Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

H55

5 580 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Leif HelgmanOK Tyr46:13
2Rolf WikströmOK Tyr49:45+3:32
3Per-Arne WahlgrenSjövalla FK55:55+9:42
4Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK56:01+9:48
5Glen HåkanssonVäxjö OK56:05+9:52
6Peter CederbergVänersborgs SK56:15+10:02
7Hans WedbergSjövalla FK57:09+10:56
8Janne NilssonCentrum OK57:59+11:46
9Torsten BacktemanLerums SOK58:31+12:18
10Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared1:01:17+15:04
11Lars AnderssonOK Tyr1:01:58+15:45
12Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK1:02:33+16:20
13Arne SääfGudhems IF1:02:42+16:29
14Rikard BorgLinköpings OK1:03:33+17:20
15Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK1:03:48+17:35
16Leif MarkfjärdAvesta OK1:04:08+17:55
17Anders AxelssonOK Skogsvargarna1:05:00+18:47
18Klaes AxelssonMullsjö SOK1:06:02+19:49
19Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:06:11+19:58
20Alan HoneyBOK1:07:30+21:17
21Ingvar IvarssonOK Kullingshof1:07:32+21:19
22Mikael BacklundDalaportens OL1:09:11+22:58
23Martin GreinerOC-DK Muenchen1:09:20+23:07
24Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:09:29+23:16
25Benjamin ViebkeMalmö OK1:09:46+23:33
26Peter LarssonFK Boken1:10:12+23:59
27Per AnderssonUlricehamns OK1:11:30+25:17
28Niclas MobergOK Tyr1:11:50+25:37
29Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL1:12:06+25:53
30Hans WahlströmFjärås AIK1:13:29+27:16
31Eric TofteredIF Rigor1:13:56+27:43
32Johan FalkUlricehamns OK1:15:37+29:24
33Robert BengtssonOK Nackhe1:16:43+30:30
34Thomas BäckströmIF Rigor1:17:03+30:50
35Phil ConwayGuildford Orienteers1:17:47+31:34
36Per-Martin JohanssonIF Rigor1:19:56+33:43
37Jan ThiesenHolbæk OK1:21:37+35:24
38Leif HagmanIK Uven1:22:14+36:01
39Sven EdvardssonSundbybergs IK1:23:55+37:42
40Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:24:34+38:21
41Lars-johan VågLerums SOK1:28:22+42:09
42Pavel KettnerTJ Hostivice and friends1:29:48+43:35
43Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:31:11+44:58
44Michael Leth JessOK Roskilde1:33:44+47:31
45Mats KarestrandLerums SOK1:34:39+48:26
46Jarda PavluTJ Hostivice and friends1:34:53+48:40
47Sven NilssonIK Vista1:42:28+56:15
Jan KarlssonVäxjö OKej godkänd
Lars GreilertHaninge SOKej godkänd
Göran SvenssonAlfta-Ösa OKej start
Magnus WideFrölunda OLej start
Anders LarssonOK Nackheej start
Stefan ThellsénOK Roxenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser