Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kringelträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kringelträffen
Arrangörsorganisation: Södertälje-Nykvarn OF
Datum: måndag 2 april 2018

D21

4 390 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marika TeiniSK Pohjantähti29:066:37
2Kirsi NurmiIFK Göteborg Orientering30:01+0:556:50
3Hilda ForsgrenOK Linné30:40+1:346:59
4Kristin Löfgren JohansenIFK Mora OK31:37+2:317:12
5Anna BachmanIFK Lidingö SOK32:03+2:577:18
6Johanna EngströmOK Hällen32:05+2:597:18
7Olha PanchenkoIFK Mora OK32:29+3:237:23
8Marttiina JoensuuSK Pohjantähti32:38+3:327:26
9Sara EskilssonAlfta-Ösa OK32:49+3:437:28
10Sofia HaajanenSK Pohjantähti32:59+3:537:30
11Gunilla SvärdIF Thor33:14+4:087:34
12Heini WennmanSK Pohjantähti33:53+4:477:43
13Susanna TervoIFK Lidingö SOK34:13+5:077:47
14Ida HylanderNyköpings OK34:19+5:137:49
15Annika BjörkOK Linné35:07+6:017:59
16Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering35:11+6:058:00
17Synnøve BråtenIFK Lidingö SOK35:25+6:198:04
18Lisa AnderssonÄrla IF35:51+6:458:09
19Adela IndrakovaIFK Lidingö SOK35:52+6:468:10
20Frida SandbergStora Tuna OK36:11+7:058:14
21Anna-Stina PåledalOK Roxen36:26+7:208:17
22Sanna SkoogKils OK37:17+8:118:29
23Julia DavidssonÄrla IF37:50+8:448:37
24Moa KjellstrandCentrum OK38:10+9:048:41
25Anna-Kaisa AnjalaKoovee38:29+9:238:45
26Sandra NäslundVästerås SOK38:33+9:278:46
27Diana SoldaggOK Klemmingen39:36+10:309:01
28Anna ElfforsOK Trian39:43+10:379:02
29Matilda ErikssonOK Kåre40:03+10:579:07
30Emelie HolmströmKamrat och IF KIF40:09+11:039:08
31Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK40:34+11:289:14
32Saana-Maria RahkoSK Pohjantähti40:56+11:509:19
33Sara LundstenSundsvalls OK41:16+12:109:24
34Lisa RönnolsOK Linné41:27+12:219:26
35Barbora PijákováIFK Lidingö SOK42:32+13:269:41
36Frida JunegardTullinge SK44:06+15:0010:02
37Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK46:07+17:0110:30
38Elisabeth AhlgrenLinköpings OK46:40+17:3410:37
39Kristin BomanGävle OK47:29+18:2310:48
40Hanna BarkegrenOK Kåre48:14+19:0810:59
41Ramona Åkermarck-MähönenIFK Lidingö SOK53:58+24:5212:17
42Pia Skyttersæter IversenHeming Orientering1:07:22+38:1615:20
Kristin OlovssonOK Linnéej godkänd
Alice HugossonIFK Lidingö SOKej start
Malin CarlssonSöders-Tyresöej start

H21

5 620 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton SjökvistStora Tuna OK30:285:25
2Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna30:33+0:055:26
3Mats TroengOK Linné30:46+0:185:28
4Daniel HájekMalungs OK Skogsmårdarna31:02+0:345:31
5Roman RyapolovIFK Mora OK31:46+1:185:39
6Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna31:56+1:285:40
7Henrik JonssonÄrla IF31:57+1:295:41
8Anton ForsbergStora Tuna OK32:01+1:335:41
9Jarno ParkkinenKoovee32:53+2:255:51
10David BejbomJärla Orientering33:03+2:355:52
11Jani LakanenKoovee33:10+2:425:54
12Leonas MockunasHellas Orientering33:11+2:435:54
13Andreas HallIFK Lidingö SOK33:13+2:455:54
14Oskar DanielsAttunda OK33:14+2:465:54
15Viktor SilvemarkÄrla IF33:37+3:095:58
16Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK33:45+3:176:00
17Johan HöijOK Linné33:46+3:186:00
18Per LindmanFinspångs SOK33:50+3:226:01
19Magnus GlänneforsTullinge SK34:01+3:336:03
20Ludvig ErikssonKils OK34:26+3:586:07
21Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna34:28+4:006:07
22Vojtech KettnerIFK Mora OK34:29+4:016:08
23Johannes RidefeltOK Linné34:38+4:106:09
24Fryderyk PryjmaKoovee34:46+4:186:11
24Ken PeetersOK Linné34:46+4:186:11
26Olof ErikssonOK Linné34:54+4:266:12
27Gustaf SundbüeOK Hällen34:57+4:296:13
28Tomas KubelkaMalungs OK Skogsmårdarna35:14+4:466:16
29Christoffer SchönningJärfälla OK35:17+4:496:16
30Juho WesterlundKoovee35:18+4:506:16
31Linus RappIFK Mora OK35:44+5:166:21
32Ulf TroengOK Linné35:57+5:296:23
33Kalle LarssonÄrla IF36:11+5:436:26
34Erik BomanGävle OK36:13+5:456:26
35Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL36:15+5:476:27
36Halvor Eid NielsenÄrla IF36:22+5:546:28
37Jörgen OhlinTullinge SK37:01+6:336:35
38Sören Nilsson PåledalOK Roxen37:32+7:046:40
39Per HolmIFK Mora OK37:35+7:076:41
40Michael ReforsJärla Orientering39:07+8:396:57
41Niklas GustafssonOK Tisaren39:08+8:406:57
42Ola SvahnIFK Mora OK39:43+9:157:04
43Otso WesterlundKoovee39:48+9:207:04
44Daniel DuhlboIFK Mora OK39:59+9:317:06
45Robert JohanssonTäby OK40:01+9:337:07
46Johan EklundVäxjö OK40:49+10:217:15
47Carl PramlidOK Klemmingen41:14+10:467:20
48Miika SuominenKoovee41:43+11:157:25
49Emil AnderssonTullinge SK42:08+11:407:29
50Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna42:14+11:467:30
51Jean Le PennecValence sports orientation42:59+12:317:38
52Gustav NäsmanHaninge SOK43:37+13:097:45
53Carl-Johan HögbergOK Linné44:14+13:467:52
54Alexander BlombergNyköpings OK45:12+14:448:02
55Tobias AnderssonOK Österåker45:21+14:538:04
56Kent LundvallVallentuna-Össeby OL48:05+17:378:33
57Lars-Erik HaslerSurahammars SOK48:32+18:048:38
58Christoffer AndersénVästerås SOK48:45+18:178:40
59Jonas ÖhmanVäsby OK51:31+21:039:10
60Magnus FranssonÄrla IF51:39+21:119:11
61Joel Börjesson ErikssonStorviks IF53:10+22:429:27
62Fredric JohanssonSnättringe SK57:13+26:4510:10 Ladda ner rutt i gpx-format
63Henrik LundgrenCentrum OK1:00:11+29:4310:42
64Mattias HallménOK Denseln1:10:38+40:1012:34
65Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna1:17:59+47:3113:52
Hampus WärmeNynäshamns OKej godkänd
Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Topi AnjalaKooveeej godkänd
Simon MartinssonOK Klemmingenej godkänd
Lars SoldaggOK Klemmingenej start
Kristian DahlströmIFK Mora OKej start
Emil HyttinenEskilstuna OLej start
Andrew QuinIFK Lidingö SOKej start
Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOKej start
Timo MähönenIFK Lidingö SOKej start
Simon HectorSnättringe SKej start

D20

4 170 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF33:338:02
2Hanna HugossonSundsvalls OK34:56+1:238:22
3Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF36:35+3:028:46
4Hanna KjellinForsa OK40:33+7:009:43
5Moa WestbladOK Ravinen41:05+7:329:51
6Ronja JungåkerOK Kåre41:45+8:1210:00
7Ellen BromanOK Roslagen47:54+14:2111:29
8Jonna ForsVästerås SOK53:18+19:4512:46
Maria JanssonOK Linnéej start

H20

4 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GranqvistOK Ravinen27:535:41
2August MollénOK Denseln28:40+0:475:51
3Carl CarlssonNyköpings OK29:16+1:235:58
4Ludvig EkNyköpings OK29:29+1:366:01
5Hugo LillieströmOK Roxen29:32+1:396:01
6Victor ImarkTullinge SK30:39+2:466:15
7Olle GrywenzOK Linné30:42+2:496:15
8Kacper KucaOK Kolmården32:13+4:206:34
9Albin AnderssonTullinge SK33:09+5:166:45
10Albin AnderssonOK Ravinen34:28+6:357:02
11Johan HagströmerOK Hällen35:13+7:207:11
12Hannes SvahnOK Ravinen35:27+7:347:14
13Hugo DalhammerOK Roxen35:33+7:407:15
14Ondrej HlavacÄrla IF35:39+7:467:16
15Hugo LindbärgOK Södertörn36:15+8:227:23
16Pontus LindblomOK Roxen36:40+8:477:28
17Alexander AlnessLånghundra IF47:21+19:289:39
18Filip ÖrnKFUM Örebro OK1:02:20+34:2712:43
Andreas UllerKils OKej godkänd
Rasmus MöllerArboga OKej godkänd
Hampus LindmanOK Gränsenej start

D18

3 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe NilssonNyköpings OK29:527:51
2Ella OlssonGrycksbo IF OK31:16+1:248:13
3Frida VikströmSundsvalls OK31:50+1:588:22
4Ella SjöbergTullinge SK32:20+2:288:30
5Lotta WeyhenmeyerIF Thor33:07+3:158:42
6Anna LithellOK Linné35:45+5:539:24
7Linnéa GustafssonOK Hällen35:47+5:559:25
8Beatrice ErikssonOK Hällen38:09+8:1710:02
9Lovisa WigertzLånghundra IF38:17+8:2510:04
10Lotta SankeloSK Pohjantähti38:18+8:2610:04
11Alva LindellIF Thor38:53+9:0110:13
12Vera RolfssonSkarpnäcks OL41:48+11:5611:00
13Linda RennerOK Södertörn42:44+12:5211:14
14Klara BolinTullinge SK44:45+14:5311:46
15Tilda AnderssonTullinge SK47:08+17:1612:24
16Julia WannerAvesta OK53:00+23:0813:56
17Frida ArnessonSkarpnäcks OL53:31+23:3914:05
18Heidi ForsOK Grip1:01:46+31:5416:15
Agnes BromanOK Roslagenej start
Ebba LindmanIK Hakarpspojkarnaej start

H18

4 480 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin FalkNyköpings OK30:216:46
2Jakob SjöbergGävle OK30:48+0:276:52
3Noel WaldenfjordJärfälla OK32:37+2:167:16
4Pontus BierfeldtÄrla IF34:14+3:537:38
5Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb43:28+13:079:42
6Fredrik HanssonTäby OK49:07+18:4610:57
7Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK53:26+23:0511:55
8Anton SegermanIF Thor55:53+25:3212:28
9Christopher AnderssonVingåkers OK1:32:18+1:01:5720:36
Philip CarlssonNyköpings OKej godkänd
Alexander SchandlOK Södertörnej godkänd
Casper HedarOK Torej godkänd
Linus AlbinssonIFK Enskedeej godkänd
William NilssonNyköpings OKej godkänd
Andreas NäslundVästerås SOKej godkänd
Victor SadaranganiJärla Orienteringej start
Melvin JakobssonOK Södertörnej start
Anton SilierJärfälla OKej start
Ludvig HolmqvistOK Torej start

D16

3 260 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LindellIF Thor27:488:31
2Sanna SanderOK Milan30:55+3:079:29
3Malin BierfeldtÄrla IF31:49+4:019:45
4Klara JohanssonVästvärmlands OK33:14+5:2610:11
5Åsa SundströmJärla Orientering33:45+5:5710:21
6Caroline GuttkeNyköpings OK34:51+7:0310:41
7Tove SjöbergTullinge SK35:23+7:3510:51
8Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL35:30+7:4210:53
9Emma WesterlundNyköpings OK35:46+7:5810:58
10Linnea LundOK Kolmården35:56+8:0811:01
11Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb37:27+9:3911:29
12Cornelia KrafftLänna IF39:20+11:3212:03
13Josefine JonssonOK Tor41:47+13:5912:49
14Malin HanssonTäby OK45:18+17:3013:53
15Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro50:41+22:5315:32
16Alice EkNyköpings OK55:11+27:2316:55
17Felicia SahlénVästerås SOK1:22:09+54:2125:11
Amanda GranqvistOK Ravinenej start
Maja SandvikAttunda OKej start

H16

3 510 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin HellstenNyköpings OK22:506:30
2Hugo KindbornOK Hällen23:26+0:366:40
3Karl GrywenzOK Linné24:03+1:136:51
4Oskar VikströmSundsvalls OK24:09+1:196:52
5Isak AnängenNyköpings OK25:23+2:337:13
6Karl LundinOK Hällen25:55+3:057:23
7Melker LundinOK Hällen26:14+3:247:28
8Axel MålargårdTäby OK27:26+4:367:48
9Martin RinnbäckOK Ravinen27:30+4:407:50
10Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK28:16+5:268:03
11Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK28:24+5:348:05
12Isak WestringJärfälla OK28:45+5:558:11
13Manne HammarbergJärfälla OK28:50+6:008:12
14Konrad StamerJärfälla OK29:51+7:018:30
15Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OL30:29+7:398:41
16Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping31:40+8:509:01
17Alvar MelinHaninge SOK32:16+9:269:11
18Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK36:57+14:0710:31
19Ludde BlomIFK Enskede42:07+19:1711:59
20Andreas HolmqvistNyköpings OK44:28+21:3812:40
21Gustav NorbergOK Hällen46:16+23:2613:10
22Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK51:43+28:5314:44
23Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL55:03+32:1315:41
Olof MelchersonIFK Lidingö SOKej godkänd
Oskar HaglundHaninge SOKej start

D16 Kort

3 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Louise LindellGustavsbergs OKej godkänd

D14

3 230 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth LarssonOK Södertörn27:488:36
2Lovis HellstenNyköpings OK35:15+7:2710:54
3Ellen PelanderOK Djerf35:49+8:0111:05
4Katja GustafssonTrosabygdens OK37:23+9:3511:34
5Annie LundOK Kolmården38:40+10:5211:58
6Ella MellbergNyköpings OK39:12+11:2412:08
7Sonja AhlquistJärla Orientering39:17+11:2912:09
8Meja AleniusNyköpings OK39:22+11:3412:11
9Hanna AnängenNyköpings OK40:39+12:5112:35
10Tindra JonssonSkarpnäcks OL41:17+13:2912:46
11Julia AnderssonOK Tor41:33+13:4512:51
12Emma NorinSöders-Tyresö48:01+20:1314:51
13Klara JunegardTullinge SK1:01:40+33:5219:05
14Nova MatthewsTullinge SK1:41:57+1:14:0931:33
Emelie SvärdIF Thorej godkänd
Alannah HellstadiusOK Älvsjö-Örbyej start
Elvira BjörnbergVästerås SOKej start

H14

3 230 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper ÅkessonJärfälla OK24:317:35
2Lucas WannerAvesta OK30:06+5:359:19
3Hugo ÖrnKFUM Örebro OK30:25+5:549:25
4Jacob PåledalOK Roxen31:50+7:199:51
5Björn RennerOK Södertörn32:45+8:1410:08
6Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK33:28+8:5710:21
7Valle LarssonIF Thor34:20+9:4910:37
8Casper KarlssonOK Tor34:24+9:5310:39
9Rasmus PåledalOK Roxen36:40+12:0911:21
10Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK37:11+12:4011:30
11Odin EkNyköpings OK37:57+13:2611:44
12Emil HelanderTullinge SK39:50+15:1912:19
13Sixten SlagbrandVästerås SOK40:41+16:1012:35
14Ludvig FerdmanTullinge SK43:07+18:3613:20
15Rasmus LindblomGustavsbergs OK46:34+22:0314:25
16Oscar EkenborgNyköpings OK47:38+23:0714:44
17Anton MörkforsJärfälla OK48:27+23:5615:00
18Viktor FröbergOK Tor48:31+24:0015:01
19Elis WiklundVästerås SOK50:35+26:0415:39
20Martin ErikssonVäsby OK50:36+26:0515:39
21Albin StenssonNyköpings OK57:14+32:4317:43
Linus NilssonOK Österåkerej godkänd
Rasmus HedarOK Torej start

D14 Kort

2 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina HolmqvistOK Tor30:1511:46
Frida GustavssonStora Sundby GoIFutgått

D12

2 570 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL24:179:26
2Adele PalmqvistNyköpings OK25:56+1:3910:05
3Cajsa AleniusNyköpings OK26:00+1:4310:07
4Miriam GustafssonTrosabygdens OK26:32+2:1510:19
5Lina UllerKils OK27:02+2:4510:31
6Molly EliassonNyköpings OK27:09+2:5210:33
7Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK27:33+3:1610:43
8Märta AhlquistJärla Orientering28:19+4:0211:01
9Filippa GuttkeNyköpings OK29:07+4:5011:19
10Moa GlanshedHaninge SOK30:04+5:4711:41
11Elin AbelSnättringe SK32:48+8:3112:45
12Emelie HolmströmTäby OK33:02+8:4512:51
13Nova SahlénVästerås SOK34:26+10:0913:23
14Ingrid JohanssonSundbybergs IK34:35+10:1813:27
15Matilda MarjakajSödertälje-Nykvarn OF38:36+14:1915:01
16Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK39:27+15:1015:21
17Alice ErikssonVäsby OK42:13+17:5616:25
18Vinja ChrislanTrosabygdens OK43:33+19:1616:56
19Sofie LindellGustavsbergs OK43:39+19:2216:59
Nellie BolinTullinge SKej godkänd
Lovisa BjörnbergVästerås SOKej start
Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubbej start

H12

2 570 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ted LagerströmAttunda OK19:317:35
2Lauri LakanenKoovee20:22+0:517:55
3Svante SandvikAttunda OK21:57+2:268:32
4Edvard PelanderOK Djerf23:06+3:358:59
5Emil ClashammarNyköpings OK23:57+4:269:19
6Oliver LiwångIFK Lidingö SOK24:22+4:519:28
7Simon SegermanIF Thor24:49+5:189:39
8Gustav LübckeOK Ravinen26:00+6:2910:07
9Leevi PintaKoovee26:18+6:4710:14
10Rasmus ÖbergOK Hällen26:27+6:5610:17
11Erik NorinSöders-Tyresö26:37+7:0610:21
12Elias RingdahlNyköpings OK27:45+8:1410:47
13Vincent DahmTjalve IF Norrköping28:21+8:5011:01
14Liam RönblomKatrineholms OK30:31+11:0011:52
15Hampus GlanshedHaninge SOK30:58+11:2712:02
16Holmgren HampusOK Måsen36:53+17:2214:21
17Nils JohanssonVästvärmlands OK39:59+20:2815:33
18Nils HolmnäsOK Klemmingen40:48+21:1715:52
19Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL48:34+29:0318:53
20Jonathan AnderssonVingåkers OK48:54+29:2319:01
Ludvig HagwallJärla Orienteringej start
Frode SmittSödertälje-Nykvarn OFej start

D12 Kort

2 170 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella MatthewsTullinge SK20:319:27
2Klara BjällhageOK Tor47:36+27:0521:56

H12 Kort

2 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teodor JonssonSkarpnäcks OL26:5812:25
2Neo BergNyköpings OK29:49+2:5113:44
3Gustav HjelmOK Måsen49:05+22:0722:37

D10

2 170 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira LindstenNyköpings OK21:209:49
2Greta SandvikAttunda OK21:46+0:2610:01
3Bodil JohanssonSundbybergs IK22:40+1:2010:26
4Jessica SvärdIF Thor23:30+2:1010:49
5Sara LiwångIFK Lidingö SOK24:32+3:1211:18
6Frida HerbstVästerås SOK28:05+6:4512:56
7Amanda MörkforsJärfälla OK28:07+6:4712:57
8Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF28:40+7:2013:12
9Julia HolmströmTäby OK30:10+8:5013:54
10Alma WesselLänna IF32:24+11:0414:55
11Nora AhlströmIFK Enskede32:47+11:2715:06
12Elin AlmgrenSöders-Tyresö33:01+11:4115:12
Julia EkOK Ravinenej start

H10

2 170 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot HellstenNyköpings OK18:058:20
2Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL19:22+1:178:55
3Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK20:29+2:249:26
4Olof HagwallJärla Orientering21:00+2:559:40
5Alfred WesselLänna IF28:03+9:5812:55
6Folke JohanssonSundbybergs IK28:54+10:4913:19
7Hugo AbelSnättringe SK38:29+20:2417:44
8Alvin NordinOK Älvsjö-Örby41:58+23:5319:20
9Victor PalmqvistNyköpings OK48:37+30:3222:24
10Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL50:14+32:0923:08

D35

3 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara ÖbergOK Hällen42:4611:15
2Elinor LindstenNyköpings OK59:58+17:1215:46

H35

4 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HellstenNyköpings OK44:189:02
2Elis AnderssonTrosabygdens OK49:14+4:5610:02
3Martin AhlströmIFK Enskede50:36+6:1810:19
4Ulf HylanderNyköpings OK53:11+8:5310:51
5Henrik NorellSnättringe SK57:02+12:4411:38

D40

3 320 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Veronica LundOK Kolmården31:379:31
2Karin AlmgrenSöders-Tyresö32:53+1:169:54
3Lina MatthewsTullinge SK33:16+1:3910:01
4Pernilla SahlénVästerås SOK38:13+6:3611:30
5Sara HellstenNyköpings OK39:50+8:1311:59
6Lena WesterlundOK Djerf40:00+8:2312:02
7Sofia HaslerSurahammars SOK42:18+10:4112:44
8Eva HagwallJärla Orientering46:17+14:4013:56
9Karin PalmqvistNyköpings OK47:42+16:0514:22
10Elin AhlströmIFK Enskede54:56+23:1916:32
Ida WesselLänna IFej start
Daniela RennerOK Södertörnej start
Anna EkOK Ravinenej start
Jenny ÅmanValbo AIFej start

H40

4 480 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ÖbergOK Hällen27:026:02
2Mikael JanssonIFK Lidingö SOK29:10+2:086:30
3Ulf PerssonIFK Enskede33:01+5:597:22
4Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL33:06+6:047:23
5Linus RisplingCentrum OK34:29+7:277:41
6Samuel SvenssonCentrum OK35:22+8:207:53
7Emil AnderssonLänna IF35:36+8:347:56
8Anders FröbergOK Tor39:52+12:508:53
9Magnus LindblomGustavsbergs OK40:08+13:068:57
10Mats GustafssonTrosabygdens OK41:32+14:309:16
11Mattias EklundOckelbo OK43:03+16:019:36
12Hans LiwångIFK Lidingö SOK43:15+16:139:39
13Robert LarssonIFK Lidingö SOK46:11+19:0910:18
14Fredrik EkenborgNyköpings OK51:19+24:1711:27
15Torbjörn GillsparrOK Österåker1:03:23+36:2114:08
16Fredrik AlzénGustavsbergs OK1:03:46+36:4414:14
Henrik AnängenNyköpings OKej godkänd
Johan KammargårdenBjörkfors GOIFej start

D45

3 320 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria Von SchmalenséeAttunda OK29:058:45
2Elo SaueKoovee29:27+0:228:52
3Marika Nylund EkNyköpings OK31:29+2:249:28
4Sussie TistadIFK Lidingö SOK33:50+4:4510:11
5Eva HallOK Tor35:23+6:1810:39
6Karin LindellIF Thor39:41+10:3611:57
7Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK43:55+14:5013:13
8Karolina AnderssonLänna IF45:00+15:5513:33
9Charlotte VikströmSundsvalls OK45:51+16:4613:48
10Ulrika SanderOK Milan46:26+17:2113:59
11Marie ÖstmanSkarpnäcks OL52:16+23:1115:44
12Monica AnderssonVingåkers OK1:12:20+43:1521:47
Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OKutgått

H45

4 170 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper GidingKamrat och IF KIF26:356:22
2Stefan BergOK Ravinen31:46+5:117:37
3Calle BohmanHellas Orientering32:16+5:417:44
4Bo SegermanIF Thor34:04+7:298:10
5Fredrik LindellIF Thor34:18+7:438:13
6Jörgen JonssonOK Tor34:24+7:498:14
7Fredrik JohanssonSundbybergs IK34:56+8:218:22
8Fredrik HedinIFK Enskede35:15+8:408:27
9Tommy JohanssonVästvärmlands OK35:34+8:598:31
10Peter HaglundHaninge SOK36:29+9:548:44
11Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK37:03+10:288:53
12Anders BøgevigOK Ravinen37:37+11:029:01
13Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro38:16+11:419:10
14Anders SahlénVästerås SOK40:18+13:439:39
15Stefan NorinSöders-Tyresö41:44+15:0910:00
16Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK46:03+19:2811:02
17Daniel BjörnbergVästerås SOK46:26+19:5111:08
18Lars SegermanSkarpnäcks OL49:01+22:2611:45
19Andreas KrafftLänna IF49:47+23:1211:56
20Magnus BurlingFredrikshofs IF Skid & OK51:48+25:1312:25
21Mattias ÖstholmNynäshamns OK53:58+27:2312:56
22Johan WallinSträngnäs-Malmby OL56:15+29:4013:29
23Mikael GuttkeNyköpings OK57:52+31:1713:52
24Robert CederholmLänna IF1:02:13+35:3814:55
25Atakilte BeyeneOK Gränsen1:04:26+37:5115:27
26Johan DahmTjalve IF Norrköping1:07:19+40:4416:08
27Daniel HelanderTullinge SK1:17:12+50:3718:30
Greger BäckströmOK Klemmingenej start
Johan LindqvistTäby OKej start
Johan WestringJärfälla OKej start
Peter LundOK Kolmårdenej start

D50

3 010 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL28:519:35
2Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL31:24+2:3310:25
3Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK34:26+5:3511:26
4Anna LarssonSöders-Tyresö35:43+6:5211:51
5Kristina ForsOK Grip35:45+6:5411:52
6Eva-Lena NilssonNyköpings OK35:53+7:0211:55
7Louise NilssonJärfälla OK38:36+9:4512:49
8Anna KullbergLinköpings OK40:20+11:2913:23
9Monica BomanGävle OK44:15+15:2414:42
10Katarina LindbärgOK Södertörn44:36+15:4514:49
11Helena LindmanOK Gränsen47:58+19:0715:56
12Anette ArksandVallentuna-Össeby OL48:13+19:2216:01
13Annika OhlssonÄrla IF53:09+24:1817:39
14Lena StrömbäckLinköpings OK57:25+28:3419:04
15Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL57:50+28:5919:12
16Annette WigertzLånghundra IF1:02:29+33:3820:45
17Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL1:05:10+36:1921:39
Andrea SilierJärfälla OKutgått
Carina SandbergSäterbygdens OKutgått
Ann GranqvistOK Ravinenej start

H50

3 800 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK24:576:33
2Olov VikströmSundsvalls OK25:49+0:526:47
3Per EkNyköpings OK26:41+1:447:01
4Björn AnderssonBredaryds SOK27:18+2:217:11
5Dan NorinGävle OK27:43+2:467:17
6Hans SundqvistTullinge SK28:05+3:087:23
7Mikael NybergHellas Orientering28:07+3:107:23
8Olle LindmanFinspångs SOK28:22+3:257:27
9Johan MalmOK Kolmården29:33+4:367:46
10Anders BrinkmanVandrarringen29:53+4:567:51
11Mats FryxellTullinge SK30:11+5:147:56
12Anders MolinBoxholm-Mjölby OL30:17+5:207:58
13Per FranzénOK Södertörn30:29+5:328:01
14Lars WistedtBoxholm-Mjölby OL30:35+5:388:02 Ladda ner rutt i gpx-format
15Henrik OlssonOK Tor31:12+6:158:12
16Jörgen StegardSkarpnäcks OL31:29+6:328:17
17Christer ÖstlundSträngnäs-Malmby OL31:39+6:428:19
18Mats AjlingTäby OK31:55+6:588:23
19Jens WernerGustavsbergs OK32:23+7:268:31
20Christer ArksandVallentuna-Össeby OL33:01+8:048:41
20Tomas JonssonVandrarringen33:01+8:048:41
22Fredrik ÅslundKatrineholms OK33:05+8:088:42
23Jan CarlssonSöders-Tyresö33:32+8:358:49
24Peter ForsOK Grip34:14+9:179:00
25Håkan OlofssonÄrla IF34:37+9:409:06
26Michael GranqvistOK Ravinen34:45+9:489:08
27Piero SannicoloTullinge SK34:58+10:019:12
28Olle SjöforsOK Älme35:03+10:069:13
29Gunnar KindlundhTrosabygdens OK35:08+10:119:14
30Frank SteinerJärfälla OK35:09+10:129:15
31Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK35:28+10:319:20
32Peter AlbinssonIFK Enskede36:18+11:219:33
33Stefan VikströmOK Tor36:40+11:439:38
34Hans JonssonVäsby OK36:44+11:479:40
35Tommy FröjdSundsvalls OK37:19+12:229:49
36Torbjörn OhlssonHaninge SOK37:53+12:569:58
37Anders HolmqvistSnättringe SK38:36+13:3910:09
38Bengt LundbladÄrla IF39:47+14:5010:28
39Jan-Erik AnderssonSträngnäs-Malmby OL39:53+14:5610:29
40Ove RinnbäckOK Ravinen40:01+15:0410:31
41Jonatan LindellGustavsbergs OK41:27+16:3010:54
42Peter LandénGustavsbergs OK42:21+17:2411:08
43Anders BerkelundVäsby OK44:09+19:1211:37
44Nils ErikssonVäsby OK47:28+22:3112:29
45Niklas SanderOK Milan47:29+22:3212:29
46Kenneth HermanssonSigtuna OK47:39+22:4212:32
47Tomas GlanshedHaninge SOK47:41+22:4412:32
48Staffan BromanOK Roslagen53:21+28:2414:02
49Eric HuijsersHammarby IF OF53:50+28:5314:10
50Pelle HedlundNynäshamns OK1:05:16+40:1917:10
51Patrick HolmqvistNyköpings OK1:06:19+41:2217:27
Fredrik MorastHaninge SOKej start
Kenneth JönssonTullinge SKej start
Pär EricsonNyköpings OKej start

D55

3 010 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dorothe SpillmannIF Thor29:199:44
2Johanna SundströmJärla Orientering29:46+0:279:53
3Annika SvenssonSolna OK35:12+5:5311:41
4Marie MalmborgSöders-Tyresö36:19+7:0012:03
5Mona BierfeldtÄrla IF37:04+7:4512:18
6Katarina RingelsOK Klemmingen37:19+8:0012:23
7Annika StaafForsa OK41:40+12:2113:50
8Caroline JohanssonGustavsbergs OK45:37+16:1815:09
9Ingrid RoosMotala AIF OL47:17+17:5815:42
10Kerstin OhlssonHaninge SOK51:25+22:0617:04
Christina NordströmBodens Bandyklubb OSutgått

H55

3 510 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per GrywenzOK Linné25:017:07
2Peter NordströmTäby OK25:03+0:027:08
3Christer SkoogKils OK26:14+1:137:28
4Dan NilssonNyköpings OK27:24+2:237:48
5Patrik AhlgrenTäby OK27:34+2:337:51
6Anders LundJärfälla OK27:53+2:527:56
7Carl-Johan ThorellOK Ravinen27:54+2:537:56
8Per CarlssonNyköpings OK28:13+3:128:02
9Sven WigertzLånghundra IF28:27+3:268:06
10Peter RidefeltOK Linné29:15+4:148:20
11Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan29:31+4:308:24
12Peter LundbergJärfälla OK29:47+4:468:29
13Arne HäggArboga OK30:06+5:058:34
14Björn RegerSöders-Tyresö31:04+6:038:51
15Jan SundbüeOK Hällen31:08+6:078:52
16Per EdenhamnLänna IF31:32+6:318:59
17Jan LavénGustavsbergs OK32:04+7:039:08
18Johan SköldJärfälla OK32:59+7:589:23
19Per SandbergSäterbygdens OK34:37+9:369:51
20Bernth GustavssonWaxholms OK34:44+9:439:53
21Mats JönssonKorsnäs IF OK35:28+10:2710:06
22Johan PalmgrenTäby OK35:29+10:2810:06
23Jan-Olov BergmanVästerås SOK37:05+12:0410:33
24Pär HellstadiusOK Älvsjö-Örby37:55+12:5410:48
25Hans MalmbergWaxholms OK39:10+14:0911:09
26Leif MörkforsJärfälla OK42:36+17:3512:08
27Torbjörn WrighedMotala AIF OL44:24+19:2312:38
28Jan NettelbjerJärfälla OK44:55+19:5412:47
29Karri LindellOK Måsen45:41+20:4013:00
30Per BlomIFK Enskede47:51+22:5013:37
Janne NilssonCentrum OKej godkänd
Claes RennerOK Södertörnej godkänd
Lars GerhardssonAttunda OKej start
Lars-Olof JanssonOK Linnéej start

D60

2 710 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta ValentinGustavsbergs OK30:1711:10
2Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby30:26+0:0911:13
3Margareta WadinOK Älvsjö-Örby42:06+11:4915:32
4Eva WareniusAvesta OK46:04+15:4716:59
5Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL49:18+19:0118:11
6Carina ErikssonNyköpings OK1:09:16+38:5925:33

H60

3 290 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders JakobssonOK Södertörn25:437:48
2Ulf BurmanGustavsbergs OK29:25+3:428:56
3Stefan GustafssonOK Hällen30:09+4:269:09
4Gunnar LangsSkarpnäcks OL30:29+4:469:15
5Lars ForsstedtSöders-Tyresö30:49+5:069:22
6Stefan SundeliusJärfälla OK32:24+6:419:50 Ladda ner rutt i gpx-format
7Roland WareniusAvesta OK33:57+8:1410:19
8Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK36:06+10:2310:58
9Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK37:50+12:0711:29
10Sten-Olof MatssonLeksands OK38:08+12:2511:35
11Torbjörn BergmanSnättringe SK40:28+14:4512:17
12Jan LindgrenOK Södertörn42:25+16:4212:53
13Håkan GustafsonEskilstuna OL44:37+18:5413:33
14Reinhold LenneboIF Thor45:23+19:4013:47
15Christer FranssonMotala AIF OL47:16+21:3314:22
16Pelle HöökKöping-Kolsva OK47:57+22:1414:34
17Kenneth PetterssonJärfälla OK51:22+25:3915:36
18Kurt MaxéSundbybergs IK53:20+27:3716:12
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej godkänd
Juha HaajanenSK Pohjantähtiutgått
Hemmo AhokoivuSK Pohjantähtiej start

D65

2 710 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta HaraldssonGustavsbergs OK32:5612:09
2Monica SvärdOK Klemmingen33:23+0:2712:19
3Inger OnsbringEskilstuna OL34:42+1:4612:48
4Mona ForsbergNyköpings OK35:55+2:5913:15
5Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF36:28+3:3213:27
6Anne LundmarkJärfälla OK37:36+4:4013:52
7Ulla GummesonVäsby OK39:32+6:3614:35
8Kerstin SvenskOK Hällen40:27+7:3114:55
9Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK44:04+11:0816:15
10Ingrid GraneliHaninge SOK47:48+14:5217:38
11Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK1:00:21+27:2522:16
Eva NordinGustavsbergs OKutgått

H65

3 290 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn33:1410:06
2Mikael TarandiIFK Lidingö SOK33:32+0:1810:11
3Weine WolterÅkers IF33:45+0:3110:15
4Matz LarssonGustavsbergs OK35:24+2:1010:45
5Ingemar GardSöders-Tyresö36:23+3:0911:03
6Peter RasmussenNyköpings OK36:56+3:4211:13
7Anders KärrströmTullinge SK38:39+5:2511:44
8Ulf KjellinOK Hedströmmen39:25+6:1111:58
9Rolf MathisenEskilstuna OL39:44+6:3012:04
10Knut-Åke HallebroOK Klemmingen42:14+9:0012:50
11Gunnar MunkteliusSurahammars SOK42:23+9:0912:52
12Ludwig GenderjahnLOK Berlin42:49+9:3513:00
13Bo DavidssonSolna OK43:16+10:0213:09
14Göran SvärdOK Klemmingen44:07+10:5313:24
15Christer NordströmOK Älvsjö-Örby45:02+11:4813:41
16Olle ArmanNyköpings OK46:15+13:0114:03
17Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF46:28+13:1414:07
18Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK46:40+13:2614:11
19Juergen ZiescheLOK Berlin48:49+15:3514:50
20Bendy WallinTrosabygdens OK52:20+19:0615:54
21P-O IvarssonHaninge SOK1:01:34+28:2018:42
Magnus HaraldssonGustavsbergs OKutgått
Lennart LundquistOK Nalleej start
Sven-Inge NylundJärfälla OKej start
Urban BoströmSolna OKej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start

D70

2 350 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK25:2210:47
2Sonja JedarÅkers IF33:17+7:5514:09
3Ulla LindellOK Hällen35:09+9:4714:57
4Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL36:51+11:2915:40
5Maria EhnTullinge SK38:41+13:1916:27
6Carin RunqvistJärfälla OK39:06+13:4416:38
7Ewa NordlundLänna IF44:04+18:4218:45
8Eva LindgrenLinköpings OK48:32+23:1020:39
9Louise-Marie NilssonOK Klemmingen1:03:55+38:3327:11
10Birgitta NylundJärfälla OK1:13:23+48:0131:13
Inga JohanssonNyköpings OKej godkänd
Kristina Nygren FriskAttunda OKutgått

H70

2 900 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen24:338:27
2Kenneth JohanssonEskilstuna OL26:08+1:359:00
3Leif NordlundLänna IF28:14+3:419:44
4Roger DanielssonLinköpings OK28:44+4:119:54
5Åke WansölinSöders-Tyresö29:04+4:3110:01
6Per-Erik WåhlbergOK Linné29:40+5:0710:13 Ladda ner rutt i gpx-format
7Kurt Håkan AnderssonOK Tor29:52+5:1910:17
8Gunnar EhnTullinge SK30:05+5:3210:22
9Stig LandstorpOK Tor32:18+7:4511:08
10Lars JonassonJärfälla OK32:21+7:4811:09
11Bo NorbäckTullinge SK33:24+8:5111:31
12Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL33:34+9:0111:34
13Göran FriskAttunda OK34:39+10:0611:56
14Torbjörn HellquistTullinge SK36:44+12:1112:40
15Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö37:24+12:5112:53
16Göran LarboAttunda OK39:46+15:1313:42
17Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden40:58+16:2514:07
18John ÖstlundSundbybergs IK41:47+17:1414:24
19Sören ErikssonLänna IF46:11+21:3815:55
20Göran ForsbergNyköpings OK50:02+25:2917:15
21Kjell NilssonOK Klemmingen51:12+26:3917:39
22Bo WinanderJärfälla OK55:20+30:4719:04
23Mats TörngrenOK Linné1:07:40+43:0723:20
Jan BojlingSolna OKej godkänd
Ulf SkogtjärnOK Linnéutgått
Alf LindbergKöping-Kolsva OKutgått
Hans-Ove ErikssonNyköpings OKej start
Leif MathisenEskilstuna OLej start

D75

2 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt ErikssonHammarby IF OF36:1715:26
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby38:11+1:5416:14
3Barbro CedérusSnättringe SK40:46+4:2917:20
4Gunvor GranathNynäshamns OK1:59:53+1:23:3651:00
Berit LindungerHaninge SOKutgått

H75

2 900 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune RådeströmSnättringe SK30:0510:22
2Bengt JönssonÅkers IF34:21+4:1611:50
3Jerry HolmEskilstuna OL34:23+4:1811:51
4Torbjörn TirénHellas Orientering35:59+5:5412:24
5Staffan ElmhagenSöders-Tyresö36:01+5:5612:25
6Sven-Arne NilssonOK Klemmingen36:11+6:0612:28
7Lars CedérusSnättringe SK37:12+7:0712:49
8Bo RomsonHellas Orientering37:51+7:4613:03
9Leif LundquistEnebybergs IF39:20+9:1513:33
10Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK39:51+9:4613:44
11Ronny HedlundOK Södertörn40:37+10:3214:00
12Sören JohanssonSala OK43:07+13:0214:52
13Rolf LöfqvistSöders-Tyresö43:42+13:3715:04
14Rolf ÖhrnNynäshamns OK44:47+14:4215:26
15Sture NilssonStockholmspolisens IF OF46:03+15:5815:52
16Bertil RydgrenIFK Enskede47:14+17:0916:17
17Henrik BergmanOK Linné47:32+17:2716:23
18Göran HaglundHaninge SOK48:26+18:2116:42
19Thord RådbergOK Roslagen48:30+18:2516:43
20Göran JohanssonSnättringe SK51:09+21:0417:38
21Jan LarssonTullinge SK58:28+28:2320:09
Håkan SjökvistSöders-Tyresöej godkänd
Sune LindellOK Hällenej godkänd

H80

2 350 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curt ThorénNyköpings OK25:4610:57
2Bjarne ErlandssonHammarby IF OF29:29+3:4312:32
3Roland LöwgrenSpårvägens OK29:52+4:0612:42
4Rune CarlssonSundbybergs IK30:45+4:5913:05
5Alf LundkvistOK Tor33:38+7:5214:18
6Ulf EskilssonOK Södertörn34:55+9:0914:51
7Lars PerssonVäsby OK37:51+12:0516:06

Inskolning

1 580 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emilia CarlssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Vidar EngströmOK Hällenfullföljt
Tove ErikssonEj klubbanslutenfullföljt
Axel GustafssonTrosabygdens OKfullföljt
Alicia HögforsTrosabygdens OKfullföljt
Isabella LennellSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Mira MårsellTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Solveig SoldaggOK Klemmingenfullföljt
Axel StridTrosabygdens OKfullföljt
Fanny VikströmSundsvalls OKfullföljt
Frida WåhlinOK Klemmingenfullföljt

U1

2 070 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theo AleniusNyköpings OK25:3212:20
2Lin PelanderOK Djerf26:23+0:5112:44
3Cleo MatthewsTullinge SK26:32+1:0012:49
4Jonathan AlnebergSträngnäs-Malmby OL27:25+1:5313:14
5Hjalmar SvennerudKarlskrona SOK27:37+2:0513:20
6Felix HerbstVästerås SOK27:52+2:2013:27
7Melker HagwallJärla Orientering30:55+5:2314:56
8Tage LindstenNyköpings OK31:05+5:3315:00
9Agnes LübckeOK Ravinen32:01+6:2915:28
10Vidar LarssonIF Thor33:18+7:4616:05
11Love NorellSnättringe SK38:08+12:3618:25
12Simon AhlströmIFK Enskede41:28+15:5620:01
13Stella PetterssonÅkers IF41:34+16:0220:04
14Felix AhlströmIFK Enskede41:36+16:0420:05
15Lukas ÖbergOK Hällen41:45+16:1320:10
16Harry NorellSnättringe SK47:37+22:0523:00
Filip EliassonOK Hällenej godkänd

U2

2 720 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders NilssonBromma-Vällingby SOK24:529:08
2Emil ÖbergOK Hällen29:35+4:4310:52
3Hugo PelanderEj klubbansluten30:00+5:0811:01
4Albin FranzénOK Södertörn30:57+6:0511:22
5Måns DahlbergAlmby IK34:52+10:0012:49
6Sixten BohmanHellas Orientering39:39+14:4714:34
7Henrik HaglundHaninge SOK42:16+17:2415:32
8Edwin KalmanÅkers IF44:27+19:3516:20
9Emilia LennellSträngnäs-Malmby OL47:05+22:1317:18
10Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OK49:17+24:2518:07
11Greta UssnerSödertälje-Nykvarn OF51:43+26:5119:00
12Lova JonssonSkarpnäcks OL55:26+30:3420:22
13Isak KarlssonNyköpings OK1:10:04+45:1225:45
Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Emilia EricsonNyköpings OKej start

Öppen motion 1

2 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikard BoekelEj klubbansluten42:5715:47
2Cecilia ÖhrnellOK Grip53:02+10:0519:29
3Ida RökenTäby OK56:52+13:5520:54
4Arvid RundströmOK Ravinen57:24+14:2721:06
5Sverker TirénHellas Orientering59:58+17:0122:02
6Kerstin MolinOK Klemmingen1:06:59+24:0224:37

Öppen motion 3

2 870 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig HaslerSurahammars SOK27:329:35
2Kristina KannistoEj klubbansluten32:11+4:3911:12
3Leo WisborgTullinge SK34:20+6:4811:57
4Kajsa HallVästerås SOK34:26+6:5411:59
5Kamilla KjellOK Hällen36:22+8:5012:40
6Joel LeistraKarlskrona SOK36:37+9:0512:45
7Emma HolmEj klubbansluten36:40+9:0812:46
8Daniel HellgrenOK Älvsjö-Örby36:57+9:2512:52
9Annica LübckeOK Ravinen37:45+10:1313:09
10Alice RökenTäby OK39:58+12:2613:55
11Vanja PetterssonÅkers IF42:32+15:0014:49
12Emelie RökenTäby OK42:51+15:1914:55
13Rickard GuneeTumba-Mälarhöjden OK43:33+16:0115:10
14Toni AnderssonVästerås SOK43:35+16:0315:11
15Karin RönblomKatrineholms OK43:36+16:0415:11
16Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL45:09+17:3715:43
17Gillsparr NayaraOK Österåker45:17+17:4515:46
18Helena NilssonOK Älvsjö-Örby45:31+17:5915:51
19Anna GuttkeNyköpings OK46:10+18:3816:05
20Tindra ÅhlinJärla Orientering46:44+19:1216:17
21Lars NordinSolna OK48:33+21:0116:54
22John DryseliusSkarpnäcks OL52:19+24:4718:13
23Anki LandarvEj klubbansluten52:59+25:2718:27
24Bo LandarvEj klubbansluten53:10+25:3818:31
25Emilia AnderssonOK Tor58:56+31:2420:32
26Mikael AnderssonOK Tor59:05+31:3320:35
27Siv BergOK Klemmingen1:03:13+35:4122:01
28Catharina AnderssonOK Tor1:04:07+36:3522:20
29Sofia KarlssonEj klubbansluten1:07:48+40:1623:37
30Annica AhlgrenTäby OK1:13:05+45:3325:27
31Camilla AleniusNyköpings OK1:17:20+49:4826:56
32Pia WiklundVästerås SOK1:35:00+1:07:2833:06
33Doris NilssonOK Klemmingen1:50:21+1:22:4938:26

Öppen motion 5

3 260 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy HolmérVäsby OK27:568:34
2Marcus NilssonÄrla IF33:08+5:1210:09
3Anna RökenTäby OK36:34+8:3811:13
4Linus ForsbergOK Ravinen36:54+8:5811:19
5Edvin ForsbergOK Ravinen36:56+9:0011:19
6Peter EdvardssonEj klubbansluten38:02+10:0611:40
7Mats LandquistKöping-Kolsva OK38:21+10:2511:45
8Nina WallanderJärla Orientering39:54+11:5812:14
9Claes-Göran HerrgårdGustavsbergs OK43:15+15:1913:16
10Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping44:08+16:1213:32
11Johan KarlssonEj klubbansluten44:42+16:4613:42
12Emma JohanssonSundbybergs IK44:46+16:5013:43
13Monika LysellOK Klemmingen44:57+17:0113:47
14Robert HögforsTrosabygdens OK46:49+18:5314:21
15Miroslav StehlikEj klubbansluten47:00+19:0414:25
16Robert LindelöfSträngnäs-Malmby OL47:19+19:2314:30
17Amanda HallVästerås SOK48:10+20:1414:46
18Helena EkmanStora Sundby GoIF53:13+25:1716:19
19Sandra WiduchKarlskrona SOK53:39+25:4316:27
20Oleksii ZhelobkovKarlskrona SOK53:46+25:5016:29
21Lova KronmarKarlskrona SOK58:31+30:3517:56
22Märta SvennerudKarlskrona SOK58:32+30:3617:57
23Karin AbelSnättringe SK58:58+31:0218:05
24Ulrika MellergårdSnättringe SK1:00:57+33:0118:41
25Filip DryseliusSkarpnäcks OL1:01:19+33:2318:48
26Per ArnessonSkarpnäcks OL1:03:35+35:3919:30
27Annika BerntssonVäsby OK1:03:57+36:0119:36
28Jonas ÖhrnKFUM Örebro OK1:04:02+36:0619:38
29Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:04:57+37:0119:55
30Mattias DryseliusSkarpnäcks OL1:05:30+37:3420:05
31Tomas RingdahlNyköpings OK1:06:15+38:1920:19
32Lena NilssonOK Österåker1:07:20+39:2420:39
33Niklas RökenTäby OK1:07:43+39:4720:46
34Elisabeth StålhammarTullinge SK1:09:14+41:1821:14
35Frida ChrislanTrosabygdens OK1:13:09+45:1322:26
36Ewa SturkWaxholms OK1:15:41+47:4523:12
37Birgitta TorstenssonOK Hällen1:16:57+49:0123:36
38Ingela AlnessLånghundra IF1:19:51+51:5524:29
39Catrine StoltOK Milan1:22:05+54:0925:10
40Hampus JacobssonOK Klemmingen1:24:21+56:2525:52
41Anna TuressonBromma-Vällingby SOK1:43:38+1:15:4231:47
42Mikaela WallerströmOK Österåker1:53:47+1:25:5134:54
Marie SvennerudKarlskrona SOKej godkänd
Therese NilssonOK Österåkerej godkänd
Helena PerssonCentrum OKej godkänd
Claes CasparÄrla IFutgått
Heiz WöbelOK Kolmårdenutgått
Måra StegardSkarpnäcks OLutgått
Erika HörnfeldtCentrum OKutgått

Öppen motion 7

3 020 m, 98 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse ForsbergOK Ravinen22:177:22
2Johan HerbstVästerås SOK24:20+2:038:03
3Christian RedtzerAttunda OK25:40+3:238:29
4Jan AnderssonGävle OK26:55+4:388:54
5Claeshammar NiclasNyköpings OK27:43+5:269:10
6Dorota SmelikovaKarlskrona SOK27:47+5:309:11
7Lars RönnolsTäby OK28:27+6:109:25
8Per LjungStockholms OK28:38+6:219:28
9Alma SvennerudKarlskrona SOK28:44+6:279:30
10Carin RosenGustavsbergs OK29:00+6:439:36
11Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK29:14+6:579:40
12Tomas MovinSnättringe SK29:35+7:189:47
13Ulrika ForsbergOK Ravinen31:13+8:5610:20
14Lotta BorgLinköpings OK31:48+9:3110:31
15Per StålhammarTullinge SK31:51+9:3410:32
16Maria LiljleströmOK Roxen32:21+10:0410:42
17Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK32:27+10:1010:44
18My RönnolsTäby OK32:59+10:4210:55
19Johan PalmqvistNyköpings OK33:00+10:4310:55
20Emma ZettervallKarlskrona SOK33:24+11:0711:03
21Hans SöderbergGamleby OK33:31+11:1411:05
22Håkan RedtzerAttunda OK33:44+11:2711:10
23Anders DegseliusVäsby OK34:04+11:4711:16 Ladda ner rutt i gpx-format
24Per LindellTrosabygdens OK34:05+11:4811:17
25Alva RyttherVästerbergslagens OL34:13+11:5611:19
26Klas LindgrenVästerås SOK34:49+12:3211:31
27Jan EkmanKA3IF34:55+12:3811:33
28Göran PolhedeÄrla IF34:58+12:4111:34
28Patrik NilssonBromma-Vällingby SOK34:58+12:4111:34
30Stefan FerdmanTullinge SK35:00+12:4311:35
31Sofia FranssonMotala AIF OL35:14+12:5711:40
32Martin HanssonKatrineholms OK35:19+13:0211:41
33Magnus JedarÅkers IF35:27+13:1011:44
34Karl MollénOK Denseln35:56+13:3911:53
35Bror FureskogAlfta-Ösa OK36:24+14:0712:03
36Anders LarssonSkarpnäcks OL36:51+14:3412:12
37Kurt AnderssonEnebybergs IF37:22+15:0512:22
38Stefan WisborgTullinge SK37:47+15:3012:30
39Stefan CaleklintKarlskrona SOK37:48+15:3112:30
40Therese HolmströmOK Ravinen38:47+16:3012:50
41Jonas LindstenNyköpings OK38:53+16:3612:52
42Conny NilssonNyköpings OK39:29+17:1213:04
43Charlotta AskeljungOK Klemmingen39:52+17:3513:12
44Johnny FranssonÄrla IF39:56+17:3913:13
45Anders EricssonVallentuna-Össeby OL40:05+17:4813:16
46Anna HallVästerås SOK40:51+18:3413:31
47Hans GustavssonNyköpings OK41:35+19:1813:46
48Eva LindellTrosabygdens OK42:18+20:0114:00
49Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK42:41+20:2414:08
50Niclas BjällhageOK Tor42:43+20:2614:08
51Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL43:01+20:4414:14
52Andreas RietzNyköpings OK43:02+20:4514:14
53Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL43:03+20:4614:15
54Jesper AnderssonVingåkers OK43:13+20:5614:18
55Anders RunanderTrosabygdens OK43:30+21:1314:24
56Anna LindellGustavsbergs OK43:39+21:2214:27
57Helena HolmOK Roxen44:21+22:0414:41
58Charlotte JonssonOK Klemmingen44:23+22:0614:41
59Johanna WachtmeisterEj klubbansluten44:59+22:4214:53
60Anna SchandlOK Södertörn45:02+22:4514:54
61Göran IvarezOK Södertörn45:19+23:0215:00
62Sofia BorgLinköpings OK45:23+23:0615:01
63Leif WadmanKöping-Kolsva OK45:35+23:1815:05
64Erik HanssonKarlskrona SOK45:46+23:2915:09
65Mikael TorstenssonOK Hällen46:14+23:5715:18
66Inge SundströmNyköpings OK46:58+24:4115:33
67Karin IvarssonHaninge SOK47:38+25:2115:46
68Kenneth AlnessLånghundra IF48:09+25:5215:56
69Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby48:23+26:0616:01
70Åsa NylenBromma-Vällingby SOK49:32+27:1516:24
70Maggan TärnblomSöders-Tyresö49:32+27:1516:24
72Lars HallVästerås SOK49:55+27:3816:31
73Veronica ErikssonOK Hällen51:26+29:0917:01
74Maria NorinGävle OK51:51+29:3417:10
75Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL51:54+29:3717:11
76Sara NylenBromma-Vällingby SOK52:11+29:5417:16
77Helene NilssonIF Start52:12+29:5517:17
78Arvid BergOK Klemmingen53:06+30:4917:34
79Lars Åke SvenskOK Hällen53:36+31:1917:44
80Markus HaldammenSOK Joar Viking Enköpin53:53+31:3617:50
81Leif HermundstadSnättringe SK54:17+32:0017:58
82Carl CarlinSöders-Tyresö54:25+32:0818:01
83Anders JohanssonLinköpings OK55:38+33:2118:25
84Claes NordlingEj klubbansluten56:14+33:5718:37
85Lena KarlssonOK Måsen56:26+34:0918:41
86Lars JohnssonOK Måsen57:03+34:4618:53
87Arne WesterlundNyköpings OK58:24+36:0719:20
88Elisabeth CarlinSöders-Tyresö59:27+37:1019:41
89Torbjörn HaldammenSOK Joar Viking Enköpin1:01:10+38:5320:15
90David SöderströmSala OK1:01:24+39:0720:19
91Åsa LarssonOK Hällen1:02:07+39:5020:34
92Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:04:46+42:2921:26
93Birgitta WallinTrosabygdens OK1:09:36+47:1923:02
94Hedi BjerkhaugOK Ravinen1:24:57+1:02:4028:07
95Sofia KellariÄrla IF1:36:02+1:13:4531:47
96Henrik HagwallJärla Orientering1:43:46+1:21:2934:21
Hugo NilssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Åsa SandTullinge SKutgått

Öppen motion 8

4 900 m, 104 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro31:146:22
2Per JohansenIFK Mora OK31:39+0:256:27
3Chris HjalmarssonKamrat och IF KIF33:05+1:516:45
4Per-Åke OlssonOK Ravinen33:56+2:426:55
5Albert MollénOK Denseln34:57+3:437:07
6Martin RegbornHagaby GoIF Örebro35:17+4:037:12
7Niklas WraneSöders-Tyresö35:26+4:127:13
8Jonas SoldiniEksjö SOK35:36+4:227:15
9Mattias ÅgrenCentrum OK36:42+5:287:29
10Tobias KjellOK Hällen36:47+5:337:30
11Patrik LindÄrla IF37:06+5:527:34
12Arvid KronmarKarlskrona SOK37:17+6:037:36
13Oskar HermanssonCentrum OK37:34+6:207:40
14Peter AnderssonSöders-Tyresö37:49+6:357:43
15John HartleySöders-Tyresö37:53+6:397:43
16Berg PerTullinge SK38:02+6:487:45
17Jorrit BoekelCentrum OK38:38+7:247:53
18Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby38:42+7:287:53
18Staffan JakobssonIF Thor38:42+7:287:53
20Andreas BjärkmarSävedalens AIK38:58+7:447:57
21Lars Håkan SandvikAttunda OK39:14+8:008:00
22Anton TörnqvistKarlskrona SOK39:31+8:178:03
23Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK39:45+8:318:06
24Anders LillieströmOK Roxen40:09+8:558:11
25Arvid HenrikssonJärla Orientering40:15+9:018:12
26Karl LindqvistSkogsluffarnas OK40:41+9:278:18
27Oliver Lindblad PetersenSöders-Tyresö41:06+9:528:23
28Lars ErikssonEj klubbansluten41:30+10:168:28
29Erik FabriciusOK Trian41:55+10:418:33
30Jonas WepferKarlskrona SOK41:59+10:458:34
31Filip MöllerOK Södertörn42:16+11:028:37
32Oskar EngmanNyköpings OK42:23+11:098:38
33Jenny BergOK Ravinen42:36+11:228:41
34Mattias IvaresOK Södertörn43:02+11:488:46
35Andreas MagnussoonOK Måsen44:05+12:518:59
36Ruhdi KarlssonVästerås SOK44:17+13:039:02
37Johan HedmanSöders-Tyresö44:23+13:099:03
38Tomas JonssonJärfälla OK44:42+13:289:07
39Fredrik GustafssonSträngnäs-Malmby OL44:48+13:349:08
40Thomas AnderssonKatrineholms OK45:27+14:139:16
41Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL45:49+14:359:21
42Tina JunegardTullinge SK45:53+14:399:21
43Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK46:27+15:139:28
44Mikael LindkvistSträngnäs-Malmby OL47:16+16:029:38
45Johan TirénSkogsluffarnas OK47:39+16:259:43
46Mark ÅkessonJärfälla OK48:06+16:529:48
47Hall NiklasHaninge SOK48:09+16:559:49
48Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK48:20+17:069:51
49Hugo LarssonKarlskrona SOK48:24+17:109:52
50Olof LarssonSnättringe SK48:42+17:289:56
51Anders ThuresonHellas Orientering48:46+17:329:57
52Anders PelanderOK Djerf48:57+17:439:59
53Joakim DahlbergAlmby IK49:37+18:2310:07
54Tommy AskBredaryds SOK51:06+19:5210:25
55Frantisek SvetnickyKarlskrona SOK51:23+20:0910:29
56Anders AbelSnättringe SK51:29+20:1510:30
57Svärd LinaIF Thor51:38+20:2410:32
58Magnus DalenstamSnättringe SK51:42+20:2810:33
59Sara JonassonCentrum OK51:55+20:4110:35
60Magnus EricsonJärla Orientering52:07+20:5310:38
61Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL52:16+21:0210:40
62Erik MöllerOK Södertörn52:18+21:0410:40
63Mats AronssonBromma-Vällingby SOK52:22+21:0810:41
64Kristina AlnbergSträngnäs-Malmby OL52:25+21:1110:41
65Malena AndénEj klubbansluten52:30+21:1610:42
66Matias LiefvendalEj klubbansluten53:09+21:5510:50
67Göran KarlssonOK Hällen53:24+22:1010:53
68Anders MellergårdSnättringe SK53:29+22:1510:54
69Marie HedarOK Tor53:53+22:3910:59
70Jonas UllerEj klubbansluten54:08+22:5411:02
71Andreas MagnvallOK Södertörn54:32+23:1811:07
72Nicklas DoyleSkarpnäcks OL55:47+24:3311:23
73Joachim WansölinOK Ravinen55:54+24:4011:24
73Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK55:54+24:4011:24
75Johan KammargårdenBjörkfors GOIF56:14+25:0011:28
76Stefan MarteliusAttunda OK56:51+25:3711:36
77Gro DahlbomCentrum OK57:13+25:5911:40
78Bergh KristinTullinge SK57:23+26:0911:42
79Marcus ArnoldssonVästerås SOK58:03+26:4911:50
80Tove HammarbergJärfälla OK58:08+26:5411:51
81Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL58:24+27:1011:55
82Karin LindqvistSkogsluffarnas OK58:48+27:3411:59
83Alexander GarinSträngnäs-Malmby OL59:11+27:5712:04
84Anna UllerKils OK1:00:18+29:0412:18
85Marcus SvennerudKarlskrona SOK1:00:21+29:0712:18
86Alfred AskeljungOK Klemmingen1:00:32+29:1812:21
87Roger NorbergOK Hällen1:01:13+29:5912:29
88Christian BjörkmanÅkers IF1:02:50+31:3612:49
88Michael AhlquistJärla Orientering1:02:50+31:3612:49
90Gustav ErikssonJärla Orientering1:03:23+32:0912:56
91Peter AskeljungOK Klemmingen1:04:51+33:3713:14
92Curt RahlénEj klubbansluten1:07:22+36:0813:44
93Erik JohnsonOK Klemmingen1:07:29+36:1513:46
94Matilda AhlquistJärla Orientering1:08:27+37:1313:58
95Julia BergströmNyköpings OK1:08:30+37:1613:58
96Sofia KihlmanSträngnäs-Malmby OL1:10:50+39:3614:27
97Kristina MarteliusAttunda OK1:11:06+39:5214:30
98Johanna DahlinSkogsluffarnas OK1:12:58+41:4414:53
99Annika BengtssonSöders-Tyresö1:24:47+53:3317:18
100Yngve RahlénOK Ravinen1:28:42+57:2818:06
101Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:33:00+1:01:4618:58
Joao Pedro JaberKarlskrona SOKej godkänd
Stefan WestlinOK Måsenej godkänd
Björn RundströmOK Ravinenutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser