Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

H12

2 670 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK18:20
2Hjalmar FolkestadAnderstorps OK19:29+1:09
3Emil SkeppSävedalens AIK20:55+2:35
4Danilo MobergOK Tyr22:52+4:32
5Gustav AspIFK Göteborg Orientering22:58+4:38
6Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK23:26+5:06
7Kurt SjöbergHelsingborgs SOK24:08+5:48
8Alvar AlexanderssonIF Rigor24:36+6:16
9Viggo HolmbergOK Tylöskog25:08+6:48
10Max OlssonIFK Sävsjö25:28+7:08
11Matti JohanssonOK Njudung25:42+7:22
12Edvin ÅttingLinköpings OK26:10+7:50
13Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb26:48+8:28
14Viktor HedströmOK Skogshjortarna27:38+9:18
15Edvin SonedahlOK Landehof28:03+9:43
16Samuel DahlbergIK Trenne Ullared28:45+10:25
17Isak NilssonOK Landehof30:07+11:47
18Jacob HolmbergUlricehamns OK30:38+12:18
19Emil LingIK Hakarpspojkarna32:04+13:44
20Calle WärnOK Skogshjortarna32:26+14:06
21Vilmer RybergMariestads FK32:42+14:22
22Simon GrahnIK Uven32:46+14:26
23Matteo MobergOK Tyr33:22+15:02
24Frederik HolmbergFIF Hillerød34:13+15:53
25Philip SjödinOK Tisaren34:25+16:05
26Harald MartnerFrölunda OL36:43+18:23
27Elliott RehnGränna-Bygdens OK37:05+18:45
28Isak TörnströmFK Friskus-Varberg37:29+19:09
29Alexander LännhultEds SK37:54+19:34
30Axel Ström EckerlidSävedalens AIK38:22+20:02
31Filip HanssonOK Löftan39:32+21:12
31Jonathan KöcherUSV Jena39:32+21:12
33Alfred OlssonLunds OK39:49+21:29
34Jarand GustafssonKongsberg OL39:51+21:31
35Wille VernströmRonneby OK40:09+21:49
36Floyd GerhardtBrattås CK40:46+22:26
37Erik Grønborg NielsenAllerød OK41:15+22:55
38Gustaf GusedFalkenbergs OK41:18+22:58
39Lukas GudmundssonOK Landehof41:34+23:14
40Eric OlofssonSjövalla FK42:28+24:08
41Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb43:50+25:30
42Torbjørn Høyer StaugaardFIF Hillerød43:52+25:32
43Theo RistoOK Linné44:27+26:07
44Simon TolestamIF Rigor45:18+26:58
45Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg46:47+28:27
46Noah KorallMotala AIF OL46:52+28:32
47Zebastian ArdforsOK Löftan47:24+29:04
48Elliot JägstedtHalmstad OK47:37+29:17
49Arvid JosefssonOK Vivill50:55+32:35
50Olle RunevadOK Nackhe52:48+34:28
51Erik WihlborgOK Gynge57:46+39:26
52Gabriel EkströmHalmstad OK58:17+39:57
53Åke EngmanIFK Lidingö SOK1:00:58+42:38
54Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:04:36+46:16
55Alexander NilssonKungälvs OK1:12:51+54:31
56Adam NeroNässjö OK1:19:52+1:01:32
Miles GerhardtBrattås CKej godkänd
Elias LauriFK Herkulesej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser