1112:56
16Bengt MartinssonHylte OK46:39+18:2013:33
17Johan KarlssonNorbergs OK55:23+27:0416:05
Per-Gunnar JohanssonOK Refteleej godkänd

D60

2 740 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne ThorssonIK Trenne Ullared37:1813:36
2Anne KaillIK Omega38:02+0:4413:52
3Märit GustafssonEds SK39:54+2:3614:33
4Anne-Marie RöllikeOK Lindéna40:26+3:0814:45
5Lena KarlssonHalmstad OK41:21+4:0315:05
6Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad41:26+4:0815:07
7Karin BergströmGävle OK43:27+6:0915:51
8Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared45:36+8:1816:38
9Maria AnderssonBredaryds SOK46:31+9:1316:58
10Monika NilssonOK Alehof49:07+11:4917:55
Maria VamlingFrölunda OLej start

H60

3 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK28:308:22
2Sten GustafssonEds SK32:29+3:599:33
3Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb34:33+6:0310:09
3Thom SandvikAvesta OK34:33+6:0310:09
5Morgan ErikssonHylte OK35:21+6:5110:23
6Björn KarlssonHalmstad OK36:22+7:5210:41 Ladda ner rutt i gpx-format
7Dan SjöholmHalmstad OK41:57+13:2712:20
8Ingemar CarlssonSävedalens AIK54:27+25:5716:00
9Bertil AxbomOK Landehof56:31+28:0116:37
Lars RunessonOK Vivillej start
Lennart VamlingFrölunda OLej start
Håkan HenmyrOK Vilse 87ej start

D65

2 750 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta JohanssonHalmstad OK37:2113:34
2Maria NordwallOK Kolmården39:20+1:5914:18
3Ingela NelsénFalkenbergs OK40:10+2:4914:36
4Maria NorellFrölunda OL41:37+4:1615:08
5Eva PetterssonVäxjö OK43:17+5:5615:44
6Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb48:39+11:1817:41
Solveig HedenblomSjövalla FKej godkänd
Erén Lång AlbinssonBredaryds SOKej start

H65

3 090 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve NorellFrölunda OL28:209:10
2Kent KardellLjungskile FK29:33+1:139:33
3Håkan WinnbergIK Trenne Ullared32:18+3:5810:27
4Anders BengtssonFalkenbergs OK32:46+4:2610:36
5Bruno PeterssonHalmstad OK36:25+8:0511:47
6Arne AnderssonBredaryds SOK36:49+8:2911:54
7Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb40:35+12:1513:08
8Hans TrofastTenhults SOK41:18+12:5813:21
9Ludwig GenderjahnLOK Berlin42:23+14:0313:42
10Lennart JakobssonTibro OK51:31+23:1116:40
Juergen ZiescheLOK Berlinej godkänd
Thomas AlbinssonBredaryds SOKej start

D70

2 750 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK49:2917:59
2Ingrid Rex WallströmOK Landehof52:17+2:4819:00
3Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK54:09+4:4019:41
4Ulla LingJönköpings OK56:36+7:0720:34
5Ylva HäggströmIF Rigor57:24+7:5520:52
6Maja-Lisa HanssonOK Lindéna1:02:54+13:2522:52
7Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:03:21+13:5223:02
8Hjördis ErlandssonOK Lindéna1:04:22+14:5323:24
9Kerstin ErnvidUlricehamns OK1:04:54+15:2523:36
10Lotta BörjessonSävedalens AIK1:06:10+16:4124:03
11Barbro BengtssonOskarströms OK1:08:15+18:4624:49
12Göta SeverinssonHylte OK1:10:24+20:5525:36
13Rosa JohanssonIK Uven1:13:09+23:4026:36
Marianne SellgrenSigtuna OKej start

H70

3 090 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils KarlssonVäxjö AIS34:2811:09
2Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb35:37+1:0911:31
3Sören SvenssonSjövalla FK36:42+2:1411:52
4Kjell ErlandssonOK Lindéna40:49+6:2113:12
5Åke BrodénHalmstad OK40:50+6:2213:12
5Bo TuressonIFK Sävsjö40:50+6:2213:12
7Ingemar ArnessonIK Dran42:56+8:2813:53
8Benny IvarssonFjärås AIK45:03+10:3514:34
9Kjell JeppsonIF Rigor45:07+10:3914:36
10Hans CarlstedtSävedalens AIK45:25+10:5714:41
11Hans M CarlssonIFK Göteborg Orientering54:33+20:0517:39
12Dan JohanssonFjärås AIK56:25+21:5718:15
13Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:31:53+57:2529:44
Lars ÖsterbergSävedalens AIKej godkänd
Rune EliassonFalkenbergs OKej godkänd
Åke EckerbomIFK Sävsjöej godkänd
Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubbej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Anders SellgrenSigtuna OKej start
Bo JohanssonOK Stigenej start
Kurt JohanssonSvenljunga OKej start

D75

2 140 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern31:1914:38
2Gunnel SvenssonIK Ymer34:36+3:1716:10
3Barbro VallinKungälvs OK42:31+11:1219:52
4Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK45:07+13:4821:04
5Inger BylanderSvenljunga OK59:38+28:1927:51
Ingrid ÅhlundSvenljunga OKej start
Gun LarssonOK Lindénaej start

H75

3 060 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny AnderssonOK Skogshjortarna39:3812:57
2Magne HagströmFrölunda OL40:32+0:5413:14
3Gert JohanssonRydboholms SK40:59+1:2113:23
4Gösta LindqvistOK Löftan43:50+4:1214:19
5Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK45:46+6:0814:57
6Erland LingJönköpings OK45:56+6:1815:00
7Jan SöderbergIFK Lidingö SOK47:02+7:2415:22
8Bengt-Åke SvenssonIK Ymer47:10+7:3215:24
9Steffen HäggströmIF Rigor52:31+12:5317:09
10Ivan ErnvidUlricehamns OK1:01:28+21:5020:05
11Ingmar ErikssonFalkenbergs OK1:08:37+28:5922:25
12Karl-Axel JohanssonIK Uven1:11:17+31:3923:17
13Ingvar BengtssonOskarströms OK1:15:53+36:1524:47
14Christer WestbergIFK Göteborg Orientering1:20:04+40:2626:09
Bengt HanssonOK Löftanej start

H80

2 740 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SkogumMarkbygdens OK37:4213:45
2Bernt LarssonOK Lindéna45:38+7:5616:39
3Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad50:58+13:1618:36
4Carl-Henrik HallbergIK Uven54:16+16:3419:48
5Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:07:05+29:2324:28
6Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:07:50+30:0824:45

Inskolning

1 790 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hilma AgrellFK Friskus-Varbergfullföljt
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Arne BornefalkFK Friskus-Varbergfullföljt
Nova CarllidenHalmstad OKfullföljt
Ebba FranssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Herman GrändbornSöderhamns OKfullföljt
Oliver GullFK Friskus-Varbergfullföljt
Isac GunnarssonBredaryds SOKfullföljt
Stina GustafssonHalmstad OKfullföljt
Robin LönnHalmstad OKfullföljt
Lova NygrenOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Alinda RundqvistOK Nackhefullföljt
Emil RöllikeOK Lindénafullföljt
Oscar RöllikeOK Lindénafullföljt
Vidar WallinIK Trenne Ullaredfullföljt
Selma WåkeråsRydboholms SKfullföljt
Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt

U1

2 080 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak GustafssonHalmstad OK19:049:10
2Loke JagetegFalkenbergs OK24:46+5:4211:54
3Astrid HellerströmFK Friskus-Varberg26:12+7:0812:35
4Jonathan LarssonOK Nackhe27:26+8:2213:11
5Lukas MobergOK Löftan28:39+9:3513:46
6Maja EliassonFK Friskus-Varberg29:46+10:4214:18
7Vera WildheimMölndal Outdoor IF30:22+11:1814:35
8Oskar WallinFalkenbergs OK30:30+11:2614:39
9Hugo AldénOK Roxen30:36+11:3214:42
10Ella RosénGöteborg-Majorna OK32:36+13:3215:40
11Solveigh WallentinLerums SOK33:47+14:4316:14
12Bojan WallentinLerums SOK33:50+14:4616:15
13Axel StamfjordFalkenbergs OK33:51+14:4716:16
14Carl->Philip JahnFalkenbergs OK33:56+14:5216:18
15Elis MarmanderFK Friskus-Varberg34:47+15:4316:43
16Alve NygrenOK Gläntan Vessigebro35:24+16:2017:01
17Gustav BrockmarkMölndal Outdoor IF35:55+16:5117:16
18Hugo BestermanIK Trenne Ullared38:45+19:4118:37
19Alma TrofastJönköpings OK39:21+20:1718:55
20Viktor LarssonOK Nackhe41:24+22:2019:54
Viola RönnFK Friskus-Varbergej godkänd

U2

2 690 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg34:1312:43
2Tuva ThuressonFalkenbergs OK38:07+3:5414:10
3Teo ThuressonKlubblös38:08+3:5514:10
4Melker OlaussonFalkenbergs OK38:10+3:5714:11
5Stina SonestamFalkenbergs OK38:33+4:2014:19
6Olle BlomqvistMarkbygdens OK38:50+4:3714:26
7Evelina JohanssonFK Friskus-Varberg39:25+5:1214:39
8Folke FranssonFK Friskus-Varberg39:46+5:3314:46
9Sixten TörnströmFK Friskus-Varberg41:10+6:5715:18
10Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb41:13+7:0015:19
11Hugo HasselqvistFalkenbergs OK41:23+7:1015:23
12Milton RybergFalkenbergs OK41:51+7:3815:33
13Albin StamfjordFalkenbergs OK42:00+7:4715:36
14Samuel BernhardtFalkenbergs OK42:15+8:0215:42
15Karl HedmanKungälvs OK43:51+9:3816:18
16Mio HammöBredaryds SOK44:03+9:5016:22
17Folke HammöBredaryds SOK44:04+9:5116:22
18Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL46:33+12:2017:18
19Saga WildheimMölndal Outdoor IF47:25+13:1217:37
19Klara BrockmarkMölndal Outdoor IF47:25+13:1217:37
21Amanda SvenssonFalkenbergs OK52:21+18:0819:27
22Ella RuderfeltIF Rigor52:34+18:2119:32
23Elisa SvenssonFalkenbergs OK53:12+18:5919:46
24Alfred MartinssonMarkbygdens OK53:15+19:0219:47
25Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb54:20+20:0720:11
26Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb54:24+20:1120:13
27Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb54:31+20:1820:15
28Colin AxelssonJönköpings OK1:00:30+26:1722:29

Öppen motion 1

2 230 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav GrändbornSöderhamns OK20:038:59
2Viola GrändbornSöderhamns OK26:36+6:3311:55
3Sven-Harry SvenssonMarkbygdens OK26:43+6:4011:58
4Adam JohanssonOK Nackhe29:49+9:4613:22
5Frida JohanssonOK Nackhe29:51+9:4813:23
6Elna MartinssonMarkbygdens OK31:52+11:4914:17
7Agnes WåkeråsRydboholms SK37:21+17:1816:44
8Torbjörn ToresonOK Löftan45:44+25:4120:30

Öppen motion 3

2 840 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joanna AnderssonBurseryds IF29:0410:14
2Matilda TörngrenTolered-Utby Ol-klubb30:07+1:0310:36
3Karin ReimertzGällstadbygdens SOK30:28+1:2410:43
4Sebastian FrickOK Nackhe32:00+2:5611:16
5Karin RundqvistOK Nackhe32:04+3:0011:17
6Alma JonssonKlubblös32:33+3:2911:27
7Anna GreilertHaninge SOK34:16+5:1212:03
8Åsa DryseliusMarkbygdens OK34:21+5:1712:05
9Katharina MyrénIK Trenne Ullared35:49+6:4512:36
10Nina KastrupFK Herkules36:09+7:0512:43
11Åsa HanssonIF Rigor38:02+8:5813:23
12Ing-Britt GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb40:03+10:5914:06 Ladda ner rutt i gpx-format
13Lena LarssonSävedalens AIK40:09+11:0514:08
14Axel AnderssonIF Rigor41:36+12:3214:38
15Anna AndrssonIF Rigor41:42+12:3814:40
16Hugo AnderssonIF Rigor41:49+12:4514:43
17Karin FermIF Rigor41:51+12:4714:44
18Karin ÅkessonOK Landehof42:02+12:5814:48
19Sandra WallinFalkenbergs OK42:12+13:0814:51
20Isabell IsidorssonOK Vivill43:16+14:1215:14
21Reijo MukkalaHalmstad OK46:40+17:3616:25
22Ellen HeymanIF Rigor47:30+18:2616:43
23Jan HartvigssonFalkenbergs OK50:15+21:1117:41
24Moa BengtssonFalkenbergs OK54:08+25:0419:03
25Maria LarssonTolered-Utby Ol-klubb56:18+27:1419:49

Öppen motion 5

3 460 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian SanellBurseryds IF35:1610:11
2Anders ReimertzGällstadbygdens SOK37:19+2:0310:47
3Linda CorneliussonOK Löftan40:18+5:0211:38
4Fredrik AnderssonTolered-Utby Ol-klubb40:54+5:3811:49
5Elisabet MöllerOK Nackhe43:18+8:0212:30
6Jenny AnderssonÄtrans IF43:29+8:1312:34
7Anna GrändbornSöderhamns OK43:54+8:3812:41
8Pontus KastrupFK Herkules47:15+11:5913:39
9Sofia ElverlindOK Tranan47:21+12:0513:41
10Peter AlexanderssonIF Rigor49:04+13:4814:10
11Matidla RundqvistOK Nackhe50:08+14:5214:29
12Ola SamuelssonOK Vivill50:22+15:0614:33
13Ida ErikssonOK Landehof50:23+15:0714:33
14Charlotte NordlindOK Nackhe53:22+18:0615:25
15Daniel HällåsOK Löftan53:37+18:2115:29
16Philip StensbyTibro OK53:38+18:2215:30
17Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb54:27+19:1115:44 Ladda ner rutt i gpx-format
18Cecilia KarlssonGöteborgs SK54:46+19:3015:49
19Stefan EksbergRydboholms SK55:59+20:4316:10
20Andreas MartinssonMarkbygdens OK56:04+20:4816:12
21Helen AhlstrandOK Vivill57:54+22:3816:44
22Lennart JonssonFK Finn1:01:29+26:1317:46
23Anna-Lena JonssonKlubblös1:01:52+26:3617:52
24Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL1:02:17+27:0118:00
25Jane McpheatFK Herkules1:02:45+27:2918:08
26Annette SeldénIF Rigor1:02:58+27:4218:11
27Per-Johan PerssonFjärås AIK1:03:01+27:4518:12
28Louise OlssonMölndal Outdoor IF1:05:21+30:0518:53
29Anneli ChristieSnättringe SK1:06:19+31:0319:10
30Annika IsidorssonOK Vivill1:06:28+31:1219:12
31Marie HedströmKlubblös1:06:29+31:1319:12
32Sven TolestamIF Rigor1:08:15+32:5919:43
33Camilla OlssonMölndal Outdoor IF1:08:46+33:3019:52
34Jonas LarssonKlubblös1:09:04+33:4819:57
35Daniel FrantzichFalkenbergs OK1:09:41+34:2520:08
36James ChristieSnättringe SK1:10:40+35:2420:25
37Lars HultanderIF Rigor1:18:06+42:5022:34
Karin ErikssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Susanne AndreassonGöteborgs SKej godkänd
Anita KarlssonKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

3 320 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas GunnarssonOK Nackhe27:148:12
2Per SvenssonFinspångs SOK28:05+0:518:27
3Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OK29:48+2:348:58
4Carl ÅsLunds OK30:11+2:579:05
5Filip SvenssonOK Löftan30:43+3:299:15
6Klara AskMarkbygdens OK30:57+3:439:19
7Ellen JohnssonOK Nackhe31:19+4:059:25
8Fredrik AskMarkbygdens OK31:39+4:259:31
9Tommy JohnssonOK Nackhe33:43+6:2910:09
10Morgan CarlidenHalmstad OK34:31+7:1710:23
11Henrik SvenssonOK Löftan36:02+8:4810:51
12Jeanette SigenstamMarkbygdens OK36:41+9:2711:02
13Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK36:47+9:3311:04
14Mats ErikssonGöteborg-Majorna OK37:52+10:3811:24
15Pernilla PeterssonBurseryds IF38:03+10:4911:27
16Annika LeufvénÅmåls OK39:12+11:5811:48
17Marie HögstrandMarkbygdens OK39:40+12:2611:56
18Leif RylanderOK Gläntan Vessigebro40:42+13:2812:15
19Mikael FjällborgStenungsunds OK41:00+13:4612:20
20Lennart NybergFjärås AIK41:31+14:1712:30
21Sven ErikssonOK Landehof42:04+14:5012:40
22Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK43:01+15:4712:57
23Marika ElverlindOK Tranan43:41+16:2713:09
24Bengt HolménHylte OK44:13+16:5913:19
25Petter HindérTolered-Utby Ol-klubb44:51+17:3713:30
26Sofia ÖstenssonOK Tranan44:58+17:4413:32
27Bengt ArnessonIK Dran45:00+17:4613:33
28Karin GreilertHaninge SOK45:15+18:0113:37
29Peter HagströmFalkenbergs OK45:20+18:0613:39
30Charlotte CarlstedtSävedalens AIK45:28+18:1413:41
31Annika HogedalGöteborg-Majorna OK45:29+18:1513:41
32Magnus CarlstedtSävedalens AIK47:07+19:5314:11
33Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK47:26+20:1214:17
34Ingvar MarsKinnaströms SK47:32+20:1814:19
35Madelene HanssonOK Löftan47:47+20:3314:23
35Liselotte JohanssonOK Löftan47:47+20:3314:23
37Mattias BrockmarkMölndal Outdoor IF48:19+21:0514:33
38Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK49:56+22:4215:02
39Thomas OlofssonFjärås AIK50:57+23:4315:20
40Anna GrahnIK Uven51:38+24:2415:33
41Jan LarssonSävedalens AIK53:23+26:0916:04
42Ann-Sofi SandvikAvesta OK53:30+26:1616:06
43Jørn NordbrødenHalden SK55:24+28:1016:41
44Anna BeischerIK Uven58:17+31:0317:33
45Monica NordbrödenHalden SK58:47+31:3317:42
46Zacharias HanssonFalkenbergs OK1:00:10+32:5618:07
47Benny JohanssonOK Reftele1:01:44+34:3018:35
48Karl-Johan OhlinOK Tranan1:02:26+35:1218:48
49Frida WallentinLerums SOK1:04:30+37:1619:25
50Marita LarssonMarkbygdens OK1:04:45+37:3119:30
51Niklas LorénOK Landehof1:05:41+38:2719:47
52Lars RenbergKlubblös1:08:49+41:3520:43
Ingela AlvmyrenHalmstad OKej godkänd
Ulf KristenssonHalmstad OKej godkänd
Ralf VidarssonOK Nackheej godkänd

Öppen motion 8

4 570 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David AnderssonIFK Lidingö SOK31:096:48
2Simon SkogmanMarkbygdens OK33:19+2:107:17
3Mattias GunnarssonBredaryds SOK34:07+2:587:27
4Jens ThorildIFK Göteborg Orientering35:50+4:417:50
5Leif SvenssonOK Tisaren36:19+5:107:56
6Peter NordbrödenNTNUI36:52+5:438:04
7Fredik JohanssonOK Nackhe37:22+6:138:10
8Andreas GrändbornSöderhamns OK37:37+6:288:13
9Kenth VenöstrandOK Nackhe37:48+6:398:16
10Joel JohnssonOK Nackhe40:48+9:398:55
11Marie Arnesson GallerOK Löftan41:28+10:199:04
12Anders SjööarvOK Nackhe41:45+10:369:08
13Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering41:53+10:449:09
14Sofie SöderblomFalkenbergs OK44:21+13:129:42
15Johan MarsMarkbygdens OK45:36+14:279:58
16Jonas JohanssonOK Nackhe49:28+18:1910:49
17Hanne FoghFSK Orientering49:56+18:4710:55
18Johanna RundqvistOK Nackhe51:03+19:5411:10
19Fredrik StamfjordFalkenbergs OK52:24+21:1511:27
20Jesper ThuressonHalmstad Garnisons IF53:26+22:1711:41
21Magnus ElverlindOK Tranan54:26+23:1711:54
22Oskar LydingHylte OK54:41+23:3211:57
23Johan EliassonFalkenbergs OK55:01+23:5212:02
24Per GerdleHalmstad OK55:29+24:2012:08
25Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad59:21+28:1212:59
26Ove ThorssonIK Trenne Ullared59:32+28:2313:01
27Peter WallentinLerums SOK1:02:01+30:5213:34
28Benny WallinFalkenbergs OK1:06:10+35:0114:28
29Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:07:36+36:2714:47
30Kim FolanderFSK Orientering1:09:57+38:4815:18
31Julia ElverlindOK Tranan1:12:08+40:5915:47
32Martin EricssonFalkenbergs OK1:12:42+41:3315:54
33Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK1:21:29+50:2017:49
Hans EricssonHalmstad OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser