Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | H21L | D21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D40M | H40M | D50M | H50M | D60M | H60M | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D50

3 020 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Agneta ErikssonUddevalla OK33:19
2Agneta BerlinTrollhättans SOK33:31+0:12
3Marianne Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og Omegn33:38+0:19
4Hanne FoghFSK Orientering34:18+0:59
5Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF36:34+3:15
6Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK37:46+4:27
7Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK38:11+4:52
8Anna Nero NordmarkNässjö OK38:33+5:14
9Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK40:44+7:25
10Carina AnderssonFK Friskus-Varberg41:02+7:43
11Inger GuståsLinköpings OK41:31+8:12
12Ulrika BacklundDalaportens OL41:51+8:32
13Maria BogrenIF Hagen42:21+9:02
14Heli MarjomaaStigsökarna42:34+9:15
15Kristina LindOK Skärmen43:11+9:52
16Pia Käck FritzellGudhems IF43:31+10:12
17Åsa AlsiöIF Hagen44:02+10:43
18Helena KarlssonNässjö OK44:19+11:00
19Annika JosefssonKarlskrona SOK45:06+11:47
20Helena ErikssonEds SK46:02+12:43
21Louise NilssonJärfälla OK47:08+13:49
22Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK47:54+14:35
23Anna KullbergLinköpings OK48:00+14:41
24Gunilla GustafssonOK Orion48:31+15:12
25Lenka KettnerovaTJ Hostivice and friends49:09+15:50
26Karin TorstenssonFalköpings AIK OK49:20+16:01
27Wenche LindløvSarpsborg OL50:01+16:42
28Lena StrömbäckLinköpings OK50:13+16:54
29Åsa Flink-SvenssonNässjö OK50:27+17:08
30Carina NilssonTäby OK51:35+18:16
31Lotta BorgLinköpings OK52:54+19:35
32Charlotte BergmannAllerød OK53:21+20:02
33Sara HektorJärla Orientering54:04+20:45
34Katarina AnderssonÄtrans IF55:30+22:11
35Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna56:20+23:01
36Martina MudrovaTJ Hostivice and friends57:07+23:48
37Masja van de VenKOVZ58:16+24:57
38Caroline LiljebjörnNybro OK58:26+25:07
39Karin JägrydSkåneslättens OL1:12:59+39:40
40Iryna KolmychekSever1:36:04+1:02:45
Kirsten TofteredIF Rigorej godkänd
Anna SundbergOK Södertörnej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila