Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Hallands 3-dagars, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

H40

7 530 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas MartnerFrölunda OL1:25:09
2Mathias WärnOK Skogshjortarna1:28:53+3:44
3Martin PetterssonSävedalens AIK1:28:57+3:48
4Andréas ThernOK Skogshjortarna1:30:29+5:20
5Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK1:31:20+6:11
6Peter FredricsonIFK Mora OK1:32:50+7:41
7Robert EnbomVänersborgs SK1:35:49+10:40
8Jonas LundbergOK Renen1:36:06+10:57
9Henrik TryggesonOK Norrvirdarna1:37:35+12:26
10Mattias KarlssonIK Trenne Ullared1:40:34+15:25
11Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:41:41+16:32
12Rasmus GrönlundLunds OK1:42:00+16:51
13Björn PerssonVäxjö OK1:42:45+17:36
14Tuomas PuontiVehkalahden Veikot1:47:09+22:00
15Mikael TrofastJönköpings OK1:49:18+24:09
16Daniel EvaldssonVäxjö OK1:50:24+25:15
17Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna1:50:56+25:47
18Anders StorbråtenBækkelagets SK1:55:07+29:58
19Janne KonttilaTampereen Pyrintö1:55:52+30:43
20Daniel RobertssonIFK Göteborg Orientering1:58:49+33:40
21Jesper GroossAllerød OK1:59:35+34:26
22Thies KnollBielefelder TG1:59:47+34:38
23Per JunforsOK Skogshjortarna2:00:21+35:12
24Johan PerssonUlricehamns OK2:02:11+37:02
25Pål JanssonOK Roslagen2:02:13+37:04
26David HellerströmFK Friskus-Varberg2:04:58+39:49
27Daniel HägerstrandKungälvs OK2:05:55+40:46
28Peter AugustssonGöteborgs SK2:06:15+41:06
29Olof IngemarssonKarlskrona SOK2:09:06+43:57
30Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb2:10:22+45:13
31Mattias RehnGränna-Bygdens OK2:10:45+45:36
32Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK2:10:58+45:49
33Bo Birk NielsenAalborg OK2:11:35+46:26
34Odd WallanderBrattås CK2:13:28+48:19
35Niclas HörnquistAnderstorps OK2:14:58+49:49
36Patrik CorneliussonOK Löftan2:21:29+56:20
37Jonas NorénHelsingborgs SOK2:28:52+1:03:43
38Andréas PalmertzHelsingborgs SOK2:51:04+1:25:55
39Henrik LindblomMalmö OK2:55:05+1:29:56
40Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb3:01:17+1:36:08
Max LarssonOK Trananej godkänd
Laust SörensenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Per-Ivar NikolaisenOppsal Orienteringej start
Magnus WallinIK Trenne Ullaredej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser