Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Hallands 3-dagars, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | H21L | D21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D40M | H40M | D50M | H50M | D60M | H60M | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D40

5 160 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Therese BergqvistKorsnäs IF OK1:18:43
2Johanna SundströmHestra IF1:22:16+3:33
3Susanne BiörsOK Tranan1:31:49+13:06
4Jenny JohanssonOK Gisle1:32:13+13:30
5Agnes PetterssonSävedalens AIK1:33:19+14:36
6Linnéa BäckströmHestra IF1:33:20+14:37
7Katrin SkeppSävedalens AIK1:34:50+16:07
8Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK1:40:43+22:00
9Karolina WildheimMölndal Outdoor IF1:47:37+28:54
10Anna KorallMotala AIF OL1:48:01+29:18
11Helene NilssonOK Linné1:48:11+29:28
12Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:48:36+29:53
13Marie GrönlundLunds OK1:51:16+32:33
14Anna BerlinKungälvs OK1:54:34+35:51
15Åsa HedströmOK Skogshjortarna1:55:05+36:22
16Sofia LundbergOK Renen1:55:54+37:11
17Ellen GustafssonKongsberg OL2:06:18+47:35
18Lotta EkbergÖrkelljunga FK2:08:30+49:47
19Anna WikströmHästveda OK2:10:53+52:10
20Anna LennartssonNässjö OK2:10:54+52:11
21Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering2:14:22+55:39
22Eva PerssonVäxjö OK2:18:00+59:17
23Pernilla AlexanderssonIF Rigor2:20:32+1:01:49
24Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb2:26:21+1:07:38
25Cecilia ThorTolered-Utby Ol-klubb2:44:21+1:25:38
26Karin AlthoffKungälvs OK2:44:22+1:25:39
27Mona LindénVäxjö OK2:47:26+1:28:43
28Jenny LindblomMalmö OK2:50:49+1:32:06
29Anne Mølgaard NielsenOdense OK3:04:07+1:45:24
Kristina HellerströmFK Friskus-Varbergej godkänd
Camilla StengrenFalkenbergs OKej godkänd
Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OKej godkänd
Berit HerstadBækkelagets SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser