Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Växjö OK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Maja PorleD1831:20+2:599:08
2Ulla-Britt KarlssonD7034:55+0:1015:03
4Ann-Mari PerssonD7036:42+1:5715:49
4Daniel EvaldssonH4032:33+2:427:47
4Glen HåkanssonH5534:26+1:469:29Ladda ner rutt i gpx-format
7Erik ÅkessonH1626:21+2:357:22
7Bente KällD6034:27+6:1614:14
8Petra RosénD40 Motion45:03+9:0317:03
9Peter JohanssonH40 Motion47:42+9:1713:08
9Niklas KarlssonÖppen motion 835:47+9:097:57
10Hagbert PerssonH7548:52+12:5817:08
11Magnus PorleH5034:41+7:249:22
11Björn PerssonH4034:09+4:188:10
12Sofia PorleD50 Motion1:09:54+39:3826:34
14Linus LindénH1015:37+4:227:43
16Emma LindénD1228:54+7:4310:54
17Elsa PeterssonU218:52+5:369:37
18Martina NiklassonD1434:49+11:3211:27
19Oskar AhlstrandH2144:11+11:5910:35
19Ulf CarlssonÖppen motion 545:50+15:4612:27
20Frida LindénD1231:29+10:1811:52
21Eva PerssonD4049:20+20:0014:10
23Maja LindénD1437:42+14:2512:24
23Hilda LindénD1232:45+11:3412:21
26Mona LindénD4055:57+26:3716:04
26Hilda PeterssonD1441:12+17:5513:33
27Albin AnderssonÖppen motion 841:26+14:489:12
32Jan KarlssonH5550:27+17:4713:53
33Johanna LindénÖppen motion 350:32+14:3221:46
33Bo W LarssonH6553:07+23:1517:04
41Miranda NiklassonD1245:48+24:3717:16
41Johan NiklassonÖppen motion 740:28+13:2513:16
48Helena LindénÖppen motion 741:20+14:1713:33
48Jonny LindénH4554:16+28:2713:27
49Mats HolmÖppen motion 741:24+14:2113:34
52Eva GustafssonÖppen motion 849:26+22:4810:59
71Maria HåkanssonÖppen motion 747:09+20:0615:27
89Marie KarlssonÖppen motion 51:16:13+46:0920:42
95Roger BergvikÖppen motion 750:08+23:0516:26
95Helena PetterssonÖppen motion 31:26:36+50:3637:19
102Anna-Stina WennbergÖppen motion 31:35:27+59:2741:08
Elina LindénInskolningfullföljt
Emma AhlstrandD35ej start
Lisa KumlinD65ej start
Anton FaxénU2ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser