Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

H70

2 970 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Leif SandgrenFrosta OK27:29
2Weine FredrikssonKFUM Örebro OK31:50+4:21
3Sören SvenssonSjövalla FK32:29+5:00
4Sören AnderssonIK Dran33:19+5:50
5Dag LorénOK Frisene35:29+8:00
6Åke GustavssonOK Älgen36:10+8:41
7Ove ThorssonIK Trenne Ullared36:30+9:01
8Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb36:47+9:18
9Lennart BohmanKarlskrona SOK37:13+9:44
10Roy DawsonGafanhori38:21+10:52
11Anders JohanssonAvesta OK39:02+11:33
12Stig LandstorpOK Tor40:04+12:35
13Christer SamuelssonOK Löftan42:08+14:39
14Lennart LundhOK Tisaren42:23+14:54
15Kjell JeppsonIF Rigor43:02+15:33
15Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb43:02+15:33
17Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL43:19+15:50
18Ronald Mc GrailHjärnarps OL43:40+16:11
19Ingvar HalldinOK Tylöskog44:25+16:56
20Rune EliassonFalkenbergs OK44:51+17:22
21Per-Olof FernbergIS Skanne46:14+18:45
21Göran SvenssonFK Finn46:14+18:45
23Jan FlansbjerKinnaströms SK46:23+18:54
24Bengt BörjessonOK Alehof46:24+18:55
25Håkan NilssonMalmö OK46:51+19:22
26Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK47:41+20:12
27Jan HanssonLunds OK48:14+20:45
28Benkt AnderssonFrosta OK48:25+20:56
29Johnny KarlssonUddevalla OK49:42+22:13
30Tom WahlgrenSarpsborg OL50:17+22:48
31Göran LarssonOK Kompassen50:34+23:05
32Frank MensinkMinor50:43+23:14
33Rolf LindIK Standard51:22+23:53
34Bo JohanssonOK Stigen53:45+26:16
34Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK53:45+26:16
36Christer GillenäsKristinehamns OK54:23+26:54
37Leif SamorTjällmo-Godegårds OK54:29+27:00
38Lennart GustavssonIK Uven59:04+31:35
39Dan JohanssonFjärås AIK1:05:08+37:39
40Bert LuvöFK Herkules1:09:25+41:56
41Knud Erik ThomsenSvendborg OK1:10:38+43:09
42Nils-Erik BondessonFrosta OK1:10:43+43:14
43Tommy HeldFK Åsen1:17:55+50:26
44Carl-Eric AnderssonFjärås AIK1:19:26+51:57
Benny IvarssonFjärås AIKej godkänd
Börje ÅkessonFrosta OKej start
Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OKej start
Anders SellgrenSigtuna OKej start
Karsten RichardtKøge OKej start
Bengt SörensenJönköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser