Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Växjö OK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ann-Mari PerssonD7055:29+13:3319:03
4Hagbert PerssonH7555:37+13:2716:36
5Joar AnderssonÖppen motion 331:57+5:3810:10
5Glen HåkanssonH5556:05+9:5210:03
5Bente KällD6045:24+7:1213:07
6Ulf CarlssonÖppen motion 537:57+5:5111:19
9Linus LindénH1021:16+6:468:58
10Ulla-Britt KarlssonD701:07:58+26:0223:21
11Petra RosénD40 Motion52:53+14:4215:14
13Björn PerssonH401:08:36+14:139:06
13Sofia PorleD50 Motion1:17:09+47:2527:51
16Lisa KumlinD651:26:00+42:3524:34
17Niklas KarlssonÖppen motion 91:06:45+21:589:17
17Peter JohanssonH40 Motion1:27:10+28:3215:49
19Maja LindénD1448:30+17:1911:48
20Hilda LindénD1237:30+14:1012:55
22Martina NiklassonD1450:46+19:3512:21
22Måns FaxénÖppen motion 91:11:16+26:299:55
23Eva PerssonD401:28:40+40:0517:11
23Oskar AhlstrandH211:34:22+32:5710:49
25Daniel EvaldssonH401:17:51+23:2810:20
25Magnus PorleH501:13:16+25:2111:52
27Mona LindénD401:51:29+1:02:5421:36
29Frida LindénD1240:38+17:1814:00
31Hilda PeterssonD141:02:33+31:2215:13
32Elsa PeterssonU237:26+18:1115:24
32Emma LindénD1241:41+18:2114:22
33Miranda NiklassonD1241:59+18:3914:28
37Bo W LarssonH651:15:17+26:4116:24
44Anton FaxénU244:36+25:2118:21
44Anders PerssonÖppen motion 91:26:36+41:4912:03
49Johan NiklassonÖppen motion 740:58+13:3012:57
58Jonny LindénH451:43:01+56:0715:55
68Eva GustafssonÖppen motion 853:40+18:2911:47
72Maria HåkanssonÖppen motion 744:19+16:5114:01
107Emma SylvanÖppen motion 51:13:26+41:2021:55
110Alf JohanssonÖppen motion 751:01+23:3316:08
117Anna-Stina WennbergÖppen motion 31:28:55+1:02:3628:19
155Marie KarlssonÖppen motion 71:07:09+39:4121:15
163Roland JanssonÖppen motion 71:14:33+47:0523:35
Elsa AhlstrandInskolningfullföljt
Alma FaxénInskolningfullföljt
Elina LindénInskolningfullföljt
Frode SylvanInskolningfullföljt
Love SylvanInskolningfullföljt
Erik ÅkessonH16ej godkänd
Niclas SylvanÖppen motion 7ej godkänd
Jan KarlssonH55ej godkänd
Maja PorleD18ej godkänd
Emma AhlstrandD35ej start
Johanna LindénÖppen motion 3ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser