Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | H21L | D21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D40M | H40M | D50M | H50M | D60M | H60M | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H21 Lång

10 880 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering1:04:51
2Ola MartnerOK Pan-Kristianstad1:06:42+1:51
3Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna1:10:40+5:49
4Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering1:13:43+8:52
5Johan TörnrothHestra IF1:17:39+12:48
6Oliwer LundbergOK Bävern1:19:26+14:35
7Vojtech KettnerIFK Mora OK1:19:43+14:52
8Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK1:21:25+16:34
9Halvor Eid NielsenÄrla IF1:22:01+17:10
10Lukas KettnerTJ Hostivice and friends1:23:04+18:13
11Petter ErikssonÄrla IF1:23:08+18:17
12Martin VisterFrol IL1:24:18+19:27
13Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK1:24:33+19:42
14Paul PasdaUSV Jena1:24:45+19:54
15Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:25:10+20:19
16Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:26:11+21:20
17Viktor SilvemarkÄrla IF1:26:24+21:33
18Felix AxelssonMarkbygdens OK1:27:17+22:26
19Andreas HöyeFredrikstad SK1:27:28+22:37
20Benjamin EdlundHestra IF1:27:36+22:45
21Per LindmanFinspångs SOK1:27:59+23:08
22Per AspegrenOK Kontinent1:31:58+27:07
23Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:33:41+28:50
24Friedrich ArnoldUSV Jena1:35:09+30:18
25John KumlinIK Ymer1:37:11+32:20
26Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:40:58+36:07
27Marko Birk NielsenAalborg OK1:43:19+38:28
28Tor Andreas AndersenOppsal Orientering1:46:56+42:05
29Anton KarlssonOK Kullingshof1:53:01+48:10
30Oskar CervinHelsingborgs SOK1:54:52+50:01
31Tomas RusyTJ Hostivice and friends1:59:36+54:45
32Johan EngströmOK Orion2:01:27+56:36
33Christoffer JohanssonTrollhättans SOK2:41:16+1:36:25
34Johan SärnbrattTolered-Utby Ol-klubb3:12:22+2:07:31
Ola AnderssonOK Orionej godkänd
Filip KarlssonIF Hagenej godkänd
Oscar GustafssonIdefjordens SKej godkänd
Niclas TjernlundSkåneslättens OLej godkänd
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstadej start
Joel Käll KarlssonLinköpings OKej start
Arvid VågIFK Göteborg Orienteringej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser