Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Hallands 3-dagars, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

H21 Lång

10 880 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering1:32:06
2Ola MartnerOK Pan-Kristianstad1:34:26+2:20
3Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna1:38:18+6:12
4Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering1:39:28+7:22
5Johan TörnrothHestra IF1:46:29+14:23
6Oliwer LundbergOK Bävern1:48:06+16:00
7Vojtech KettnerIFK Mora OK1:51:27+19:21
8Halvor Eid NielsenÄrla IF1:52:51+20:45
9Petter ErikssonÄrla IF1:53:13+21:07
10Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK1:53:16+21:10
11Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:54:35+22:29
12Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:56:14+24:08
13Andreas HöyeFredrikstad SK1:57:06+25:00
14Lukas KettnerTJ Hostivice and friends1:57:26+25:20
15Martin VisterFrol IL1:57:40+25:34
16Felix AxelssonMarkbygdens OK1:58:42+26:36
17Per LindmanFinspångs SOK1:59:31+27:25
18Viktor SilvemarkÄrla IF2:00:05+27:59
19Benjamin EdlundHestra IF2:04:49+32:43
20Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK2:05:00+32:54
21Paul PasdaUSV Jena2:06:08+34:02
22Per AspegrenOK Kontinent2:07:59+35:53
23John KumlinIK Ymer2:13:05+40:59
24Adam GeorgssonKarlskrona SOK2:14:29+42:23
25Friedrich ArnoldUSV Jena2:16:24+44:18
26Tor Andreas AndersenOppsal Orientering2:22:09+50:03
27Marko Birk NielsenAalborg OK2:23:13+51:07
28Anton KarlssonOK Kullingshof2:30:50+58:44
29Oskar CervinHelsingborgs SOK2:31:54+59:48
30Johan EngströmOK Orion2:35:00+1:02:54
31Tomas RusyTJ Hostivice and friends2:38:59+1:06:53
32Christoffer JohanssonTrollhättans SOK3:17:38+1:45:32
33Johan SärnbrattTolered-Utby Ol-klubb4:32:25+3:00:19
Ola AnderssonOK Orionej godkänd
Oscar GustafssonIdefjordens SKej godkänd
Filip KarlssonIF Hagenej godkänd
Niclas TjernlundSkåneslättens OLej godkänd
Mattis HallbergGöteborg-Majorna OKej start
Joel Käll KarlssonLinköpings OKej start
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstadej start
Arvid VågIFK Göteborg Orienteringej start

D21 Lång

8 420 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karin ThernOK Skogshjortarna1:45:35
2Vilma BlennowFalköpings AIK OK1:50:39+5:04
3Karolina TeplaTJ Hostivice and friends1:52:06+6:31
4Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering1:54:38+9:03
5Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK1:54:56+9:21
6Marie ProchazkovaTJ Hostivice and friends1:57:03+11:28
7Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK1:58:14+12:39
8Sofie JohanssonLøten o-lag2:00:10+14:35
9Klara AxelssonEksjö SOK2:01:02+15:27
10Amanda LeoBredaryds SOK2:01:42+16:07
11Linnea GustafssonUddevalla OK2:02:15+16:40
12Jennie RunessonOK Vivill2:02:23+16:48
13Jenny BjörkÖrkelljunga FK2:05:46+20:11
14Mathilde RundhaugFrol IL2:08:59+23:24
15Pernilla OlssonSkåneslättens OL2:11:03+25:28
16Resi RathmannSchmalkalden2:13:24+27:49
17Matilda AnderssonOK Kåre2:15:54+30:19
18Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK2:20:20+34:45
19Louise BorgTrollhättans SOK2:30:33+44:58
20Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb2:31:04+45:29
21Karin HåkanssonOK Gränsen2:38:46+53:11
Emma BergmanOK Pan-Kristianstadej start
Anna WallinGöteborg-Majorna OKej start

D21

6 660 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Moa SvenssonNässjö OK1:43:25
2Klara PålssonSävedalens AIK1:49:32+6:07
3Cecilia BerganderEksjö SOK1:51:48+8:23
4Emma KindbomIF Hagen2:08:37+25:12
5Dana KettnerovaTJ Hostivice and friends2:48:08+1:04:43
6Amalie Snedker MosbækHolbæk OK3:16:36+1:33:11

H21

8 720 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan LevinSävedalens AIK1:34:59
2Thomas AspIFK Göteborg Orientering1:36:38+1:39
3Olle WinrothOK Löftan1:39:03+4:04
4Anders HederskogIFK Göteborg Orientering1:43:56+8:57
5Joakim AntonssonOK Löftan1:44:49+9:50
6Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad1:45:07+10:08
7Jesper NilssonUlricehamns OK1:46:30+11:31
8Johan WikströmSävedalens AIK1:47:26+12:27
9Simon NilssonEksjö SOK1:50:42+15:43
10Adam HajekTJ Hostivice and friends1:51:48+16:49
11Emil AlexanderssonStora Tuna OK1:53:22+18:23
12Erik HanssonBredareds IF1:55:10+20:11
13Mattias NilssonÄrla IF1:56:36+21:37
14Moltas ViebkeMalmö OK1:58:59+24:00
15Erik SchultzLunds OK2:05:35+30:36
16Pavel KlaskaTJ Hostivice and friends2:06:34+31:35
17Patrik OttossonGävle OK2:08:05+33:06
18Anton HemlinIK Uven2:09:55+34:56
19Jonas HemlinIK Uven2:14:13+39:14
20Johannes ItenOLC Winterthur2:15:15+40:16
21Mikael HelinHalmstad Garnisons IF2:17:50+42:51
22Oskar AhlstrandVäxjö OK2:18:33+43:34
23Daniel HåkanssonOK Gränsen2:18:43+43:44
24Anders Winther MortensenOdense OK2:25:13+50:14
25Oscar TörnrothHjobygdens OK2:34:34+59:35
26Carl AlvelidKalmar OK2:45:10+1:10:11
27Erik WallinMarkbygdens OK2:54:17+1:19:18
28Peter LauritzenHolbæk OK3:43:23+2:08:24
Niklas HelmertzFrölunda OLej godkänd
Viktor HenmyrOK Vilse 87ej godkänd
Viktor TorstenssonÄtrans IFej godkänd

D21 Kort

5 430 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marlene BjärehedMalmö OK1:22:02
2Josefine AhlbäckOK Milan1:38:25+16:23
3Anna RunessonOK Vivill1:40:45+18:43
4Sara FjärrnäsOK Bävern1:41:56+19:54
5Anna AlgotsonMotala AIF OL1:44:24+22:22
6Linda ErikssonOK Skärmen1:44:40+22:38
7Caroline LövhammerIFK Göteborg Orientering1:46:00+23:58
8Elin TörnrothHjobygdens OK1:51:22+29:20
9Emilia HenryssonTibro OK1:54:52+32:50
10Sofie PetterssonUlricehamns OK2:04:36+42:34
11Hanna Kryh ÖbergMalmö OK2:09:00+46:58
12Stina AlbinssonBredaryds SOK2:11:33+49:31
13Charlotte JosefssonOK Vivill2:11:49+49:47
14Erika NahlikovaTJ Hostivice and friends2:15:47+53:45
15Lisa WallinMarkbygdens OK2:17:27+55:25
16Ellen AlbinssonBredaryds SOK2:19:45+57:43
17Therese AlfredssonSävedalens AIK2:21:28+59:26
18Evelina JohanssonGävle OK2:27:04+1:05:02
19Therese FribergOK Vivill3:21:59+1:59:57
Sofia HelmertzFrölunda OLej godkänd
Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OKej start

H21 Kort

6 590 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:53:03
2Rikard WeilerTolered-Utby Ol-klubb1:54:03+1:00
3Sune ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:59:07+6:04
4David GunnarssonIK Hakarpspojkarna2:00:07+7:04
5Matyas CermakTJ Hostivice and friends2:06:25+13:22
6Anton BacklundSäterbygdens OK2:11:14+18:11
7Henrik LidhageIK Ymer2:11:23+18:20
8Gabriel AnderssonUlricehamns OK2:14:25+21:22
9Andreas KarlssonSävedalens AIK2:15:15+22:12
10Martin RidderstedtSkåneslättens OL2:18:14+25:11
11Martin GummessonFK Finn2:21:04+28:01
12Johan LeijgårdGudhems IF2:22:13+29:10
13Emil EricssonBredaryds SOK2:32:21+39:18
14Nicolai KrabekOdense OK2:59:56+1:06:53
Fredrik Kryh ÖbergMalmö OKej godkänd
Albin Olausson AlgotsonMotala AIF OLej godkänd
Jiri RydelTJ Hostivice and friendsej godkänd
Peter M. SigvardtOdense OKej godkänd
Esben ÖhlenschlägerÖrkelljunga FKej start

D20

5 770 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elin WihlborgOK Gynge1:34:08
2Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad1:41:20+7:12
3Maria ErikssonEds SK1:41:49+7:41
4Aurora MoholthKongsberg OL1:46:53+12:45
5Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad1:51:41+17:33
6Alice HultinOK Löftan2:04:39+30:31
7Agnes AspMölndal Outdoor IF2:10:59+36:51
8Franziska HochstetterUSV Jena2:24:54+50:46
9Moa HenningssonIK Trenne Ullared2:26:00+51:52
Emelie KarlssonSävedalens AIKej godkänd
Johanna RundqvistOK Nackheej godkänd

H20

7 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Olle SörqvistMarkbygdens OK1:23:52
2Albin AlsiöIF Hagen1:27:52+4:00
3Rasmus Møller JessOK Linné1:29:31+5:39
4Jonas LauriFK Herkules1:34:51+10:59
5Benjamin SturekSOK Viljan1:42:32+18:40
6Jannis KochBielefelder TG2:08:01+44:09
7Sebastian HansenHerlufsholm OK2:42:06+1:18:14
Rasmus LundbergOK Bävernej godkänd
Olle JosarpOK Tisarenej start

D18

5 190 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lotten KindlundhFK Finn1:23:51
2Ellen BlennowFalköpings AIK OK1:24:35+0:44
3Moa AlsiöIF Hagen1:24:57+1:06
4Johanna NilssonKungälvs OK1:25:24+1:33
5Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK1:28:58+5:07
6Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:32:04+8:13
7Elin SvenssonOK Älme1:32:53+9:02
8Stina JohanssonOK Bävern1:38:15+14:24
8Clara KilperUSV Jena1:19:51+11:56
9Elvira WildheimFK Friskus-Varberg1:41:30+17:39
10Lisa BörnstedtKungälvs OK1:48:07+24:16
11Linn LindblomMalmö OK1:51:05+27:14
12Paulina StrobelUSV Jena1:54:52+31:01
13Kaatje FantintTUS Lübbecke1:54:53+31:02
14Elin CarlssonIK Trenne Ullared2:02:08+38:17
15Marie Lindløv JensenSarpsborg OL2:09:58+46:07
16Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK2:11:47+47:56
Maja PorleVäxjö OKej godkänd
Johanna StrobelUSV Jenaej godkänd
Vendela LönkvistOK Vivillej start
Emelie RönnborgIK Uvenej start

H18

6 630 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Adrian VartiaOK Löftan1:15:17
2Vegard KittilsenFreidig1:17:39+2:22
3Oscar ModigOK Pan-Kristianstad1:18:09+2:52
4Marcus CarlssonIF Hagen1:18:55+3:38
5Filip BengtssonOK Orion1:21:42+6:25
6Gustav OlssonOK Orion1:21:55+6:38
7Tim JohanssonFK Friskus-Varberg1:23:15+7:58
8Albin TollOK Njudung1:26:09+10:52
9Arvid UmegårdLånghundra IF1:32:52+17:35
10Linus LundbergOK Bävern1:34:49+19:32
11Till GeilerUSV Jena1:37:20+22:03
12Jonathan JylltorpLinköpings OK1:42:13+26:56
13Jacob MobergHelsingborgs SOK1:45:05+29:48
14Simon OlssonHjärnarps OL1:46:40+31:23
15Per NordholmSävedalens AIK1:56:50+41:33
16Finn WittiberSkiclub Bonn2:19:47+1:04:30
17Martin DittmannSV Handwerk Erfurt3:04:19+1:49:02
18David NeroNässjö OK4:36:37+3:21:20
Eric BerlinTrollhättans SOKej start
Hugo JohanssonOK Refteleej start

D17-20 Kort

4 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martina SundelinOK Orion3:24:29

H17-20 Kort

5 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Gustav ClassonOK Stigenej godkänd

D16

4 820 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma LingIK Hakarpspojkarna1:16:29
2Sigrid Høyer StaugaardFIF Hillerød1:17:28+0:59
3Lisa OlssonTorsås OK1:27:13+10:44
4Thea BökmanHelsingborgs SOK1:28:58+12:29
5Maja BergqvistKorsnäs IF OK1:29:31+13:02
6Klara PerssonHalmstad OK1:30:54+14:25
7Ebba LindOK Skärmen1:31:24+14:55
8Agnes LindblomMalmö OK1:31:37+15:08
9Thilda SeldénIF Rigor1:32:33+16:04
10Märta LjungbergSjövalla FK1:33:00+16:31
11Hedda Kärner GroossAllerød OK1:33:12+16:43
12Clara SamuelssonOK Vivill1:37:50+21:21
13Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK1:39:40+23:11
14Elin NilssonAndrarums IF1:39:47+23:18
15Anna SvarfvarSjövalla FK1:40:41+24:12
16Embla CinthioSkåneslättens OL1:42:29+26:00
17Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL1:45:41+29:12
18Emely WeihartHestra IF1:45:48+29:19
19Julia LindbladSävedalens AIK1:50:53+34:24
20Therese NilssonOK Österåker1:55:39+39:10
21Antonia BräuerUSV Jena1:56:30+40:01
22Hanna OlssonIFK Sävsjö1:57:45+41:16
23Malin KindbomIF Hagen1:58:38+42:09
24Matilda NilssonHalmstad OK1:59:04+42:35
25Emma EliassonFK Friskus-Varberg2:05:58+49:29
26Konstanse MoholthKongsberg OL2:19:23+1:02:54
27Elsa AspMölndal Outdoor IF2:20:42+1:04:13
28Emma IsidorssonOK Vivill2:31:13+1:14:44
29Emmy WallinFalkenbergs OK2:36:27+1:19:58
30Lene NotniUSV Jena2:39:56+1:23:27
31Daria KolmychekSever2:47:07+1:30:38
32Linn RistoOK Linné3:13:26+1:56:57
33Julia ArvidssonIF Rigor3:28:47+2:12:18
Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Kaia JørgensenPeninsula And Plains Orienteersej godkänd
Nicolina MobergOK Tyrej godkänd
Thea FagerströmIFK Göteborg Orienteringej start
Alma HjertbergHestra IFej start
Emma IvarssonOK Kullingshofej start

H16

5 820 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK1:08:48
2Albin GezeliusIFK Mora OK1:10:40+1:52
3Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna1:10:52+2:04
4Akseli KonttilaTampereen Pyrintö1:11:46+2:58
5Albin PerssonHalmstad OK1:11:54+3:06
6Casper SkeppSävedalens AIK1:13:18+4:30
7Anton GunnarssonBredaryds SOK1:16:08+7:20
8Felix DrejmoOK Landehof1:17:48+9:00
9Rasmus PetterssonOK Djerf1:18:04+9:16
10Aron ÖstangårdGamleby OK1:18:07+9:19
11Emil BoströmOK Linné1:22:55+14:07
12Lukas LarssonOK Skogshjortarna1:24:21+15:33
13Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad1:24:32+15:44
14Isak OlssonStigsökarna1:25:03+16:15
15Simon FogelströmTorsås OK1:25:55+17:07
16Theis MunktvedAllerød OK1:27:00+18:12
17Jakob GunnarssonLerums SOK1:28:18+19:30
18Erik IngemarssonHestra IF1:29:20+20:32
19David AlménTrollhättans SOK1:32:57+24:09
20Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna1:33:23+24:35
21Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK1:35:18+26:30
22Arvid KronmarKarlskrona SOK1:35:35+26:47
23Johan VinbladLunds OK1:35:56+27:08
24Emil JägstedtHalmstad OK1:36:44+27:56
25Pelle NilssonOK Linné1:37:22+28:34
26Lukas GustafssonIK Ymer1:37:42+28:54
27Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:40:50+32:02
28Alex JohanssonFK Friskus-Varberg1:41:09+32:21
29Olle ElfströmOK Orinto1:41:43+32:55
30Nico PöhlmannUSV Jena1:43:05+34:17
31Arvid EkströmStenungsunds OK1:46:44+37:56
32Arvid LundqvistHalmstad OK1:46:47+37:59
33Anton CarlssonIF Hagen1:50:39+41:51
34Adam SkoglundUlricehamns OK1:51:36+42:48
35Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna1:51:42+42:54
36Hans Grønborg NielsenAllerød OK1:58:40+49:52
37Asger HolmbergFIF Hillerød2:04:50+56:02
38Benno RaupachOLV Steinberg2:13:27+1:04:39
39David JohanssonFK Friskus-Varberg2:13:46+1:04:58
40Fabian OdénFjärås AIK2:14:47+1:05:59
41Zebastian ArfwedsonFrölunda OL2:16:47+1:07:59
42David JosefssonOK Roxen2:19:24+1:10:36
43Erik PerssonBrattås CK2:22:19+1:13:31
44Jacob GrahnIK Uven2:49:11+1:40:23
45Gabriel SteffertOK Tyringe2:54:14+1:45:26
46Hugo JohanssonHalmstad OK3:44:58+2:36:10
Albin GenbergUlricehamns OKej godkänd
Grunde IsaksætreGrue ILej godkänd
Rasmus JohanssonOK Stigenej godkänd
Malte KristianssonHalmstad OKej godkänd
Adam LindblomMalmö OKej godkänd
Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Elias PerssonFjärås AIKej godkänd
Erik ÅkessonVäxjö OKej godkänd
Jacob ÖstermanVänersborgs SKej godkänd
Anton BlomqvistMarkbygdens OKej start
Axel ElmbladBredaryds SOKej start
Erik LingIK Hakarpspojkarnaej start
Simon NordbergGöteborg-Majorna OKej start

D16 Kort

3 890 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb1:29:34
2Malin BorgLinköpings OK1:33:40+4:06

H16 Kort

4 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anton HeldFK Åsen2:02:58
2Gustav KarlsrydOK Löftan2:03:28+0:30
3Erik SundelinOK Orion3:16:58+1:14:00

D14

4 110 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Moa BirkebækStora Tuna OK59:37
2Ebba ThernOK Skogshjortarna1:00:18+0:41
3Emma ZettervallKarlskrona SOK1:01:52+2:15
4Hanna AlsiöIF Hagen1:05:09+5:32
5Maja KarmstigFK Friskus-Varberg1:05:16+5:39
6Lisa SwartzOK Orion1:06:49+7:12
7Elina ReinholdssonOK Alehof1:09:55+10:18
8Sandra LingIK Hakarpspojkarna1:11:28+11:51
9Maja GraadIF Rigor1:11:40+12:03
10Ingvild GustafssonKongsberg OL1:12:03+12:26
11Moa BergqvistKorsnäs IF OK1:13:35+13:58
12Tuva ÖstangårdGamleby OK1:13:46+14:09
13Una KittilsenFreidig1:14:06+14:29
14Stina AnderssonAnderstorps OK1:14:34+14:57
15Ellen TollOK Njudung1:18:59+19:22
16Elsa MoqvistLerums SOK1:19:03+19:26
17Lovis BergstrandBrattås CK1:20:30+20:53
18Lisa ÖstenssonOK Tranan1:21:48+22:11
19Asta TörnkvistAnderstorps OK1:23:37+24:00
20Martina NiklassonVäxjö OK1:25:35+25:58
21Maja LindénVäxjö OK1:26:12+26:35
22Elin AxelssonMullsjö SOK1:27:12+27:35
23Matilda AspIFK Göteborg Orientering1:27:27+27:50
24Marta TörnströmFK Friskus-Varberg1:29:04+29:27
25Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK1:30:30+30:53
26Linda SahlinNässjö OK1:33:00+33:23
27Tora KittilsenFreidig1:33:52+34:15
28Hilda PeterssonVäxjö OK1:43:45+44:08
29Vera ElfströmOK Orinto1:44:20+44:43
30Smilla LennartssonNässjö OK1:46:22+46:45
31Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna1:51:32+51:55
32Liv-Greete LichterUSV Jena1:53:38+54:01
33Emma EmanuelssonOK Tranan1:54:41+55:04
34Lilly ChristieSnättringe SK1:55:25+55:48
35Ida AnderssonOK Löftan1:56:02+56:25
36Elin HochstetterUSV Jena2:00:52+1:01:15
37Clara AdolfssonAnderstorps OK2:00:55+1:01:18
38Olivia Fjordside PaghOK Snab2:05:01+1:05:24
39Agnes ThulinKungälvs OK2:09:23+1:09:46
40Amanda Ström EckerlidSävedalens AIK2:10:15+1:10:38
41Elsie GerhardtBrattås CK2:10:29+1:10:52
42Luise KöcherUSV Jena2:21:28+1:21:51
43Jennifer StigssonTrollhättans SOK2:39:33+1:39:56
44Linna NybergIFK Göteborg Orientering2:41:41+1:42:04
45Felicia SandinOK Skärmen3:00:08+2:00:31
46Ella NilssonHalmstad OK3:00:09+2:00:32
47Emilia SandinOK Skärmen3:07:38+2:08:01
Lovisa DufvaSundsvalls OKej start
Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarnaej start

H14

3 940 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Arvid SkeppSävedalens AIK45:04
2Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna47:54+2:50
3Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna49:05+4:01
4Victor BeischerIK Uven49:51+4:47
5Linus VernströmRonneby OK52:02+6:58
6Elias NordbergGöteborg-Majorna OK54:31+9:27
7William RönnborgIK Uven55:10+10:06
8Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK55:23+10:19
9Hugo CedervallÖrkelljunga FK56:18+11:14
10Simon CorneliussonOK Löftan56:42+11:38
11Ludvig HedströmOK Skogshjortarna56:50+11:46
12Gustav L. HolmbergFIF Hillerød57:28+12:24
13Melker ÅkessonOK Landehof59:07+14:03
14Alfred HallqvistUlricehamns OK59:29+14:25
15Jonathan Birk NielsenAalborg OK59:39+14:35
16Anton KnollBielefelder TG59:59+14:55
17Joel HolmbergUlricehamns OK1:02:15+17:11
18Gunnar FovaeusSävedalens AIK1:02:59+17:55
19Victor HörnquistAnderstorps OK1:03:07+18:03
20David MorénHjärnarps OL1:05:09+20:05
21Isak SkoglundUlricehamns OK1:05:22+20:18
22Albin SundströmHestra IF1:05:35+20:31
23Tom WeihartHestra IF1:06:02+20:58
24Filip BrolingBredaryds SOK1:06:22+21:18
25Noah KrikströmHjärnarps OL1:06:31+21:27
26Olle DalinOK Kåre1:07:07+22:03
27Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb1:07:24+22:20
28Valle LarssonIF Thor1:07:31+22:27
29Jonathan RundqvistOK Nackhe1:07:56+22:52
30Axel BrönnestamOK Gipen1:09:48+24:44
31Tim MartnerFrölunda OL1:10:11+25:07
32Emil LindbladSävedalens AIK1:10:21+25:17
33Linus NilssonOK Österåker1:10:56+25:52
34Liam JohanssonIF Hagen1:11:06+26:02
35Isak BengtssonOK Lindéna1:12:13+27:09
36Filip IngemarssonHestra IF1:14:31+29:27
37Love UmegårdLånghundra IF1:14:41+29:37
38Gustav AnderssonOK Löftan1:14:49+29:45
39Edvin AlexanderssonIF Rigor1:17:45+32:41
40Adam SjööarvOK Nackhe1:18:33+33:29
41Oskar BlomOK Löftan1:19:06+34:02
42Mattias JosefssonOK Roxen1:19:18+34:14
43Albin PaulssonOK Löftan1:20:42+35:38
44Otto LarssonOK Tranan1:21:29+36:25
45Linus ZederinOK Nackhe1:25:51+40:47
46Emil SeldénIF Rigor1:32:58+47:54
47Viktor BoströmOK Linné1:34:55+49:51
48Victor EricssonHelsingborgs SOK1:37:53+52:49
49Alexander PerssonHalmstad OK1:38:20+53:16
50Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:43:58+58:54
51Nils HeinertOLV Weimar1:46:45+1:01:41
52Alwin EinarssonKungälvs OK1:50:44+1:05:40
53Mathias NyhaugAsker SK1:55:23+1:10:19
54Hans BräuerUSV Jena2:01:48+1:16:44
55Erik SüdhoffBrattås CK2:02:54+1:17:50
56William SteffertOK Tyringe2:04:13+1:19:09
57Edvin TolestamIF Rigor2:11:08+1:26:04
58Gustav LundqvistHalmstad OK2:13:27+1:28:23
59Benjamin ReulOK Orinto2:22:14+1:37:10
60Petter RybergMariestads FK2:23:25+1:38:21
61Erik OlssonFK Åsen2:29:42+1:44:38
62Melwin ArvidssonIF Rigor2:32:17+1:47:13
63Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg2:36:29+1:51:25
Milo KonttilaTampereen Pyrintöej godkänd
Alfred KjellénHelsingborgs SOKej start

D14 Kort

3 010 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna GenbergUlricehamns OK1:13:13
2Lea FribergOK Vivill1:19:51+6:38
3Frida OlofssonSjövalla FK1:20:24+7:11
4Ella PellméStenungsunds OK1:34:35+21:22
5Tuva JohanssonNässjö OK1:48:42+35:29

H14 Kort

2 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Adam BromsFK Friskus-Varberg1:16:07
2Valter DrejmoOK Landehof1:31:35+15:28
3Malcolm SvenssonAnderstorps OK1:36:28+20:21
Theo SjöbergIF Thorej godkänd
Martin G. DybvikStokke ILej start

D12

2 900 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Stina ThernOK Skogshjortarna44:31
2Malva ArvidssonBrattås CK46:49+2:18
3Annkathrin KnollBielefelder TG47:22+2:51
4Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb51:44+7:13
5Andrea EnbomVänersborgs SK52:14+7:43
6Wilma ReinholdssonOK Alehof53:05+8:34
7Julia LönnHalmstad OK55:14+10:43
8Lisa Hafstad WallanderBrattås CK57:24+12:53
9Ebba SkullmanLinköpings OK57:57+13:26
10Molly BergstrandBrattås CK58:53+14:22
11Hanna MorénHjärnarps OL59:21+14:50
12Agnes JohanssonIF Hagen59:36+15:05
13Emilia ElverlindOK Tranan1:01:19+16:48
14Ida AnderssonVänersborgs SK1:02:23+17:52
15Frida Kärner GroossAllerød OK1:03:05+18:34
16Linn EnbomVänersborgs SK1:03:33+19:02
17Sanna SigvardsonBredaryds SOK1:04:28+19:57
18Linnéa EdvardssonEksjö SOK1:06:52+22:21
19Lova JohanssonFK Friskus-Varberg1:07:52+23:21
20Emma PerssonHalmstad OK1:08:16+23:45
21Hilda LindénVäxjö OK1:10:15+25:44
22Emma LindénVäxjö OK1:10:35+26:04
23Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL1:11:01+26:30
24Kajsa ElfströmOK Orinto1:11:46+27:15
25Frida LindénVäxjö OK1:12:07+27:36
26Kerstin ChristieSnättringe SK1:13:38+29:07
27Elin AnderssonOK Löftan1:14:06+29:35
28Edit TreptowAnderstorps OK1:14:46+30:15
29Evanna JohanssonOK Njudung1:15:33+31:02
30Saga PalmertzHelsingborgs SOK1:16:33+32:02
31Frida OdénFjärås AIK1:18:54+34:23
32Elin BlomqvistMarkbygdens OK1:22:10+37:39
33Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg1:27:15+42:44
34Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg1:27:38+43:07
35Miranda NiklassonVäxjö OK1:27:47+43:16
36Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering1:28:03+43:32
37Elin NobornIFK Göteborg Orientering1:28:40+44:09
38Ebba StenhagNässjö OK1:30:30+45:59
39Hilma EkströmStenungsunds OK1:31:19+46:48
40Mira WallinFalkenbergs OK1:32:04+47:33
41Signe JohanssonFK Friskus-Varberg1:35:08+50:37
42Jenny SeverinssonHylte OK1:37:40+53:09
43Linnéa BjärbyFrosta OK1:44:14+59:43
44Wilma PalmqvistOK Tranan1:45:48+1:01:17
45Tilde LennartssonNässjö OK1:46:23+1:01:52
46Lilly AxelssonJönköpings OK2:03:12+1:18:41
47Frida SkoglundUlricehamns OK2:24:29+1:39:58
48Hana MullerovaTJ Hostivice and friends2:24:50+1:40:19
Emy HjertströmFK Friskus-Varbergej godkänd
Kamma Aglund AndersenOK Øst Birkerødej start
Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FKej start
Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FKej start
Frida ÖhrvallOK Skogshjortarnaej start

H12

2 930 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK40:47
2Emil SkeppSävedalens AIK45:00+4:13
3Hjalmar FolkestadAnderstorps OK46:29+5:42
4Danilo MobergOK Tyr47:33+6:46
5Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK49:55+9:08
6Viggo HolmbergOK Tylöskog50:21+9:34
7Kurt SjöbergHelsingborgs SOK52:40+11:53
8Edvin ÅttingLinköpings OK52:59+12:12
9Matti JohanssonOK Njudung53:56+13:09
10Samuel DahlbergIK Trenne Ullared54:10+13:23
11Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb56:17+15:30
12Max OlssonIFK Sävsjö56:43+15:56
12Edvin SonedahlOK Landehof56:43+15:56
14Viktor HedströmOK Skogshjortarna57:01+16:14
15Emil LingIK Hakarpspojkarna58:10+17:23
16Alvar AlexanderssonIF Rigor58:50+18:03
17Jarand GustafssonKongsberg OL1:02:05+21:18
18Calle WärnOK Skogshjortarna1:02:35+21:48
19Gustav AspIFK Göteborg Orientering1:05:05+24:18
20Isak NilssonOK Landehof1:07:40+26:53
21Isak TörnströmFK Friskus-Varberg1:07:46+26:59
22Matteo MobergOK Tyr1:08:16+27:29
23Harald MartnerFrölunda OL1:09:35+28:48
24Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:12:06+31:19
25Filip HanssonOK Löftan1:13:25+32:38
26Elliott RehnGränna-Bygdens OK1:13:35+32:48
27Simon GrahnIK Uven1:15:02+34:15
28Lukas GudmundssonOK Landehof1:15:23+34:36
29Philip SjödinOK Tisaren1:17:12+36:25
30Axel Ström EckerlidSävedalens AIK1:17:53+37:06
31Jonathan KöcherUSV Jena1:18:44+37:57
32Jacob HolmbergUlricehamns OK1:18:58+38:11
33Erik Grønborg NielsenAllerød OK1:19:42+38:55
34Wille VernströmRonneby OK1:20:12+39:25
35Alexander LännhultEds SK1:22:44+41:57
36Gustaf GusedFalkenbergs OK1:23:14+42:27
37Floyd GerhardtBrattås CK1:23:15+42:28
38Arvid JosefssonOK Vivill1:23:22+42:35
39Torbjørn Høyer StaugaardFIF Hillerød1:25:53+45:06
40Noah KorallMotala AIF OL1:27:05+46:18
41Eric OlofssonSjövalla FK1:27:44+46:57
42Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg1:28:53+48:06
43Alfred OlssonLunds OK1:30:44+49:57
44Theo RistoOK Linné1:31:32+50:45
45Vilmer RybergMariestads FK1:34:56+54:09
46Zebastian ArdforsOK Löftan1:38:42+57:55
47Olle RunevadOK Nackhe1:41:42+1:00:55
48Simon TolestamIF Rigor1:41:43+1:00:56
49Elliot JägstedtHalmstad OK1:46:14+1:05:27
50Erik WihlborgOK Gynge1:47:25+1:06:38
51Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:51:03+1:10:16
52Frederik HolmbergFIF Hillerød1:55:17+1:14:30
53Gabriel EkströmHalmstad OK2:00:23+1:19:36
54Alexander NilssonKungälvs OK2:13:49+1:33:02
55Adam NeroNässjö OK2:27:34+1:46:47
Miles GerhardtBrattås CKej godkänd
Åke EngmanIFK Lidingö SOKej start
Elias LauriFK Herkulesej start

D12 Kort

2 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elma FribergOK Vivill49:10
2Loviza KarlssonOK Bävern1:04:22+15:12
3Nanna SundelinOK Orion1:11:08+21:58
4Amanda PerssonHalmstad OK1:26:39+37:29

H12 Kort

2 350 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Melker JohanssonOK Löftan51:08
2Jalmar OtterströmLinköpings OK1:38:29+47:21
Jens G DybvikStokke ILej start

D10

2 350 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg32:35
2Vera FolkestadAnderstorps OK33:25+0:50
3Hilma TrofastJönköpings OK34:17+1:42
4Agnes PaulssonOK Löftan36:16+3:41
5Vera HöglundSjövalla FK38:58+6:23
6Hilma DalinOK Kåre40:16+7:41
7Elvira ÅhlundVänersborgs SK42:50+10:15
8Nikki WeihartHestra IF44:06+11:31
9Sara LönnHalmstad OK46:24+13:49
10Marika NitzscheUSV Jena48:36+16:01
11Molly GraadIF Rigor49:48+17:13
12Elly EinarssonKungälvs OK51:28+18:53
13Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb52:26+19:51
14Linnea NilssonOK Landehof53:39+21:04
15Evelina BjörkmanKungälvs OK1:05:15+32:40
16Jessica ErikssonOK Skärmen1:08:36+36:01
17Amanda WennbergSjövalla FK1:20:55+48:20
18Zmilla ArdforsOK Löftan1:22:03+49:28
19Rebecca ErikssonOK Skärmen1:23:35+51:00
20Ebba LindIF Thor1:37:20+1:04:45
21Elsa KorallMotala AIF OL2:01:25+1:28:50
Siri RehnGränna-Bygdens OKej godkänd

H10

2 370 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hjalmar IngelsboOK Tranan25:45
2Melker SundströmHestra IF29:53+4:08
3Herman PetterssonSävedalens AIK32:12+6:27
4Hugo CorneliussonOK Löftan33:27+7:42
5Isak LarssonOK Tisaren35:07+9:22
6Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg35:15+9:30
7Alfred NikolaisenOppsal Orientering36:12+10:27
8Linus LindénVäxjö OK36:53+11:08
9Johannes AnderssonVänersborgs SK37:15+11:30
10Axel PerssonGöteborg-Majorna OK37:23+11:38
11Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg38:21+12:36
12Anton ArvidssonBrattås CK39:33+13:48
13Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb40:01+14:16
14Johan GusedFalkenbergs OK41:04+15:19
15Gustav RexOK Landehof41:36+15:51
16Noah OlssonStigsökarna41:42+15:57
17Bruno FovaeusSävedalens AIK42:29+16:44
18Gustav KarlssonUlricehamns OK43:38+17:53
19Elias PalmertzHelsingborgs SOK43:58+18:13
20Anton KarlssonUlricehamns OK44:28+18:43
20Elis OlssonHelsingborgs SOK44:28+18:43
22Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb45:25+19:40
23Alexander DufvaSundsvalls OK45:27+19:42
24Gustav LindqvistOK Gisle46:41+20:56
25Felix SvenssonJönköpings OK47:03+21:18
26William RönnFK Friskus-Varberg50:47+25:02
27Hampus KarlssonOK Bävern50:51+25:06
28Theo LarssonOK Tranan51:31+25:46
29William BjörnbeckerSjövalla FK51:44+25:59
30Oscar WärnOK Skogshjortarna53:17+27:32
31Johannes HolmbergUlricehamns OK53:55+28:10
32Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg55:20+29:35
33William LännhultEds SK56:10+30:25
34Malte ZijpVänersborgs SK1:01:43+35:58
35Filip ThorTolered-Utby Ol-klubb1:05:22+39:37
36Ludvig LindenauOK Alehof1:13:45+48:00
Isak GustafssonHalmstad OKej godkänd
Love OtterströmLinköpings OKej godkänd
Hugo TolestamIF Rigorej godkänd
Vilgot ÅhlundVänersborgs SKej godkänd
Melker MalmEds SKej start

D35

6 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna MartnerFrölunda OL1:48:35
2Jenny EkströmStenungsunds OK2:42:36+54:01
Emma AhlstrandVäxjö OKej start

H35

8 210 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marcus KvarndalUlricehamns OK1:57:35
2Ove Antvord HaugereidLøten o-lag1:59:25+1:50
3Anders SjööarvOK Nackhe2:04:53+7:18
4Martin AnderssonSjövalla FK2:26:27+28:52
5Jesper ThuressonHalmstad Garnisons IF2:37:13+39:38
6Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK2:53:29+55:54
Linus LännhultEds SKej godkänd
Urban RingströmRydboholms SKej godkänd

D40

5 160 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Therese BergqvistKorsnäs IF OK1:18:43
2Johanna SundströmHestra IF1:22:16+3:33
3Susanne BiörsOK Tranan1:31:49+13:06
4Jenny JohanssonOK Gisle1:32:13+13:30
5Agnes PetterssonSävedalens AIK1:33:19+14:36
6Linnéa BäckströmHestra IF1:33:20+14:37
7Katrin SkeppSävedalens AIK1:34:50+16:07
8Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK1:40:43+22:00
9Karolina WildheimMölndal Outdoor IF1:47:37+28:54
10Anna KorallMotala AIF OL1:48:01+29:18
11Helene NilssonOK Linné1:48:11+29:28
12Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:48:36+29:53
13Marie GrönlundLunds OK1:51:16+32:33
14Anna BerlinKungälvs OK1:54:34+35:51
15Åsa HedströmOK Skogshjortarna1:55:05+36:22
16Sofia LundbergOK Renen1:55:54+37:11
17Ellen GustafssonKongsberg OL2:06:18+47:35
18Lotta EkbergÖrkelljunga FK2:08:30+49:47
19Anna WikströmHästveda OK2:10:53+52:10
20Anna LennartssonNässjö OK2:10:54+52:11
21Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering2:14:22+55:39
22Eva PerssonVäxjö OK2:18:00+59:17
23Pernilla AlexanderssonIF Rigor2:20:32+1:01:49
24Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb2:26:21+1:07:38
25Cecilia ThorTolered-Utby Ol-klubb2:44:21+1:25:38
26Karin AlthoffKungälvs OK2:44:22+1:25:39
27Mona LindénVäxjö OK2:47:26+1:28:43
28Jenny LindblomMalmö OK2:50:49+1:32:06
29Anne Mølgaard NielsenOdense OK3:04:07+1:45:24
Kristina HellerströmFK Friskus-Varbergej godkänd
Camilla StengrenFalkenbergs OKej godkänd
Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OKej godkänd
Berit HerstadBækkelagets SKej start

H40

7 530 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas MartnerFrölunda OL1:25:09
2Mathias WärnOK Skogshjortarna1:28:53+3:44
3Martin PetterssonSävedalens AIK1:28:57+3:48
4Andréas ThernOK Skogshjortarna1:30:29+5:20
5Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK1:31:20+6:11
6Peter FredricsonIFK Mora OK1:32:50+7:41
7Robert EnbomVänersborgs SK1:35:49+10:40
8Jonas LundbergOK Renen1:36:06+10:57
9Henrik TryggesonOK Norrvirdarna1:37:35+12:26
10Mattias KarlssonIK Trenne Ullared1:40:34+15:25
11Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:41:41+16:32
12Rasmus GrönlundLunds OK1:42:00+16:51
13Björn PerssonVäxjö OK1:42:45+17:36
14Tuomas PuontiVehkalahden Veikot1:47:09+22:00
15Mikael TrofastJönköpings OK1:49:18+24:09
16Daniel EvaldssonVäxjö OK1:50:24+25:15
17Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna1:50:56+25:47
18Anders StorbråtenBækkelagets SK1:55:07+29:58
19Janne KonttilaTampereen Pyrintö1:55:52+30:43
20Daniel RobertssonIFK Göteborg Orientering1:58:49+33:40
21Jesper GroossAllerød OK1:59:35+34:26
22Thies KnollBielefelder TG1:59:47+34:38
23Per JunforsOK Skogshjortarna2:00:21+35:12
24Johan PerssonUlricehamns OK2:02:11+37:02
25Pål JanssonOK Roslagen2:02:13+37:04
26David HellerströmFK Friskus-Varberg2:04:58+39:49
27Daniel HägerstrandKungälvs OK2:05:55+40:46
28Peter AugustssonGöteborgs SK2:06:15+41:06
29Olof IngemarssonKarlskrona SOK2:09:06+43:57
30Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb2:10:22+45:13
31Mattias RehnGränna-Bygdens OK2:10:45+45:36
32Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK2:10:58+45:49
33Bo Birk NielsenAalborg OK2:11:35+46:26
34Odd WallanderBrattås CK2:13:28+48:19
35Niclas HörnquistAnderstorps OK2:14:58+49:49
36Patrik CorneliussonOK Löftan2:21:29+56:20
37Jonas NorénHelsingborgs SOK2:28:52+1:03:43
38Andréas PalmertzHelsingborgs SOK2:51:04+1:25:55
39Henrik LindblomMalmö OK2:55:05+1:29:56
40Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb3:01:17+1:36:08
Max LarssonOK Trananej godkänd
Laust SörensenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Per-Ivar NikolaisenOppsal Orienteringej start
Magnus WallinIK Trenne Ullaredej start

D45

4 510 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK1:08:23
2Louise GötforsGöteborg-Majorna OK1:14:05+5:42
3Weronica ZederinOK Nackhe1:14:43+6:20
4Marina AxelssonMarkbygdens OK1:20:14+11:51
5Veronica AdolfssonAnderstorps OK1:24:04+15:41
6Helena TryggesonOK Norrvirdarna1:25:52+17:29
7Maria FolkestadAnderstorps OK1:31:45+23:22
8Jenni AdamsPeninsula And Plains Orienteers1:32:04+23:41
9Jenny JohanssonIK Ymer1:33:17+24:54
10Kersti KärnerOK Kobras1:34:02+25:39
11Christina SüdhoffBrattås CK1:35:12+26:49
12Malin ClassonOK Stigen1:35:20+26:57
13Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad1:35:21+26:58
14Camilla SjöstrandFK Snapphanarna1:39:00+30:37
15Maria ModigOK Pan-Kristianstad1:42:45+34:22
16Malin BrorsonOK Nackhe1:43:01+34:38
17Eva EngmanOK Denseln1:43:09+34:46
18Johanna AspIFK Göteborg Orientering1:43:14+34:51
19Charlotte DrejmoOK Landehof1:43:28+35:05
20Jenny VinbladLunds OK1:43:41+35:18
21Anette CarlssonGällstadbygdens SOK1:44:44+36:21
22Erika AspMölndal Outdoor IF1:49:55+41:32
23Dorthe MunktvedAllerød OK1:50:38+42:15
24Linda GunnarssonLerums SOK1:53:09+44:46
25Angélique Grønborg RasmussenAllerød OK1:53:20+44:57
26Camilla HolmqvistOK Stigen1:55:47+47:24
27Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared1:56:07+47:44
28Camilla WeihartOK Orinto1:58:51+50:28
29Jessica ElmerssonOK Bävern2:01:53+53:30
30Maureen Olsson LoLunds OK2:08:21+59:58
31Pia HjertströmFK Friskus-Varberg2:08:39+1:00:16
32Heidi HolmbergFIF Hillerød2:08:54+1:00:31
33Monika HjellströmGränna-Bygdens OK2:10:12+1:01:49
34Lotta MorénHjärnarps OL2:18:50+1:10:27
35Caroline KnollBielefelder TG2:21:06+1:12:43
36Anna-Karin LövgrenAvesta OK2:22:32+1:14:09
37Anna EricsonAvesta OK2:23:27+1:15:04
38Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna2:27:30+1:19:07
39Maria HarrieLunds OK2:29:24+1:21:01
40Petra OlssonIFK Sävsjö2:35:20+1:26:57
41Jeanette BlomOK Löftan2:42:11+1:33:48
42Anna GrahnIK Uven2:45:39+1:37:16
43Anna BeischerIK Uven2:50:24+1:42:01
44Eva OlssonFK Åsen2:58:22+1:49:59
45Camilla TinglöfOK Gränsen3:21:46+2:13:23
46Katarina SundelinOK Orion3:36:56+2:28:33
Marina JohanssonOK Njudungej godkänd
Sabina MårtenssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOKej start
Anna RönnborgIK Uvenej start

H45

6 470 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tommy AnderssonVänersborgs SK1:12:43
2Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna1:14:47+2:04
3Sven OlssonKorsnäs IF OK1:23:52+11:09
4Fredrik SvenssonJönköpings OK1:24:41+11:58
5Anders AspMölndal Outdoor IF1:25:44+13:01
6Dan LarssonOK Tisaren1:27:25+14:42
7Pål KittilsenFreidig1:28:31+15:48
8Ola JodalGöteborg-Majorna OK1:28:57+16:14
9Mattias GunnarssonBredaryds SOK1:31:01+18:18
10Magnus HomannOK Orinto1:31:55+19:12
11Per HolmbergUlricehamns OK1:32:13+19:30
12Anders ArfwedsonFrölunda OL1:32:43+20:00
13Tom BerganFet OL1:33:41+20:58
14Magnus HanssonOK Löftan1:34:17+21:34
15Thomas AnderssonOK Tranan1:34:23+21:40
16Jesper HedbergIF Thor1:35:56+23:13
17Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK1:39:22+26:39
18Carsten JørgensenPeninsula And Plains Orienteers1:39:58+27:15
19Christian ErikssonLinköpings OK1:40:11+27:28
20Anders BøgevigOK Ravinen1:41:01+28:18
21Nikolay SytovMosmeridian1:43:44+31:01
22Anders BoströmOK Linné1:45:41+32:58
23Ulf JohanssonOK Gisle1:47:07+34:24
24Anders ThulinKungälvs OK1:47:42+34:59
25Magnus ArvidssonBrattås CK1:49:18+36:35
26Torgny LundHästveda OK1:51:55+39:12
27Brett WeihartHestra IF1:52:24+39:41
28Thomas BergstrandBrattås CK1:54:45+42:02
29Martin JohanssonOK Orinto1:55:53+43:10
30Magnus WihlborgOK Gynge1:56:19+43:36
31Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK1:58:40+45:57
32Erik LauriFK Herkules2:02:16+49:33
33Robert HjelmVimmerby OK2:02:59+50:16
34Daniel GudmundssonOK Landehof2:06:58+54:15
35Henrik KlassonOK Gisle2:07:30+54:47
36Martin WildheimMölndal Outdoor IF2:08:23+55:40
37Magnus OlssonTorsås OK2:09:53+57:10
38Anders le DousMölndal Outdoor IF2:10:04+57:21
39Lars MunktvedAllerød OK2:11:47+59:04
40Staffan OlofssonSjövalla FK2:13:08+1:00:25
41Henrik PellméStenungsunds OK2:13:16+1:00:33
42Anders KindbomIF Hagen2:15:44+1:03:01
43Filip SjöforsOK Älme2:17:32+1:04:49
44Pär SvenssonStenungsunds OK2:17:55+1:05:12
45Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna2:20:08+1:07:25
46Fredrik PlumppuHestra IF2:21:16+1:08:33
47Per CarlssonIF Hagen2:21:53+1:09:10
48Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb2:26:56+1:14:13
49Fredrik BrorsonOK Nackhe2:30:19+1:17:36
50Magnus KronmarKarlskrona SOK2:30:47+1:18:04
51Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL2:34:08+1:21:25
52Morten Mølgaard NielsenOdense OK2:36:45+1:24:02
53Jonny LindénVäxjö OK2:37:17+1:24:34
54Mikael SöderströmOK Stigen2:37:25+1:24:42
55Tomas PetterssonOK Reftele2:38:07+1:25:24
56Lennart MorénHjärnarps OL2:41:13+1:28:30
57Niels MogensenOdense OK2:47:23+1:34:40
58Magnus CinthioSkåneslättens OL2:48:46+1:36:03
59Joakim ÅkessonOK Landehof2:53:50+1:41:07
60Håkan RundqvistOK Nackhe2:55:14+1:42:31
61Lars PaghOK Snab2:56:57+1:44:14
62Tobias Den BraverOK Gränsen2:57:45+1:45:02
63Anders GenbergUlricehamns OK3:01:03+1:48:20
64Anders SundelinOK Orion3:08:28+1:55:45
65Patrik AnderssonAnderstorps OK3:09:46+1:57:03
66Mats RönnborgIK Uven3:10:12+1:57:29
67James ChristieSnättringe SK3:46:25+2:33:42
Erik AderstedtKungälvs OKej godkänd
Magnus JonssonSundsvalls OKej godkänd
Anders LingIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Anders EdvardssonEksjö SOKej start
Magnus HedmanKungälvs OKej start
Johs HjelmstadBækkelagets SKej start
Frank K. HolmbergFIF Hillerødej start
Robert SvenssonAnderstorps OKej start

D50

4 190 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanne FoghFSK Orientering1:15:44
2Marianne Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og Omegn1:16:43+0:59
3Agneta ErikssonUddevalla OK1:18:18+2:34
4Agneta BerlinTrollhättans SOK1:19:11+3:27
5Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK1:27:42+11:58
6Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK1:28:23+12:39
7Anna Nero NordmarkNässjö OK1:28:31+12:47
8Heli MarjomaaStigsökarna1:29:33+13:49
9Helena ErikssonEds SK1:29:44+14:00
10Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK1:30:42+14:58
11Carina AnderssonFK Friskus-Varberg1:33:45+18:01
12Inger GuståsLinköpings OK1:35:25+19:41
13Helena KarlssonNässjö OK1:36:59+21:15
14Maria BogrenIF Hagen1:38:53+23:09
15Kristina LindOK Skärmen1:40:30+24:46
16Ulrika BacklundDalaportens OL1:41:19+25:35
17Pia Käck FritzellGudhems IF1:41:46+26:02
18Annika JosefssonKarlskrona SOK1:42:00+26:16
19Åsa AlsiöIF Hagen1:46:17+30:33
20Karin TorstenssonFalköpings AIK OK1:46:43+30:59
21Gunilla GustafssonOK Orion1:47:23+31:39
22Wenche LindløvSarpsborg OL1:51:29+35:45
23Louise NilssonJärfälla OK1:52:13+36:29
24Lenka KettnerovaTJ Hostivice and friends1:52:54+37:10
25Anna KullbergLinköpings OK1:54:14+38:30
26Åsa Flink-SvenssonNässjö OK1:55:59+40:15
27Carina NilssonTäby OK1:56:14+40:30
28Lena StrömbäckLinköpings OK1:56:18+40:34
29Charlotte BergmannAllerød OK1:56:36+40:52
30Lotta BorgLinköpings OK2:02:36+46:52
31Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna2:02:38+46:54
32Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK2:04:04+48:20
33Caroline LiljebjörnNybro OK2:16:01+1:00:17
34Sara HektorJärla Orientering2:18:35+1:02:51
35Martina MudrovaTJ Hostivice and friends2:21:45+1:06:01
36Masja van de VenKOVZ2:32:05+1:16:21
37Iryna KolmychekSever3:33:40+2:17:56
Karin JägrydSkåneslättens OLej godkänd
Kirsten TofteredIF Rigorej godkänd
Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Katarina AnderssonÄtrans IFej start
Anna SundbergOK Södertörnej start

H50

6 170 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulrik OlssonBrattås CK1:15:12
2Johan OtterströmLinköpings OK1:21:35+6:23
3Stefan PålssonSkåneslättens OL1:23:18+8:06
4Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna1:24:22+9:10
5Magnus SvenssonNässjö OK1:25:19+10:07
6Mats LiljaOK Älgen1:26:41+11:29
7Björn AnderssonBredaryds SOK1:26:42+11:30
8Jonas PerssonTorsås OK1:32:47+17:35
9Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering1:33:20+18:08
10Magnus LarsenFK Boken1:33:54+18:42
11Bo HallbergFalköpings AIK OK1:36:54+21:42
12Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg1:39:45+24:33
13Magnus ForsbergOK Norrvirdarna1:41:09+25:57
14Per-Olof AnderssonOK Tyringe1:42:46+27:34
15Lars G JohanssonIFK Göteborg Orientering1:44:31+29:19
16Magnus OlssonHjärnarps OL1:44:39+29:27
17Gert WildheimFK Friskus-Varberg1:45:17+30:05
18Per WintherVästerbergslagens OL1:45:51+30:39
19Øystein JensenSarpsborg OL1:46:36+31:24
20Anders JägrydSkåneslättens OL1:47:02+31:50
21Magnus PorleVäxjö OK1:47:57+32:45
22Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL1:49:47+34:35
23Magnus JohanssonLånghundra IF1:50:10+34:58
24Karl ErikssonUddevalla OK1:51:51+36:39
25Håkan ErikssonHästveda OK1:55:29+40:17
26Johan ÅttingLinköpings OK1:57:01+41:49
27Anders GustafssonFK Friskus-Varberg1:57:07+41:55
28Sören RantzowIK Ymer1:57:30+42:18
29Magnus NiklassonFalköpings AIK OK1:58:17+43:05
30Per GustafssonKongsberg OL1:58:47+43:35
31Mikael JungbjerGöteborgs SK2:01:21+46:09
32Dennis TollOK Njudung2:03:41+48:29
33Johan LilljeqvistStigsökarna2:04:05+48:53
34Jonas JohanssonOK Nackhe2:05:17+50:05
35Hans NilssonKungälvs OK2:06:54+51:42
36Johan ZettergrenGöteborg-Majorna OK2:07:05+51:53
37Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK2:07:32+52:20
38Magnus BacklundSäterbygdens OK2:07:42+52:30
39Johan BökmanHelsingborgs SOK2:08:09+52:57
40Jan BörjessonFK Friskus-Varberg2:10:51+55:39
41Stefan SpetzUlricehamns OK2:12:46+57:34
42Lasse BjörfjällBredareds IF2:13:33+58:21
43Per JohanssonOK Reftele2:14:25+59:13
44Bjørn Tore ThoresenSarpsborg OL2:14:52+59:40
45Björn LindbladSävedalens AIK2:16:21+1:01:09
46Kjell JohanssonIF Hagen2:17:24+1:02:12
47Stefan L JohanssonKungälvs OK2:20:06+1:04:54
48Torbjörn GrahnIK Uven2:20:12+1:05:00
49Magnus HektorJärla Orientering2:21:03+1:05:51
50Jonas HultinOK Löftan2:29:28+1:14:16
51Mikael MartinssonFalkenbergs OK2:32:12+1:17:00
52Stefan MusslinderFalköpings AIK OK2:36:59+1:21:47
53Steven JochemsKOVZ2:37:02+1:21:50
54Conny GunnarssonOK Älgen2:41:28+1:26:16
55Graham KempGöteborg-Majorna OK2:52:56+1:37:44
56Harri ViinamäkiIF Hagen2:54:03+1:38:51
57Oleksii KolmychekSever3:07:16+1:52:04
58Fredrik BistedtLerums SOK3:09:10+1:53:58
Geir Inge FolkestadAnderstorps OKej godkänd
Johan MarsMarkbygdens OKej godkänd
Kjell RistoOK Linnéej godkänd
Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OKej start
Tomas StigssonTrollhättans SOKej start

D55

4 050 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria SkogsbergMariestads FK1:15:48
2Lena SwartzOK Orion1:24:38+8:50
3Berit DanielsenIL Tyrving1:28:38+12:50
4Annette Falck LarssonVänersborgs SK1:31:01+15:13
5Marie HögstrandMarkbygdens OK1:32:30+16:42
6Maritha HenrikssonJönköpings OK1:33:13+17:25
7Gunilla MartinssonFalkenbergs OK1:34:09+18:21
8Britta SahlinVänersborgs SK1:34:49+19:01
9Lena RunessonOK Vivill1:35:04+19:16
10Eva CarlssonJönköpings OK1:37:32+21:44
11Pia LundbergOK Bävern1:38:33+22:45
12Helena PepaHagaby GoIF Örebro1:38:46+22:58
13Carina SvärdOK Orion1:42:08+26:20
14Claudia GreinerOC-DK Muenchen1:43:11+27:23
15Christina SegerslättSkåneslättens OL1:44:30+28:42
16Annika SundvallJärla Orientering1:50:26+34:38
17Heidi BørstadSarpsborg OL1:59:39+43:51
18Ann-Sofie HultsvedOK Tyr2:00:11+44:23
19Agneta JohanssonRydboholms SK2:04:47+48:59
20Helena JohanssonOK Gisle2:12:19+56:31
21Carin GustafssonJönköpings OK2:15:45+59:57
22Kerstin OlssonFK Snapphanarna2:23:48+1:08:00
23Karin HelmertzFrölunda OL2:49:06+1:33:18
24Christina MalmqvistFalkenbergs OK2:52:00+1:36:12
Lisa AnderssonUlricehamns OKdiskvalificerad
Mona OlssonBrattås CKej godkänd
Karin GreilertHaninge SOKej start

H55

5 580 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Leif HelgmanOK Tyr1:18:53
2Rolf WikströmOK Tyr1:23:09+4:16
3Peter CederbergVänersborgs SK1:30:06+11:13
4Glen HåkanssonVäxjö OK1:30:31+11:38
5Janne NilssonCentrum OK1:33:03+14:10
6Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK1:33:57+15:04
7Hans WedbergSjövalla FK1:35:29+16:36
8Per-Arne WahlgrenSjövalla FK1:36:52+17:59
9Torsten BacktemanLerums SOK1:38:08+19:15
10Lars AnderssonOK Tyr1:39:02+20:09
11Leif MarkfjärdAvesta OK1:39:06+20:13
12Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared1:40:42+21:49
13Anders AxelssonOK Skogsvargarna1:44:14+25:21
14Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK1:45:26+26:33
15Rikard BorgLinköpings OK1:46:31+27:38
16Arne SääfGudhems IF1:49:25+30:32
17Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:50:35+31:42
18Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK1:51:13+32:20
19Klaes AxelssonMullsjö SOK1:51:17+32:24
20Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:52:19+33:26
21Niclas MobergOK Tyr1:55:19+36:26
22Johan FalkUlricehamns OK1:55:40+36:47
23Peter LarssonFK Boken1:59:50+40:57
24Per AnderssonUlricehamns OK2:00:16+41:23
25Hans WahlströmFjärås AIK2:02:05+43:12
26Benjamin ViebkeMalmö OK2:02:30+43:37
27Mikael BacklundDalaportens OL2:02:37+43:44
28Eric TofteredIF Rigor2:03:24+44:31
29Alan HoneyBOK2:03:25+44:32
30Ingvar IvarssonOK Kullingshof2:04:33+45:40
31Martin GreinerOC-DK Muenchen2:05:21+46:28
32Thomas BäckströmIF Rigor2:07:04+48:11
33Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL2:07:07+48:14
34Robert BengtssonOK Nackhe2:07:18+48:25
35Leif HagmanIK Uven2:10:58+52:05
36Per-Martin JohanssonIF Rigor2:14:45+55:52
37Pavel KettnerTJ Hostivice and friends2:15:01+56:08
38Sven EdvardssonSundbybergs IK2:15:27+56:34
39Phil ConwayGuildford Orienteers2:16:34+57:41
40Lars-johan VågLerums SOK2:18:45+59:52
41Jan ThiesenHolbæk OK2:20:39+1:01:46
42Sören BremerBoxholm-Mjölby OL2:31:01+1:12:08
43Mats KarestrandLerums SOK2:32:20+1:13:27
44Michael Leth JessOK Roskilde2:37:31+1:18:38
45Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK2:40:41+1:21:48
46Sven NilssonIK Vista2:41:48+1:22:55
47Jarda PavluTJ Hostivice and friends2:43:50+1:24:57
Lars GreilertHaninge SOKej godkänd
Jan KarlssonVäxjö OKej godkänd
Anders LarssonOK Nackheej start
Göran SvenssonAlfta-Ösa OKej start
Stefan ThellsénOK Roxenej start
Magnus WideFrölunda OLej start

D60

3 460 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lena FromIK Stern1:07:55
2Sigbritt AndreassonOK Landehof1:09:04+1:09
3Karin RabeUlriksbergs IK1:12:04+4:09
4Marianne ThorssonIK Trenne Ullared1:19:17+11:22
5Bente KällVäxjö OK1:19:51+11:56
6Elisabeth Hjertqvist JohanssonAvesta OK1:20:35+12:40
7Helena EkbrinkIF Thor1:28:36+20:41
8Katarina SjöholmMullsjö SOK1:33:40+25:45
9Ingrid LarssonFK Göingarna1:35:32+27:37
10Maria AnderssonBredaryds SOK1:40:20+32:25
11Eva KarlssonUddevalla OK1:41:16+33:21
12Mette Seir HansenHSOK.dk1:43:33+35:38
13Carina ErikssonNyköpings OK1:55:15+47:20
14Monika NilssonOK Alehof1:55:51+47:56
15Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:56:10+48:15
16Tanja-Birgit SöderströmSala OK2:07:46+59:51
17Lene HansenHerlufsholm OK2:21:08+1:13:13
18Tove Skiri WahlgrenSarpsborg OL2:34:11+1:26:16
Ingela EkelövSkåneslättens OLej godkänd

H60

5 110 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per Kristian EkebergIL Tyrving1:22:19
2Ingmar EkelövSkåneslättens OL1:24:38+2:19
3Mikael JohanssonOK Gisle1:26:45+4:26
4Anders NissarJärfälla OK1:30:42+8:23
5Tommy JohnssonOK Nackhe1:32:33+10:14
6Kjell NeroNässjö OK1:32:40+10:21
7Pär JanssonIF Thor1:33:20+11:01
8Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK1:36:09+13:50
9Tommy BergerGävle OK1:36:12+13:53
10Stefan JohanssonTrollhättans SOK1:36:26+14:07
11Kennet SandströmOK Stigen1:38:26+16:07
12Laus Seir HansenHSOK.dk1:38:53+16:34
13Torbjörn HalvarssonFjärås AIK1:42:44+20:25
14Sten SegerslättSkåneslättens OL1:43:18+20:59
15Troels Bent HansenAllerød OK1:46:02+23:43
16Leif SöderlindBredaryds SOK1:46:29+24:10
17Mikael ByströmJärfälla OK1:46:56+24:37
18Bengt LarssonFK Göingarna1:48:36+26:17
19Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:49:06+26:47
20Karl SchneiderMölndal Outdoor IF1:52:54+30:35
21Frede ScheyeHerlufsholm OK1:56:12+33:53
22Stefan AdolfssonOK Bävern2:06:45+44:26
23Roy GjerdingOK Moss2:07:17+44:58
24Lennart VamlingFrölunda OL2:10:54+48:35
25Bengt SvenssonOK Gisle2:12:50+50:31
26Torbjörn NyströmTrollhättans SOK2:17:45+55:26
27Leif-Åke AnderssonFK Boken2:27:11+1:04:52
28Ingemar CarlssonSävedalens AIK2:38:27+1:16:08
Jörgen KarlssonAttunda OKej godkänd
Thomas DagsbergOK Orionej start
Karl-Gunnar OlssonLunds OKej start

D65

3 500 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK1:07:28
2Monica GustavssonIK Jarl Rättvik1:19:51+12:23
3Gudrun NilssonLunds OK1:25:06+17:38
4Gunilla HogedalVänersborgs SK1:29:33+22:05
5Titti BergendahlOK Måsen1:30:14+22:46
6Monica KnutssonSävedalens AIK1:34:01+26:33
7Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL1:34:52+27:24
8Marit NilssonKils OK1:42:01+34:33
9Gunnel GillenäsKristinehamns OK1:42:23+34:55
10Solveig HedenblomSjövalla FK1:46:05+38:37
11Kerstin SvenskOK Hällen1:48:31+41:03
12Birgitta KarlsonRyda SK1:49:53+42:25
13Carol SandsBOK1:51:17+43:49
14Karin LarssonOK Kompassen2:02:07+54:39
15Kerstin GustafssonOK Gränsen2:04:34+57:06
16Marianne RosénIK Ymer2:14:30+1:07:02
17Eva ArvidssonAlvesta SOK2:52:00+1:44:32
Catherine DawsonGafanhoriej godkänd
Lisa KumlinVäxjö OKej start

H65

4 590 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kent KardellLjungskile FK1:19:11
2Kenneth WalterssonBredaryds SOK1:23:51+4:40
3Tomas OlaussonAskersunds OK1:24:20+5:09
4Lars HogedalVänersborgs SK1:25:47+6:36
5Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe1:26:15+7:04
6Oke PeltolaTurun Suunnistajat1:26:21+7:10
7Håkan WinnbergIK Trenne Ullared1:29:03+9:52
8Bo HåkanssonIFK Göteborg Orientering1:29:25+10:14
9Christer FolkessonEksjö SOK1:30:19+11:08
10Björn JägerströmIK Uven1:31:36+12:25
11Göran AnderssonOK Tylöskog1:34:55+15:44
12Bertil KarlssonHjobygdens OK1:37:12+18:01
13Pelle SkullmanLinköpings OK1:37:21+18:10
14Kalle WegerfeltVästerbergslagens OL1:38:37+19:26
15Bengt JohanssonOK Skogshjortarna1:39:43+20:32
16Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb1:41:00+21:49
17Hans GottfridssonTorsås OK1:41:22+22:11
17Hans TrofastTenhults SOK1:41:22+22:11
19Peter FoppenMinor1:42:01+22:50
20Gert OlssonTockarps IK1:42:21+23:10
21Ulf SvenssonOK Njudung1:42:28+23:17
22Tim SandsBOK1:43:02+23:51
23Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebro1:44:21+25:10
24Lars GustafssonOK Gränsen1:46:11+27:00
25Mats EricssonOK Skogshjortarna1:47:22+28:11
26Bo Anders NilssonLunds OK1:47:36+28:25
27Björn NilssonOK Nackhe1:48:37+29:26
28Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:48:40+29:29
29Björn PetterssonUlricehamns OK1:51:10+31:59
30Bent GalborgenIndre Østfold OK1:52:10+32:59
31Paul NorénOK Södertörn1:56:23+37:12
32Jon FlordalLjusdals OK2:00:12+41:01
33Bengt ArnessonIK Dran2:01:29+42:18
34Arne BogrenOK Vivill2:06:41+47:30
35Bo W LarssonVäxjö OK2:08:24+49:13
36Bernhard GrenaboHjobygdens OK2:23:23+1:04:12
37Lars-Inge AnderssonOK Räven2:23:32+1:04:21
38Arne AlfredssonUddevalla OK2:27:41+1:08:30
39Erik FynboeOdense OK2:49:46+1:30:35
40Kaare HanssonMalmö OK3:15:59+1:56:48
41Sten HelmertzFrölunda OL3:40:47+2:21:36
Kent ErikssonLerums SOKej godkänd
Stefan HägelmarkFjärås AIKej start
Bernt-Ove KarlssonFK Finnej start
Anders KumlinIK Ymerej start

D70

2 910 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Eva AlsinIK Ymer1:21:03
2Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK1:30:00+8:57
3Ann-Mari PerssonVäxjö OK1:32:11+11:08
4Gull SvenssonÖrkelljunga FK1:39:03+18:00
5Karin PerssonOK Tyringe1:41:21+20:18
6Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK1:42:53+21:50
7Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK1:49:08+28:05
8Christina FlordalLjusdals OK1:52:38+31:35
9Marianne SellgrenSigtuna OK1:52:46+31:43
10Ingrid Rex WallströmOK Landehof1:54:34+33:31
11Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK1:54:53+33:50
12Birgit EkmanUlricehamns OK1:55:10+34:07
13Inga GustavssonIK Uven2:03:49+42:46
14Carola AnderssonOK Löftan2:09:19+48:16
15Märtha LundhSvenljunga OK2:12:59+51:56
16Barbro AnderssonOK Skogshjortarna2:13:58+52:55
17Birgitta JohanssonOK Tranan2:33:26+1:12:23
18Göta SeverinssonHylte OK2:39:40+1:18:37
Lillemor GunnarssonOK Gipenej godkänd
Vega SlottnerJönköpings OKej start
Siw SvenssonSvenljunga OKej start

H70

4 220 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Leif SandgrenFrosta OK1:09:09
2Weine FredrikssonKFUM Örebro OK1:15:08+5:59
3Sören AnderssonIK Dran1:26:02+16:53
4Åke GustavssonOK Älgen1:28:51+19:42
5Ove ThorssonIK Trenne Ullared1:28:57+19:48
6Sören SvenssonSjövalla FK1:30:00+20:51
7Dag LorénOK Frisene1:30:27+21:18
8Anders JohanssonAvesta OK1:30:49+21:40
9Roy DawsonGafanhori1:31:03+21:54
10Stig LandstorpOK Tor1:32:47+23:38
11Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL1:38:17+29:08
12Ronald Mc GrailHjärnarps OL1:39:09+30:00
13Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb1:39:35+30:26
14Lennart LundhOK Tisaren1:40:51+31:42
15Benkt AnderssonFrosta OK1:43:09+34:00
16Rune EliassonFalkenbergs OK1:44:14+35:05
17Lennart BohmanKarlskrona SOK1:46:50+37:41
18Per-Olof FernbergIS Skanne1:46:53+37:44
19Kjell JeppsonIF Rigor1:48:37+39:28
20Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:49:35+40:26
21Göran SvenssonFK Finn1:50:32+41:23
22Johnny KarlssonUddevalla OK1:53:40+44:31
23Tom WahlgrenSarpsborg OL1:54:18+45:09
24Ingvar HalldinOK Tylöskog1:55:24+46:15
25Jan FlansbjerKinnaströms SK1:59:04+49:55
26Bengt BörjessonOK Alehof2:00:02+50:53
27Jan HanssonLunds OK2:04:13+55:04
28Bo JohanssonOK Stigen2:05:58+56:49
29Håkan NilssonMalmö OK2:06:27+57:18
30Christer SamuelssonOK Löftan2:07:06+57:57
31Lennart GustavssonIK Uven2:08:09+59:00
32Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK2:09:16+1:00:07
33Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK2:10:58+1:01:49
34Rolf LindIK Standard2:18:51+1:09:42
35Christer GillenäsKristinehamns OK2:19:33+1:10:24
36Leif SamorTjällmo-Godegårds OK2:27:23+1:18:14
37Frank MensinkMinor2:28:48+1:19:39
38Dan JohanssonFjärås AIK2:40:26+1:31:17
39Tommy HeldFK Åsen2:43:11+1:34:02
40Bert LuvöFK Herkules2:48:44+1:39:35
41Nils-Erik BondessonFrosta OK2:54:58+1:45:49
42Knud Erik ThomsenSvendborg OK2:55:42+1:46:33
43Carl-Eric AnderssonFjärås AIK3:12:33+2:03:24
Benny IvarssonFjärås AIKej godkänd
Göran LarssonOK Kompassenej godkänd
Karsten RichardtKøge OKej start
Anders SellgrenSigtuna OKej start
Bengt SörensenJönköpings OKej start
Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OKej start
Börje ÅkessonFrosta OKej start

D75

2 790 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lena WaernTrollhättans SOK1:30:44
2Ingrid HermanssonIK Ymer1:33:28+2:44
3Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK1:36:11+5:27
4Margareta BengtssonOK Gläntan Vessigebro1:43:08+12:24
5Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK1:53:23+22:39
6Lillemor LorénOK Frisene2:00:22+29:38
7Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK2:29:14+58:30
8Inger BylanderSvenljunga OK2:50:26+1:19:42
Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H75

3 350 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars FinbomOK Landehof1:18:04
2Göte NatanaelssonLjungskile FK1:40:06+22:02
3Ronny AnderssonOK Skogshjortarna1:40:33+22:29
4Gösta LindqvistOK Löftan1:42:39+24:35
5Anders CarlssonSkåneslättens OL1:43:08+25:04
6Leif CarlssonGällstadbygdens SOK1:44:15+26:11
7Hagbert PerssonVäxjö OK1:44:29+26:25
8Jan SöderbergIFK Lidingö SOK1:46:56+28:52
9Kjell LindauOK Kompassen1:47:07+29:03
10Nils-Erik GunnarssonOK Gipen1:47:13+29:09
11Stig KarlssonTorsås OK1:53:01+34:57
12Gunnar JohanssonOK Nackhe1:53:16+35:12
13Torsten ClaessonOK Älme2:02:12+44:08
14Bo SvenssonÖrkelljunga FK2:02:32+44:28
15Kay SvenssonOK P42:02:50+44:46
16Roland ErikssonHästveda OK2:16:32+58:28
17Lennart KarlssonRyda SK2:19:05+1:01:01
18Verner LönnquistHärlövs IF2:25:16+1:07:12
19Ingmar ErikssonFalkenbergs OK2:33:32+1:15:28
20Mogens JensenHolbæk OK2:38:31+1:20:27
21Holger MikkelsenOdense OK2:41:18+1:23:14
22Kenneth ArvidssonAlvesta SOK2:42:18+1:24:14
Sven Erik SjöholmMullsjö SOKej godkänd
Kjell MånssonRonneby OKej start

D80

1 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gunni EkbergÄtrans IF1:35:09
2Birgitta BergGarda OK2:02:13+27:04
Bernice AntonssonFK Friskus-Varbergej start

H80

2 880 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Andre AlexanderssonKungälvs OK1:07:49
2Roland BrandshageSävedalens AIK1:13:31+5:42
3Göran OlofssonFjärås AIK1:16:34+8:45
4Anders AdlerLinköpings AIK1:28:11+20:22
5Håkan SkogumMarkbygdens OK1:29:20+21:31
6Kurt LarssonOK Nackhe1:31:29+23:40
7John VallinOK Hedströmmen1:33:54+26:05
8Åke AxelssonIK Uven1:34:07+26:18
9Rune BengtssonRonneby OK1:37:42+29:53
10Sigvard RudolfssonOK Gisle1:54:57+47:08
11Otto HolmdahlLinköpings OK1:57:13+49:24
12Jan-Eric NelkingFK Åsen2:10:26+1:02:37
13Karl-Eric WannbergIK Omega2:10:32+1:02:43
Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
JB LarssonOK Löftanej godkänd
Bernt PeterssonAlvesta SOKej godkänd
Nils-Eric TofteredIF Rigorej godkänd
Gunnar WaernTrollhättans SOKej godkänd

H85

2 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Carl-Henrik HallbergIK Uven1:36:18
2Ingvar LennerstedtLunds OK2:27:47+51:29
Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OFej start

D21 Motion

3 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johanna KarlssonUlricehamns OK1:39:43
2Cecilia JunforsOK Skogshjortarna2:21:46+42:03
3Frida EnglundOK Stigen2:29:19+49:36

H21 Motion

6 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK1:13:03
2Anders FjärrnäsOK Bävern2:27:18+1:14:15
3Andreas JohanssonOK Vivill2:34:10+1:21:07
4Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad3:05:57+1:52:54
5Martin SahlinJärla Orientering3:14:31+2:01:28
Fredrik AnderssonSOK Joar Viking Enköpinej godkänd
Klas BogsjöHelsingborgs SOKej godkänd

D40 Motion

3 470 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulla EinarssonKungälvs OK1:18:45
2Malin AnderssonUlricehamns OK1:19:01+0:16
3Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna1:21:01+2:16
4Anna LindqvistOK Stigen1:21:37+2:52
5Karin NorlanderOK Nackhe1:30:40+11:55
6Karin HemmingsVimmerby OK1:32:36+13:51
7Susanne AxelssonJönköpings OK1:34:24+15:39
8Marika ElverlindOK Tranan1:36:16+17:31
9Petra RosénVäxjö OK1:37:56+19:11
10Madelene HanssonOK Löftan1:42:22+23:37
11Maria HörnquistAnderstorps OK1:43:08+24:23
12Ulrika OdénFjärås AIK1:43:15+24:30
13Lena ElfströmOK Orinto1:44:03+25:18
14Lisa KjellénHelsingborgs SOK1:45:03+26:18
15Liselott SvenssonJönköpings OK1:45:09+26:24
16Jeanette PerssonOK Löftan1:47:41+28:56
17Terese LarssonOK Tranan1:54:28+35:43
18Mia ThulinKungälvs OK2:07:50+49:05
19Anne-Li AugustssonOK Tyringe2:08:05+49:20
20Anna DufvaSundsvalls OK2:11:24+52:39
21Hanna Pansell EdvardssonEksjö SOK2:20:56+1:02:11
Anikken G. DybvikStokke ILej start

H40 Motion

5 510 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik KöllerströmFjärås AIK1:39:37
2Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK1:41:41+2:04
3Magnus ClassonOK Stigen1:43:31+3:54
4Tommy ErikssonNässjö OK1:47:31+7:54
5Christer NordbergGöteborg-Majorna OK1:50:00+10:23
6Magnus IvarssonOK Gläntan Vessigebro1:50:58+11:21
7Mattias KarlssonOK Tranan1:54:16+14:39
8Fredrik BöregårdOK Gläntan Vessigebro2:00:50+21:13
9Oskar SvarfvarSjövalla FK2:06:02+26:25
10Erik JohanssonOK Skogshjortarna2:06:50+27:13
11Arild NyhaugAsker SK2:07:11+27:34
12Peter JohanssonVäxjö OK2:14:52+35:15
13Jesper IngelsboOK Tranan2:18:05+38:28
14Louise BöregårdOK Gläntan Vessigebro2:21:34+41:57
15Jonas NilssonBredaryds SOK2:21:57+42:20
16Lars EdbergOK Nackhe2:29:04+49:27
17Magnus ElverlindOK Tranan2:39:29+59:52
18Tony HolmbergOK Tylöskog3:24:07+1:44:30
Anders RylinOK Gläntan Vessigebroej godkänd
Kenneth DybvikStokke ILej start

D50 Motion

2 770 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Susanne DombyOK Stigen1:03:11
2Helena ÅhlinHelsingborgs SOK1:09:13+6:02
3Anna HagmanFjärås AIK1:17:51+14:40
4Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK1:28:51+25:40
5Eva NilssonKungälvs OK1:40:14+37:03
6Annika WessmarkOK Flundrehof1:42:19+39:08
7Ingrid AdolfssonOK Bävern1:43:44+40:33
8Hilde MoholthKongsberg OL1:48:11+45:00
9Anna Martinsson-KarlssonStockholmspolisens IF OF1:49:58+46:47
10Annette OlofssonOK Skogshjortarna1:58:40+55:29
11Elisabet DahlbergIK Trenne Ullared2:09:45+1:06:34
12Sofia PorleVäxjö OK2:27:03+1:23:52
13Monica BrönnestamOK Gipen2:40:51+1:37:40
14Bibbi GustafssonOK Gipen2:57:47+1:54:36
Katarina AnderssonÄtrans IFej godkänd

H50 Motion

3 890 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Peter DombyOK Stigen1:13:55
2Tomas AnderssonTrollhättans SOK1:15:57+2:02
3Mats JohanssonOK Tisaren1:16:28+2:33
4Göran TörnbergOK Skogsvargarna1:27:05+13:10
5Fredrik EngmanOK Denseln1:38:48+24:53
6Jon MoholthKongsberg OL1:39:34+25:39
7Pelle OlofssonOK Skogshjortarna2:22:56+1:09:01
8Jan MullerTJ Hostivice and friends2:23:05+1:09:10
9Magnus HagmanFjärås AIK2:25:27+1:11:32

D60 Motion

2 760 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marita JohanssonOK Stigen1:22:06
2Barbro LiljequistHeleneholms IF1:29:09+7:03
3Gunilla SandströmOK Stigen1:34:47+12:41
4Kerstin AnderssonFK Boken1:41:30+19:24
5Kristina TellqvistIK Dran1:48:00+25:54
6Marita JohanssonMarkbygdens OK2:03:22+41:16

H60 Motion

3 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF1:18:14
2Tomas MårtenssonOK Vivill1:57:30+39:16
3Kjell RehnströmOK Reftele2:14:40+56:26
4Johnny ErixonFellingsbro GOIF2:35:04+1:16:50
5Hans SöderströmOK Stigen2:48:55+1:30:41
Göran LiljequistOK Älmeej start

Inskolning

1 650 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarnafullföljt
Hjalmar HörnquistAnderstorps OKfullföljt
Johanna HörnquistAnderstorps OKfullföljt
Linn JunforsOK Skogshjortarnafullföljt
Benjamin KrabekOdense OKfullföljt
Mio KvarndalUlricehamns OKfullföljt
Karel MullerTJ Hostivice and friendsfullföljt
Mikkel Mølgaard NielsenOdense OKfullföljt
Nils NikolaisenOppsal Orienteringfullföljt
Adam NorlanderOK Nackhefullföljt
Liv PalmertzHelsingborgs SOKfullföljt
Lowe PalmertzHelsingborgs SOKfullföljt
Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Simon ÅttingLinköpings OKfullföljt
Veronica AnderssonFjärås AIKej godkänd
Alma FaxénVäxjö OKej godkänd
Elsa AhlstrandVäxjö OKutom tävlan
Evelina AnderssonOK Gipenutom tävlan
Ella ArvidssonIF Rigorutom tävlan
Elin BergHalmstad OKutom tävlan
Elsa BergGarda OKutom tävlan
Julia BergHalmstad OKutom tävlan
Evelina BergagårdTolered-Utby Ol-klubbutom tävlan
Nova BrundinKinnaströms SKutom tävlan
Selma BrundinKinnaströms SKutom tävlan
Tuva DahlgrenIK Ymerutom tävlan
Märta DuellHestra IFutom tävlan
Liam FjärrnäsOK Bävernutom tävlan
Erik FrisagårdKlubblösutom tävlan
Isak GrönlundLunds OKutom tävlan
Tilda HarrieLunds OKutom tävlan
Freja HarryssonKlubbblösutom tävlan
Signe HarryssonHalmstad OKutom tävlan
Lillie HartvigssonKlubblösutom tävlan
Leonard HasselströmKlubblösutom tävlan
Vincent HasselströmKlubblösutom tävlan
Ane HjelmstadBækkelagets SKutom tävlan
Marie HjelmstadBækkelagets SKutom tävlan
Melker JansonFrämmestads IKutom tävlan
Märta JohanssonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Olivia KarlssonIK Uvenutom tävlan
Elina LindénVäxjö OKutom tävlan
Theo LindgrenHelsingborgs SOKutom tävlan
Robin LönnHalmstad OKutom tävlan
Agnes LövhammerBottnaryds IFutom tävlan
Alice MarmanderFK Friskus-Varbergutom tävlan
Astrid NilssonBredaryds SOKutom tävlan
Alvar OdbroKlubblösutom tävlan
Tyra OdbroKlubblösutom tävlan
John RobertssonIFK Göteborgutom tävlan
Alinda RundqvistOK Nackheutom tävlan
Emma SeverinssonTjällmo-Godegårds OKutom tävlan
Isabelle SeverinssonTjällmo-Godegårds OKutom tävlan
Jakob SternerSträngnäs-Malmby OLutom tävlan
Viktor SunessonOK Alehofutom tävlan
Frode SylvanVäxjö OKutom tävlan
Love SylvanVäxjö OKutom tävlan
Elvin TenggrenOK Stigenutom tävlan
Viktor ZachrissonOK Alehofutom tävlan
Nils Öjebo LöfKFUM Örebro OKutom tävlan

U1

2 330 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Benjamin Birk NielsenAalborg OK31:05
4Erik HägerstrandKungälvs OK42:34+11:29
6Oskar LindqvistOK Gisle45:36+14:31
7Alma TrofastJönköpings OK46:51+15:46
10Cajsa LindqvistOK Gisle52:38+21:33
11Linnea DufvaSundsvalls OK53:06+22:01
13Maja KylmäHelsingborgs SOK54:33+23:28
14Casper RylinOK Gläntan Vessigebro55:35+24:30
15Elin BöregårdOK Gläntan Vessigebro56:19+25:14
16Torun JørgensenPeninsula And Plains Orienteers58:23+27:18
19Ester OhlssonBrattås CK59:42+28:37
20Ztella ArdforsOK Löftan1:00:20+29:15
21Patricia ErikssonOK Skärmen1:00:39+29:34
22Zamuel ArdforsOK Löftan1:01:19+30:14
23Stina GustafssonHalmstad OK1:02:20+31:15
24Vera WildheimMölndal Outdoor IF1:04:50+33:45
25Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL1:05:03+33:58
26Sixten BöregårdOK Gläntan Vessigebro1:08:11+37:06
27Svea PellméStenungsunds OK1:09:57+38:52
28Siri LindIF Thor1:12:23+41:18
Melker  MobergOK Tyrutom tävlan
Love AlexanderssonKlubbblösutom tävlan
Ella AnderssonAnderstorps OKutom tävlan
Otto AnderssonHalmstad OKutom tävlan
Miri BogevidKlubbblösutom tävlan
Stina CarlssonKungälvs OKutom tävlan
Alexander  DybvikStokke ILutom tävlan
Nora EngqvistOK Flundrehofutom tävlan
Knut ErikssonBrattås CKutom tävlan
Henrik GroossKlubblösutom tävlan
Valter GustavssonOK Löftanutom tävlan
Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Elise JohanssonNässjö OKutom tävlan
Ina JohanssonIFK Göteborg Orienteringutom tävlan
Moa JohanssonOK Gisleutom tävlan
Alvin KorallMotala AIF OLutom tävlan
Linus LindgrenHelsingborgs SOKutom tävlan
Annie MagnussonLaholms IFutom tävlan
Elis MarmanderFK Friskus-Varbergutom tävlan
Signe MobergKlubblösutom tävlan
Olle NilssonOK Stigenutom tävlan
Emma OlssonHelsingborgs SOKutom tävlan
paju PountiVehkalandenutom tävlan
Jonathan RexOK Landehofutom tävlan
Klara RosenkvistOK Löftanutom tävlan
Charlie RylinOK Gläntan Vessigebroutom tävlan
Alma SvenssonAnderstorps OKutom tävlan
Karl SvenssonVingåkers OKutom tävlan
Wilmer TenggrenOK Stigenutom tävlan
Junia TorstensvikFK Friskus-Varbergutom tävlan
Arvid TreptowAnderstorps OKutom tävlan
Astrid TreptowAnderstorps OKutom tävlan
Elof TreptowAnderstorps OKutom tävlan
Nils TryggesonOK Norrvirdarnautom tävlan
Oskar WallinFalkenbergs OKutom tävlan
Ella Öjebo LöfKFUM Örebro OKutom tävlan

U2

2 430 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus Mølgaard NielsenOdense OK32:31
2Anders SigvardtOdense OK33:40+1:09
3Elsa PalmqvistOK Tranan41:02+8:31
4Arvid HägerstrandKungälvs OK41:31+9:00
5Malte StenhagNässjö OK42:38+10:07
6Gustaf IngelsboOK Tranan44:22+11:51
8Axel JohanssonTolered-Utby Ol-klubb44:46+12:15
10Elias OhlssonBrattås CK48:56+16:25
11Viola RönnFK Friskus-Varberg49:35+17:04
13Saga WildheimMölndal Outdoor IF50:32+18:01
14Jakob GudmundssonOK Landehof50:35+18:04
15Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg52:44+20:13
16Maja EliassonFK Friskus-Varberg55:04+22:33
17Jesper NilssonKungälvs OK55:30+22:59
18Elsa PeterssonVäxjö OK56:18+23:47
19Pelle RunevadOK Nackhe58:24+25:53
20Märta BöregårdOK Gläntan Vessigebro1:00:20+27:49
21Agnes BöregårdOK Gläntan Vessigebro1:00:26+27:55
22Joel BjörkmanKungälvs OK1:01:57+29:26
23Vidar LarssonIF Thor1:03:08+30:37
24Albert KylmäHelsingborgs SOK1:03:22+30:51
28Kerstin SvenssonOK Kullingshof1:05:11+32:40
29Minna KvarndalUlricehamns OK1:05:31+33:00
30Noah Nilsson-DagEds SK1:09:24+36:53
31Astrid HellerströmFK Friskus-Varberg1:16:33+44:02
35Johannes DahlbergIK Trenne Ullared1:49:34+1:17:03
Jason SchoughÄtrans IFej godkänd
Einar AamotOK Skogshjortarnautom tävlan
Noel AnderssonOK Trananutom tävlan
Alexander BjärbyFrosta OKutom tävlan
Olle BlomqvistMarkbygdens OKutom tävlan
Maja CarlssonKungälvs OKutom tävlan
Nils EkströmStenungsunds OKutom tävlan
Hannes EmanuelssonOK Trananutom tävlan
Noah EmanuelssonOK Trananutom tävlan
Nils ErikssonBrattås CKutom tävlan
Kaja Holte FjeldstadPorsgrunn OLutom tävlan
Folke FranssonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Ralf GustavssonOK Löftanutom tävlan
Jonathan HagmanOK Orintoutom tävlan
Filip HåkanssonUddevalla OKutom tävlan
Loke JagetegFalkenbergs OKutom tävlan
Ellen KringstadSäffle OKutom tävlan
Alvar LangeTumba-Mälarhöjden OKutom tävlan
Elin PerssonBrattås CKutom tävlan
Linnéa RexOK Landehofutom tävlan
Jonathan RingströmRydboholms SKutom tävlan
Majken RosenkvistOK Löftanutom tävlan
Vincent SteffertOK Tyringeutom tävlan
Amanda ThorTolered-Utby Ol-klubbutom tävlan
Johanna ThorTolered-Utby Ol-klubbutom tävlan
Sixten TörnströmFK Friskus-Varbergutom tävlan
Ingrid EngmanIFK Lidingö SOKej start
Anton FaxénVäxjö OKej start
Agnes MalmEds SKej start
Melvin SjöbergIF Thorej start

Öppen motion 1

2 290 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
3Jana MullerovaTJ Hostivice and friends1:23:49+24:58
Neda EkbergSundbybergs IKej godkänd
Jakob ÅkessonSkåneslättens OLej godkänd
Jens  AnderssonIF Rigorutom tävlan
Tova AnderssonKlubblösutom tävlan
Anneli AnsbölFK Friskus-Varbergutom tävlan
Marie BerlinNässjö OKutom tävlan
Jan BogsjöKlubblös Varbergutom tävlan
Albert BuzassyKlubblösutom tävlan
Susanne BäckströmIF Rigorutom tävlan
Lovisa EricssonKlubblösutom tävlan
Oskar FermRöyken olagutom tävlan
Stina GrönkvistKlubblösutom tävlan
Malte HagfjärdSöders-Tyresöutom tävlan
Gunvor Hedin-HåkanssonMarkbygdens OKutom tävlan
Marie KempffHässleholms OKutom tävlan
Ing-Mari LarssonOK Löftanutom tävlan
Martin LauriGammelstads IFutom tävlan
Caroline LinnerosOK Löftanutom tävlan
Malin LundHästveda OKutom tävlan
Anita NatanaelssonLjungskile FKutom tävlan
Jenny RybergMariestads FKutom tävlan
Danica TasevaIFK Göteborg Orienteringutom tävlan
Vera TofteredIF Rigorutom tävlan
Tuva WestbomSäterbygdens OKutom tävlan
William WestbomSäterbygdens OKutom tävlan
Paula WichmannUSU Jenuutom tävlan

Öppen motion 2

3 970 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Lone BorgOdense OKej godkänd
Lise-Lotte AndersenOdense OKutom tävlan
Bo AnderssonOK Löftanutom tävlan
Monika AnderssonUlricehamns OKutom tävlan
Lone BorgOdense OKutom tävlan
Alfred BuzassyKlubblösutom tävlan
Tova DuellHestra IFutom tävlan
Lotta EliassonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Kristin GrimsdotterKlubblösutom tävlan
Klara HåkanssonUddevalla OKutom tävlan
Arvid MagnissonBredaryds SOKutom tävlan
Jennie SomssichUlricehamns OKutom tävlan
Ludvig SvenssonVingåkers OKutom tävlan
Maria SvenssonVingåkers OKutom tävlan
Edvin WesterlindSC Chamutom tävlan

Öppen motion 3

3 140 m, 128 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats OhlssonBrattås CK1:07:55
2Ulf-Björn RönnFK Friskus-Varberg1:15:55+8:00
3Sara AnderssonVänersborgs SK1:16:15+8:20
4Mathias BerganFet OL1:17:34+9:39
12Caroline OhlssonBrattås CK1:29:32+21:37
15Anna LindenauOK Alehof1:31:41+23:46
19Ulrika RylinOK Gläntan Vessigebro1:36:06+28:11
21Anna HögbergOK Tranan1:38:55+31:00
22Jenny PalmqvistOK Tranan1:39:11+31:16
23Charlotte RennuitOdense OK1:40:38+32:43
29Ellen HeymanIF Rigor1:47:57+40:02
33Alma KjellénHelsingborgs SOK1:51:08+43:13
37Anna-Karin BromsFK Friskus-Varberg1:56:39+48:44
38Johanne KrabekOdense OK1:58:24+50:29
39Gabriel GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb1:59:42+51:47
42Liv LindOK Skärmen2:04:59+57:04
44Asger HaahrOdense OK2:06:31+58:36
45Catrine BöregårdOK Gläntan Vessigebro2:07:56+1:00:01
46Cecilia OlofssonSjövalla FK2:12:26+1:04:31
50Ellen Winther MortensenOK Pan Århus2:20:37+1:12:42
51Alice SigvardtOdense OK2:23:18+1:15:23
54Margareta HeldFK Åsen2:28:49+1:20:54
55Lil AlfredssonUddevalla OK2:30:17+1:22:22
57Eva KarlssonOK Nackhe2:36:13+1:28:18
58Krister WessmarkOK Flundrehof2:43:10+1:35:15
61Anna-Stina WennbergVäxjö OK3:04:22+1:56:27
Jonas EkbergSundbybergs IKej godkänd
Melvin EkbergSundbybergs IKej godkänd
Johanna TöppnerOK Landehofej godkänd
Anneli WihlborgOK Gyngeej godkänd
Gustav ÅkessonSkåneslättens OLej godkänd
Jenny AnderssonAnderstorps OKutom tävlan
Joar AnderssonVäxjö OKutom tävlan
Ewa ArnessonIK Dranutom tävlan
Pyttan AsplundOK Södertörnutom tävlan
Ture AugustssonFK Bokenutom tävlan
Gunnel AxelssonOK Skogshjortarnautom tävlan
Gunnar BengtssonOK Gläntan Vessigebroutom tävlan
Martina BengtssonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Truls BengtssonWinnepeg Getsutom tävlan
Carina BersenSKIF Sumyutom tävlan
Gunnel BörjessonBredaryds SOKutom tävlan
Annika CarlssonKungälvs OKutom tävlan
Sofia DahlgrenIK Ymerutom tävlan
Frida DombyOK Stigenutom tävlan
Britt-Marie EkbergOK Orintoutom tävlan
Frida EmanuelssonOK Trananutom tävlan
Inger ErnstsonOK Skogshjortarnautom tävlan
Johan ForsbergKlublösutom tävlan
Håkan FärnlöfIF Rigorutom tävlan
Emmelie GeorgssonOK Nackheutom tävlan
Manuela GerbethMarkaryds FKutom tävlan
Ann GrimbeckSävedalens AIKutom tävlan
Axel GrimbeckSävedalens AIKutom tävlan
Annika GustafssonOK Nackheutom tävlan
Marianne HaglundOK Djerfutom tävlan
Emelie HagmanOK Orintoutom tävlan
Allan HammarOK Kompassenutom tävlan
Sonja HammarOK Kompassenutom tävlan
Sandra HanssonÄrla IFutom tävlan
Ida HjorthTockarps IKutom tävlan
Helen InfeltKlubblösutom tävlan
Isabell IsidorssonOK Vivillutom tävlan
Reni ItenWinterhur Olcutom tävlan
Ann Helen JohanssonREftele OKutom tävlan
Ann-Sofie JohanssonKungälvs OKutom tävlan
Bernt JohanssonOK Gisleutom tävlan
Kjell JohanssonMarkbygdens OKutom tävlan
Madeleine JohanssonKlubblösutom tävlan
Marina JohanssonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Peter JosefssonKlubblösutom tävlan
Eskil JönssonHalmstad OKutom tävlan
Helena KarlssonHjobygdens OKutom tävlan
Ulla KarlssonOK Tyringeutom tävlan
Clara KilperUSV Jenautom tävlan
Mary LarnerGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Chatarina LarssonIF Thorutom tävlan
Simom LarssonIK Ymerutom tävlan
Lennart LindbergIK Vistautom tävlan
Gunnel LitzellOK Kullingshofutom tävlan
Sofia LüningKlubblösutom tävlan
Helena LöfKFUM Örebro OKutom tävlan
August MagnussonLaholms IF OKutom tävlan
Fredrik MagnussonLaholms IF OKutom tävlan
Jonas MusslinderFalköpings AIK OKutom tävlan
Olof MusslinderFalköpings AIK OKutom tävlan
Björn NilssonOK Stigenutom tävlan
Monica NilssonÄtrans IFutom tävlan
Ulrike NitzscheUSV Jenautom tävlan
Ann NybergIFK Göteborg Orienteringutom tävlan
Marie NybergFjärås AIKutom tävlan
Stefan NybergFjärås AIKutom tävlan
Ia NyrellAlvesta SOKutom tävlan
Magnus NyrellAlvesta SOKutom tävlan
Susanne NyrellAlvesta SOKutom tävlan
Tilda NyrellAlvesta SOKutom tävlan
Linnea NäxenKlubblösutom tävlan
Karolina  OlofssonKlubblösutom tävlan
Erland OlssonDalsjöfors GoIFutom tävlan
Olle OlssonHelsingborgs SOKutom tävlan
Niklas PaulssonOK Löftanutom tävlan
Gudrun PetterssonCenterpartietutom tävlan
Vilma RingHalmstad OKutom tävlan
Nathalie RingströmRydboholms SKutom tävlan
Kirsten RöhrichUSV Jenautom tävlan
Villemo RönnblomOK Tyringeutom tävlan
Veronica SahlinNässjö OKutom tävlan
Karin StattinSOK Träffutom tävlan
Anne SvendsenKlubblösutom tävlan
CARINA SVENSSONMarkaryds FKutom tävlan
Erling SvenssonIK Trenne Ullaredutom tävlan
Eva SvenssonUlricehamns OKutom tävlan
Albin TagessonFK Finnutom tävlan
Linda TenggrenOK Stigenutom tävlan
Tilda ThulinKungälvs OKutom tävlan
Tomas TorstensvikFK Friskus-Varbergutom tävlan
Klara TrofastBredaryds SOKutom tävlan
Johanna TruschGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Marika TörnkvistAnderstorps OKutom tävlan
Kristina TörnströmFK Friskus-Varbergutom tävlan
Agneta WallinMarkbygdens OKutom tävlan
Monique Van LoonOLV Minorutom tävlan
Annelie WardOK Vivillutom tävlan
Oskar WardOK Vivillutom tävlan
Emma WikströmHästveda OKutom tävlan
Monika WikströmOK Tyrutom tävlan
Sidonie WintherVästerbergslagens OLutom tävlan
Estelle ÖgrenBromma Vällingutom tävlan
Johanna LindénVäxjö OKej start
Matilda TörngrenTolered-Utby Ol-klubbej start

Öppen motion 4

4 640 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Mikael NilssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Markus WennbergSjövalla FKej godkänd
Amalia AnderssonFrosta OKutom tävlan
Erik BromsFK Friskus-Varbergutom tävlan
Eugen EnqvistSaltsjöbadens IFutom tävlan
Magnus HagfjärdSöders-Tyresöutom tävlan
Maria JohnssonOK Nackheutom tävlan
Annika KarlssonFK Snapphanarnautom tävlan
Svante LennerstedtLunds OKutom tävlan
Elsa NilssonOK Stigenutom tävlan
Astrid NormanStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Johanna RisanHeming Orienteringutom tävlan
Sofia SkördeBredaryds SOKutom tävlan
Robin SöderholmOK Stigenutom tävlan
Lars WesterlindGMOK OL Skytteutom tävlan
Sofie ÖhrmanKlubblösutom tävlan
Charlotte ÖstermanVänersborgs SKutom tävlan

Öppen motion 5

3 350 m, 130 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
2Lars PerssonBrattås CK1:22:06+0:56
4Ulf CarlssonVäxjö OK1:23:47+2:37
7Jörgen StenhagNässjö OK1:26:41+5:31
8Christina LindqvistOK Gisle1:27:45+6:35
9Minna KonttilaTampereen Pyrintö1:29:06+7:56
10Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg1:30:27+9:17
14Robin NyqvistKungälvs OK1:37:59+16:49
16Charlotte StenhagNässjö OK1:39:49+18:39
18Ann PogemaaOK Skogsstjärnan1:44:09+22:59
19Renita PåsseIF Hagen1:44:19+23:09
21Sven TolestamIF Rigor1:46:57+25:47
23Patrik PogemaaOK Skogsstjärnan1:47:15+26:05
24Per LennartssonNässjö OK1:48:21+27:11
24Katarina VartiaOK Löftan1:48:21+27:11
31Hannah FovaeusSävedalens AIK1:53:45+32:35
32Linnéa TöppnerOK Landehof1:54:08+32:58
38Kristina BohmanOK Orinto2:01:13+40:03
39Katrin PellméStenungsunds OK2:01:56+40:46
40Annette SeldénIF Rigor2:02:22+41:12
41Mari SchoughÄtrans IF2:03:27+42:17
43Ing-Britt GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb2:13:29+52:19
45Lena Carlsson TellIF Hagen2:13:47+52:37
50Åse NilssonOK Landehof2:18:36+57:26
51Anna GerhardtBrattås CK2:19:58+58:48
52Thor Kofod2:21:02+59:52
53Helene JohanssonOK Nackhe2:21:50+1:00:40
56Kerstin LindbladSävedalens AIK2:30:16+1:09:06
59Nina KastrupFK Herkules2:34:50+1:13:40
60Lea TaraldsvikSarpsborg OL2:39:43+1:18:33
Anders AdetorpSundsvalls OKutom tävlan
Johan  AdetorpKlubblösutom tävlan
Felicia AhlstrandFK Friskus-Varbergutom tävlan
Peter AlexanderssonIF Rigorutom tävlan
Ingrid AnderssonIF Rigorutom tävlan
Lars G AnderssonOK Hällenutom tävlan
Maria AnderssonOK Kullingshofutom tävlan
Jörgen  AnderssonnOK Kullingshofutom tävlan
Niklas AndreassonKlubblösutom tävlan
Susanne AndreassonGöteborgs SKutom tävlan
Oskar Andrén SkoglundOK Vivillutom tävlan
Kajsa AspegrenOK Kontinentutom tävlan
Anna BenattiSkåneslättens OLutom tävlan
Ida BenattiSkåneslättens OLutom tävlan
Nina BergmanGöteborg Majornautom tävlan
Erik BergqvistSäffle OKutom tävlan
Arne BerlinTrollhättans SOKutom tävlan
Kerstin BobergOK Roxenutom tävlan
Arthur BrunborgNittedal OLutom tävlan
Arthur BrunborgNittledalutom tävlan
Per BrundinKinnaströms SKutom tävlan
Bengt BörjessonBredaryds SOKutom tävlan
Ellen BörjessonBredaryds SOKutom tävlan
Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebroutom tävlan
BO  EKKlubblösutom tävlan
Lena EliassonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Claes EmanuelssonOK Trananutom tävlan
Carl EmmeKlubblösutom tävlan
Björn EngelbrektssonFK Snapphanarnautom tävlan
Henrik ErikssonOK Gränsenutom tävlan
John-Erik ErikssonJönköpings OKutom tävlan
Ture ErikssonEds SKutom tävlan
Charlie FhermHästveda OKutom tävlan
Ronny FhermHästveda OKutom tävlan
Rikard FlinkFjärås AIKutom tävlan
Bo FranssonOK Njudungutom tävlan
Johan FrisellBoxholm-Mjölby OLutom tävlan
Måns FritzellGudhems IFutom tävlan
Filip GrimsholmHalmstad OKutom tävlan
Anders GusedFalkenbergs OKutom tävlan
Chalott GustafssonBS OKutom tävlan
Göran GustafssonOK Nackheutom tävlan
Torben GustavssonSOK Träffutom tävlan
Maria HaglundOK Djerfutom tävlan
Sofia HagmanOK Orintoutom tävlan
Marie HallbergIF Marin Västutom tävlan
Helle HansenHerlufsholm OKutom tävlan
Sophie Hedlund StridhOK Gipenutom tävlan
Madeleine HellqvistOK Kontinentutom tävlan
Håkan HåkanssonKungälvs OKutom tävlan
Ragnar HåkanssonUddevalla OKutom tävlan
Linda JakobssonIK Uvenutom tävlan
Frida JohanssonOK Bävernutom tävlan
Sebastian JohanssonKlubblösutom tävlan
Elisabeth JonassonOK Orintoutom tävlan
Liselott JönssonStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Anita KarlssonKlubblösutom tävlan
Petter KarlssonIK Uvenutom tävlan
Lizette KaverenKlubbblösutom tävlan
Gunilla le DousMölndal Outdoor IFutom tävlan
Malin LjunggrenMarkbygdens OKutom tävlan
Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SKutom tävlan
Stina MartinssonKlubblösutom tävlan
Alma NilssonOK Stigenutom tävlan
Anna NilssonOK Stigenutom tävlan
Jonas NygrenIF Thorutom tävlan
Sven OpitzUSV Jenautom tävlan
Björn OscarssonHylte OKutom tävlan
Ingela OscarssonKlubblösutom tävlan
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OLutom tävlan
Margareta PeterssonIF Marin Västutom tävlan
Ella PetterssonSävedalens AIKutom tävlan
Niclas PetterssonOK Refteleutom tävlan
Johan PipuraKlubbblösutom tävlan
Anders ReimertzGällstadbygdens SOKutom tävlan
Reinhold ReulOK Orintoutom tävlan
Jeanette RingbergBredaryds SOKutom tävlan
Peter RingbergBredaryds SOKutom tävlan
Henrik RosenkvistKlubblösutom tävlan
Jesper RundbäckVaggeryds SOKutom tävlan
Eva SchönquistOK Linnéutom tävlan
Minette SjögrenBromma-Vällingby SOKutom tävlan
Niclas SjögrenOK Stigenutom tävlan
Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOKutom tävlan
Jan SkoglundOK Vivillutom tävlan
Monica StrandlyckeKlubblösutom tävlan
Li-Min SvenssonOK Älmeutom tävlan
Emma SylvanVäxjö OKutom tävlan
Lisa SöderholmOK Stigenutom tävlan
Petter ThorTolered-Utby Ol-klubbutom tävlan
Olof ThorssellOK Måsenutom tävlan
Eva TollsternVäxjö AISutom tävlan
Charlotta TreptowAnderstorps OKutom tävlan
Erik TörnsgårdKlubblösutom tävlan
Helena WallMarkbyggden OKutom tävlan
Sandra WallinFalkenbergs OKutom tävlan
Catharina WinbergStenungsunds OKutom tävlan
Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOKutom tävlan
Tomas ZrnikGigant Orienteeringutom tävlan
Sylvia ÅgrenOK Linnéutom tävlan
Helen ÅkessonVäxjö AISutom tävlan

Öppen motion 6

6 100 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Anders HolmbergOK Vivillej godkänd
Robert LindqvistOK Gisleej godkänd
Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Annika LännhultEds SKej godkänd
Ian McKenzieUringa Orienteersej godkänd
Per Mellbergej godkänd
Martin TöppnerOK Landehofej godkänd
Magnus WallinMarkbygdens OKej godkänd
Johan  BerglundKlubblösutom tävlan
fredrik BERGMANGöteborg Majornautom tävlan
Amanda BlennowFalköpings AIK OKutom tävlan
Anki BlennowFalköpings AIK OKutom tävlan
Patrik BrorssonTockarps IKutom tävlan
Sabine BräuerUSV Jenautom tävlan
Hanna ErixonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Daniel  GerbethMarkaryds FKutom tävlan
Håkan GrubbMalmö OKutom tävlan
Anders GustafssonKlubblösutom tävlan
Linus HolmqvistOK Österåkerutom tävlan
Anders IvarssonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Charlie JohanssonKlubblösutom tävlan
Carolina LandinMalmö OKutom tävlan
Jonas NielsenOK Skogshjortarnautom tävlan
Patrik NilssonVänersborgs SKutom tävlan
Curt NorgrenGällstadbygdens SOKutom tävlan
David OlssonIF Hagenutom tävlan
Matilda RundqvistOK Nackheutom tävlan
Kristian SiverboMarkbygdens OKutom tävlan
Johan SjödinIK Hakarpspojkarnautom tävlan
Philip StensbyTibro OKutom tävlan
Gustav  StrandlyckeKlubblösutom tävlan
Kjell SvenssonOK Älmeutom tävlan
Johanna WachtmeisterKlubblösutom tävlan
Robin ÖhrnOK Bävernutom tävlan

Öppen motion 7

3 160 m, 178 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
4Robert HallbergIK Uven1:00:21+3:32
10Olof BjörkmanKungälvs OK1:11:07+14:18
12Truls FjeldstadPorsgrunn OL1:12:18+15:29
13Hans SvenssonOK Kullingshof1:13:29+16:40
14Anders LarssonOK Landehof1:14:30+17:41
15Björn Ketil HansenSarpsborg OL1:15:58+19:09
16Mona HoltePorsgrunn OL1:16:05+19:16
22Johan NiklassonVäxjö OK1:21:26+24:37
30Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg1:25:25+28:36
35Gustav BohmanOK Orinto1:29:53+33:04
36Kajsa IsidorssonOK Vivill1:31:12+34:23
40Marie EckerlidSävedalens AIK1:31:51+35:02
43Veronika PalmertzHelsingborgs SOK1:35:36+38:47
46Martin EnströmTrollhättans SOK1:36:16+39:27
48Erik ÖjeboKFUM Örebro OK1:38:10+41:21
49Ole PedersenLinköpings OK1:38:37+41:48
51Lars LorénOK Frisene1:40:18+43:29
53Anders SwedinLidköpings VSK1:41:46+44:57
57Thomas VinbladLunds OK1:44:10+47:21
59Kim FolanderFSK Orientering1:44:36+47:47
67Annika IsidorssonOK Vivill1:50:40+53:51
72Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK1:59:02+1:02:13
79Anneli ChristieSnättringe SK2:18:25+1:21:36
85Klas SkogOK Gipen2:50:42+1:53:53
Jan AnderssonFjärås AIKej godkänd
Gunilla GlimténOK Löftanej godkänd
Lena OlssonSkåneslättens OLej godkänd
Helén ÅkessonSkåneslättens OLej godkänd
Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarnaej godkänd
Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOKutom tävlan
Marie AhlménJönköpings OKutom tävlan
Helen AhlstrandOK Vivillutom tävlan
Monika AlgotssonOK Tylöskogutom tävlan
Jenny AnderssonÄtrans IFutom tävlan
Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OKutom tävlan
Olof AnderssonIF Rigorutom tävlan
Sandra AnderssonFalkenbergs OKutom tävlan
Madeleine AttforsSävedalens AIKutom tävlan
Tomas AxelssonOK Linnéutom tävlan
Kajsa BenattiSkåneslättens OLutom tävlan
Lotta BerntssonSkåneslättens OLutom tävlan
Susann BerntssonOK Refteleutom tävlan
Anna BjärbyFrosta OKutom tävlan
Helena BlomqvistMarkbygdens OKutom tävlan
Ann BrenanderSOK Viljanutom tävlan
Emma BrundinKinnaströms SKutom tävlan
Jonas BrånaltFrölunda OLutom tävlan
Henrik CarlssonIK Uvenutom tävlan
Ulf CarlssonVäxjö AISutom tävlan
Petty CartemoIK Uvenutom tävlan
Kekko ConwayGuilfordOKutom tävlan
Mathias DuellHestra IFutom tävlan
Kurt EkbergOK Orintoutom tävlan
Sofia ElverlindOK Trananutom tävlan
Helén ErikssonOK Torutom tävlan
Samuel ErikssonEds SKutom tävlan
Irmgard FabianOJE Wapplerutom tävlan
Wolfgang FabianOJE Wapplerutom tävlan
Kristin FranssonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Michael FranssonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Hanna FredheimLillomarka OLutom tävlan
Elisabeth FredrikssonGudhems IFutom tävlan
Malin FritzellMullsjö SOKutom tävlan
Åsa GrenaboHjobygdens OKutom tävlan
Maria GustafssonSävedalens AIKutom tävlan
Stig GustafssonIK Ymerutom tävlan
Håkan HagmanOK Orintoutom tävlan
Anna HagströmFalkenbergs OKutom tävlan
Peter HagströmFalkenbergs OKutom tävlan
Diana HallqvistUlricehamns OKutom tävlan
Pertti HeedOK Orintoutom tävlan
Peter HeldFK Åsenutom tävlan
Elisabet HemlinIK Uvenutom tävlan
Rickard HenrikssonHelsingborgs SOKutom tävlan
Thomas HenryssonTibro OKutom tävlan
Cecilia HolmbergOK Tylöskogutom tävlan
Sandra HornKlubblösutom tävlan
Roland HulanderUlricehamns OKutom tävlan
Maria HåkanssonVäxjö OKutom tävlan
Greger IngemanssonYstads OKutom tävlan
Susanne IngemanssonYstads OKutom tävlan
Bertil IngemarssonHestra IFutom tävlan
Enid IngemarssonHestra IFutom tävlan
Elsa JanssonJärla Orienteringutom tävlan
Karl JanssonFrämmestads IKutom tävlan
Roland JanssonVäxjö OKutom tävlan
Åsa Jarhag HåkanssonUddevalla OKutom tävlan
Alf JohanssonVäxjö OKutom tävlan
Anne JohanssonKarlskrona SOKutom tävlan
Bernt JohanssonOLC Stubaiutom tävlan
Håkan JohanssonMariestads FKutom tävlan
Isak JohanssonOK Gisleutom tävlan
Kristina JohanssonBredaryds SOKutom tävlan
Kurt JohanssonOK Gisleutom tävlan
Kurt JohanssonSvenljunga OKutom tävlan
Lovisa JohanssonKarlskrona SOKutom tävlan
Malin JohanssonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Martin JohanssonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Sture JohanssonOK Kullingshofutom tävlan
Dan JosefssonOK Roxenutom tävlan
Stefan Karlsson AlsiöIF Hagenutom tävlan
Cecilia KarlssonGöteborgs SKutom tävlan
Elisabet KarlssonKlubblösutom tävlan
Marie KarlssonVäxjö OKutom tävlan
Malin KihlbergHalmstad OKutom tävlan
Erik KindlundhFK Finnutom tävlan
Anders KjellLinköpings OKutom tävlan
Ulla KjellLinköpings OKutom tävlan
Bengt KlassonOK Orintoutom tävlan
Lena KollénIF Marin Västutom tävlan
Sten Åke KvistIS Kullenutom tävlan
Carl-Johan LagervallKlubblösutom tävlan
Lars-Åke LarssonOK Trananutom tävlan
Monica LarssonOK Trananutom tävlan
Karin LaurellOK Flundrehofutom tävlan
Åsa LindqvistHestra IFutom tävlan
Göran LitzellOK Kullingshofutom tävlan
Monika LydinOK Kontinentutom tävlan
Oskar LydingHylte OKutom tävlan
Gösta MalmerIF Marin Västutom tävlan
Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SKutom tävlan
Erik MarmanderFK Friskus-Varbergutom tävlan
Annika MartinssonHylte OKutom tävlan
Hugo MartinssonFK Finnutom tävlan
Elisabeth Meun JohansenOK Mossutom tävlan
Ulrika MeyersonOK Linnéutom tävlan
Claus MikkelsenHerlufsholm OKutom tävlan
Gun-Britt MolinMarkbygdens OKutom tävlan
Lars-Göran MolinMarkbygdens OKutom tävlan
Amanda MullinsSjövalla FKutom tävlan
Helle Möller JensenOK Roskildeutom tävlan
Anders NilssonTäby OKutom tävlan
Barbro NilssonAlvesta SOKutom tävlan
Jessica NilssonOK Milanutom tävlan
Lisa NilssonOK Torfinnutom tävlan
Clas NorgrenGällstadbygdens SOKutom tävlan
Pär NorgrenGällstadbygdens SOKutom tävlan
Camilla NygrenIF Thorutom tävlan
Jenny OlssonStigsökarnautom tävlan
Ingemar PeterssonMarkaryds FKutom tävlan
Nils-Gunnar PetterssonOK Refteleutom tävlan
Peter RavnellGudhems IFutom tävlan
Annette ReulOK Orintoutom tävlan
Johan RobertssonRydboholms SKutom tävlan
Per RogneIK Hakarpspojkarnautom tävlan
Jan RosénIK Ymerutom tävlan
Gun RosendahlIF Marin Västutom tävlan
Hannes RosendahlIF Marin Västutom tävlan
Karin RundqvistOK Nackheutom tävlan
Lars-Olof RönnqvistOK Löftanutom tävlan
Peter SahlinNässjö OKutom tävlan
Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullaredutom tävlan
Helena SellgrenGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Bo SenjeHalmstad OKutom tävlan
Stefan SjögrenBromma-Vällingby SOKutom tävlan
Thomas SjöholmMullsjö SOKutom tävlan
Jan SonedahlOK Landehofutom tävlan
Lena StrandMarkaryds FKutom tävlan
Daniel SundhFjärås AIKutom tävlan
Anette SundqvistOK Trananutom tävlan
Lars Åke SvenskOK Hällenutom tävlan
Jan-Olof SvenssonBurseryds IFutom tävlan
Pär SvenssonVärend GN OLutom tävlan
Rebecca SvenssonVärend GN OLutom tävlan
Johanes SüdhoffBrattås CKutom tävlan
Niclas SylvanVäxjö OKutom tävlan
Niels ToniniosOK Eskilutom tävlan
Viktor TorstenssonÄtrans IFutom tävlan
Emma TrofastTjällmo-Godegårds OKutom tävlan
Karin WahlgrenSjövalla FKutom tävlan
Bengt-Rune WallströmIK Uvenutom tävlan
Maria VamlingFrölunda OLutom tävlan
Kajsa WardOK Vivillutom tävlan
Mikael WardOK Vivillutom tävlan
Daniel WestbomSäterbyggden OKutom tävlan
Reino WichmannOLV Weimarutom tävlan
Ingrid ÅhlundSvenljunga OKutom tävlan
Pia ÖstangårdGamleby OKutom tävlan
Catarina BengtssonOK Nackheej start
Hanne Fredheimej start

Öppen motion 8

4 550 m, 136 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
2Erik OlssonHelsingborgs SOK1:20:24+5:24
5Maria  Høyer StaugaardFIF Hillerød1:25:51+10:51
6Greger LorénOK Frisene1:27:02+12:02
12Lars HarrieLunds OK1:37:36+22:36
16Preben MortensenHvalsø OK1:42:32+27:32
20Emma BacklundSävedalens AIK1:49:27+34:27
23Fredrik LorénOK Frisene1:54:42+39:42
24Niels-Peter Vest NielsenAllerød OK1:57:37+42:37
26Jesper Skovsborg MortensenHvalsø OK2:01:10+46:10
27Tor Ivar ChristiansenOL Tønsberg og Omegn2:01:54+46:54
29Linda CorneliussonOK Löftan2:06:07+51:07
30Daniel KempffHässleholms OK2:06:49+51:49
31Ronnie BohmanOK Orinto2:10:18+55:18
32Luba NilssonKungälvs OK2:10:29+55:29
33Maria HöglundSjövalla FK2:16:28+1:01:28
35Anders NilssonHässleholms OK2:21:45+1:06:45
36Tobias HöglundSjövalla FK2:23:33+1:08:33
40Pontus KastrupFK Herkules2:50:47+1:35:47
Katarina EnbomVänersborgs SKej godkänd
Daniel GlimténOK Löftanej godkänd
Stefan LauriGammelstads IFej godkänd
Erik AamotOK Skogshjortarnautom tävlan
August AbrahamssonGällstadbygdens SOKutom tävlan
Marie AlbinssonHjärnarps OLutom tävlan
Åke AlgotssonOK Tylöskogutom tävlan
Henrik AnderssonOK Löftanutom tävlan
Mats AnderssonOK Löftanutom tävlan
Sofia AnderssonCentrum OKutom tävlan
Sven-Åke AnderssonIF Rigorutom tävlan
Tobias AnderssonGöteborgs SKutom tävlan
Jonny AxelssonJönköpings OKutom tävlan
Martin AxelssonOK Skogshjortarnautom tävlan
Joel BengtssonKlubblösutom tävlan
Rickard BengtssonLivgardets IKutom tävlan
Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubbutom tävlan
Susanne BerghMölndal Outdoor IFutom tävlan
Pia BirkebækStora Tuna OKutom tävlan
Patrik BlombergIK Standardutom tävlan
Anna-Karin BondessonFrosta OKutom tävlan
Daniel BornefalkFK Friskus-Varbergutom tävlan
Håkan BoströmOK Linnéutom tävlan
Marianne BredesenNTNUIutom tävlan
Lukas BrodinHylte OKutom tävlan
Mikael BromsFK Friskus-Varbergutom tävlan
Herman BrunborgNittedal OLutom tävlan
Herman BrunborgNittledalutom tävlan
Lauritz BrunborgNittledalutom tävlan
Rune BrunborgNittedal OLutom tävlan
Tommy BäckOK Kullingshofutom tävlan
Björn CarlssonKungälvs OKutom tävlan
Johanna ClarinIF Rigorutom tävlan
Karin ClarinIF Rigorutom tävlan
Mia DammvikStora Tuna OKutom tävlan
David DjupsjöOskarströms OKutom tävlan
Roger DjupsjöHalmstad OKutom tävlan
Monika EdstamLinköpings OKutom tävlan
Jesper EkKlubbblösutom tävlan
Claes EkbergLidköpings VSKutom tävlan
Magnus EliassonFK Friskus-Varbergutom tävlan
Simon EngelHässleholms OKutom tävlan
Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orienteringutom tävlan
Joel FlakbergIFK Göteborg Orienteringutom tävlan
Per FlakbergIFK Göteborg Orienteringutom tävlan
Lena FlinkFjärås AIKutom tävlan
Brynjar FredheimLillomarka OLutom tävlan
Stefan GraadIF Rigorutom tävlan
Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarnautom tävlan
Anki GustafssonSäterbygdens OKutom tävlan
Eva GustafssonVäxjö OKutom tävlan
Ebba HjertbergHestra IFutom tävlan
Martin HjertbergHestra IFutom tävlan
Johan HjertströmFK Friskus-Varbergutom tävlan
Gunvor HöydalFossum IFutom tävlan
Benny JohanssonOK Refteleutom tävlan
Daniel JohanssonNässjö OKutom tävlan
Jan JohanssonSkåneslättens OLutom tävlan
Stefan JohanssonBredaryds SOKutom tävlan
Torbjörn JohanssonBredaryds SOKutom tävlan
Ulf JohanssonKarlskrona SOKutom tävlan
Henric JohnssonBredaryds SOKutom tävlan
Linnéa JohnssonOK Nackheutom tävlan
Anders JonssonIF Marin Västutom tävlan
Johan JylltorpLinköpings OKutom tävlan
Mattias KarlssonOK Alehofutom tävlan
Sofia KarmstigFK Friskus-Varbergutom tävlan
Per-Anders KumlinOK Blobacka utom tävlan
Anna LarssonÖrkelljunga FKutom tävlan
Jonatan LarssonUddevalla OKutom tävlan
Mattias LauriFK Herkulesutom tävlan
Malte LennerstedtLunds OKutom tävlan
Lars LorénOK Friseneutom tävlan
Bengt MartinssonHylte OKutom tävlan
Henrik ModigOK Pan-Kristianstadutom tävlan
Lovisa MoqvistLerums SOKutom tävlan
Pär MoqvistLerums SOKutom tävlan
Phil MullinsSjövalla FKutom tävlan
Elisabet MöllerOK Nackheutom tävlan
Camilla NilssonOK Torfinnutom tävlan
Oskar NilssonOK Stigenutom tävlan
Sofia NilssonUmeå OKutom tävlan
Karin NobornIFK Göteborg Orienteringutom tävlan
Henrik NordholmSävedalens AIKutom tävlan
Adam OdénFjärås AIKutom tävlan
Johan OlofssonOK Skogshjortarnautom tävlan
Staffan OlssonStigsökarnautom tävlan
Arvid PerssonMölndal Outdoor IFutom tävlan
Kristina PetersonIFK Umeåutom tävlan
Anna PrellnerSkåneslättens OLutom tävlan
Simon PreutzOK Torfinnutom tävlan
Desiré RexOK Landehofutom tävlan
Sondre RuudbråtenNydalens SKutom tävlan
Andreas SamuelssonOK Vivillutom tävlan
Alva SellgrenGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Per SigvardsonBredaryds SOKutom tävlan
Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OLutom tävlan
Elin SundqvistOK Trananutom tävlan
Per SundqvistOK Trananutom tävlan
Rasmus SvenssonVärend GN OLutom tävlan
Tobias SvenssonFK Finnutom tävlan
Martin SykGöteborgs SKutom tävlan
Christina SöderblomÄtrans IFutom tävlan
Ola SöderblomFalkenbergs OKutom tävlan
Sara SöderblomÄtrans IFutom tävlan
Viktor TorstenssonÄtrans IFutom tävlan
John-Patrik TreptowAnderstorps OKutom tävlan
Mark UbbinkSävedalens AIKutom tävlan
Benny WallinFalkenbergs OKutom tävlan
Niklas WelanderÖrkelljunga FKutom tävlan
Peter WesterbergVänersborgs SKutom tävlan
Peter WilhelmssonKarlskrona SOKutom tävlan
Johan ÅhlundVänersborgs SKutom tävlan
Kristina ÅhlundVänersborgs SKutom tävlan
Erik ÖsterbergOK Ekenutom tävlan
Anton ÖstlinMalungs OK Skogsmårdarnautom tävlan
Brynjar Fredheimej start

Öppen motion 9

7 180 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Måns FaxénVäxjö OKej godkänd
Johan LidströmIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Ulrik StaugaardFIF Hillerødej godkänd
Björn ÅkessonSkåneslättens OLej godkänd
Johan AlfredssonStora Tuna OKutom tävlan
Claes AnderssonFalkenbergs OKutom tävlan
Frida AnderssonFalkenbergs OKutom tävlan
Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Johan AspegrenOK Kontinentutom tävlan
Hanna AxelssonOK Linnéutom tävlan
Lennart BengtssonFalkenbergs OKutom tävlan
André BjärbyFrosta OKutom tävlan
Andreas BlomqvistHelsingborgs SOKutom tävlan
Amanda ClaessonSävedalens AIKutom tävlan
Erik ClassonOK Orintoutom tävlan
Edo DrenthHelsingborgs SOKutom tävlan
Kristoffer EdshageCentrum OKutom tävlan
Jacob EnbergHalmstad OKutom tävlan
Joakim FermRöyke Olagutom tävlan
Jan FranssonJönköpings OKutom tävlan
Nils GrimbeckSävedalens AIKutom tävlan
Elias HaglundOK Djerfutom tävlan
Mats HaglundOK Djerfutom tävlan
Johan HagströmFalkenbergs OKutom tävlan
Rickard HallgrenKlubblösutom tävlan
Frida HedinHjärnarps OLutom tävlan
Jimmy HäggFK Friskus-Varbergutom tävlan
Markus JohanssonFK Snapphanarnautom tävlan
Oscar JohanssonKarlskrona SOKutom tävlan
Joel JohnssonOK Nackheutom tävlan
Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Niklas KarlssonVäxjö OKutom tävlan
Andreas KaverenKlubblösutom tävlan
Gustav le DousMölndal Outdoor IFutom tävlan
Stefan LundhSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Marcia MürnerGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Tore MårtenssonOK Vivillutom tävlan
Niclas NilssonOK Österåkerutom tävlan
Tobias NobornIFK Göteborg Orienteringutom tävlan
Axel OlssonIF Hagenutom tävlan
Daniel OlssonDalsjöfors GoIFutom tävlan
Anders PerssonVäxjö OKutom tävlan
Gustav  PetersonKlubblösutom tävlan
Jonas PetersonIFK Umeåutom tävlan
Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Johan SanderSkåneslättens OLutom tävlan
Filippa SpånérSävedalens AIKutom tävlan
Filip TrofastBredaryds SOKutom tävlan
Magnus TrofastBredaryds SOKutom tävlan
Robert UrbanikSlavia Liberec Orienteeringutom tävlan
Andrea WesterlindKlubbblösutom tävlan
Olle WindeliusFrosta OKutom tävlan
Dan WinnbergIK Trenne Ullaredutom tävlan
Tomas ZrnikGigant Orienteeringutom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser