Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bredareds höstmedel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bredareds höstmedel
Arrangörsorganisation: Bredareds IF
Datum: lördag 8 september 2018

D21

3 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK36:1710:09
2Erika ÅkessonMarkbygdens OK37:42+1:2510:33
3Laila B HöglundFK Herkules46:32+10:1513:02
Madeleine AttforsSävedalens AIKej start

H21

4 550 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering38:068:22
2Joel NilssonIFK Göteborg Orientering38:44+0:388:30
3Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK38:45+0:398:30
4Daniel NetzIFK Göteborg Orientering39:00+0:548:34
5Benjamin EdlundHestra IF39:17+1:118:38
6Fredrik WeihardSävedalens AIK39:50+1:448:45
7Andreas HolmqvistHestra IF40:08+2:028:49
8Martin LarssonIFK Göteborg Orientering41:32+3:269:07
9Fredrik NorellFrölunda OL44:15+6:099:43
10Jonas HjertFalköpings AIK OK44:48+6:429:50
11Thomas AspIFK Göteborg Orientering47:09+9:0310:21
12Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna48:11+10:0510:35
13Arvid HammarFK Herkules52:03+13:5711:26
14Gustav ÖstenssonOK Tranan53:46+15:4011:49
Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg Orienteringej start
Oscar IvarssonHestra IFej start

D16

3 540 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering33:379:29
2Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK35:42+2:0510:05
3Alma HjertbergHestra IF37:37+4:0010:37
4Emely WeihartHestra IF39:20+5:4311:06
5Sofia ElverlindOK Tranan53:48+20:1115:11
Astrid ErikssonUlricehamns OKej godkänd
Olivia AspIFK Göteborg Orienteringej start

H16

3 540 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix DrejmoOK Landehof28:248:01
2Adam SkoglundUlricehamns OK34:07+5:439:38
3Lukas GustafssonIK Ymer34:28+6:049:44
4Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK35:01+6:379:53
5Gustav BohmanOK Orinto45:12+16:4812:46
Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIKej godkänd
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start
Albin GenbergUlricehamns OKej start

D14

3 060 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering27:328:59
2Ella PetterssonSävedalens AIK31:37+4:0510:19
3Lisa ÖstenssonOK Tranan32:43+5:1110:41
4Wilma PetterssonOK Kullingshof33:22+5:5010:54
5Julia WesthMullsjö SOK35:55+8:2311:44
6Stella BurénIK Ymer36:46+9:1412:00 Ladda ner rutt i gpx-format
7Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK38:11+10:3912:28
8Ida KörleOK Landehof39:15+11:4312:49
9Maja InghammarHestra IF39:38+12:0612:57
10Emma KarlssonOK Landehof41:39+14:0713:36
11Hanna NilssonHestra IF43:15+15:4314:08
12Maja NordinUlricehamns OK48:42+21:1015:54
13Selma SjöstrandUlricehamns OK50:47+23:1516:35
14Moa HolstenHestra IF52:57+25:2517:18
15Klara NilssonHestra IF1:01:46+34:1420:11
Anna GenbergUlricehamns OKej start
Kristina BohmanOK Orintoej start

H14

2 940 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred HallqvistUlricehamns OK24:068:11
2Albin SundströmHestra IF26:18+2:128:56
3Isak SkoglundUlricehamns OK26:57+2:519:10
4Tom WeihartHestra IF27:29+3:239:20
5Elias PeterssonIK Ymer30:48+6:4210:28
6Lukas KlangUlricehamns OK31:43+7:3710:47
7Einar SörqvistMarkbygdens OK34:49+10:4311:50
8Filip IngemarssonHestra IF52:31+28:2517:51
9Benjamin ReulOK Orinto1:11:52+47:4624:26
Ludvig KarlssonBredareds IFej godkänd
Jakob AspIFK Göteborg Orienteringej start
Simon BååthSävedalens AIKej start
Simon WesthMullsjö SOKej start

D14 Kort

2 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tova DuellHestra IF28:5011:29

D12

2 460 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia ElverlindOK Tranan24:3710:00
2Alice WernklevIK Ymer25:21+0:4410:18
3Nanna TorénHestra IF26:58+2:2110:57
4Hannah LandergrenHestra IF28:42+4:0511:40
5Elvina BergdahlOK Orinto29:17+4:4011:54
6Minna GruvefeldtIFK Göteborg Orientering32:22+7:4513:09
7Wilma PalmqvistOK Tranan33:17+8:4013:31
8Ella PetterssonOK Kullingshof33:39+9:0213:40
9Jennie LidénOK Landehof34:22+9:4513:58
10Helena ErikssonUlricehamns OK42:52+18:1517:25 Ladda ner rutt i gpx-format
11Agnes WåkeråsRydboholms SK45:07+20:3018:20
12Frida SkoglundUlricehamns OK51:06+26:2920:46
Elin LidénOK Landehofej godkänd
Irma WesthMullsjö SOKej start

H12

2 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan19:077:36
2Noah HedenblomSjövalla FK24:20+5:139:41
3Isak NilssonOK Landehof25:49+6:4210:17
4Edvin LennartsonUlricehamns OK30:22+11:1512:05
5Hugo HallbergIK Ymer43:00+23:5317:07
Calle WärnOK Skogshjortarnaej godkänd

D12 Kort

2 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde StridOK Landehof27:0512:35

D10

1 980 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elina KarlssonFK Herkules21:2510:48
2Nikki WeihartHestra IF23:04+1:3911:38
3Elsa FallgrenGudhems IF25:08+3:4312:41
4Meja PetterssonOK Kullingshof26:07+4:4213:11
5Linnea NilssonOK Landehof27:00+5:3513:38
Elsa IngemarssonHestra IFej start

H10

2 150 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Herman PetterssonSävedalens AIK15:016:59
2Linus WeihardSävedalens AIK17:51+2:508:18
3Anton KarlssonUlricehamns OK18:17+3:168:30
4Gustav KarlssonUlricehamns OK18:29+3:288:35
5Elias BengtssonOK Tranan19:30+4:299:04
6Alvar HedenblomSjövalla FK22:04+7:0310:15
Linus ClaessonUlricehamns OKej start

D35

3 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna KarlssonUlricehamns OK1:15:1721:34

H35

4 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan LarssonRydboholms SK56:3612:24
2Urban RingströmRydboholms SK58:31+1:5512:49
3Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK1:00:56+4:2013:21
4Fredrik PlumppuHestra IF1:02:52+6:1613:47
5Daniel SundqvistOK Orinto1:02:57+6:2113:48 Ladda ner rutt i gpx-format
Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarnaej start

D40

3 460 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SundströmHestra IF31:099:00
2Maria HolmqvistSjövalla FK33:03+1:549:33
3Agnes PetterssonSävedalens AIK35:07+3:5810:08
4Annika WesthMullsjö SOK36:17+5:0810:29
5Martina LindbergIK Ymer40:32+9:2311:42
6Annieke GrahnGöteborgs SK40:48+9:3911:47
7Jenny JohanssonIK Ymer43:55+12:4612:41
8Ann-Christine NilssonGällstadbygdens SOK46:35+15:2613:27
9Ulrika LjungIK Ymer48:15+17:0613:56
10Malin AnderssonUlricehamns OK52:29+21:2015:10

H40

3 780 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel OlssonDalsjöfors GoIF33:408:54
2Conny RantzowHestra IF37:40+4:009:57
3Magnus WåkeråsRydboholms SK38:48+5:0810:15
4Johan LidénOK Landehof39:05+5:2510:20
5Niklas FallgrenGudhems IF39:54+6:1410:33 Ladda ner rutt i gpx-format
6Peter WernklevIK Ymer43:54+10:1411:36

D45

2 960 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia JohanssonOK Landehof29:5110:05
2Jeanette SigenstamMarkbygdens OK39:47+9:5613:26
3Sofia ÖstenssonOK Tranan41:09+11:1813:54
4Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK45:25+15:3415:20
5Maria AspIFK Göteborg Orientering48:05+18:1416:14
6Anna-Karin SärénHestra IF50:04+20:1316:54
7Kajsa NordinUlricehamns OK50:48+20:5717:09
8Maria PeterssonHalmstad OK52:57+23:0617:53

H45

3 560 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias GrahnGöteborgs SK28:498:05
2Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK33:45+4:569:28
3Peter AspIFK Göteborg Orientering34:15+5:269:37
4Fredrik AskMarkbygdens OK37:42+8:5310:35
5Klas ÅströmMölndal Outdoor IF40:10+11:2111:16
6Martin JohanssonHalmstad OK41:28+12:3911:38
7Urban SörqvistMarkbygdens OK42:33+13:4411:57
8Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL47:01+18:1213:12
9Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK47:34+18:4513:21
10Martin LidénOK Landehof49:15+20:2613:50
11Ronnie BohmanOK Orinto49:40+20:5113:57
12Anders GenbergUlricehamns OK50:46+21:5714:15
13Stig GustafssonIK Ymer56:08+27:1915:46
14Robert BurénIK Ymer59:16+30:2716:38
15Tobias Den BraverOK Gränsen1:00:05+31:1616:52
Fredrik KörleOK Landehofej godkänd
Stefan HåkanssonIK Ymerej godkänd
David WesthMullsjö SOKej godkänd

D50

3 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ErikssonOK Landehof34:0111:00
2Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK40:20+6:1913:03
3Kristina NilssonOK Tranan40:44+6:4313:10
4Suzy LarssonOK Skogshjortarna42:38+8:3713:47
5Annette ReulOK Orinto1:01:50+27:4920:00
Lucy LouTibro OKej start
Agnetha Le ClaireFK Herkulesej start
Judith HoferOLG Thunej start
Ann ChihaniFK Herkulesej start

H50

3 490 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael ÖhgrenSävedalens AIK28:498:15
2Mattias BååthSävedalens AIK32:59+4:109:27
3Peter AronssonFK Friskus-Varberg35:37+6:4810:12
4Niclas AnderssonMarkbygdens OK36:11+7:2210:22
5Peter Lillen NilssonOK Tranan38:10+9:2110:56
6Per KjellanderGöteborg-Majorna OK38:26+9:3711:00
7Kjell EinarssonOK Skogshjortarna41:15+12:2611:49
8Mikael JungbjerGöteborgs SK47:16+18:2713:32
9Svante BerglundUlricehamns OK48:50+20:0113:59
10Peter ÖstenssonOK Tranan51:20+22:3114:42
11Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK51:24+22:3514:43
12Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg54:49+26:0015:42
13Graham KempGöteborg-Majorna OK1:24:44+55:5524:16
Martin SvenssonMarkbygdens OKej godkänd
Magnus Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Johan RobertssonRydboholms SKej godkänd

D55

3 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britta SahlinVänersborgs SK32:2210:28
2Annette Falck LarssonVänersborgs SK38:36+6:1412:29
3Lena ErikssonElfsborg SOK42:13+9:5113:39
4Agneta JohanssonRydboholms SK56:35+24:1318:18
Anita BodinGällstadbygdens SOKej start

H55

3 460 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil ÅkessonMarkbygdens OK29:328:32
2Jan-Olof SvenssonHalmstad OK31:04+1:328:58
3Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb31:20+1:489:03
4Andres LaasOK Skogshjortarna32:07+2:359:16
5Lennart JosefssonRydboholms SK33:30+3:589:40
6Magnus JoelssonSOK 6834:56+5:2410:05
7Johan ByströmKFUK-KFUM Göteborg38:39+9:0711:10
8Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK39:25+9:5311:23
9Magnus WideFrölunda OL39:58+10:2611:33
10Arne SääfGudhems IF40:46+11:1411:46
11Nils-Olof LarssonVänersborgs SK41:44+12:1212:03
12Christer MannfolkUlricehamns OK42:15+12:4312:12
13Thomas BäckströmIF Rigor48:10+18:3813:55
14Hans LindgrenOK Skogshjortarna52:56+23:2415:17
15Stefan HammarFK Herkules54:25+24:5315:43
16Hans VokseppOK Skogshjortarna1:01:18+31:4617:43
17Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:11:13+41:4120:34
Jan HansenGöteborg-Majorna OKej start
Thomas AttforsSävedalens AIKej start

D60

2 560 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin AnderssonRyda SK29:4011:35
2Marianne KlassonUlricehamns OK37:59+8:1914:50
3Anita EklöfIK Ymer40:34+10:5415:50 Ladda ner rutt i gpx-format
4Ann Warma LaasOK Skogshjortarna41:26+11:4616:11
5Marianne ThorssonIK Trenne Ullared43:24+13:4416:57
6Lena KarlssonHalmstad OK44:03+14:2317:12
7Monica MartinssonOK Tranan45:10+15:3017:38
8Maria VamlingFrölunda OL54:31+24:5121:17
Monica AbrahamssonGudhems IFej godkänd
Inger JohanssonOK Klyftamoej start
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullaredej start

H60

3 550 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK33:529:32
2Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK34:04+0:129:35
3Jörgen IvarssonHestra IF34:14+0:229:38
4Anders JohanssonHestra IF38:40+4:4810:53
5Lennart HålsjöOK Skogshjortarna39:00+5:0810:59
6Magnus AnderssonUlricehamns OK40:21+6:2911:21
7Mikael BodénMarkbygdens OK41:30+7:3811:41
8Pierre KarlssonOK Alehof44:35+10:4312:33
9Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK45:32+11:4012:49
10Björn KarlssonHalmstad OK47:03+13:1113:15 Ladda ner rutt i gpx-format
11Bengt KlassonUlricehamns OK48:06+14:1413:32
12Per-Olof LarssonHestra IF51:20+17:2814:27
13Bernt AnderssonIF Rigor52:40+18:4814:50
14Lennart VamlingFrölunda OL1:00:21+26:2917:00
15Ingemar CarlssonSävedalens AIK1:16:26+42:3421:31
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OKej start

D65

2 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica KnutssonSävedalens AIK40:2815:48
2Marion HallstenUddevalla OK41:58+1:3016:23
3Britt-Marie LarssonSOK 6842:05+1:3716:26
4Solveig HedenblomSjövalla FK43:42+3:1417:04
5Gertie OdelbergIK Ymer47:36+7:0818:35
6Marianne RosénIK Ymer59:42+19:1423:19
7Lena NilssonUlricehamns OK1:31:40+51:1235:48
Karin AxelssonIK Uvenej start

H65

2 960 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell KaminskyIF Hagen39:4013:24
2Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb41:05+1:2513:52
3Mats EricssonOK Skogshjortarna41:13+1:3313:55
4Björn PetterssonUlricehamns OK41:43+2:0314:05
5Kjell MartinssonOK Tranan41:45+2:0514:06
6Lars LarssonOK Frisene42:22+2:4214:18
7Kent JogelandIK Ymer44:36+4:5615:04
8Lennart JakobssonTibro OK46:06+6:2615:34
9Stefan MillegårdSävedalens AIK49:19+9:3916:39
10Thomas PalmqvistOK Tranan49:57+10:1716:52
11Håkan AnderssonMarkbygdens OK50:49+11:0917:10
12Anders KumlinIK Ymer52:25+12:4517:42
13Göran EklöfIK Ymer59:17+19:3720:01
Håkan WinnbergIK Trenne Ullaredej start

D70

2 440 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva AlsinIK Ymer31:2312:51
2Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL34:33+3:1014:09
3Inger JönssonIK Ymer41:14+9:5116:53
4Britta LarssonOK Frisene44:42+13:1918:19
5Lotta BörjessonSävedalens AIK44:56+13:3318:24
6Barbro AnderssonOK Skogshjortarna48:49+17:2620:00
7Rosa JohanssonIK Uven53:29+22:0621:55
8Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK54:31+23:0822:20
9Monica LarssonOK Tranan58:28+27:0523:57
10Inger ThörnqvistAvesta OK1:16:45+45:2231:27

H70

2 990 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto32:1210:46
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna33:30+1:1811:12
3Ingvar BergmanOK Tranan34:36+2:2411:34
4Ove ThorssonIK Trenne Ullared35:25+3:1311:50
5Dag LorénOK Frisene37:51+5:3912:39
6Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK37:56+5:4412:41
7Torbjörn WikströmOK Orinto37:58+5:4612:41
8Rune SandbergUddevalla OK38:00+5:4812:42
9Ingemar ArnessonIK Dran38:46+6:3412:57
10Ted LiivrandOK Skogshjortarna39:32+7:2013:13
11Ingemar LindblomOK Orinto40:39+8:2713:35
12Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK40:45+8:3313:37
13Benny IvarssonFjärås AIK41:46+9:3413:58
14Mats ElofssonHerrljunga SK Skid o OL44:50+12:3814:59
15Sören SvenssonSjövalla FK45:10+12:5815:06
16Sture GrytheimElfsborg SOK45:43+13:3115:17
17Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK52:43+20:3117:37
18Lars ÖsterbergSävedalens AIK53:16+21:0417:48
19Lars-Olof RönnqvistOK Löftan57:58+25:4619:23
20Leif BjörkmanIK Ymer1:05:15+33:0321:49
21Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL1:09:35+37:2323:16
Göran SvanBorås GIFej start

D75

2 090 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer36:1417:20
2Ingrid HermanssonIK Ymer37:23+1:0917:53
3Britt RangertIK Ymer38:46+2:3218:32
4Anna-Stina ArnessonIK Dran46:29+10:1522:14
5Lillemor LorénOK Frisene52:03+15:4924:54
6Inger BylanderSvenljunga OK1:23:39+47:2540:01
Inga PerssonOK Skogshjortarnaej start

H75

2 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt ÅbergOK Tisaren41:4513:57
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna44:18+2:3314:48
3Bengt-Åke SvenssonIK Ymer48:35+6:5016:14 Ladda ner rutt i gpx-format
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna55:26+13:4118:32
5Kjell JohanssonDalsjöfors GoIF58:14+16:2919:28
6Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:06:53+25:0822:22
7Lars-Åke LarssonOK Tranan1:13:18+31:3324:30
Karl-Axel JohanssonIK Uvenej godkänd
Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarnaej start
Per-Olof JohanssonOK Klyftamoej start

D80

2 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel BörjessonIK Uven42:4820:28
2Barbro VallinKungälvs OK52:48+10:0025:15
3Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna56:58+14:1027:15
4Vivi-Anne BylundRydboholms SK58:26+15:3827:57
5Marianne GrahnGöteborgs SK58:31+15:4327:59

H80

2 440 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SkogumMarkbygdens OK38:0315:35
2Bernt JohanssonOK Gisle49:44+11:4120:22
3Gösta GrahnGöteborgs SK1:10:19+32:1628:49
4Karl-Eric WannbergIK Omega1:11:25+33:2229:16
5Erland OlssonDalsjöfors GoIF1:13:15+35:1230:01
6Gunnar BylundRydboholms SK1:30:48+52:4537:12
Rolf BååthHestra IFej start

Inskolning

1 730 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo FallgrenGudhems IF18:2010:35
2Selma WåkeråsRydboholms SK18:35+0:1510:44
3Liv NorenOK Frisene24:43+6:2314:17
4Anton HedlundHestra IF25:29+7:0914:43
5August LennartsonUlricehamns OK28:25+10:0516:25
6Saga SjöstrandUlricehamns OK29:51+11:3117:15
7Molly CedergrenIK Ymer32:26+14:0618:44
8Kasper StrandBredareds IF33:10+14:5019:10
9Julia BorgOK Orinto38:49+20:2922:26
10Ellen FriskKlubblös48:54+30:3428:15
11Olivia EngströmKlubblös49:24+31:0428:33
12Elsa FriskKlubblös50:34+32:1429:13

U1

2 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Beata HellHestra IF16:247:48
2Theo RydénMullsjö SOK17:19+0:558:14
3Filippa HanssonKlubblös19:11+2:479:08
4Felix WeihardSävedalens AIK21:56+5:3210:26
5John GruvefeldtKlubblös22:57+6:3310:55
6Benias PerssonGällstadbygdens SOK23:01+6:3710:57
7Arvid ZetterstrandGöteborg-Majorna OK24:42+8:1811:45
8Ebba SilovOK Frisene25:35+9:1112:10
9Alice RiiseBredareds IF26:04+9:4012:24
10Ebba ÅbergHestra IF28:41+12:1713:39
11Adam HäggbringLerums SOK31:18+14:5414:54
12Ellen CarlssonMarkbygdens OK31:53+15:2915:10
13Stella NilssonTrollhättan sok33:41+17:1716:02
14Einar ThörnqvistBredareds IF39:29+23:0518:48
15Gustav RiiseBredareds IF41:38+25:1419:49
16Lova BergdahlOK Orinto44:04+27:4020:59
Vera WesthMullsjö SOKej start

U2

2 550 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf IngelsboOK Tranan25:239:57
2Samuel CarlssonMarkbygdens OK34:13+8:5013:25
3Jack SilverhazeLerums SOK34:22+8:5913:28
4Simon HallbergIK Ymer37:23+12:0014:39
5Alice LarssonBredareds IF40:07+14:4415:43
5Elsa JohanssonBredareds IF40:07+14:4415:43
7Linnea WemmeusBredareds IF40:16+14:5315:47
8Meja StridOK Landehof41:10+15:4716:08
9Eliva PerssonGällstadbygdens SOK46:19+20:5618:09
10Nils EnanderBredareds IF46:41+21:1818:18
11Olof EnanderBredareds IF46:43+21:2018:19
Oliver EkmanRydboholms SKej godkänd

Öppen motion 1

2 550 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa SteneborgOK Orinto25:209:56
2Malin KarlssonBredareds IF28:01+2:4110:59
3Rune JungbjerGöteborgs SK44:48+19:2817:34
4Annica HolstenHestra IF49:48+24:2819:31
5Oskar AnderssonFalköpings AIK OK1:01:57+36:3724:17
6Anna-Lena AnderssonFalköpings AIK OK1:02:13+36:5324:23
7Klara AnderssonFalköpings AIK OK1:02:25+37:0524:28
8Stefan OdelbergIK Ymer1:12:02+46:4228:14

Öppen motion 3

2 510 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan SjöstrandUlricehamns OK28:0111:09
2Rikard AnderssonFalköpings AIK OK28:34+0:3311:22
3Ulf ClaessonUlricehamns OK29:51+1:5011:53
4Erika AnderssonUlricehamns OK29:57+1:5611:55
5Emil AnderssonFalköpings AIK OK30:42+2:4112:13
6Stephanie BaidaUlricehamns OK31:42+3:4112:37
7Karin InghammarHestra IF33:04+5:0313:10
8Martina LevinssonHestra IF34:26+6:2513:43
9Malin JolebyKlubblös37:30+9:2914:56
10Stig WallermanBorås GIF43:43+15:4217:25
11Niklas IvarssonKlubblös45:46+17:4518:14
12Rose-Marie IvarssonKlubblös45:47+17:4618:14
13Ronny MildHerrljunga SK Skid o OL47:12+19:1118:48
14Ulla BjörkmanIK Ymer55:53+27:5222:15
15Inger LindblomOK Orinto56:40+28:3922:34
16Jessika SandinOds FF59:36+31:3523:44
17Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK1:13:23+45:2229:14
Ida BorgOK Orintoej godkänd
Lis ErikssonUlricehamns OKej godkänd
Linda RydénMullsjö SOKej godkänd

Öppen motion 5

2 940 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl-Johan LennartsonUlricehamns OK33:4111:27
2Erik AnderssonKlubblös34:23+0:4211:41
3Torbjörn PetterssonOK Kullingshof35:41+2:0012:08
4Martin WestbergHestra IF36:22+2:4112:22
5Jens HallgrenOK Skogshjortarna36:51+3:1012:32
6Marika ElverlindOK Tranan39:00+5:1913:15
7Fredrik GammingIK Omega41:29+7:4814:06
8Ida ErikssonOK Landehof42:12+8:3114:21
9Malin NilssonOK Tranan43:10+9:2914:40
10Åsa PetterssonOK Kullingshof43:56+10:1514:56
11Tommy BerglundUlricehamns OK45:45+12:0415:33
12Maria PeterssonIK Ymer47:44+14:0316:14
13Jessica De Groot BoersmaRydboholms SK47:58+14:1716:18
14Nelly De Groot BoersmaRydboholms SK49:00+15:1916:40
15Linda WåkeråsRydboholms SK50:00+16:1917:00
16Ingela LarssonHestra IF54:37+20:5618:34
17Johanna TruschGöteborg-Majorna OK59:25+25:4420:12
18Gun FriskMarkbygdens OK59:32+25:5120:14
19Susanne SjöstrandUlricehamns OK1:00:44+27:0320:39
20Sofia ZetterstrandGöteborg-Majorna OK1:01:06+27:2520:46
21Stanley TaivulaKlubblös1:02:21+28:4021:12
22Åse NilssonOK Landehof1:03:09+29:2821:28
23Kaj JensenGöteborg-Majorna OK1:03:23+29:4221:33
24Anna DurgéKFUK-KFUM Göteborg1:03:42+30:0121:40
25Malin SandbeckerBredareds IF1:08:50+35:0923:24
26Åsgerd BergmanOK Tranan1:11:36+37:5524:21
27Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OL1:14:04+40:2325:11
28Sara PetterssonHestra IF1:14:10+40:2925:13
29Maria GrahnElfsborg SOK1:18:31+44:5026:42
30Sofia Claesson ÅkerfeldtElfsborg SOK1:27:04+53:2329:36
Nathalie RingströmRydboholms SKej start

Öppen motion 7

3 060 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Palle ZetterstrandGöteborg-Majorna OK32:1210:31
2Lovisa HanssonHestra IF32:31+0:1910:37
3Simon SamuelssonIK Ymer33:18+1:0610:52
4Johan WannbergIK Omega33:46+1:3411:02
5Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK34:21+2:0911:13
6Joakim HanssonKlubblös35:05+2:5311:27
7Kennet ÖhlundIK Ymer35:16+3:0411:31
8Benny MildGällstadbygdens SOK37:17+5:0512:11
9Jörgen AdrianssonBorås GIF38:01+5:4912:25
10Niclas KonradssonIK Omega38:38+6:2612:37
11Andreas WannbergIK Omega39:27+7:1512:53
12Julia ElverlindOK Tranan41:10+8:5813:27
13Magnus LindbergIK Ymer42:24+10:1213:51
14Johanna RönnqvistOK Löftan42:30+10:1813:53
15Maria LennartsonUlricehamns OK43:27+11:1514:11
16Jon ÅsanderKlubblös45:56+13:4415:00
17Johanna HallqvistUlricehamns OK46:17+14:0515:07
18Sofia SörqvistMarkbygdens OK47:48+15:3615:37
19Christer SkoglundUlricehamns OK48:16+16:0415:46
20Karin SamuelssonIK Ymer49:32+17:2016:11
21Stefan SvenssonOK Kullingshof50:58+18:4616:39
22Kent OlaussonOK Orinto52:17+20:0517:05
23Annika AnderssonOK Orinto52:29+20:1717:09
24Annica BerglundUlricehamns OK56:11+23:5918:21
25Sven ErikssonOK Landehof56:53+24:4118:35
26Lars ErikssonUlricehamns OK57:06+24:5418:39 Ladda ner rutt i gpx-format
27Christina LiljeqvistStenungsunds OK58:11+25:5919:00
28Sina SeipelElfsborg SOK58:29+26:1719:06
29Kurt EkbergOK Orinto58:45+26:3319:11
30Åke JohanssonRydboholms SK1:02:24+30:1220:23
31Ola SteneborgOK Orinto1:03:43+31:3120:49
32Klara SäfstenMölndal Outdoor IF1:11:08+38:5623:14
33Jörgen FriskMarkbygdens OK1:11:29+39:1723:21
34Tommy PedersenKlubblös1:19:13+47:0125:53
34Emma LundgrenFalköpings AIK OK1:19:13+47:0125:53
Tim KonradssonIK Omegaej godkänd

Öppen motion 8

4 560 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mathias WärnOK Skogshjortarna48:0910:33
2Lars LorénOK Frisene49:31+1:2210:51
3Jens ThorildIFK Göteborg Orientering53:01+4:5211:37
4Daniel SvenssonKlubblös53:44+5:3511:47
5Linus ÅbergTjällmo-Godegårds OK55:08+6:5912:05
6Greger LorénOK Frisene56:48+8:3912:27
7Fredrik LorénOK Frisene59:54+11:4513:08
8Joakim RingsgårdKlubblös1:01:54+13:4513:34
9Daniela RichardssonBorås GIF1:04:06+15:5714:03
10Pernilla HanssonKlubblös1:04:27+16:1814:08
11Jonas BergdahlOK Orinto1:04:34+16:2514:09
12Andreas EklundGöteborg-Majorna OK1:04:45+16:3614:11
13Hans GrandinIK Ymer1:05:23+17:1414:20
14Mattias PalmqvistOK Tranan1:06:00+17:5114:28
15Emelie LorénOK Landehof1:08:27+20:1815:00
16Åsa LindqvistHestra IF1:08:48+20:3915:05
17Adam GrandinIK Ymer1:11:39+23:3015:42
18Sara LorénOK Landehof1:13:20+25:1116:04
19Martin JakobssonHammarkinds OK1:22:41+34:3218:07
20Magnus ElverlindOK Tranan1:32:58+44:4920:23
21Sandra EkströmOK Orinto1:33:16+45:0720:27
22Mats GruvefeldtGöteborg-Majorna OK1:34:43+46:3420:46
23Lennart WiderströmIK Ymer1:47:51+59:4223:39

Öppen motion Trail

4 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin FallgrenGudhems IF38:347:44
2Martin RichardssonBorås GIF50:13+11:3910:05
3Mia HallbergIK Ymer50:38+12:0410:10
4Magnus HallqvistUlricehamns OK59:38+21:0411:58
5Camilla TinglöfOK Gränsen1:03:21+24:4712:43
6Frida BöhmKlubblös1:11:01+32:2714:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser