Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | H21L | D21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D40M | H40M | D50M | H50M | D60M | H60M | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D55

4 050 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria SkogsbergMariestads FK40:56
2Lena SwartzOK Orion46:57+6:01
3Maritha HenrikssonJönköpings OK48:34+7:38
4Gunilla MartinssonFalkenbergs OK50:25+9:29
5Annette Falck LarssonVänersborgs SK51:35+10:39
6Marie HögstrandMarkbygdens OK51:47+10:51
7Berit DanielsenIL Tyrving51:51+10:55
8Lena RunessonOK Vivill52:21+11:25
9Claudia GreinerOC-DK Muenchen52:35+11:39
10Carina SvärdOK Orion55:33+14:37
11Helena PepaHagaby GoIF Örebro56:52+15:56
12Britta SahlinVänersborgs SK56:59+16:03
13Pia LundbergOK Bävern57:53+16:57
14Eva CarlssonJönköpings OK58:31+17:35
15Christina SegerslättSkåneslättens OL58:41+17:45
16Annika SundvallJärla Orientering1:03:51+22:55
17Heidi BørstadSarpsborg OL1:07:00+26:04
18Ann-Sofie HultsvedOK Tyr1:10:18+29:22
19Agneta JohanssonRydboholms SK1:10:28+29:32
20Carin GustafssonJönköpings OK1:11:50+30:54
21Helena JohanssonOK Gisle1:23:18+42:22
22Kerstin OlssonFK Snapphanarna1:26:18+45:22
23Karin HelmertzFrölunda OL1:32:13+51:17
24Christina MalmqvistFalkenbergs OK1:32:19+51:23
Lisa AnderssonUlricehamns OKdiskvalificerad
Mona OlssonBrattås CKej godkänd
Karin GreilertHaninge SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser