Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

U1

1 900 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Benjamin Birk NielsenAalborg OK12:51
2Vidar SunessonOK Alehof15:29+2:38
3Linus LindgrenHelsingborgs SOK15:47+2:56
4Oskar RöllikeOK Lindéna15:58+3:07
5Alma TrofastJönköpings OK17:19+4:28
6Junia TorstensvikFK Friskus-Varberg17:20+4:29
7Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK19:11+6:20
8Elliot FrostSnättringe SK19:35+6:44
9Linnea DufvaSundsvalls OK19:44+6:53
10Cajsa LindqvistOK Gisle20:20+7:29
11Torun JørgensenPeninsula And Plains Orienteers20:35+7:44
12Alvin KorallMotala AIF OL20:45+7:54
13ViLMER AlexanderssonIF Rigor21:05+8:14
14Erik HägerstrandKungälvs OK21:23+8:32
15Maja KylmäHelsingborgs SOK21:37+8:46
16Moa JohanssonOK Gisle22:11+9:20
17Oskar LindqvistOK Gisle22:25+9:34
18Gustav AgnvallIK Uven22:48+9:57
19Patricia ErikssonOK Skärmen24:38+11:47
20Ester OhlssonBrattås CK24:47+11:56
21Ina JohanssonIFK Göteborg Orientering25:18+12:27
21Vera WildheimMölndal Outdoor IF25:18+12:27
23Oskar AnderssonFK Friskus-Varberg25:38+12:47
24Casper RylinOK Gläntan Vessigebro26:02+13:11
25Sixten BöregårdOK Gläntan Vessigebro26:16+13:25
26Elin BöregårdOK Gläntan Vessigebro26:19+13:28
27ELIS  mARMANDERFK FrisSKUS26:28+13:37
28Svea PellméStenungsunds OK26:29+13:38
29Emil RöllikeOK Lindéna26:47+13:56
30Arvid TreptowAnderstorps OK26:57+14:06
31Elof TreptowAnderstorps OK27:03+14:12
32Karl SvenssonVingåkers OK27:18+14:27
33Siri LindIF Thor27:52+15:01
34Stina GustafssonHalmstad OK29:51+17:00
35Klara RosenquistOK Löftan30:15+17:24
36Tim ThomsonOK Kåre30:30+17:39
37Vincent SteffertOK Tyringe30:34+17:43
38Ztella ArdforsOK Löftan32:28+19:37
39Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL32:29+19:38
40Zamuel ArdforsOK Löftan32:47+19:56
41Otto AnderssonHalmstad OK34:39+21:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser