Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Öppen motion 5

3 680 m, 116 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Daniel JohanssonNässjö OK30:04
2Tobias SvenssonFK Finn34:25+4:21
3Sebastian SanellBurseryds IF35:49+5:45
4Håkan GrubbMalmö OK37:10+7:06
5Karin ReimertzGällstadbygdens SOK39:45+9:41
6Matilda RundqvistOK Nackhe40:01+9:57
7Anders IvarssonFK Friskus-Varberg40:11+10:07
8Esmeralda SvenningssonTullinge SK40:38+10:34
9Anders ReimertzGällstadbygdens SOK42:02+11:58
10Carolina LandinMalmö OK43:14+13:10
11Kristina ÅhlundVänersborgs SK43:17+13:13
12Niclas SjögrenOK Stigen43:29+13:25Ladda ner rutt i gpx-format
13Christina LindqvistOK Gisle43:34+13:30
14Sven OpitzUSV Jena44:26+14:22
15BO  EKKlubblös45:19+15:15
16Lars PerssonBrattås CK45:20+15:16
17Anders AdetorpSundsvalls OK45:43+15:39
18Astrid NormanStigmännen Karlshamns OK45:48+15:44
19Ulf CarlssonVäxjö OK45:50+15:46
20Lena KlinkFjärås AIK46:07+16:03
21Minna KonttilaTampereen Pyrintö46:17+16:13
22Ian McKenzieUringa Orienteers46:29+16:25
23Maria HaglundOK Djerf46:55+16:51
24Johan  AdetorpKlubblös47:33+17:29
25Per MellbergEj klubbansluten47:42+17:38
26Hanna ElrixonFK Friskus-Varberg47:43+17:39
27Jörgen StenhagNässjö OK48:38+18:34
28Lena FredénFalköpings AIK OK49:34+19:30
29Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg50:13+20:09
30Anki BlennowFalköpings AIK OK50:40+20:36
31Paulina WesterlindKlubblös52:05+22:01
32Love PerssonMalmö OK52:14+22:10
33Magnus WallinMarkbygdens OK52:27+22:23
34Jesper RundbäckVaggeryds SOK53:20+23:16
35Charlotte StenhagNässjö OK53:34+23:30
36Claes EmanuelssonOK Tranan54:47+24:43
37Robert LindqvistOK Gisle55:16+25:12
38Magnus HagfjärdSöders-Tyresö55:35+25:31
39Katarina VartiaOK Löftan57:11+27:07
40Ann PogemaaOK Skogsstjärnan57:23+27:19
41Anders GusedFalkenbergs OK57:31+27:27
42Max NilssonIF Thor57:53+27:49
43Renita PåsseIF Hagen58:13+28:09
44Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL58:44+28:40
45Linnéa TöppnerOK Landehof58:46+28:42
46Henrik RosenqvistKlubblös58:47+28:43
47Sabine BräuerUSV Jena59:02+28:58
48Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOK59:31+29:27
49Christoffer TenggrenOK Stigen59:32+29:28
50Gunilla le DousMölndal Outdoor IF59:36+29:32
51Mikael BromsFK Friskus-Varberg59:48+29:44
52Kajsa AspegrenOK Kontinent1:00:24+30:20
53Sandra WallinFalkenbergs OK1:00:35+30:31
54Robin NyqvistKungälvs OK1:00:42+30:38
55Patrik PogemaaOK Skogsstjärnan1:01:19+31:15
56Rikard FlinkFjärås AIK1:01:25+31:21
57Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK1:01:27+31:23
58Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebro1:01:45+31:41
59Erik BromsFK Friskus-Varberg1:01:55+31:51
60Ingela HåkanssonIK Uven1:01:58+31:54
61Axel BromsFK Friskus-Varberg1:02:05+32:01
62Mari SchoughÄtrans IF1:02:19+32:15
63Annette SeldénIF Rigor1:02:41+32:37
64Martin TöppnerOK Landehof1:03:51+33:47
65Charlotta TreptowAnderstorps OK1:04:44+34:40
66Per LennartssonNässjö OK1:04:55+34:51
67Kristina BohmanOK Orinto1:05:18+35:14
68Kerstin LindbladSävedalens AIK1:05:57+35:53
69Philip StensbyTibro OK1:06:02+35:58
69Ture ErikssonEds SK1:06:02+35:58
69Sven TolestamIF Rigor1:06:02+35:58
72Thor KofodKlubblös1:06:16+36:12
73Sofia SkördeBredaryds SOK1:06:33+36:29
74Arne BerlinTrollhättans SOK1:07:00+36:56
75Katrin PellméStenungsunds OK1:07:10+37:06
76Eva SchönquistOK Linné1:08:25+38:21
77Marie HallbergIF Marin Väst1:09:10+39:06
78Hannah FovaeusSävedalens AIK1:09:45+39:41
79Sofia HagmanOK Orinto1:09:48+39:44
80Johan FrisellBoxholm-Mjölby OL1:10:04+40:00
81Jonas NygrenIF Thor1:10:35+40:31
82Ing-Britt GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb1:11:13+41:09
83Håkan HåkanssonKungälvs OK1:11:15+41:11
84Anna GerhardtBrattås CK1:11:42+41:38
85Lena Carlsson TellIF Hagen1:13:01+42:57
86Lars ErlandssonOK Vivill1:14:23+44:19
87Catharina WinbergStenungsunds OK1:14:55+44:51
88Monika AlgotssonOK Tylöskog1:16:07+46:03
89Marie KarlssonVäxjö OK1:16:13+46:09
90Annika LännhultEds SK1:17:05+47:01
91Filip GrimsholmHalmstad OK1:17:36+47:32
92Bengt BörjessonBredaryds SOK1:17:51+47:47
93Helen AhlstrandOK Vivill1:19:20+49:16
94Karin ÅkessonOK Landehof1:19:25+49:21
95Helene JohanssonOK Nackhe1:20:19+50:15
96Kerstin BobergOK Roxen1:20:35+50:31
97Margareta PeterssonIF Marin Väst1:20:40+50:36
98Matilda ÅkessonOK Landehof1:20:45+50:41
99Niclas PetterssonOK Reftele1:21:53+51:49
100Åse NilssonOK Landehof1:22:41+52:37
101Lizette KaverenKlubblös1:23:12+53:08
102Elias  BecirovicKlubblös1:24:32+54:28
103Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg1:25:18+55:14
104Lea TaraldsvikSarpsborg OL1:25:36+55:32
105Helena LöfKFUM Örebro OK1:29:43+59:39
106Carolina OlofssonKlubblös1:30:03+59:59
107Johan OlofssonOK Skogshjortarna1:30:04+1:00:00
108Helle HansenHerlufsholm OK1:37:59+1:07:55
109Nina KastrupFK Herkules1:40:16+1:10:12
110Minette SjögrenBromma-Vällingby SOK1:46:44+1:16:40
111Carl EmmeKlubblös1:50:08+1:20:04
112Liv ErlandssonOK Vivill1:51:21+1:21:17
113Magnus NyrellAlvesta SOK2:07:59+1:37:55
Peter AlexanderssonIF Rigorej godkänd
Arthur BrunborgNittedal OLej godkänd
Ellen BörjessonBredaryds SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser