Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

D40

3 480 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Therese BergqvistKorsnäs IF OK29:20
2Susanne BiörsOK Tranan33:22+4:02
3Johanna SundströmHestra IF33:41+4:21
4Linnéa BäckströmHestra IF33:55+4:35
5Agnes PetterssonSävedalens AIK34:37+5:17
6Anna BerlinKungälvs OK35:46+6:26
7Jenny JohanssonOK Gisle35:52+6:32
8Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK36:04+6:44
9Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK36:12+6:52
10Katrin SkeppSävedalens AIK38:05+8:45
11Pernilla AlexanderssonIF Rigor38:14+8:54
12Anna KorallMotala AIF OL40:42+11:22
13Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb40:50+11:30
14Karolina WildheimMölndal Outdoor IF43:02+13:42
15Ellen GustafssonKongsberg OL43:28+14:08
16Åsa HedströmOK Skogshjortarna45:30+16:10
17Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering45:55+16:35
18Marie GrönlundLunds OK45:56+16:36
19Anna LennartssonNässjö OK48:06+18:46
20Helene NilssonOK Linné49:04+19:44
21Eva PerssonVäxjö OK49:20+20:00
22Anna WikströmHästveda OK49:37+20:17
23Lotta EkbergÖrkelljunga FK51:45+22:25
24Sofia LundbergOK Renen54:04+24:44
25Cecilia ThorTolered-Utby Ol-klubb55:56+26:36
26Mona LindénVäxjö OK55:57+26:37
27Camilla StengrenFalkenbergs OK58:44+29:24
27Jenny LindblomMalmö OK58:44+29:24
29Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:00:01+30:41
30Karin AlthoffKungälvs OK1:00:47+31:27
31Anne Mølgaard NielsenOdense OK1:02:07+32:47
32Kristina HellerströmFK Friskus-Varberg2:06:58+1:37:38
Berit HerstadBækkelagets SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser