Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | H21L | D21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D40M | H40M | D50M | H50M | D60M | H60M | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D18

3 430 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lotten KindlundhFK Finn28:21
2Maja PorleVäxjö OK31:20+2:59
3Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK31:48+3:27
4Moa AlsiöIF Hagen32:01+3:40
5Elin SvenssonOK Älme33:21+5:00
6Johanna NilssonKungälvs OK34:11+5:50
7Ellen BlennowFalköpings AIK OK34:15+5:54
8Elvira WildheimFK Friskus-Varberg35:14+6:53
9Paulina StrobelUSV Jena36:12+7:51
10Stina JohanssonOK Bävern37:55+9:34
11Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK40:15+11:54
12Johanna StrobelUSV Jena41:14+12:53
13Linn LindblomMalmö OK41:51+13:30
14Lisa BörnstedtKungälvs OK42:59+14:38
15Vendela LönkvistOK Vivill43:15+14:54
16Kaatje FantintTUS Lübbecke44:46+16:25
17Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK47:15+18:54
18Elin CarlssonIK Trenne Ullared52:12+23:51
19Marie Lindløv JensenSarpsborg OL57:01+28:40
Clara KilperUSV Jenaej start
Emelie RönnborgIK Uvenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila