Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

D45

4 510 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK38:10
2Weronica ZederinOK Nackhe46:26+8:16
3Louise GötforsGöteborg-Majorna OK46:41+8:31
4Marina AxelssonMarkbygdens OK48:44+10:34
5Helena TryggesonOK Norrvirdarna49:51+11:41
6Veronica AdolfssonAnderstorps OK50:33+12:23
7Malin ClassonOK Stigen52:29+14:19
8Jenni AdamsPeninsula And Plains Orienteers52:46+14:36
9Maria FolkestadAnderstorps OK54:33+16:23
10Kersti KärnerOK Kobras55:47+17:37
11Christina SüdhoffBrattås CK56:18+18:08
12Jenny JohanssonIK Ymer57:44+19:34
13Eva EngmanOK Denseln58:16+20:06
14Camilla SjöstrandFK Snapphanarna59:10+21:00
15Charlotte DrejmoOK Landehof1:00:05+21:55
16Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad1:00:21+22:11
17Jenny VinbladLunds OK1:00:35+22:25
18Malin BrorsonOK Nackhe1:00:45+22:35
19Johanna AspIFK Göteborg Orientering1:01:45+23:35
20Anette CarlssonGällstadbygdens SOK1:02:00+23:50
21Angélique Grønborg RasmussenAllerød OK1:02:59+24:49
22Linda GunnarssonLerums SOK1:03:33+25:23
23Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOK1:03:40+25:30
24Maria ModigOK Pan-Kristianstad1:04:57+26:47
25Erika AspMölndal Outdoor IF1:06:39+28:29
26Camilla HolmqvistOK Stigen1:07:08+28:58
27Dorthe MunktvedAllerød OK1:09:21+31:11
28Camilla WeihartOK Orinto1:11:55+33:45
29Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared1:12:08+33:58
30Jessica ElmerssonOK Bävern1:12:50+34:40
31Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared1:16:52+38:42
32Petra OlssonIFK Sävsjö1:17:59+39:49
33Pia HjertströmFK Friskus-Varberg1:18:32+40:22
34Heidi HolmbergFIF Hillerød1:19:14+41:04
35Maureen Olsson LoLunds OK1:19:53+41:43
36Anna BeischerIK Uven1:20:05+41:55
37Maria HarrieLunds OK1:20:14+42:04
38Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:22:50+44:40
39Anna-Karin LövgrenAvesta OK1:24:43+46:33
40Anna EricsonAvesta OK1:31:53+53:43
41Lotta MorénHjärnarps OL1:33:20+55:10
42Caroline KnollBielefelder TG1:33:32+55:22
43Anna GrahnIK Uven1:34:35+56:25
44Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna1:36:44+58:34
45Jeanette BlomOK Löftan1:38:35+1:00:25
46Camilla TinglöfOK Gränsen1:43:02+1:04:52
47Eva OlssonFK Åsen1:47:45+1:09:35
48Katarina SundelinOK Orion2:11:34+1:33:24
Marina JohanssonOK Njudungej godkänd
Anna RönnborgIK Uvenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser