Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Öppen motion 5

3 350 m, 130 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Erik TörnsgårdKlubblös32:06
2Erik BergqvistSäffle OK36:08+4:02
3Lars PerssonBrattås CK36:46+4:40
4Robin NyqvistKungälvs OK37:17+5:11
5Johan  AdetorpKlubblös37:28+5:22
6Ulf CarlssonVäxjö OK37:57+5:51
7Jörgen StenhagNässjö OK38:03+5:57
8Niclas SjögrenOK Stigen38:44+6:38Ladda ner rutt i gpx-format
9Jonas NygrenIF Thor38:52+6:46
10Anders ReimertzGällstadbygdens SOK39:08+7:02
11Ingela OscarssonKlubblös39:34+7:28
12Anders GusedFalkenbergs OK40:06+8:00
12Malin LjunggrenMarkbygdens OK40:06+8:00
14Måns FritzellGudhems IF40:07+8:01
15Johan PipuraKlubbblös40:12+8:06
16Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg40:14+8:08
17Anders AdetorpSundsvalls OK40:27+8:21
18Sven TolestamIF Rigor40:55+8:49
19Lisa SöderholmOK Stigen41:38+9:32
20Jörgen  AnderssonnOK Kullingshof42:28+10:22
21Maria AnderssonOK Kullingshof42:30+10:24
22Arne BerlinTrollhättans SOK42:33+10:27
23Minna KonttilaTampereen Pyrintö42:49+10:43
24Ture ErikssonEds SK43:13+11:07
25Per LennartssonNässjö OK43:26+11:20
26Rikard FlinkFjärås AIK43:50+11:44
27Hannah FovaeusSävedalens AIK44:00+11:54
28Christina LindqvistOK Gisle44:11+12:05
29Petter KarlssonIK Uven44:41+12:35
30Jesper RundbäckVaggeryds SOK45:23+13:17
31Claes EmanuelssonOK Tranan45:25+13:19
32Patrik PogemaaOK Skogsstjärnan45:56+13:50
33Renita PåsseIF Hagen46:06+14:00
34Charlotte StenhagNässjö OK46:15+14:09
35Sylvia ÅgrenOK Linné46:21+14:15
36Johan FrisellBoxholm-Mjölby OL46:24+14:18
37Ragnar HåkanssonUddevalla OK46:30+14:24
38Ann PogemaaOK Skogsstjärnan46:46+14:40
39BO  EKKlubblös46:55+14:49
40Oskar Andrén SkoglundOK Vivill47:15+15:09
41Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOK47:34+15:28
42Jan SkoglundOK Vivill47:45+15:39
43Petter ThorTolered-Utby Ol-klubb47:56+15:50
44Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK48:12+16:06
45Nina BergmanGöteborg Majorna49:26+17:20
46Helena WallMarkbyggden OK49:29+17:23
47Maria HaglundOK Djerf49:49+17:43
48Jeanette RingbergBredaryds SOK50:10+18:04
49Henrik RosenkvistKlubblös50:28+18:22
50Gunilla le DousMölndal Outdoor IF50:47+18:41
51Filip GrimsholmHalmstad OK51:06+19:00
52Katarina VartiaOK Löftan51:10+19:04
53Liselott JönssonStigmännen Karlshamns OK51:33+19:27
54Björn EngelbrektssonFK Snapphanarna51:50+19:44
55Torben GustavssonSOK Träff51:56+19:50
56Sebastian JohanssonKlubblös52:08+20:02
57Per BrundinKinnaströms SK52:24+20:18
58Tomas ZrnikGigant Orienteering52:41+20:35
59Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebro53:36+21:30
60Björn OscarssonHylte OK54:02+21:56
61Arthur BrunborgNittedal OL54:04+21:58
62Charlotta TreptowAnderstorps OK54:32+22:26
63Nina KastrupFK Herkules54:34+22:28
64Katrin PellméStenungsunds OK54:46+22:40
65Lena EliassonFK Friskus-Varberg54:48+22:42
66Lars G AnderssonOK Hällen55:12+23:06
67Linnéa TöppnerOK Landehof55:22+23:16
68Ella PetterssonSävedalens AIK55:39+23:33
69Ellen BörjessonBredaryds SOK55:51+23:45
70Kristina BohmanOK Orinto55:55+23:49
70Åse NilssonOK Landehof55:55+23:49
72Frida JohanssonOK Bävern56:05+23:59
73Göran GustafssonOK Nackhe56:26+24:20
74Kajsa AspegrenOK Kontinent56:49+24:43
75Bengt BörjessonBredaryds SOK57:38+25:32
76Sandra WallinFalkenbergs OK57:50+25:44
77Madeleine HellqvistOK Kontinent58:23+26:17
78Elisabeth JonassonOK Orinto58:35+26:29
79Alma NilssonOK Stigen58:41+26:35
80Linda JakobssonIK Uven59:02+26:56
81Eva TollsternVäxjö AIS59:21+27:15
82Annette SeldénIF Rigor59:41+27:35
83Henrik ErikssonOK Gränsen1:00:06+28:00
84Lena Carlsson TellIF Hagen1:00:46+28:40
85Mari SchoughÄtrans IF1:01:08+29:02
86Helene JohanssonOK Nackhe1:01:31+29:25
87Ing-Britt GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb1:02:16+30:10
88Li-Min SvenssonOK Älme1:02:39+30:33
89Anna NilssonOK Stigen1:04:10+32:04
90Kerstin BobergOK Roxen1:04:23+32:17
91Ingrid AnderssonIF Rigor1:04:52+32:46
92Peter AlexanderssonIF Rigor1:05:14+33:08
93Eva SchönquistOK Linné1:05:21+33:15
94Niklas AndreassonKlubblös1:05:38+33:32
95Monica StrandlyckeKlubblös1:07:09+35:03
96Håkan HåkanssonKungälvs OK1:07:11+35:05
97Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg1:07:13+35:07
98Sofia HagmanOK Orinto1:07:36+35:30
99Marie HallbergIF Marin Väst1:08:01+35:55
100Anna GerhardtBrattås CK1:08:16+36:10
101Catharina WinbergStenungsunds OK1:09:45+37:39
102Margareta PeterssonIF Marin Väst1:10:59+38:53
103Helen ÅkessonVäxjö AIS1:11:05+38:59
104Carl EmmeKlubblös1:12:22+40:16
105Charlie FhermHästveda OK1:13:09+41:03
106Ronny FhermHästveda OK1:13:11+41:05
107Emma SylvanVäxjö OK1:13:26+41:20
108Lea TaraldsvikSarpsborg OL1:14:07+42:01
109Thor Kofod1:14:46+42:40Ladda ner rutt i gpx-format
110Chalott GustafssonBS OK1:16:48+44:42
111Lizette KaverenKlubbblös1:17:19+45:13
112Olof ThorssellOK Måsen1:21:45+49:39
113Kerstin LindbladSävedalens AIK1:24:19+52:13
114John-Erik ErikssonJönköpings OK1:27:53+55:47
115Helle HansenHerlufsholm OK1:29:59+57:53
116Stina MartinssonKlubblös1:30:26+58:20
117Bo FranssonOK Njudung1:30:59+58:53
118Reinhold ReulOK Orinto1:31:49+59:43
119Minette SjögrenBromma-Vällingby SOK1:36:19+1:04:13
120Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK1:37:01+1:04:55
121Niclas PetterssonOK Reftele1:37:27+1:05:21
122Ida BenattiSkåneslättens OL1:37:58+1:05:52
123Anna BenattiSkåneslättens OL1:38:00+1:05:54
124Anita KarlssonKlubblös1:46:41+1:14:35
125Susanne AndreassonGöteborgs SK1:46:43+1:14:37
126Sophie Hedlund StridhOK Gipen1:48:03+1:15:57
Peter RingbergBredaryds SOKej godkänd
Sven OpitzUSV Jenaej godkänd
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OLej godkänd
Arthur BrunborgNittledalej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser