Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | H21L | D21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D40M | H40M | D50M | H50M | D60M | H60M | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D21 Lång

8 420 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karin ThernOK Skogshjortarna1:14:18
2Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering1:16:36+2:18
3Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK1:17:28+3:10
4Karolina TeplaTJ Hostivice and friends1:20:17+5:59
5Vilma BlennowFalköpings AIK OK1:20:45+6:27
6Mathilde RundhaugFrol IL1:20:59+6:41
7Marie ProchazkovaTJ Hostivice and friends1:24:02+9:44
8Sofie JohanssonLøten o-lag1:24:27+10:09
9Klara AxelssonEksjö SOK1:26:12+11:54
10Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK1:26:15+11:57
11Amanda LeoBredaryds SOK1:26:46+12:28
12Linnea GustafssonUddevalla OK1:27:05+12:47
13Jennie RunessonOK Vivill1:28:33+14:15
14Jenny BjörkÖrkelljunga FK1:31:52+17:34
15Pernilla OlssonSkåneslättens OL1:33:30+19:12
16Resi RathmannSchmalkalden1:35:36+21:18
17Matilda AnderssonOK Kåre1:39:27+25:09
18Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK1:41:12+26:54
19Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb1:46:32+32:14
20Louise BorgTrollhättans SOK1:47:12+32:54
21Karin HåkanssonOK Gränsen1:56:26+42:08
Anna WallinGöteborg-Majorna OKej start
Emma BergmanOK Pan-Kristianstadej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser