Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

H50

3 700 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulrik OlssonBrattås CK27:17
2Magnus SvenssonNässjö OK30:19+3:02
3Mats LiljaOK Älgen30:38+3:21
4Jonas PerssonTorsås OK30:52+3:35
5Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna31:02+3:45
6Stefan PålssonSkåneslättens OL32:07+4:50
7Johan OtterströmLinköpings OK32:36+5:19
8Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg32:43+5:26
9Magnus LarsenFK Boken33:26+6:09
10Björn AnderssonBredaryds SOK33:51+6:34
11Magnus PorleVäxjö OK34:41+7:24
12Bo HallbergFalköpings AIK OK34:44+7:27
13Magnus JohanssonLånghundra IF35:14+7:57
14Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering35:34+8:17
15Johan MarsMarkbygdens OK36:02+8:45
16Anders JägrydSkåneslättens OL36:55+9:38
17Björn LindbladSävedalens AIK37:10+9:53
18Lars G JohanssonIFK Göteborg Orientering37:34+10:17
19Dennis TollOK Njudung37:42+10:25
20Magnus OlssonHjärnarps OL38:40+11:23
21Karl ErikssonUddevalla OK39:02+11:45
22Øystein JensenSarpsborg OL39:48+12:31
23Magnus NiklassonFalköpings AIK OK39:55+12:38
24Magnus ForsbergOK Norrvirdarna40:03+12:46
25Sören RantzowIK Ymer40:16+12:59
26Per-Olof AnderssonOK Tyringe40:26+13:09
27Håkan ErikssonHästveda OK40:54+13:37
28Jonas JohanssonOK Nackhe41:04+13:47
29Gert WildheimFK Friskus-Varberg41:09+13:52
30Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK41:16+13:59
31Mikael JungbjerGöteborgs SK41:24+14:07
32Per WintherVästerbergslagens OL42:00+14:43
33Anders GustafssonFK Friskus-Varberg42:15+14:58
34Per JohanssonOK Reftele42:29+15:12
35Magnus BacklundSäterbygdens OK43:00+15:43
36Johan BökmanHelsingborgs SOK43:05+15:48
37Per GustafssonKongsberg OL44:03+16:46
38Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL44:10+16:53
39Tomas StigssonTrollhättans SOK44:11+16:54
40Johan LilljeqvistStigsökarna45:12+17:55
41Johan ZettergrenGöteborg-Majorna OK45:30+18:13
42Bjørn Tore ThoresenSarpsborg OL45:34+18:17
43Jan BörjessonFK Friskus-Varberg45:52+18:35
44Johan ÅttingLinköpings OK46:22+19:05
45Lasse BjörfjällBredareds IF47:23+20:06
46Stefan SpetzUlricehamns OK47:44+20:27
47Hans NilssonKungälvs OK47:58+20:41
48Kjell JohanssonIF Hagen48:20+21:03
49Graham KempGöteborg-Majorna OK49:59+22:42
50Jonas HultinOK Löftan50:06+22:49
51Steven JochemsKOVZ51:09+23:52
52Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK51:40+24:23
53Magnus HektorJärla Orientering51:55+24:38
54Stefan L JohanssonKungälvs OK53:47+26:30
55Torbjörn GrahnIK Uven54:48+27:31
56Stefan MusslinderFalköpings AIK OK55:44+28:27
57Mikael MartinssonFalkenbergs OK57:23+30:06
58Conny GunnarssonOK Älgen1:03:39+36:22
59Oleksii KolmychekSever1:07:47+40:30
60Harri ViinamäkiIF Hagen1:08:58+41:41
61Fredrik BistedtLerums SOK1:16:59+49:42
Geir Inge FolkestadAnderstorps OKej godkänd
Kjell RistoOK Linnéej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser