Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | H21L | D21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D40M | H40M | D50M | H50M | D60M | H60M | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D40

5 160 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johanna SundströmHestra IF48:35
2Therese BergqvistKorsnäs IF OK49:23+0:48
3Jenny JohanssonOK Gisle56:21+7:46
4Katrin SkeppSävedalens AIK56:45+8:10
5Susanne BiörsOK Tranan58:27+9:52
6Agnes PetterssonSävedalens AIK58:42+10:07
7Helene NilssonOK Linné59:07+10:32
8Linnéa BäckströmHestra IF59:25+10:50
9Sofia LundbergOK Renen1:01:50+13:15
10Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK1:04:31+15:56
11Karolina WildheimMölndal Outdoor IF1:04:35+16:00
12Marie GrönlundLunds OK1:05:20+16:45
13Anna KorallMotala AIF OL1:07:19+18:44
14Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:07:46+19:11
15Åsa HedströmOK Skogshjortarna1:09:35+21:00
16Lotta EkbergÖrkelljunga FK1:16:45+28:10
17Anna BerlinKungälvs OK1:18:48+30:13
18Anna WikströmHästveda OK1:21:16+32:41
19Anna LennartssonNässjö OK1:22:48+34:13
20Ellen GustafssonKongsberg OL1:22:50+34:15
21Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:26:20+37:45
22Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering1:28:27+39:52
23Eva PerssonVäxjö OK1:28:40+40:05
24Pernilla AlexanderssonIF Rigor1:42:18+53:43
25Karin AlthoffKungälvs OK1:43:35+55:00
26Cecilia ThorTolered-Utby Ol-klubb1:48:25+59:50
27Mona LindénVäxjö OK1:51:29+1:02:54
28Jenny LindblomMalmö OK1:52:05+1:03:30
29Anne Mølgaard NielsenOdense OK2:02:00+1:13:25
Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OKej godkänd
Camilla StengrenFalkenbergs OKej godkänd
Kristina HellerströmFK Friskus-Varbergej godkänd
Berit HerstadBækkelagets SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser