Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

U2

2 430 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus Mølgaard NielsenOdense OK19:15
2Anders SigvardtOdense OK20:16+1:01
3Ellen KringstadSäffle OK22:52+3:37
4Alvar LangeTumba-Mälarhöjden OK24:32+5:17
5Elsa PalmqvistOK Tranan25:29+6:14
6Linnéa RexOK Landehof26:40+7:25
7Olle BlomqvistMarkbygdens OK26:54+7:39
8Nils ErikssonBrattås CK26:58+7:43
9Arvid HägerstrandKungälvs OK27:15+8:00
9Noel AnderssonOK Tranan27:15+8:00
11Maja CarlssonKungälvs OK27:17+8:02
12Malte StenhagNässjö OK28:07+8:52
13Saga WildheimMölndal Outdoor IF28:45+9:30
14Elias OhlssonBrattås CK29:29+10:14
15Ralf GustavssonOK Löftan29:33+10:18
16Axel JohanssonTolered-Utby Ol-klubb29:41+10:26
17Elin PerssonBrattås CK29:58+10:43
18Viola RönnFK Friskus-Varberg30:22+11:07
19Gustaf IngelsboOK Tranan30:45+11:30
20Maja EliassonFK Friskus-Varberg31:30+12:15
21Einar AamotOK Skogshjortarna31:54+12:39
22Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg31:57+12:42
23Hannes EmanuelssonOK Tranan33:10+13:55
24Noah EmanuelssonOK Tranan33:11+13:56
25Filip HåkanssonUddevalla OK35:14+15:59
26Jesper NilssonKungälvs OK35:21+16:06
27Jakob GudmundssonOK Landehof35:40+16:25
28Märta BöregårdOK Gläntan Vessigebro36:01+16:46
29Agnes BöregårdOK Gläntan Vessigebro36:05+16:50
30Alexander BjärbyFrosta OK36:26+17:11
31Kaja Holte FjeldstadPorsgrunn OL37:13+17:58
32Elsa PeterssonVäxjö OK37:26+18:11
33Joel BjörkmanKungälvs OK37:45+18:30
34Kerstin SvenssonOK Kullingshof38:03+18:48
35Jonathan HagmanOK Orinto38:23+19:08
36Jason SchoughÄtrans IF39:58+20:43
37Pelle RunevadOK Nackhe40:33+21:18
38Folke FranssonFK Friskus-Varberg40:42+21:27
39Albert KylmäHelsingborgs SOK41:56+22:41
40Sixten TörnströmFK Friskus-Varberg42:27+23:12
41Vidar LarssonIF Thor42:46+23:31
42Minna KvarndalUlricehamns OK43:58+24:43
43Amanda ThorTolered-Utby Ol-klubb44:02+24:47
44Anton FaxénVäxjö OK44:36+25:21
45Johanna ThorTolered-Utby Ol-klubb45:14+25:59
46Noah Nilsson-DagEds SK45:20+26:05
47Agnes MalmEds SK47:26+28:11
48Loke JagetegFalkenbergs OK48:15+29:00
49Majken RosenkvistOK Löftan50:41+31:26
50Astrid HellerströmFK Friskus-Varberg52:34+33:19
51Jonathan RingströmRydboholms SK57:09+37:54
52Nils EkströmStenungsunds OK1:02:32+43:17
53Johannes DahlbergIK Trenne Ullared1:13:20+54:05
54Vincent SteffertOK Tyringe1:42:30+1:23:15
Ingrid EngmanIFK Lidingö SOKej start
Melvin SjöbergIF Thorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser