Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

FK Friskus-Varberg

66 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elvira KarmstigD1017:527:36
1Lotta EliassonÖppen motion 251:3212:58
2Adam BromsH14 Kort43:32+0:1515:00
3Erik MarmanderÖppen motion 728:46+1:189:06
3Vilmer AntonssonH1018:58+4:288:00
5Maja KarmstigD1437:12+6:019:03
6Erik BromsÖppen motion 41:07:31+21:3714:33
7Anders IvarssonÖppen motion 61:15:23+18:2812:21
7Tim JohanssonH1854:37+5:438:14
7Junia TorstensvikU124:40+6:2610:35
9Ulf-Björn RönnÖppen motion 334:24+8:0510:57
10Elvira WildheimD181:06:16+15:5612:46
11Carina AnderssonD5052:43+11:1712:34
11Mikael NilssonÖppen motion 41:14:09+28:1515:58
11Arvid JohanssonH1022:56+8:269:40
15Gert WildheimH501:04:08+16:1310:23
16Daniel BornefalkÖppen motion 843:04+7:539:27
16Pernilla AntonssonÖppen motion 540:14+8:0812:00
18Viola RönnU230:22+11:0712:29
18Elis MarmanderU128:41+10:2712:18
18Isak TörnströmH1230:17+8:0310:20
19Lova JohanssonD1235:35+12:1512:16
20Maja EliassonU231:30+12:1512:57
20William RönnH1027:28+12:5811:35
20Bengt JohanssonH501:07:02+19:0710:51
22Hjalmar AntonssonU231:57+12:4213:08
23Signe JohanssonD1238:26+15:0613:15
25Emma EliassonD161:15:18+31:0915:37
25Marta TörnströmD1453:05+21:5412:54
25Anneli AnsbölÖppen motion 155:36+34:0924:16
28Alex JohanssonH161:06:44+22:2011:27
28Anders GustafssonH501:14:52+26:5712:08
28Hanna ErixonÖppen motion 61:47:32+50:3717:37
30David HellerströmH401:21:09+26:4610:46
32Tomas TorstensvikÖppen motion 343:20+17:0113:48
33Pia HjertströmD451:18:32+40:2217:24
33Kasper HellerströmH1033:35+19:0514:10
35Noa TorstensvikH1242:06+19:5214:22
35Michael FranssonÖppen motion 738:56+11:2812:19
36Jimmy HäggÖppen motion 91:17:44+32:5710:49
37Alice CarlqvistD1245:37+22:1715:43
38Jan BörjessonH501:24:59+37:0413:46
38Folke FranssonU240:42+21:2716:44
40Sixten TörnströmU242:27+23:1217:28
41Kristina TörnströmÖppen motion 347:58+21:3915:16
42David JohanssonH161:30:57+46:3315:37
42Lovisa EliassonD1252:59+29:3918:16
44Anna-Karin BromsÖppen motion 348:38+22:1915:29
50Astrid HellerströmU252:34+33:1921:37
51Marina JohanssonÖppen motion 350:55+24:3616:12
55Fredrik CarlqvistÖppen motion 741:52+14:2413:14
58Sofia KarmstigÖppen motion 851:20+16:0911:16
64Filip CarlqvistH141:27:59+1:02:3122:19
65Lena EliassonÖppen motion 554:48+22:4216:21
66Malin JohanssonÖppen motion 743:43+16:1513:50
84Mikael BromsÖppen motion 858:35+23:2412:52
88Magnus EliassonÖppen motion 859:41+24:3013:07
97Felicia AhlstrandÖppen motion 51:07:13+35:0720:03
99Martin JohanssonÖppen motion 749:17+21:4915:35
111Kristin FranssonÖppen motion 751:07+23:3916:10
119Johan HjertströmÖppen motion 81:12:45+37:3415:59
Märta JohanssonInskolningfullföljt
Alice MarmanderInskolningfullföljt
Martina BengtssonÖppen motion 3ej godkänd
Emy HjertströmD12ej godkänd
Kristina HellerströmD40ej godkänd
Bernice AntonssonD80ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser