Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

IF Rigor

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Maja GraadD1439:33+8:229:37
8Molly GraadD1026:51+8:5911:25
11Susanne BäckströmÖppen motion 137:42+16:1516:27
12Thilda SeldénD1658:03+13:5412:02
18Sven TolestamÖppen motion 540:55+8:4912:12
21Jens  AnderssonÖppen motion 144:16+22:4919:19
23Kjell JeppsonH701:05:35+23:5515:32
24Pernilla AlexanderssonD401:42:18+53:4319:49
24Vera TofteredÖppen motion 152:12+30:4522:47
24Alvar AlexanderssonH1234:14+12:0011:41
25Stefan GraadÖppen motion 844:50+9:399:51
31Eric TofteredH551:13:56+27:4313:14
33Julia ArvidssonD162:00:17+1:16:0824:57
34Hugo TolestamH1034:48+20:1814:41
34Thomas BäckströmH551:17:03+30:5013:48
36Kirsten TofteredD501:31:02+49:3621:43
36Per-Martin JohanssonH551:19:56+33:4314:19
39Ellen HeymanÖppen motion 346:20+20:0114:45
42Edvin AlexanderssonH1445:40+20:1211:35
45Emil SeldénH1448:35+23:0712:19
51Johanna ClarinÖppen motion 850:18+15:0711:03
51Simon TolestamH1256:25+34:1119:15
56Håkan FärnlöfÖppen motion 352:03+25:4416:34
56Melwin ArvidssonH141:13:11+47:4318:34
61Edvin TolestamH141:17:51+52:2319:45
67Sven-Åke AnderssonÖppen motion 853:01+17:5011:39
82Annette SeldénÖppen motion 559:41+27:3517:48
91Ingrid AnderssonÖppen motion 51:04:52+32:4619:21
92Peter AlexanderssonÖppen motion 51:05:14+33:0819:28
110Karin ClarinÖppen motion 81:06:10+30:5914:32
140Olof AnderssonÖppen motion 759:42+32:1418:53
Ella ArvidssonInskolningfullföljt
Nils-Eric TofteredH80ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser