Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Friskusträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Friskusträffen
Arrangörsorganisation: FK Friskus-Varberg
Datum: fredag 30 mars 2018

Tolered-Utby Ol-klubb

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Amanda CliffordsonD12 (21)20:127:51
1Evelina GlänneskogD16 Kort (1)43:2613:44
2Jan VulcanH70 (17)35:37+1:0911:31
2Matilda TörngrenÖppen motion 3 (25)30:07+1:0310:36
2Maths CarlssonH55 (18)29:21+1:028:31
3Christer BergagårdH60 (9)34:33+6:0310:09
3Håkan ErikssonH45 (29)29:59+3:267:47
4Ulrik OlssonH10 (16)17:43+1:588:46
4Fredrik AnderssonÖppen motion 5 (40)40:54+5:3811:49
4Embla SternöD12 Kort (8)23:07+5:3411:30
5Lisbeth BergagårdD55 (6)57:38+25:0218:50
6Ann-Kristin LindegårdhD65 (7)48:39+11:1817:41
7Sven Erik MolanderH65 (11)40:35+12:1513:08
8Sixten ÅbergH10 (16)20:08+4:239:58
8Roland PeterssonH40 (20)35:31+6:379:02
9Isabella BaierD12 (21)27:20+7:0810:38
10Stina PeterssonU2 (28)41:13+7:0015:19
10Anders LarssonH55 (18)39:48+11:2911:34
10Maja KarlssonD14 (17)40:34+15:0012:50
11Albin TörngrenH10 (16)23:48+8:0311:46
11Peter OlssonH40 (20)37:45+8:519:36
11Björn HenrikssonH45 (29)34:55+8:229:04
12Elvis ÅbergH12 (23)28:47+10:5411:09
12Ing-Britt GlänneskogÖppen motion 3 (25)40:03+10:5914:06Ladda ner rutt i gpx-format
13Linda SternöD40 (14)1:13:37+36:3221:39
13Noah TörngrenH12 (23)28:48+10:5511:09
13Ivar HenrikssonH14 (28)35:10+14:0611:01
13Maja NordenfeltD14 (17)41:27+15:5313:07
15Per BaierH45 (29)38:41+12:0810:02
17Caroline KarlssonÖppen motion 5 (40)54:27+19:1115:44Ladda ner rutt i gpx-format
18Erik PeterssonH12 (23)33:14+15:2112:52
18Ola NiklassonH40 (20)45:11+16:1711:29
18Jan HindérH50 (33)34:54+9:149:51
19Styrbjörn TörngrenH40 (20)47:52+18:5812:10
20Melvin AnderssonH14 (28)37:44+16:4011:49
22Arvid PeterssonH14 (28)41:28+20:2412:59
25Petter HindérÖppen motion 7 (55)44:51+17:3713:30
25Pontus CliffordsonU2 (28)54:20+20:0720:11
25Maria LarssonÖppen motion 3 (25)56:18+27:1419:49
26Jonas RothénH45 (29)1:04:17+37:4416:41
26Max CliffordsonU2 (28)54:24+20:1120:13
27Frans OlssonU2 (28)54:31+20:1820:15
Hjalmar ÅbergInskolning (17)fullföljt
Åsa CliffordsonD40 (14)ej godkänd
Claes LindegårdhH70 (17)ej godkändLadda ner rutt i gpx-format
Albin LiljenvallH14 (28)ej start
Saga RingstadD12 Kort (8)ej start
Jakob BaierH14 (28)ej start
Silje RingstadD14 (17)ej start
Petter HindérH18 (12)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser