Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Göteborg-Majorna OK

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ing-Marie Brander StrandD6543:2512:24
1Åsa NordbergD4538:108:27
2Arvid AronssonH1644:55+0:317:43
3Louise GötforsD4546:41+8:3110:21
3Hanna PerssonD21 Lång1:17:28+3:109:12
4Torbjörn AronssonH5556:01+9:4810:02
4Christer NordbergH40 Motion1:02:21+3:4311:18
5Fredrik KarlssonÖppen motion 952:50+8:037:21
6Jonna Jodal GötforsU124:05+5:5110:20
6Ola JodalH4554:08+7:148:22
7Rasmus ArfwedsonÖppen motion 954:39+9:527:36
8Mattis HallbergH21 Lång1:21:25+16:347:28
8Axel PerssonH1020:51+6:218:47
10Kristina LorentzonÖppen motion 61:19:56+23:0113:06
10Kristine BergliaD21 Lång1:26:15+11:5710:14
11Elias NordbergH1432:02+6:348:07
12Christina HalvarssonD5052:56+11:3012:37
15Laust SörensenH401:10:27+16:049:21
19Acke WåhlanderH701:02:49+21:0914:53
23Joakim EliassonH21 Lång1:33:41+28:508:36
32Helena SellgrenÖppen motion 738:30+11:0212:11
34Mats GustafssonH401:25:44+31:2111:23
34Thomas SellgrenÖppen motion 847:15+12:0410:23
35Marcia MürnerÖppen motion 91:17:10+32:2310:44
35Johan ZettergrenH501:21:35+33:4013:13
37Henrik PetterssonÖppen motion 91:17:54+33:0710:50
60Graham KempH502:02:57+1:15:0219:55
74Elvira SellgrenÖppen motion 855:24+20:1312:10
87Mary LarnerÖppen motion 31:05:00+38:4120:42
106Johanna TruschÖppen motion 31:14:39+48:2023:46
Alva SellgrenÖppen motion 8ej godkänd
Magnus PåhlmanH50ej start
Anna WallinD21 Långej start
Simon NordbergH16ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser