Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Hallands 3-dagars, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | H21L | D21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D40M | H40M | D50M | H50M | D60M | H60M | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D55

4 050 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria SkogsbergMariestads FK1:15:48
2Lena SwartzOK Orion1:24:38+8:50
3Berit DanielsenIL Tyrving1:28:38+12:50
4Annette Falck LarssonVänersborgs SK1:31:01+15:13
5Marie HögstrandMarkbygdens OK1:32:30+16:42
6Maritha HenrikssonJönköpings OK1:33:13+17:25
7Gunilla MartinssonFalkenbergs OK1:34:09+18:21
8Britta SahlinVänersborgs SK1:34:49+19:01
9Lena RunessonOK Vivill1:35:04+19:16
10Eva CarlssonJönköpings OK1:37:32+21:44
11Pia LundbergOK Bävern1:38:33+22:45
12Helena PepaHagaby GoIF Örebro1:38:46+22:58
13Carina SvärdOK Orion1:42:08+26:20
14Claudia GreinerOC-DK Muenchen1:43:11+27:23
15Christina SegerslättSkåneslättens OL1:44:30+28:42
16Annika SundvallJärla Orientering1:50:26+34:38
17Heidi BørstadSarpsborg OL1:59:39+43:51
18Ann-Sofie HultsvedOK Tyr2:00:11+44:23
19Agneta JohanssonRydboholms SK2:04:47+48:59
20Helena JohanssonOK Gisle2:12:19+56:31
21Carin GustafssonJönköpings OK2:15:45+59:57
22Kerstin OlssonFK Snapphanarna2:23:48+1:08:00
23Karin HelmertzFrölunda OL2:49:06+1:33:18
24Christina MalmqvistFalkenbergs OK2:52:00+1:36:12
Lisa AnderssonUlricehamns OKdiskvalificerad
Mona OlssonBrattås CKej godkänd
Karin GreilertHaninge SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser