Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | H21L | D21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D40M | H40M | D50M | H50M | D60M | H60M | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H14

3 130 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Arvid SkeppSävedalens AIK19:36
2Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna19:57+0:21
3Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna20:41+1:05
4Victor BeischerIK Uven21:55+2:19
5Linus VernströmRonneby OK22:04+2:28
6Elias NordbergGöteborg-Majorna OK22:29+2:53
7Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK22:56+3:20
8William RönnborgIK Uven23:44+4:08
9Jonathan Birk NielsenAalborg OK23:53+4:17
10Alfred HallqvistUlricehamns OK24:17+4:41
11Gustav L. HolmbergFIF Hillerød24:20+4:44
12Ludvig HedströmOK Skogshjortarna24:36+5:00
13Victor HörnquistAnderstorps OK25:06+5:30
14Emil LindbladSävedalens AIK25:18+5:42
15Hugo CedervallÖrkelljunga FK25:27+5:51
16Axel BrönnestamOK Gipen26:00+6:24
17Gunnar FovaeusSävedalens AIK26:03+6:27
18Joel HolmbergUlricehamns OK26:34+6:58
19Tim MartnerFrölunda OL26:48+7:12
20Albin SundströmHestra IF27:28+7:52
21Melker ÅkessonOK Landehof27:44+8:08
22Isak SkoglundUlricehamns OK28:06+8:30
22Simon CorneliussonOK Löftan28:06+8:30
24Filip BrolingBredaryds SOK28:25+8:49
25Olle DalinOK Kåre29:31+9:55
26Noah KrikströmHjärnarps OL29:42+10:06
27Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb29:44+10:08
28Linus NilssonOK Österåker29:54+10:18
29Anton KnollBielefelder TG30:12+10:36
29David MorénHjärnarps OL30:12+10:36
31Filip IngemarssonHestra IF30:17+10:41
32Gustav AnderssonOK Löftan30:55+11:19
33Jonathan RundqvistOK Nackhe31:04+11:28
34Liam JohanssonIF Hagen31:06+11:30
35Valle LarssonIF Thor31:44+12:08
36Otto LarssonOK Tranan31:55+12:19
37Tom WeihartHestra IF32:01+12:25
38Edvin AlexanderssonIF Rigor32:05+12:29
39Milo KonttilaTampereen Pyrintö32:25+12:49
40Love UmegårdLånghundra IF32:35+12:59
41Oskar BlomOK Löftan32:37+13:01
42Isak BengtssonOK Lindéna33:52+14:16
43Viktor BoströmOK Linné33:57+14:21
44Mattias JosefssonOK Roxen35:39+16:03
45Alwin EinarssonKungälvs OK35:40+16:04
46Adam SjööarvOK Nackhe37:29+17:53
47Linus ZederinOK Nackhe38:26+18:50
48Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb40:11+20:35
49Albin PaulssonOK Löftan40:23+20:47
50Alexander PerssonHalmstad OK41:23+21:47
51Emil SeldénIF Rigor44:23+24:47
52Victor EricssonHelsingborgs SOK47:01+27:25
53William SteffertOK Tyringe47:28+27:52Ladda ner rutt i gpx-format
54Mathias NyhaugAsker SK48:05+28:29
55Nils HeinertOLV Weimar52:11+32:35
56Edvin TolestamIF Rigor53:17+33:41
57Erik SüdhoffBrattås CK53:47+34:11
58Petter RybergMariestads FK57:25+37:49
59Gustav LundqvistHalmstad OK59:44+40:08
60Hans BräuerUSV Jena1:00:34+40:58
61Benjamin ReulOK Orinto1:04:13+44:37
62Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg1:08:30+48:54
63Erik OlssonFK Åsen1:14:14+54:38
64Melwin ArvidssonIF Rigor1:19:06+59:30
Alfred KjellénHelsingborgs SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila