Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | H21L | D21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D40M | H40M | D50M | H50M | D60M | H60M | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

OK Landehof

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lars FinbomH7535:5412:35
1Sigbritt AndreassonD6028:1111:38
3Valter DrejmoH14 Kort48:18+15:4318:17
6Linnea NilssonD1015:53+2:307:44
9Ingrid Rex WallströmD7045:20+10:3519:32
9Jakob GudmundssonU214:55+1:397:36
13Felix DrejmoH1628:41+4:558:02
15Edvin SonedahlH1228:03+9:4310:30
16Gustav RexH1016:06+4:517:58
17Isak NilssonH1230:07+11:4711:16
21Melker ÅkessonH1427:44+8:088:51
23Charlotte DrejmoD4543:23+15:5914:21
30Anders LarssonÖppen motion 737:24+10:2112:15
37Daniel GudmundssonH4545:31+19:4211:17
39Lukas GudmundssonH1241:34+23:1415:34
45Linnéa TöppnerÖppen motion 558:46+28:4215:58
62Joakim ÅkessonH451:03:57+38:0815:52
64Martin TöppnerÖppen motion 51:03:51+33:4717:21
94Karin ÅkessonÖppen motion 51:19:25+49:2121:34
98Matilda ÅkessonÖppen motion 51:20:45+50:4121:56
100Åse NilssonÖppen motion 51:22:41+52:3722:28
117Jan SonedahlÖppen motion 81:19:17+52:3917:37
Johanna TöppnerÖppen motion 3ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser