*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Öppen motion 3

3 140 m, 128 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats OhlssonBrattås CK26:19
2Clara KilperUSV Jena29:57+3:38
3Olof MusslinderFalköpings AIK OK30:28+4:09
4Jonas MusslinderFalköpings AIK OK30:29+4:10
5Joar AnderssonVäxjö OK31:57+5:38
5Linda TenggrenOK Stigen31:57+5:38
7Anneli WihlborgOK Gynge33:02+6:43
8Mathias BerganFet OL33:44+7:25
9Ulf-Björn RönnFK Friskus-Varberg34:24+8:05
10Stefan NybergFjärås AIK34:36+8:17
11Axel GrimbeckSävedalens AIK36:23+10:04
12Ann Helen JohanssonREftele OK36:26+10:07
13Sara AnderssonVänersborgs SK36:40+10:21
14Veronica SahlinNässjö OK38:11+11:52
15Isabell IsidorssonOK Vivill38:31+12:12
16Björn NilssonOK Stigen38:53+12:34
17Anna HögbergOK Tranan39:52+13:33
18Jenny PalmqvistOK Tranan40:01+13:42
19Anne SvendsenKlubblös40:04+13:45
20Emmelie GeorgssonOK Nackhe40:18+13:59
21Tilda ThulinKungälvs OK40:19+14:00
22Helena LöfKFUM Örebro OK40:30+14:11
23Monika WikströmOK Tyr40:45+14:26
24Peter JosefssonKlubblös41:00+14:41
25Matilda TörngrenTolered-Utby Ol-klubb41:13+14:54
26Albin TagessonFK Finn41:18+14:59
27Sofia LüningKlubblös41:58+15:39
28Frida DombyOK Stigen42:00+15:41
29Anna LindenauOK Alehof42:14+15:55
30Johanna TöppnerOK Landehof42:44+16:25
31Linnea NäxenKlubblös43:10+16:51
32Tomas TorstensvikFK Friskus-Varberg43:20+17:01
33Jenny AnderssonAnderstorps OK44:37+18:18
34Marika TörnkvistAnderstorps OK44:39+18:20
35Madeleine JohanssonKlubblös45:23+19:04
36Ann-Sofie JohanssonKungälvs OK45:45+19:26
37Britt-Marie EkbergOK Orinto45:59+19:40
38Annika CarlssonKungälvs OK46:06+19:47
39Ellen HeymanIF Rigor46:20+20:01
40Niklas PaulssonOK Löftan46:38+20:19
41Kristina TörnströmFK Friskus-Varberg47:58+21:39
41Truls BengtssonWinnepeg Gets47:58+21:39
43Caroline OhlssonBrattås CK48:34+22:15
44Anna-Karin BromsFK Friskus-Varberg48:38+22:19
45Gabriel GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb48:47+22:28
46Charlotte RennuitOdense OK49:08+22:49
47Sofia DahlgrenIK Ymer49:24+23:05
48Reni ItenWinterhur Olc49:27+23:08
49Gunnar BengtssonOK Gläntan Vessigebro49:35+23:16
50Jonas EkbergSundbybergs IK50:31+24:12
51Ulrika RylinOK Gläntan Vessigebro50:55+24:36
51Marina JohanssonFK Friskus-Varberg50:55+24:36
53Ida HjorthTockarps IK51:29+25:10
54Simom LarssonIK Ymer51:31+25:12
55Frida EmanuelssonOK Tranan51:36+25:17
56Håkan FärnlöfIF Rigor52:03+25:44
57Alma KjellénHelsingborgs SOK53:15+26:56
58Eva SvenssonUlricehamns OK53:33+27:14
59Emelie HagmanOK Orinto53:43+27:24
60Catrine BöregårdOK Gläntan Vessigebro53:45+27:26
61Ann NybergIFK Göteborg Orientering54:43+28:24
62Fredrik MagnussonLaholms IF OK55:00+28:41
63Karolina  OlofssonKlubblös55:03+28:44
64Gunnel BörjessonBredaryds SOK55:15+28:56
65Ewa ArnessonIK Dran55:16+28:57
66August MagnussonLaholms IF OK55:18+28:59
67Kirsten RöhrichUSV Jena55:19+29:00
68Ulrike NitzscheUSV Jena55:24+29:05
69Chatarina LarssonIF Thor55:27+29:08
70Sonja HammarOK Kompassen56:47+30:28
71Alice SigvardtOdense OK57:13+30:54
72Ellen Winther MortensenOK Pan Århus57:22+31:03
73Liv LindOK Skärmen57:35+31:16
74Cecilia OlofssonSjövalla FK59:10+32:51
75Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna59:36+33:17
76Oskar WardOK Vivill59:57+33:38
77Eskil JönssonHalmstad OK1:00:25+34:06
78Annelie WardOK Vivill1:01:10+34:51
79Vilma RingHalmstad OK1:01:19+35:00
80Magnus NyrellAlvesta SOK1:02:02+35:43
81Marie NybergFjärås AIK1:02:26+36:07
82Krister WessmarkOK Flundrehof1:02:45+36:26
83Susanne NyrellAlvesta SOK1:02:58+36:39
84Nathalie RingströmRydboholms SK1:04:00+37:41
85Sandra HanssonÄrla IF1:04:22+38:03
86Asger HaahrOdense OK1:04:28+38:09
87Mary LarnerGöteborg-Majorna OK1:05:00+38:41
88Agneta WallinMarkbygdens OK1:05:30+39:11
89CARINA SVENSSONMarkaryds FK1:05:59+39:40
90Estelle ÖgrenBromma Välling1:06:39+40:20
91Emma WikströmHästveda OK1:06:45+40:26
92Gunnel LitzellOK Kullingshof1:08:06+41:47
93Margareta HeldFK Åsen1:08:33+42:14
94Klara TrofastBredaryds SOK1:08:59+42:40
95Annika GustafssonOK Nackhe1:09:43+43:24
96Olle OlssonHelsingborgs SOK1:10:49+44:30
97Erland OlssonDalsjöfors GoIF1:11:09+44:50
98Johanne KrabekOdense OK1:11:35+45:16
99Eva KarlssonOK Nackhe1:11:37+45:18
100Tilda NyrellAlvesta SOK1:11:46+45:27
101Lennart LindbergIK Vista1:12:04+45:45
102Marianne HaglundOK Djerf1:12:27+46:08
103Inger ErnstsonOK Skogshjortarna1:12:32+46:13
104Helen InfeltKlubblös1:12:54+46:35
105Kjell JohanssonMarkbygdens OK1:12:59+46:40
106Johanna TruschGöteborg-Majorna OK1:14:39+48:20
107Lil AlfredssonUddevalla OK1:14:40+48:21
108Allan HammarOK Kompassen1:17:12+50:53
109Ann GrimbeckSävedalens AIK1:17:23+51:04
110Pyttan AsplundOK Södertörn1:18:26+52:07
111Helena KarlssonHjobygdens OK1:21:11+54:52
112Gudrun PetterssonCenterpartiet1:24:28+58:09
113Karin StattinSOK Träff1:27:02+1:00:43
114Carina BersenSKIF Sumy1:27:04+1:00:45
115Melvin EkbergSundbybergs IK1:28:46+1:02:27
116Johan ForsbergKlublös1:28:48+1:02:29
117Anna-Stina WennbergVäxjö OK1:28:55+1:02:36
118Ture AugustssonFK Boken1:33:15+1:06:56
119Sidonie WintherVästerbergslagens OL1:33:41+1:07:22
120Gustav ÅkessonSkåneslättens OL1:41:44+1:15:25
121Manuela GerbethMarkaryds FK1:42:42+1:16:23
122Ulla KarlssonOK Tyringe1:51:02+1:24:43
123Villemo RönnblomOK Tyringe2:09:20+1:43:01
Martina BengtssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Monique Van LoonOLV Minorej godkänd
Bernt JohanssonOK Gisleej godkänd
Monica NilssonÄtrans IFej godkänd
Erling SvenssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Johanna LindénVäxjö OKej start
Ia NyrellAlvesta SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser