Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

OK Löftan

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Adrian VartiaH1848:547:22
1Gustav KarlsrydH16 Kort1:04:4516:06
2Melker JohanssonH12 Kort29:28+6:4012:32
2Olle WinrothH211:03:45+2:207:18
3Gösta LindqvistH7552:47+10:3715:45
4Agnes PaulssonD1020:22+2:308:40
5Simon CorneliussonH1428:36+3:087:15
6Alice HultinD201:18:44+18:4513:38
6Joakim AntonssonH211:10:15+8:508:03
7Hugo CorneliussonH1020:34+6:048:40
7Caroline LinnerosÖppen motion 132:38+11:1114:15
12Bo AnderssonÖppen motion 21:36:00+44:2824:10
13Jeanette PerssonD40 Motion54:01+15:5015:34
14Ing-Mari LarssonÖppen motion 140:33+19:0617:42
15Ralf GustavssonU229:33+10:1812:09
15Zmilla ArdforsD1042:07+24:1517:55
15Magnus HanssonH4559:59+13:059:16
16Madelene HanssonD40 Motion56:24+18:1316:15
16Ztella ArdforsU127:52+9:3811:57
17Zamuel ArdforsU128:32+10:1812:14
17Carola AnderssonD701:26:05+44:0929:34
23Filip HanssonH1233:53+11:3911:33
28Valter GustavssonU132:45+14:3114:03
30Elin AnderssonD1241:13+17:5314:12
31Patrik CorneliussonH401:23:20+28:5711:04
32Albin PaulssonH1440:19+14:5110:13
35Christer SamuelssonH701:24:58+43:1820:08
37Ida AnderssonD141:10:59+39:4817:16
39Gustav AnderssonH1443:54+18:2611:08
40Niklas PaulssonÖppen motion 346:38+20:1914:51
43Oskar BlomH1446:29+21:0111:47
45Jeanette BlomD451:38:35+1:00:2521:51
49Majken RosenkvistU250:41+31:2620:51
50Zebastian ArdforsH1251:18+29:0417:30
52Katarina VartiaÖppen motion 551:10+19:0415:16
54Jonas HultinH501:39:22+51:2716:06
54Henrik AnderssonÖppen motion 850:36+15:2511:07
64Linda CorneliussonÖppen motion 852:35+17:2411:33
79Mats AnderssonÖppen motion 855:47+20:3612:15
117Daniel GlimténÖppen motion 81:12:03+36:5215:50
135Lars-Olof RönnqvistÖppen motion 756:36+29:0817:54
160Gunilla GlimténÖppen motion 71:09:23+41:5521:57
Klara RosenkvistU1ej godkänd
JB LarssonH80ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser