Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Hallands 3-dagars, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
52Thor KofodÖppen motion 52:21:02+59:52

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Per MellbergÖppen motion 6ej godkänd

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Hanne FredheimÖppen motion 7ej start

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Brynjar FredheimÖppen motion 8ej start

Aalborg OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Benjamin Birk NielsenU131:05
15Jonathan Birk NielsenH1459:39+14:35
27Marko Birk NielsenH21 Lång2:23:13+51:07
33Bo Birk NielsenH402:11:35+46:26

Alfta-Ösa OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Göran SvenssonH55ej start

Allerød OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Hedda Kärner GroossD161:33:12+16:43
15Frida Kärner GroossD121:03:05+18:34
15Troels Bent HansenH601:46:02+23:43
16Theis MunktvedH161:27:00+18:12
21Jesper GroossH401:59:35+34:26
23Dorthe MunktvedD451:50:38+42:15
24Niels-Peter Vest NielsenÖppen motion 81:57:37+42:37
25Angélique Grønborg RasmussenD451:53:20+44:57
29Charlotte BergmannD501:56:36+40:52
33Erik Grønborg NielsenH121:19:42+38:55
36Hans Grønborg NielsenH161:58:40+49:52
39Lars MunktvedH452:11:47+59:04

Alvesta SOK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiff
17Eva ArvidssonD652:52:00+1:44:32
22Kenneth ArvidssonH752:42:18+1:24:14
Bernt PeterssonH80ej godkänd
Ia NyrellÖppen motion 3utom tävlan
Magnus NyrellÖppen motion 3utom tävlan
Susanne NyrellÖppen motion 3utom tävlan
Tilda NyrellÖppen motion 3utom tävlan
Barbro NilssonÖppen motion 7utom tävlan

Anderstorps OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Vera FolkestadD1033:25+0:50
3Malcolm SvenssonH14 Kort1:36:28+20:21
3Hjalmar FolkestadH1246:29+5:42
5Veronica AdolfssonD451:24:04+15:41
7Maria FolkestadD451:31:45+23:22
11Maria HörnquistD40 Motion1:43:08+24:23
14Stina AnderssonD141:14:34+14:57
19Asta TörnkvistD141:23:37+24:00
19Victor HörnquistH141:03:07+18:03
28Edit TreptowD121:14:46+30:15
35Niclas HörnquistH402:14:58+49:49
37Clara AdolfssonD142:00:55+1:01:18
65Patrik AnderssonH453:09:46+1:57:03
Hjalmar HörnquistInskolningfullföljt
Johanna HörnquistInskolningfullföljt
Geir Inge FolkestadH50ej godkänd
Ella AnderssonU1utom tävlan
Alma SvenssonU1utom tävlan
Arvid TreptowU1utom tävlan
Astrid TreptowU1utom tävlan
Elof TreptowU1utom tävlan
Jenny AnderssonÖppen motion 3utom tävlan
Marika TörnkvistÖppen motion 3utom tävlan
Charlotta TreptowÖppen motion 5utom tävlan
John-Patrik TreptowÖppen motion 8utom tävlan
Robert SvenssonH45ej start

Andrarums IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
14Elin NilssonD161:39:47+23:18

Asker SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Arild NyhaugH40 Motion2:07:11+27:34
53Mathias NyhaugH141:55:23+1:10:19

Askersunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Tomas OlaussonH651:24:20+5:09

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jörgen KarlssonH60ej godkänd

Avesta OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Elisabeth Hjertqvist JohanssonD601:20:35+12:40
8Anders JohanssonH701:30:49+21:40
11Leif MarkfjärdH551:39:06+20:13
36Anna-Karin LövgrenD452:22:32+1:14:09
37Anna EricsonD452:23:27+1:15:04

Bækkelagets SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
18Anders StorbråtenH401:55:07+29:58
Berit HerstadD40ej start
Johs HjelmstadH45ej start
Ane HjelmstadInskolningutom tävlan
Marie HjelmstadInskolningutom tävlan

Bielefelder TG

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Annkathrin KnollD1247:22+2:51
6Jannis KochH202:08:01+44:09
16Anton KnollH1459:59+14:55
22Thies KnollH401:59:47+34:38
35Caroline KnollD452:21:06+1:12:43

BOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
13Carol SandsD651:51:17+43:49
22Tim SandsH651:43:02+23:51
29Alan HoneyH552:03:25+44:32

Bottnaryds IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Agnes LövhammerInskolningutom tävlan

Boxholm-Mjölby OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
23Irma FrisellD121:11:01+26:30
25Ivar FrisellU11:05:03+33:58
42Sören BremerH552:31:01+1:12:08
Johan FrisellÖppen motion 5utom tävlan

Brattås CK

26 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Ulrik OlssonH501:15:12
1Mats OhlssonÖppen motion 31:07:55
2Malva ArvidssonD1246:49+2:18
2Lars PerssonÖppen motion 51:22:06+0:56
8Lisa Hafstad WallanderD1257:24+12:53
10Molly BergstrandD1258:53+14:22
10Elias OhlssonU248:56+16:25
11Christina SüdhoffD451:35:12+26:49
12Anton ArvidssonH1039:33+13:48
12Caroline OhlssonÖppen motion 31:29:32+21:37
17Lovis BergstrandD141:20:30+20:53
19Ester OhlssonU159:42+28:37
25Magnus ArvidssonH451:49:18+36:35
28Thomas BergstrandH451:54:45+42:02
34Odd WallanderH402:13:28+48:19
37Floyd GerhardtH121:23:15+42:28
41Elsie GerhardtD142:10:29+1:10:52
43Erik PerssonH162:22:19+1:13:31
51Anna GerhardtÖppen motion 52:19:58+58:48
55Erik SüdhoffH142:02:54+1:17:50
Miles GerhardtH12ej godkänd
Mona OlssonD55ej godkänd
Knut ErikssonU1utom tävlan
Nils ErikssonU2utom tävlan
Elin PerssonU2utom tävlan
Johanes SüdhoffÖppen motion 7utom tävlan

Bredareds IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
12Erik HanssonH211:55:10+20:11
42Lasse BjörfjällH502:13:33+58:21

Bredaryds SOK

30 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Kenneth WalterssonH651:23:51+4:40
6Åsa Wadensjö LeoD501:28:23+12:39
7Anton GunnarssonH161:16:08+7:20
7Björn AnderssonH501:26:42+11:30
9Mattias GunnarssonH451:31:01+18:18
10Amanda LeoD21 Lång2:01:42+16:07
10Maria AnderssonD601:40:20+32:25
12Stina AlbinssonD21 Kort2:11:33+49:31
13Emil EricssonH21 Kort2:32:21+39:18
15Jonas NilssonH40 Motion2:21:57+42:20
16Ellen AlbinssonD21 Kort2:19:45+57:43
16Leif SöderlindH601:46:29+24:10
17Sanna SigvardsonD121:04:28+19:57
24Filip BrolingH141:06:22+21:18
Arvid MagnissonÖppen motion 2utom tävlan
Gunnel BörjessonÖppen motion 3utom tävlan
Klara TrofastÖppen motion 3utom tävlan
Sofia SkördeÖppen motion 4utom tävlan
Bengt BörjessonÖppen motion 5utom tävlan
Ellen BörjessonÖppen motion 5utom tävlan
Jeanette RingbergÖppen motion 5utom tävlan
Peter RingbergÖppen motion 5utom tävlan
Kristina JohanssonÖppen motion 7utom tävlan
Stefan JohanssonÖppen motion 8utom tävlan
Torbjörn JohanssonÖppen motion 8utom tävlan
Henric JohnssonÖppen motion 8utom tävlan
Per SigvardsonÖppen motion 8utom tävlan
Filip TrofastÖppen motion 9utom tävlan
Magnus TrofastÖppen motion 9utom tävlan
Axel ElmbladH16ej start
Astrid NilssonInskolningutom tävlan

Bromma Välling

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Estelle ÖgrenÖppen motion 3utom tävlan

Bromma-Vällingby SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Minette SjögrenÖppen motion 5utom tävlan
Oliver SjögrenÖppen motion 5utom tävlan
Stefan SjögrenÖppen motion 7utom tävlan

BS OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Chalott GustafssonÖppen motion 5utom tävlan

Burseryds IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jan-Olof SvenssonÖppen motion 7utom tävlan

Centerpartiet

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Gudrun PetterssonÖppen motion 3utom tävlan

Centrum OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Janne NilssonH551:33:03+14:10
Sofia AnderssonÖppen motion 8utom tävlan
Kristoffer EdshageÖppen motion 9utom tävlan

Dalaportens OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
16Ulrika BacklundD501:41:19+25:35
27Mikael BacklundH552:02:37+43:44

Dalsjöfors GoIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Erland OlssonÖppen motion 3utom tävlan
Daniel OlssonÖppen motion 9utom tävlan

Eds SK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Maria ErikssonD201:41:49+7:41
9Helena ErikssonD501:29:44+14:00
30Noah Nilsson-DagU21:09:24+36:53
33William LännhultH1056:10+30:25
35Alexander LännhultH121:22:44+41:57
Linus LännhultH35ej godkänd
Annika LännhultÖppen motion 6ej godkänd
Ture ErikssonÖppen motion 5utom tävlan
Samuel ErikssonÖppen motion 7utom tävlan
Melker MalmH10ej start
Agnes MalmU2ej start

Eksjö SOK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Cecilia BerganderD211:51:48+8:23
9Klara AxelssonD21 Lång2:01:02+15:27
9Simon NilssonH211:50:42+15:43
9Christer FolkessonH651:30:19+11:08
18Linnéa EdvardssonD121:06:52+22:21
21Hanna Pansell EdvardssonD40 Motion2:20:56+1:02:11
Anders EdvardssonH45ej start

Falkenbergs OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiff
7Gunilla MartinssonD551:34:09+18:21
14Johan GusedH1041:04+15:19
16Rune EliassonH701:44:14+35:05
19Ingmar ErikssonH752:33:32+1:15:28
24Christina MalmqvistD552:52:00+1:36:12
29Emmy WallinD162:36:27+1:19:58
31Sven-Åke BengtssonH451:58:40+45:57
36Gustaf GusedH121:23:14+42:27
40Mira WallinD121:32:04+47:33
51Mikael MartinssonH502:32:12+1:17:00
Camilla StengrenD40ej godkänd
Oskar WallinU1utom tävlan
Loke JagetegU2utom tävlan
Anders GusedÖppen motion 5utom tävlan
Sandra WallinÖppen motion 5utom tävlan
Karl-Uno AnderssonÖppen motion 7utom tävlan
Sandra AnderssonÖppen motion 7utom tävlan
Anna HagströmÖppen motion 7utom tävlan
Peter HagströmÖppen motion 7utom tävlan
Ola SöderblomÖppen motion 8utom tävlan
Benny WallinÖppen motion 8utom tävlan
Claes AnderssonÖppen motion 9utom tävlan
Frida AnderssonÖppen motion 9utom tävlan
Lennart BengtssonÖppen motion 9utom tävlan
Johan HagströmÖppen motion 9utom tävlan

Falköpings AIK OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Vilma BlennowD21 Lång1:50:39+5:04
2Ellen BlennowD181:24:35+0:44
5Alma VilhelmssonD181:28:58+5:07
11Bo HallbergH501:36:54+21:42
20Karin TorstenssonD501:46:43+30:59
29Magnus NiklassonH501:58:17+43:05
45Sören WilhelmssonH552:40:41+1:21:48
52Stefan MusslinderH502:36:59+1:21:47
Jonas MusslinderÖppen motion 3utom tävlan
Olof MusslinderÖppen motion 3utom tävlan
Amanda BlennowÖppen motion 6utom tävlan
Anki BlennowÖppen motion 6utom tävlan
Elsa VilhelmssonD21 Kortej start

Fellingsbro GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Johnny ErixonH60 Motion2:35:04+1:16:50

Fet OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Mathias BerganÖppen motion 31:17:34+9:39
13Tom BerganH451:33:41+20:58

FIF Hillerød

8 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Sigrid Høyer StaugaardD161:17:28+0:59
5Maria  Høyer StaugaardÖppen motion 81:25:51+10:51
12Gustav L. HolmbergH1457:28+12:24
32Heidi HolmbergD452:08:54+1:00:31
37Asger HolmbergH162:04:50+56:02
39Torbjørn Høyer StaugaardH121:25:53+45:06
52Frederik HolmbergH121:55:17+1:14:30
Ulrik StaugaardÖppen motion 9ej godkänd
Frank K. HolmbergH45ej start

Finspångs SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
17Per LindmanH21 Lång1:59:31+27:25

Fjärås AIK

21 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Erik KöllerströmH40 Motion1:39:37
3Göran OlofssonH801:16:34+8:45
3Anna HagmanD50 Motion1:17:51+14:40
9Magnus HagmanH50 Motion2:25:27+1:11:32
12Ulrika OdénD40 Motion1:43:15+24:30
13Torbjörn HalvarssonH601:42:44+20:25
25Hans WahlströmH552:02:05+43:12
31Frida OdénD121:18:54+34:23
38Dan JohanssonH702:40:26+1:31:17
40Fabian OdénH162:14:47+1:05:59
43Carl-Eric AnderssonH703:12:33+2:03:24
Elias PerssonH16ej godkänd
Benny IvarssonH70ej godkänd
Jan AnderssonÖppen motion 7ej godkänd
Marie NybergÖppen motion 3utom tävlan
Stefan NybergÖppen motion 3utom tävlan
Rikard FlinkÖppen motion 5utom tävlan
Daniel SundhÖppen motion 7utom tävlan
Lena FlinkÖppen motion 8utom tävlan
Adam OdénÖppen motion 8utom tävlan
Stefan HägelmarkH65ej start
Veronica AnderssonInskolningej godkänd

FK Boken

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Kerstin AnderssonD60 Motion1:41:30+19:24
10Magnus LarsenH501:33:54+18:42
23Peter LarssonH551:59:50+40:57
27Leif-Åke AnderssonH602:27:11+1:04:52
Ture AugustssonÖppen motion 3utom tävlan

FK Finn

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Lotten KindlundhD181:23:51
11Martin GummessonH21 Kort2:21:04+28:01
21Göran SvenssonH701:50:32+41:23
Albin TagessonÖppen motion 3utom tävlan
Erik KindlundhÖppen motion 7utom tävlan
Hugo MartinssonÖppen motion 7utom tävlan
Tobias SvenssonÖppen motion 8utom tävlan
Bernt-Ove KarlssonH65ej start

FK Friskus-Varberg

66 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Adam BromsH14 Kort1:16:07
1Elvira KarmstigD1032:35
2Ulf-Björn RönnÖppen motion 31:15:55+8:00
5Maja KarmstigD141:05:16+5:39
6Vilmer AntonssonH1035:15+9:30
7Tim JohanssonH181:23:15+7:58
9Elvira WildheimD181:41:30+17:39
10Pernilla AntonssonÖppen motion 51:30:27+9:17
11Arvid JohanssonH1038:21+12:36
11Carina AnderssonD501:33:45+18:01
11Viola RönnU249:35+17:04
12Bengt JohanssonH501:39:45+24:33
15Hjalmar AntonssonU252:44+20:13
16Maja EliassonU255:04+22:33
17Gert WildheimH501:45:17+30:05
19Lova JohanssonD121:07:52+23:21
21Isak TörnströmH121:07:46+26:59
24Marta TörnströmD141:29:04+29:27
25Emma EliassonD162:05:58+49:29
26William RönnH1050:47+25:02
26David HellerströmH402:04:58+39:49
27Anders GustafssonH501:57:07+41:55
28Alex JohanssonH161:41:09+32:21
30Fredrik CarlqvistÖppen motion 71:25:25+28:36
31Pia HjertströmD452:08:39+1:00:16
31Astrid HellerströmU21:16:33+44:02
32Kasper HellerströmH1055:20+29:35
33Lovisa EliassonD121:27:15+42:44
34Alice CarlqvistD121:27:38+43:07
37Anna-Karin BromsÖppen motion 31:56:39+48:44
39David JohanssonH162:13:46+1:04:58
40Jan BörjessonH502:10:51+55:39
41Signe JohanssonD121:35:08+50:37
42Noa TorstensvikH121:28:53+48:06
63Filip CarlqvistH142:36:29+1:51:25
Emy HjertströmD12ej godkänd
Kristina HellerströmD40ej godkänd
Mikael NilssonÖppen motion 4ej godkänd
Elis MarmanderU1utom tävlan
Junia TorstensvikU1utom tävlan
Folke FranssonU2utom tävlan
Sixten TörnströmU2utom tävlan
Anneli AnsbölÖppen motion 1utom tävlan
Lotta EliassonÖppen motion 2utom tävlan
Martina BengtssonÖppen motion 3utom tävlan
Marina JohanssonÖppen motion 3utom tävlan
Tomas TorstensvikÖppen motion 3utom tävlan
Kristina TörnströmÖppen motion 3utom tävlan
Erik BromsÖppen motion 4utom tävlan
Felicia AhlstrandÖppen motion 5utom tävlan
Lena EliassonÖppen motion 5utom tävlan
Hanna ErixonÖppen motion 6utom tävlan
Anders IvarssonÖppen motion 6utom tävlan
Kristin FranssonÖppen motion 7utom tävlan
Michael FranssonÖppen motion 7utom tävlan
Malin JohanssonÖppen motion 7utom tävlan
Martin JohanssonÖppen motion 7utom tävlan
Erik MarmanderÖppen motion 7utom tävlan
Daniel BornefalkÖppen motion 8utom tävlan
Mikael BromsÖppen motion 8utom tävlan
Magnus EliassonÖppen motion 8utom tävlan
Johan HjertströmÖppen motion 8utom tävlan
Sofia KarmstigÖppen motion 8utom tävlan
Jimmy HäggÖppen motion 9utom tävlan
Bernice AntonssonD80ej start
Märta JohanssonInskolningutom tävlan
Alice MarmanderInskolningutom tävlan

FK Göingarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Ingrid LarssonD601:35:32+27:37
18Bengt LarssonH601:48:36+26:17

FK Herkules

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Jonas LauriH201:34:51+10:59
32Erik LauriH452:02:16+49:33
40Bert LuvöH702:48:44+1:39:35
40Pontus KastrupÖppen motion 82:50:47+1:35:47
59Nina KastrupÖppen motion 52:34:50+1:13:40
Mattias LauriÖppen motion 8utom tävlan
Elias LauriH12ej start

FK Snapphanarna

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
14Camilla SjöstrandD451:39:00+30:37
22Kerstin OlssonD552:23:48+1:08:00
Annika KarlssonÖppen motion 4utom tävlan
Björn EngelbrektssonÖppen motion 5utom tävlan
Markus JohanssonÖppen motion 9utom tävlan

FK Åsen

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Anton HeldH16 Kort2:02:58
12Jan-Eric NelkingH802:10:26+1:02:37
39Tommy HeldH702:43:11+1:34:02
44Eva OlssonD452:58:22+1:49:59
54Margareta HeldÖppen motion 32:28:49+1:20:54
61Erik OlssonH142:29:42+1:44:38
Peter HeldÖppen motion 7utom tävlan

Fossum IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Gunvor HöydalÖppen motion 8utom tävlan

Fredrikstad SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
13Andreas HöyeH21 Lång1:57:06+25:00

Freidig

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Vegard KittilsenH181:17:39+2:22
7Pål KittilsenH451:28:31+15:48
13Una KittilsenD141:14:06+14:29
27Tora KittilsenD141:33:52+34:15

Frol IL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
14Mathilde RundhaugD21 Lång2:08:59+23:24
15Martin VisterH21 Lång1:57:40+25:34

Frosta OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Leif SandgrenH701:09:09
15Benkt AnderssonH701:43:09+34:00
41Nils-Erik BondessonH702:54:58+1:45:49
43Linnéa BjärbyD121:44:14+59:43
Alexander BjärbyU2utom tävlan
Amalia AnderssonÖppen motion 4utom tävlan
Anna BjärbyÖppen motion 7utom tävlan
Anna-Karin BondessonÖppen motion 8utom tävlan
André BjärbyÖppen motion 9utom tävlan
Olle WindeliusÖppen motion 9utom tävlan
Börje ÅkessonH70ej start

Främmestads IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Karl JanssonÖppen motion 7utom tävlan
Melker JansonInskolningutom tävlan

Frölunda OL

13 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Anna MartnerD351:48:35
1Jonas MartnerH401:25:09
12Anders ArfwedsonH451:32:43+20:00
23Harald MartnerH121:09:35+28:48
23Karin HelmertzD552:49:06+1:33:18
24Lennart VamlingH602:10:54+48:35
31Tim MartnerH141:10:11+25:07
41Zebastian ArfwedsonH162:16:47+1:07:59
41Sten HelmertzH653:40:47+2:21:36
Niklas HelmertzH21ej godkänd
Sofia HelmertzD21 Kortej godkänd
Jonas BrånaltÖppen motion 7utom tävlan
Maria VamlingÖppen motion 7utom tävlan
Magnus WideH55ej start

FSK Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Hanne FoghD501:15:44
59Kim FolanderÖppen motion 71:44:36+47:47

Gafanhori

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Roy DawsonH701:31:03+21:54
Catherine DawsonD65ej godkänd

Gamleby OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
10Aron ÖstangårdH161:18:07+9:19
12Tuva ÖstangårdD141:13:46+14:09
Pia ÖstangårdÖppen motion 7utom tävlan

Gammelstads IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Stefan LauriÖppen motion 8ej godkänd
Martin LauriÖppen motion 1utom tävlan

Garda OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Birgitta BergD802:02:13+27:04
Elsa BergInskolningutom tävlan

Gigant Orienteering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Tomas ZrnikÖppen motion 5utom tävlan

Gigant Orienteering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Tomas ZrnikÖppen motion 9utom tävlan

GMOK OL Skytte

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lars WesterlindÖppen motion 4utom tävlan

Grue IL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Grunde IsaksætreH16ej godkänd

Gränna-Bygdens OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
26Elliott RehnH121:13:35+32:48
31Mattias RehnH402:10:45+45:36
33Monika HjellströmD452:10:12+1:01:49
Siri RehnD10ej godkänd

Gudhems IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
12Johan LeijgårdH21 Kort2:22:13+29:10
16Arne SääfH551:49:25+30:32
17Pia Käck FritzellD501:41:46+26:02
Måns FritzellÖppen motion 5utom tävlan
Elisabeth FredrikssonÖppen motion 7utom tävlan
Peter RavnellÖppen motion 7utom tävlan

Guildford Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
39Phil ConwayH552:16:34+57:41

GuilfordOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Kekko ConwayÖppen motion 7utom tävlan

Gällstadbygdens SOK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Leif CarlssonH751:44:15+26:11
11Ann-Gerd CarlssonD701:54:53+33:50
21Anette CarlssonD451:44:44+36:21
Anders ReimertzÖppen motion 5utom tävlan
Anna-Lena WullfÖppen motion 5utom tävlan
Curt NorgrenÖppen motion 6utom tävlan
Johan AbrahamssonÖppen motion 7utom tävlan
Clas NorgrenÖppen motion 7utom tävlan
Pär NorgrenÖppen motion 7utom tävlan
August AbrahamssonÖppen motion 8utom tävlan

Gävle OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Tommy BergerH601:36:12+13:53
17Patrik OttossonH212:08:05+33:06
18Evelina JohanssonD21 Kort2:27:04+1:05:02

Göteborg Majorna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Nina BergmanÖppen motion 5utom tävlan

Göteborg Majorna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
fredrik BERGMANÖppen motion 6utom tävlan

Göteborg-Majorna OK

29 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Arvid AronssonH161:08:48
1Åsa NordbergD451:08:23
1Ing-Marie Brander StrandD651:07:28
2Louise GötforsD451:14:05+5:42
5Hanna PerssonD21 Lång1:54:56+9:21
5Christer NordbergH40 Motion1:50:00+10:23
6Elias NordbergH1454:31+9:27
6Torbjörn AronssonH551:33:57+15:04
7Kristine BergliaD21 Lång1:58:14+12:39
8Ola JodalH451:28:57+16:14
10Axel PerssonH1037:23+11:38
10Christina HalvarssonD501:30:42+14:58
20Joakim EliassonH21 Lång2:05:00+32:54
32Mats GustafssonH402:10:58+45:49
36Johan ZettergrenH502:07:05+51:53
55Graham KempH502:52:56+1:37:44
Laust SörensenH40ej godkänd
Kristina LorentzonÖppen motion 6ej godkänd
Jonna Jodal GötforsU1utom tävlan
Mary LarnerÖppen motion 3utom tävlan
Johanna TruschÖppen motion 3utom tävlan
Helena SellgrenÖppen motion 7utom tävlan
Alva SellgrenÖppen motion 8utom tävlan
Elvira SellgrenÖppen motion 8utom tävlan
Thomas SellgrenÖppen motion 8utom tävlan
Rasmus ArfwedsonÖppen motion 9utom tävlan
Fredrik KarlssonÖppen motion 9utom tävlan
Marcia MürnerÖppen motion 9utom tävlan
Henrik PetterssonÖppen motion 9utom tävlan
Mattis HallbergH21 Långej start
Anna WallinD21 Långej start
Simon NordbergH16ej start
Magnus PåhlmanH50ej start
Acke WåhlanderH70ej start

Göteborgs SK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiff
28Peter AugustssonH402:06:15+41:06
31Mikael JungbjerH502:01:21+46:09
Susanne AndreassonÖppen motion 5utom tävlan
Katarina Rydén MarkinhuhtaÖppen motion 5utom tävlan
Cecilia KarlssonÖppen motion 7utom tävlan
Gunnar MarkinhuhtaÖppen motion 7utom tävlan
Tobias AnderssonÖppen motion 8utom tävlan
Martin SykÖppen motion 8utom tävlan

Hagaby GoIF Örebro

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
12Helena PepaD551:38:46+22:58
23Anders DahlgrenH651:44:21+25:10
Karin DahlgrenÖppen motion 5utom tävlan

Halmstad Garnisons IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Jesper ThuressonH352:37:13+39:38
21Mikael HelinH212:17:50+42:51

Halmstad OK

30 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Amanda PerssonD12 Kort1:26:39+37:29
5Albin PerssonH161:11:54+3:06
6Klara PerssonD161:30:54+14:25
7Julia LönnD1255:14+10:43
9Sara LönnD1046:24+13:49
20Emma PerssonD121:08:16+23:45
23Stina GustafssonU11:02:20+31:15
24Matilda NilssonD161:59:04+42:35
24Emil JägstedtH161:36:44+27:56
32Arvid LundqvistH161:46:47+37:59
46Hugo JohanssonH163:44:58+2:36:10
46Ella NilssonD143:00:09+2:00:32
49Alexander PerssonH141:38:20+53:16
49Elliot JägstedtH121:46:14+1:05:27
53Gabriel EkströmH122:00:23+1:19:36
58Gustav LundqvistH142:13:27+1:28:23
Malte KristianssonH16ej godkänd
Isak GustafssonH10ej godkänd
Otto AnderssonU1utom tävlan
Eskil JönssonÖppen motion 3utom tävlan
Vilma RingÖppen motion 3utom tävlan
Filip GrimsholmÖppen motion 5utom tävlan
Malin KihlbergÖppen motion 7utom tävlan
Bo SenjeÖppen motion 7utom tävlan
Roger DjupsjöÖppen motion 8utom tävlan
Jacob EnbergÖppen motion 9utom tävlan
Elin BergInskolningutom tävlan
Julia BergInskolningutom tävlan
Signe HarryssonInskolningutom tävlan
Robin LönnInskolningutom tävlan

Haninge SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lars GreilertH55ej godkänd
Karin GreilertD55ej start

Heleneholms IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Barbro LiljequistD60 Motion1:29:09+7:03

Helsingborgs SOK

30 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Jonas ÅhlinH40 Motion1:41:41+2:04
2Helena ÅhlinD50 Motion1:09:13+6:02
2Erik OlssonÖppen motion 81:20:24+5:24
4Thea BökmanD161:28:58+12:29
7Kurt SjöbergH1252:40+11:53
13Jacob MobergH181:45:05+29:48
13Maja KylmäU154:33+23:28
14Lisa KjellénD40 Motion1:45:03+26:18
19Elias PalmertzH1043:58+18:13
20Elis OlssonH1044:28+18:43
24Albert KylmäU21:03:22+30:51
29Oskar CervinH21 Lång2:31:54+59:48
30Saga PalmertzD121:16:33+32:02
32Dag Lewis-JonssonH702:09:16+1:00:07
33Alma KjellénÖppen motion 31:51:08+43:13
37Jonas NorénH402:28:52+1:03:43
38Andréas PalmertzH402:51:04+1:25:55
39Johan BökmanH502:08:09+52:57
43Veronika PalmertzÖppen motion 71:35:36+38:47
48Victor EricssonH141:37:53+52:49
Liv PalmertzInskolningfullföljt
Lowe PalmertzInskolningfullföljt
Klas BogsjöH21 Motionej godkänd
Linus LindgrenU1utom tävlan
Emma OlssonU1utom tävlan
Olle OlssonÖppen motion 3utom tävlan
Rickard HenrikssonÖppen motion 7utom tävlan
Andreas BlomqvistÖppen motion 9utom tävlan
Edo DrenthÖppen motion 9utom tävlan
Alfred KjellénH14ej start
Theo LindgrenInskolningutom tävlan

Heming Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Johanna RisanÖppen motion 4utom tävlan

Herlufsholm OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
7Sebastian HansenH202:42:06+1:18:14
17Lene HansenD602:21:08+1:13:13
21Frede ScheyeH601:56:12+33:53
Helle HansenÖppen motion 5utom tävlan
Claus MikkelsenÖppen motion 7utom tävlan

Herrljunga SK Skid o OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
51Thomas WesterlundH452:34:08+1:21:25

Hestra IF

21 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Melker SundströmH1029:53+4:08
2Johanna SundströmD401:22:16+3:33
5Johan TörnrothH21 Lång1:46:29+14:23
6Linnéa BäckströmD401:33:20+14:37
8Nikki WeihartD1044:06+11:31
18Emely WeihartD161:45:48+29:19
18Erik IngemarssonH161:29:20+20:32
19Benjamin EdlundH21 Lång2:04:49+32:43
22Albin SundströmH141:05:35+20:31
23Tom WeihartH141:06:02+20:58
27Brett WeihartH451:52:24+39:41
36Filip IngemarssonH141:14:31+29:27
46Fredrik PlumppuH452:21:16+1:08:33
Tova DuellÖppen motion 2utom tävlan
Mathias DuellÖppen motion 7utom tävlan
Bertil IngemarssonÖppen motion 7utom tävlan
Enid IngemarssonÖppen motion 7utom tävlan
Åsa LindqvistÖppen motion 7utom tävlan
Ebba HjertbergÖppen motion 8utom tävlan
Martin HjertbergÖppen motion 8utom tävlan
Alma HjertbergD16ej start
Märta DuellInskolningutom tävlan

Hjobygdens OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Ann-Catrine AhlströmD751:53:23+22:39
8Elin TörnrothD21 Kort1:51:22+29:20
12Bertil KarlssonH651:37:12+18:01
25Oscar TörnrothH212:34:34+59:35
36Bernhard GrenaboH652:23:23+1:04:12
Helena KarlssonÖppen motion 3utom tävlan
Åsa GrenaboÖppen motion 7utom tävlan

Hjärnarps OL

11 startande
PlacNamnKlassTidDiff
7Lisbeth DamsgaardD651:34:52+27:24
11Hanna MorénD1259:21+14:50
12Ronald Mc GrailH701:39:09+30:00
14Simon OlssonH181:46:40+31:23
16Magnus OlssonH501:44:39+29:27
20David MorénH141:05:09+20:05
25Noah KrikströmH141:06:31+21:27
34Lotta MorénD452:18:50+1:10:27
56Lennart MorénH452:41:13+1:28:30
Marie AlbinssonÖppen motion 8utom tävlan
Frida HedinÖppen motion 9utom tävlan

Holbæk OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Amalie Snedker MosbækD213:16:36+1:33:11
20Mogens JensenH752:38:31+1:20:27
28Peter LauritzenH213:43:23+2:08:24
41Jan ThiesenH552:20:39+1:01:46

HSOK.dk

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
12Mette Seir HansenD601:43:33+35:38
12Laus Seir HansenH601:38:53+16:34

Hvalsø OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
16Preben MortensenÖppen motion 81:42:32+27:32
26Jesper Skovsborg MortensenÖppen motion 82:01:10+46:10

Hylte OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
18Göta SeverinssonD702:39:40+1:18:37
42Jenny SeverinssonD121:37:40+53:09
Björn OscarssonÖppen motion 5utom tävlan
Oskar LydingÖppen motion 7utom tävlan
Annika MartinssonÖppen motion 7utom tävlan
Lukas BrodinÖppen motion 8utom tävlan
Bengt MartinssonÖppen motion 8utom tävlan

Härlövs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
18Verner LönnquistH752:25:16+1:07:12

Hässleholms OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
30Daniel KempffÖppen motion 82:06:49+51:49
35Anders NilssonÖppen motion 82:21:45+1:06:45
Marie KempffÖppen motion 1utom tävlan
Simon EngelÖppen motion 8utom tävlan

Hästveda OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiff
16Roland ErikssonH752:16:32+58:28
19Anna WikströmD402:10:53+52:10
25Håkan ErikssonH501:55:29+40:17
26Torgny LundH451:51:55+39:12
Malin LundÖppen motion 1utom tävlan
Emma WikströmÖppen motion 3utom tävlan
Charlie FhermÖppen motion 5utom tävlan
Ronny FhermÖppen motion 5utom tävlan

Idefjordens SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Oscar GustafssonH21 Långej godkänd

IF Hagen

21 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Albin AlsiöH201:27:52+4:00
3Moa AlsiöD181:24:57+1:06
4Emma KindbomD212:08:37+25:12
4Marcus CarlssonH181:18:55+3:38
4Hanna AlsiöD141:05:09+5:32
12Agnes JohanssonD1259:36+15:05
14Maria BogrenD501:38:53+23:09
19Åsa AlsiöD501:46:17+30:33
19Renita PåsseÖppen motion 51:44:19+23:09
23Malin KindbomD161:58:38+42:09
33Anton CarlssonH161:50:39+41:51
34Liam JohanssonH141:11:06+26:02
42Anders KindbomH452:15:44+1:03:01
45Lena Carlsson TellÖppen motion 52:13:47+52:37
46Kjell JohanssonH502:17:24+1:02:12
47Per CarlssonH452:21:53+1:09:10
56Harri ViinamäkiH502:54:03+1:38:51
Filip KarlssonH21 Långej godkänd
David OlssonÖppen motion 6utom tävlan
Stefan Karlsson AlsiöÖppen motion 7utom tävlan
Axel OlssonÖppen motion 9utom tävlan

IF Marin Väst

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Marie HallbergÖppen motion 5utom tävlan
Margareta PeterssonÖppen motion 5utom tävlan
Lena KollénÖppen motion 7utom tävlan
Gösta MalmerÖppen motion 7utom tävlan
Gun RosendahlÖppen motion 7utom tävlan
Hannes RosendahlÖppen motion 7utom tävlan
Anders JonssonÖppen motion 8utom tävlan

IF Rigor

33 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Thilda SeldénD161:32:33+16:04
9Maja GraadD141:11:40+12:03
11Molly GraadD1049:48+17:13
16Alvar AlexanderssonH1258:50+18:03
19Kjell JeppsonH701:48:37+39:28
21Sven TolestamÖppen motion 51:46:57+25:47
23Pernilla AlexanderssonD402:20:32+1:01:49
28Eric TofteredH552:03:24+44:31
29Ellen HeymanÖppen motion 31:47:57+40:02
32Thomas BäckströmH552:07:04+48:11
33Julia ArvidssonD163:28:47+2:12:18
36Per-Martin JohanssonH552:14:45+55:52
39Edvin AlexanderssonH141:17:45+32:41
40Annette SeldénÖppen motion 52:02:22+41:12
46Emil SeldénH141:32:58+47:54
48Simon TolestamH121:41:43+1:00:56
57Edvin TolestamH142:11:08+1:26:04
62Melwin ArvidssonH142:32:17+1:47:13
Hugo TolestamH10ej godkänd
Kirsten TofteredD50ej godkänd
Nils-Eric TofteredH80ej godkänd
Jens  AnderssonÖppen motion 1utom tävlan
Susanne BäckströmÖppen motion 1utom tävlan
Vera TofteredÖppen motion 1utom tävlan
Håkan FärnlöfÖppen motion 3utom tävlan
Peter AlexanderssonÖppen motion 5utom tävlan
Ingrid AnderssonÖppen motion 5utom tävlan
Olof AnderssonÖppen motion 7utom tävlan
Sven-Åke AnderssonÖppen motion 8utom tävlan
Johanna ClarinÖppen motion 8utom tävlan
Karin ClarinÖppen motion 8utom tävlan
Stefan GraadÖppen motion 8utom tävlan
Ella ArvidssonInskolningutom tävlan

IF Thor

11 startande
PlacNamnKlassTidDiff
7Helena EkbrinkD601:28:36+20:41
7Pär JanssonH601:33:20+11:01
16Jesper HedbergH451:35:56+23:13
20Ebba LindD101:37:20+1:04:45
23Vidar LarssonU21:03:08+30:37
28Valle LarssonH141:07:31+22:27
28Siri LindU11:12:23+41:18
Theo SjöbergH14 Kortej godkänd
Chatarina LarssonÖppen motion 3utom tävlan
Jonas NygrenÖppen motion 5utom tävlan
Camilla NygrenÖppen motion 7utom tävlan
Melvin SjöbergU2ej start

IFK Göteborg Orientering

27 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Fredrik BakkmanH21 Lång1:32:06
2Thomas AspH211:36:38+1:39
4Johan HögstrandH21 Lång1:39:28+7:22
4Frida BakkmanD21 Lång1:54:38+9:03
4Anders HederskogH211:43:56+8:57
7Caroline LövhammerD21 Kort1:46:00+23:58
8Bo HåkanssonH651:29:25+10:14
9Bjarne BäcklundH501:33:20+18:08
15Lars G JohanssonH501:44:31+29:19
18Johanna AspD451:43:14+34:51
19Gustav AspH121:05:05+24:18
20Daniel RobertssonH401:58:49+33:40
21Jenny JohanssonD402:14:22+55:39
23Matilda AspD141:27:27+27:50
36Elin JohanssonD121:28:03+43:32
37Elin NobornD121:28:40+44:09
44Linna NybergD142:41:41+1:42:04
Johan LidströmÖppen motion 9ej godkänd
Ina JohanssonU1utom tävlan
Danica TasevaÖppen motion 1utom tävlan
Ann NybergÖppen motion 3utom tävlan
Cecilia FlakbergÖppen motion 8utom tävlan
Joel FlakbergÖppen motion 8utom tävlan
Per FlakbergÖppen motion 8utom tävlan
Karin NobornÖppen motion 8utom tävlan
Tobias NobornÖppen motion 9utom tävlan
Arvid VågH21 Långej start
Thea FagerströmD16ej start
John RobertssonInskolningutom tävlan

IFK Lidingö SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
7Marianne SöderbergD701:49:08+28:05
8Jan SöderbergH751:46:56+28:52
10Erik Ivarsson SandbergH21 Lång1:53:16+21:10
18Sofia AdolfssonD21 Lång2:20:20+34:45
Åke EngmanH12ej start
Ingrid EngmanU2ej start

IFK Mora OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Albin GezeliusH161:10:40+1:52
6Peter FredricsonH401:32:50+7:41
7Vojtech KettnerH21 Lång1:51:27+19:21

IFK Sävsjö

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
12Max OlssonH1256:43+15:56
22Hanna OlssonD161:57:45+41:16
40Petra OlssonD452:35:20+1:26:57

IFK Umeå

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Kristina PetersonÖppen motion 8utom tävlan
Jonas PetersonÖppen motion 9utom tävlan

IK Dran

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Sören AnderssonH701:26:02+16:53
5Kristina TellqvistD60 Motion1:48:00+25:54
33Bengt ArnessonH652:01:29+42:18
Ewa ArnessonÖppen motion 3utom tävlan

IK Hakarpspojkarna

20 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Emma LingD161:16:29
2Olle KarlssonH1447:54+2:50
2Klas KarlssonH451:14:47+2:04
3Viktor GunnarssonH161:10:52+2:04
3Adrian SjödinH1449:05+4:01
3Åsa CarlströmD40 Motion1:21:01+2:16
4David GunnarssonH21 Kort2:00:07+7:04
4Håkan JohanssonH501:24:22+9:10
8Sandra LingD141:11:28+11:51
11Albin AxelssonH21 Lång1:54:35+22:29
15Emil LingH1258:10+17:23
17Anders RyvalliusH401:50:56+25:47
20Albin HjellströmH161:33:23+24:35
45Daniel BjärsvikH452:20:08+1:07:25
Mattis CarlströmInskolningfullföljt
Hilda Holmqvist JohanssonD16ej godkänd
Anders LingH45ej godkänd
Johan SjödinÖppen motion 6utom tävlan
Per RogneÖppen motion 7utom tävlan
Helena GunnarssonÖppen motion 8utom tävlan
Erik LingH16ej start

IK Jarl Rättvik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Monica GustavssonD651:19:51+12:23

IK Omega

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
13Karl-Eric WannbergH802:10:32+1:02:43

IK Standard

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
34Rolf LindH702:18:51+1:09:42
Patrik BlombergÖppen motion 8utom tävlan

IK Stern

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Lena FromD601:07:55

IK Trenne Ullared

16 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Marianne ThorssonD601:19:17+11:22
5Ove ThorssonH701:28:57+19:48
7Håkan WinnbergH651:29:03+9:52
9Moa HenningssonD202:26:00+51:52
10Samuel DahlbergH1254:10+13:23
10Mattias KarlssonH401:40:34+15:25
11Elisabet DahlbergD50 Motion2:09:45+1:06:34
12Sven-Erik DahlbergH551:40:42+21:49
14Elin CarlssonD182:02:08+38:17
15Ann-Britt WinnbergD601:56:10+48:15
27Gunilla CarlssonD451:56:07+47:44
35Johannes DahlbergU21:49:34+1:17:03
Sabina MårtenssonD45ej godkänd
Erling SvenssonÖppen motion 3utom tävlan
Ing-Marie SamuelssonÖppen motion 7utom tävlan
Dan WinnbergÖppen motion 9utom tävlan
Magnus WallinH40ej start

IK Uven

24 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Carl-Henrik HallbergH851:36:18
4Victor BeischerH1449:51+4:47
4Robert HallbergÖppen motion 71:00:21+3:32
7William RönnborgH1455:10+10:06
8Åke AxelssonH801:34:07+26:18
10Björn JägerströmH651:31:36+12:25
13Inga GustavssonD702:03:49+42:46
18Anton HemlinH212:09:55+34:56
19Jonas HemlinH212:14:13+39:14
27Simon GrahnH121:15:02+34:15
31Lennart GustavssonH702:08:09+59:00
35Leif HagmanH552:10:58+52:05
42Anna GrahnD452:45:39+1:37:16
43Anna BeischerD452:50:24+1:42:01
44Jacob GrahnH162:49:11+1:40:23
48Torbjörn GrahnH502:20:12+1:05:00
66Mats RönnborgH453:10:12+1:57:29
Linda JakobssonÖppen motion 5utom tävlan
Petter KarlssonÖppen motion 5utom tävlan
Henrik CarlssonÖppen motion 7utom tävlan
Petty CartemoÖppen motion 7utom tävlan
Elisabet HemlinÖppen motion 7utom tävlan
Bengt-Rune WallströmÖppen motion 7utom tävlan
Emelie RönnborgD18ej start
Anna RönnborgD45ej start
Olivia KarlssonInskolningutom tävlan

IK Vista

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
46Sven NilssonH552:41:48+1:22:55
Lennart LindbergÖppen motion 3utom tävlan

IK Ymer

13 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Eva AlsinD701:21:03
2Ingrid HermanssonD751:33:28+2:44
7Henrik LidhageH21 Kort2:11:23+18:20
9Jenny JohanssonD451:33:17+24:54
16Marianne RosénD652:14:30+1:07:02
23John KumlinH21 Lång2:13:05+40:59
26Lukas GustafssonH161:37:42+28:54
28Sören RantzowH501:57:30+42:18
Sofia DahlgrenÖppen motion 3utom tävlan
Simom LarssonÖppen motion 3utom tävlan
Stig GustafssonÖppen motion 7utom tävlan
Jan RosénÖppen motion 7utom tävlan
Anders KumlinH65ej start
Tuva DahlgrenInskolningutom tävlan

IL Tyrving

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Per Kristian EkebergH601:22:19
3Berit DanielsenD551:28:38+12:50

Indre Østfold OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
30Bent GalborgenH651:52:10+32:59

IS Kullen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Sten Åke KvistÖppen motion 7utom tävlan

IS Skanne

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
18Per-Olof FernbergH701:46:53+37:44

Järfälla OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Anders NissarH601:30:42+8:23
17Mikael ByströmH601:46:56+24:37
23Louise NilssonD501:52:13+36:29

Järla Orientering

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Martin SahlinH21 Motion3:14:31+2:01:28
16Annika SundvallD551:50:26+34:38
34Sara HektorD502:18:35+1:02:51
49Magnus HektorH502:21:03+1:05:51
Elsa JanssonÖppen motion 7utom tävlan

Jönköpings OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Hilma TrofastD1034:17+1:42
4Fredrik SvenssonH451:24:41+11:58
6Maritha HenrikssonD551:33:13+17:25
7Anna-Cajsa ErikssonD752:29:14+58:30
7Susanne AxelssonD40 Motion1:34:24+15:39
7Alma TrofastU146:51+15:46
10Eva CarlssonD551:37:32+21:44
15Mikael TrofastH401:49:18+24:09
15Liselott SvenssonD40 Motion1:45:09+26:24
21Carin GustafssonD552:15:45+59:57
25Felix SvenssonH1047:03+21:18
46Lilly AxelssonD122:03:12+1:18:41
John-Erik ErikssonÖppen motion 5utom tävlan
Marie AhlménÖppen motion 7utom tävlan
Jonny AxelssonÖppen motion 8utom tävlan
Jan FranssonÖppen motion 9utom tävlan
Vega SlottnerD70ej start
Bengt SörensenH70ej start

Kalmar OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
26Carl AlvelidH212:45:10+1:10:11

Karlskrona SOK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Emma ZettervallD141:01:52+2:15
16Johanna WilhelmssonD182:11:47+47:56
17Lennart BohmanH701:46:50+37:41
18Annika JosefssonD501:42:00+26:16
21Jakob WilhelmssonH161:35:18+26:30
22Arvid KronmarH161:35:35+26:47
24Adam GeorgssonH21 Lång2:14:29+42:23
29Olof IngemarssonH402:09:06+43:57
50Magnus KronmarH452:30:47+1:18:04
Anne JohanssonÖppen motion 7utom tävlan
Lovisa JohanssonÖppen motion 7utom tävlan
Ulf JohanssonÖppen motion 8utom tävlan
Peter WilhelmssonÖppen motion 8utom tävlan
Oscar JohanssonÖppen motion 9utom tävlan

KFUM Örebro OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Weine FredrikssonH701:15:08+5:59
3Eleonor GrönvallD751:36:11+5:27
48Erik ÖjeboÖppen motion 71:38:10+41:21
Ella Öjebo LöfU1utom tävlan
Helena LöfÖppen motion 3utom tävlan
Nils Öjebo LöfInskolningutom tävlan

Kils OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Marit NilssonD651:42:01+34:33

Kinnaströms SK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Ulla-Britt FlansbjerD701:30:00+8:57
25Jan FlansbjerH701:59:04+49:55
Per BrundinÖppen motion 5utom tävlan
Emma BrundinÖppen motion 7utom tävlan
Nova BrundinInskolningutom tävlan
Selma BrundinInskolningutom tävlan

Klubbblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Freja HarryssonInskolningutom tävlan

Klubbblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Love AlexanderssonU1utom tävlan

Klubbblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Miri BogevidU1utom tävlan

Klubbblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Johan PipuraÖppen motion 5utom tävlan

Klubbblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lizette KaverenÖppen motion 5utom tävlan

Klubbblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jesper EkÖppen motion 8utom tävlan

Klubbblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Andrea WesterlindÖppen motion 9utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Alvar OdbroInskolningutom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Erik FrisagårdInskolningutom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Leonard HasselströmInskolningutom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lillie HartvigssonInskolningutom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Tyra OdbroInskolningutom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Vincent HasselströmInskolningutom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Henrik GroossU1utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Signe MobergU1utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lovisa EricssonÖppen motion 1utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Albert BuzassyÖppen motion 1utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Stina GrönkvistÖppen motion 1utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Tova AnderssonÖppen motion 1utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Kristin GrimsdotterÖppen motion 2utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Alfred BuzassyÖppen motion 2utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Anne SvendsenÖppen motion 3utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Peter JosefssonÖppen motion 3utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Sofia LüningÖppen motion 3utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Linnea NäxenÖppen motion 3utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Madeleine JohanssonÖppen motion 3utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Karolina  OlofssonÖppen motion 3utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Helen InfeltÖppen motion 3utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Sofie ÖhrmanÖppen motion 4utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Erik TörnsgårdÖppen motion 5utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Johan  AdetorpÖppen motion 5utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ingela OscarssonÖppen motion 5utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
BO  EKÖppen motion 5utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Henrik RosenkvistÖppen motion 5utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Sebastian JohanssonÖppen motion 5utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Niklas AndreassonÖppen motion 5utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Monica StrandlyckeÖppen motion 5utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Carl EmmeÖppen motion 5utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Stina MartinssonÖppen motion 5utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Anita KarlssonÖppen motion 5utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Johan  BerglundÖppen motion 6utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Charlie JohanssonÖppen motion 6utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Anders GustafssonÖppen motion 6utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Johanna WachtmeisterÖppen motion 6utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Gustav  StrandlyckeÖppen motion 6utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Carl-Johan LagervallÖppen motion 7utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Sandra HornÖppen motion 7utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Elisabet KarlssonÖppen motion 7utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Joel BengtssonÖppen motion 8utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Andreas KaverenÖppen motion 9utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Gustav  PetersonÖppen motion 9utom tävlan

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Rickard HallgrenÖppen motion 9utom tävlan

Klubblös Varberg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jan BogsjöÖppen motion 1utom tävlan

Klublös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Johan ForsbergÖppen motion 3utom tävlan

Kongsberg OL

8 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Aurora MoholthD201:46:53+12:45
6Jon MoholthH50 Motion1:39:34+25:39
8Hilde MoholthD50 Motion1:48:11+45:00
10Ingvild GustafssonD141:12:03+12:26
17Jarand GustafssonH121:02:05+21:18
17Ellen GustafssonD402:06:18+47:35
26Konstanse MoholthD162:19:23+1:02:54
30Per GustafssonH501:58:47+43:35

Korsnäs IF OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Therese BergqvistD401:18:43
3Sven OlssonH451:23:52+11:09
5Maja BergqvistD161:29:31+13:02
11Moa BergqvistD141:13:35+13:58

KOVZ

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
36Masja van de VenD502:32:05+1:16:21
53Steven JochemsH502:37:02+1:21:50

Kristinehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Gunnel GillenäsD651:42:23+34:55
35Christer GillenäsH702:19:33+1:10:24

Kungälvs OK

36 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Karl Aderstedt AlthoffH1240:47
1Andre AlexanderssonH801:07:49
1Aron Laurell HåkanssonH21 Motion1:13:03
1Ulla EinarssonD40 Motion1:18:45
4Johanna NilssonD181:25:24+1:33
4Erik HägerstrandU142:34+11:29
4Arvid HägerstrandU241:31+9:00
5Eva NilssonD50 Motion1:40:14+37:03
6Elsa Aderstedt AlthoffD181:32:04+8:13
10Lisa BörnstedtD181:48:07+24:16
10Olof BjörkmanÖppen motion 71:11:07+14:18
12Elly EinarssonD1051:28+18:53
14Anna BerlinD401:54:34+35:51
14Robin NyqvistÖppen motion 51:37:59+16:49
15Evelina BjörkmanD101:05:15+32:40
17Jesper NilssonU255:30+22:59
18Mia ThulinD40 Motion2:07:50+49:05
22Joel BjörkmanU21:01:57+29:26
24Anders ThulinH451:47:42+34:59
26Karin AlthoffD402:44:22+1:25:39
27Fritjof Aderstedt AlthoffH161:40:50+32:02
27Daniel HägerstrandH402:05:55+40:46
32Luba NilssonÖppen motion 82:10:29+55:29
35Hans NilssonH502:06:54+51:42
39Agnes ThulinD142:09:23+1:09:46
47Stefan L JohanssonH502:20:06+1:04:54
52Alwin EinarssonH141:50:44+1:05:40
54Alexander NilssonH122:13:49+1:33:02
Erik AderstedtH45ej godkänd
Stina CarlssonU1utom tävlan
Maja CarlssonU2utom tävlan
Annika CarlssonÖppen motion 3utom tävlan
Ann-Sofie JohanssonÖppen motion 3utom tävlan
Tilda ThulinÖppen motion 3utom tävlan
Håkan HåkanssonÖppen motion 5utom tävlan
Björn CarlssonÖppen motion 8utom tävlan
Magnus HedmanH45ej start

Køge OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Karsten RichardtH70ej start

Laholms IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Annie MagnussonU1utom tävlan

Laholms IF OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
August MagnussonÖppen motion 3utom tävlan
Fredrik MagnussonÖppen motion 3utom tävlan

Lerums SOK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Torsten BacktemanH551:38:08+19:15
16Elsa MoqvistD141:19:03+19:26
17Jakob GunnarssonH161:28:18+19:30
24Linda GunnarssonD451:53:09+44:46
40Lars-johan VågH552:18:45+59:52
43Mats KarestrandH552:32:20+1:13:27
58Fredrik BistedtH503:09:10+1:53:58
Kent ErikssonH65ej godkänd
Lovisa MoqvistÖppen motion 8utom tävlan
Pär MoqvistÖppen motion 8utom tävlan

Lidköpings VSK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
53Anders SwedinÖppen motion 71:41:46+44:57
Claes EkbergÖppen motion 8utom tävlan

Lillomarka OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Hanna FredheimÖppen motion 7utom tävlan
Brynjar FredheimÖppen motion 8utom tävlan

Linköpings AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Anders AdlerH801:28:11+20:22

Linköpings OK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Malin BorgD16 Kort1:33:40+4:06
2Jalmar OtterströmH12 Kort1:38:29+47:21
2Johan OtterströmH501:21:35+6:23
8Edvin ÅttingH1252:59+12:12
9Ebba SkullmanD1257:57+13:26
11Otto HolmdahlH801:57:13+49:24
12Jonathan JylltorpH181:42:13+26:56
12Inger GuståsD501:35:25+19:41
13Pelle SkullmanH651:37:21+18:10
15Rikard BorgH551:46:31+27:38
19Christian ErikssonH451:40:11+27:28
25Anna KullbergD501:54:14+38:30
26Johan ÅttingH501:57:01+41:49
28Lena StrömbäckD501:56:18+40:34
30Lotta BorgD502:02:36+46:52
49Ole PedersenÖppen motion 71:38:37+41:48
Simon ÅttingInskolningfullföljt
Love OtterströmH10ej godkänd
Madeleine ÖlfvingssonD40ej godkänd
Anders KjellÖppen motion 7utom tävlan
Ulla KjellÖppen motion 7utom tävlan
Monika EdstamÖppen motion 8utom tävlan
Johan JylltorpÖppen motion 8utom tävlan
Joel Käll KarlssonH21 Långej start

Livgardets IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Rickard BengtssonÖppen motion 8utom tävlan

Ljungskile FK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Kent KardellH651:19:11
2Göte NatanaelssonH751:40:06+22:02
Anita NatanaelssonÖppen motion 1utom tävlan

Ljusdals OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Christina FlordalD701:52:38+31:35
32Jon FlordalH652:00:12+41:01

Lunds OK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Ingvar LennerstedtH852:27:47+51:29
3Gudrun NilssonD651:25:06+17:38
12Rasmus GrönlundH401:42:00+16:51
12Lars HarrieÖppen motion 81:37:36+22:36
13Marie GrönlundD401:51:16+32:33
15Erik SchultzH212:05:35+30:36
20Jenny VinbladD451:43:41+35:18
23Johan VinbladH161:35:56+27:08
26Bo Anders NilssonH651:47:36+28:25
27Jan HanssonH702:04:13+55:04
30Maureen Olsson LoD452:08:21+59:58
39Maria HarrieD452:29:24+1:21:01
43Alfred OlssonH121:30:44+49:57
57Thomas VinbladÖppen motion 71:44:10+47:21
Svante LennerstedtÖppen motion 4utom tävlan
Malte LennerstedtÖppen motion 8utom tävlan
Karl-Gunnar OlssonH60ej start
Isak GrönlundInskolningutom tävlan
Tilda HarrieInskolningutom tävlan

Långhundra IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Arvid UmegårdH181:32:52+17:35
23Magnus JohanssonH501:50:10+34:58
37Love UmegårdH141:14:41+29:37

Løten o-lag

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Ove Antvord HaugereidH351:59:25+1:50
8Sofie JohanssonD21 Lång2:00:10+14:35

Malmö OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Marlene BjärehedD21 Kort1:22:02
8Agnes LindblomD161:31:37+15:08
11Hanna Kryh ÖbergD21 Kort2:09:00+46:58
11Linn LindblomD181:51:05+27:14
14Moltas ViebkeH211:58:59+24:00
26Benjamin ViebkeH552:02:30+43:37
28Jenny LindblomD402:50:49+1:32:06
29Håkan NilssonH702:06:27+57:18
39Henrik LindblomH402:55:05+1:29:56
40Kaare HanssonH653:15:59+1:56:48
Fredrik Kryh ÖbergH21 Kortej godkänd
Adam LindblomH16ej godkänd
Håkan GrubbÖppen motion 6utom tävlan
Carolina LandinÖppen motion 6utom tävlan

Malungs OK Skogsmårdarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Johan BäckmanH21 Lång1:38:18+6:12
Anton ÖstlinÖppen motion 8utom tävlan

Mariestads FK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Maria SkogsbergD551:15:48
45Vilmer RybergH121:34:56+54:09
60Petter RybergH142:23:25+1:38:21
Jenny RybergÖppen motion 1utom tävlan
Håkan JohanssonÖppen motion 7utom tävlan

Markaryds FK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Ann-Sofie BrinkD501:27:42+11:58
Manuela GerbethÖppen motion 3utom tävlan
CARINA SVENSSONÖppen motion 3utom tävlan
Daniel  GerbethÖppen motion 6utom tävlan
Ingemar PeterssonÖppen motion 7utom tävlan
Lena StrandÖppen motion 7utom tävlan

Markbygdens OK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Olle SörqvistH201:23:52
4Marina AxelssonD451:20:14+11:51
5Marie HögstrandD551:32:30+16:42
5Håkan SkogumH801:29:20+21:31
6Marita JohanssonD60 Motion2:03:22+41:16
8Carl Johan HögstrandH601:36:09+13:50
12Pontus KarlssonH21 Lång1:56:14+24:08
15Lisa WallinD21 Kort2:17:27+55:25
16Felix AxelssonH21 Lång1:58:42+26:36
27Erik WallinH212:54:17+1:19:18
32Elin BlomqvistD121:22:10+37:39
33Pär-Erik JohanssonH702:10:58+1:01:49
37Per-Anders AxelssonH502:07:32+52:20
Johan MarsH50ej godkänd
Magnus WallinÖppen motion 6ej godkänd
Olle BlomqvistU2utom tävlan
Gunvor Hedin-HåkanssonÖppen motion 1utom tävlan
Kjell JohanssonÖppen motion 3utom tävlan
Agneta WallinÖppen motion 3utom tävlan
Malin LjunggrenÖppen motion 5utom tävlan
Kristian SiverboÖppen motion 6utom tävlan
Helena BlomqvistÖppen motion 7utom tävlan
Gun-Britt MolinÖppen motion 7utom tävlan
Lars-Göran MolinÖppen motion 7utom tävlan
Anton BlomqvistH16ej start

Markbyggden OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Helena WallÖppen motion 5utom tävlan

Minor

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
19Peter FoppenH651:42:01+22:50
37Frank MensinkH702:28:48+1:19:39

Mosmeridian

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
21Nikolay SytovH451:43:44+31:01

Motala AIF OL

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Anna AlgotsonD21 Kort1:44:24+22:22
10Anna KorallD401:48:01+29:18
21Elsa KorallD102:01:25+1:28:50
40Noah KorallH121:27:05+46:18
Albin Olausson AlgotsonH21 Kortej godkänd
Alvin KorallU1utom tävlan

Mullsjö SOK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Katarina SjöholmD601:33:40+25:45
19Klaes AxelssonH551:51:17+32:24
22Elin AxelssonD141:27:12+27:35
Sven Erik SjöholmH75ej godkänd
Malin FritzellÖppen motion 7utom tävlan
Thomas SjöholmÖppen motion 7utom tävlan

Mölndal Outdoor IF

14 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Anders AspH451:25:44+13:01
7Agnes AspD202:10:59+36:51
9Karolina WildheimD401:47:37+28:54
13Saga WildheimU250:32+18:01
20Karl SchneiderH601:52:54+30:35
22Erika AspD451:49:55+41:32
24Vera WildheimU11:04:50+33:45
27Elsa AspD162:20:42+1:04:13
36Martin WildheimH452:08:23+55:40
38Anders le DousH452:10:04+57:21
Gunilla le DousÖppen motion 5utom tävlan
Susanne BerghÖppen motion 8utom tävlan
Arvid PerssonÖppen motion 8utom tävlan
Gustav le DousÖppen motion 9utom tävlan

Nittedal OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Arthur BrunborgÖppen motion 5utom tävlan
Herman BrunborgÖppen motion 8utom tävlan
Rune BrunborgÖppen motion 8utom tävlan

Nittledal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Arthur BrunborgÖppen motion 5utom tävlan

Nittledal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lauritz BrunborgÖppen motion 8utom tävlan

Nittledal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Herman BrunborgÖppen motion 8utom tävlan

NTNUI

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Marianne BredesenÖppen motion 8utom tävlan

Nybro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
33Caroline LiljebjörnD502:16:01+1:00:17

Nydalens SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Sondre RuudbråtenÖppen motion 8utom tävlan

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
13Carina ErikssonD601:55:15+47:20

Nässjö OK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Moa SvenssonD211:43:25
4Tommy ErikssonH40 Motion1:47:31+7:54
5Tuva JohanssonD14 Kort1:48:42+35:29
5Magnus SvenssonH501:25:19+10:07
5Malte StenhagU242:38+10:07
6Kjell NeroH601:32:40+10:21
7Anna Nero NordmarkD501:28:31+12:47
7Jörgen StenhagÖppen motion 51:26:41+5:31
13Helena KarlssonD501:36:59+21:15
16Charlotte StenhagÖppen motion 51:39:49+18:39
18David NeroH184:36:37+3:21:20
20Anna LennartssonD402:10:54+52:11
24Per LennartssonÖppen motion 51:48:21+27:11
26Linda SahlinD141:33:00+33:23
26Åsa Flink-SvenssonD501:55:59+40:15
30Smilla LennartssonD141:46:22+46:45
38Ebba StenhagD121:30:30+45:59
45Tilde LennartssonD121:46:23+1:01:52
55Adam NeroH122:27:34+1:46:47
Elise JohanssonU1utom tävlan
Marie BerlinÖppen motion 1utom tävlan
Veronica SahlinÖppen motion 3utom tävlan
Peter SahlinÖppen motion 7utom tävlan
Daniel JohanssonÖppen motion 8utom tävlan

OC-DK Muenchen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
14Claudia GreinerD551:43:11+27:23
31Martin GreinerH552:05:21+46:28

Odense OK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Magnus Mølgaard NielsenU232:31
2Anders SigvardtU233:40+1:09
14Nicolai KrabekH21 Kort2:59:56+1:06:53
21Holger MikkelsenH752:41:18+1:23:14
23Charlotte RennuitÖppen motion 31:40:38+32:43
24Anders Winther MortensenH212:25:13+50:14
29Anne Mølgaard NielsenD403:04:07+1:45:24
38Johanne KrabekÖppen motion 31:58:24+50:29
39Erik FynboeH652:49:46+1:30:35
44Asger HaahrÖppen motion 32:06:31+58:36
51Alice SigvardtÖppen motion 32:23:18+1:15:23
52Morten Mølgaard NielsenH452:36:45+1:24:02
57Niels MogensenH452:47:23+1:34:40
Benjamin KrabekInskolningfullföljt
Mikkel Mølgaard NielsenInskolningfullföljt
Peter M. SigvardtH21 Kortej godkänd
Lone BorgÖppen motion 2ej godkänd
Lise-Lotte AndersenÖppen motion 2utom tävlan
Lone BorgÖppen motion 2utom tävlan

OJE Wappler

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Irmgard FabianÖppen motion 7utom tävlan
Wolfgang FabianÖppen motion 7utom tävlan

OK Alehof

9 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Wilma ReinholdssonD1253:05+8:34
7Elina ReinholdssonD141:09:55+10:18
14Monika NilssonD601:55:51+47:56
15Anna LindenauÖppen motion 31:31:41+23:46
26Bengt BörjessonH702:00:02+50:53
36Ludvig LindenauH101:13:45+48:00
Mattias KarlssonÖppen motion 8utom tävlan
Viktor SunessonInskolningutom tävlan
Viktor ZachrissonInskolningutom tävlan

OK Blobacka

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Per-Anders KumlinÖppen motion 8utom tävlan

OK Bävern

15 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Loviza KarlssonD12 Kort1:04:22+15:12
2Anders FjärrnäsH21 Motion2:27:18+1:14:15
4Sara FjärrnäsD21 Kort1:41:56+19:54
6Oliwer LundbergH21 Lång1:48:06+16:00
7Ingrid AdolfssonD50 Motion1:43:44+40:33
8Stina JohanssonD181:38:15+14:24
10Linus LundbergH181:34:49+19:32
11Pia LundbergD551:38:33+22:45
22Stefan AdolfssonH602:06:45+44:26
27Hampus KarlssonH1050:51+25:06
29Jessica ElmerssonD452:01:53+53:30
Rasmus LundbergH20ej godkänd
Frida JohanssonÖppen motion 5utom tävlan
Robin ÖhrnÖppen motion 6utom tävlan
Liam FjärrnäsInskolningutom tävlan

OK Denseln

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Fredrik EngmanH50 Motion1:38:48+24:53
17Eva EngmanD451:43:09+34:46

OK Djerf

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Rasmus PetterssonH161:18:04+9:16
Marianne HaglundÖppen motion 3utom tävlan
Maria HaglundÖppen motion 5utom tävlan
Elias HaglundÖppen motion 9utom tävlan
Mats HaglundÖppen motion 9utom tävlan

OK Eken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Erik ÖsterbergÖppen motion 8utom tävlan

OK Eskil

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Niels ToniniosÖppen motion 7utom tävlan

OK Flundrehof

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Annika WessmarkD50 Motion1:42:19+39:08
58Krister WessmarkÖppen motion 32:43:10+1:35:15
Nora EngqvistU1utom tävlan
Karin LaurellÖppen motion 7utom tävlan

OK Frisene

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Lillemor LorénD752:00:22+29:38
6Greger LorénÖppen motion 81:27:02+12:02
7Dag LorénH701:30:27+21:18
23Fredrik LorénÖppen motion 81:54:42+39:42
51Lars LorénÖppen motion 71:40:18+43:29
Lars LorénÖppen motion 8utom tävlan

OK Gipen

8 startande
PlacNamnKlassTidDiff
10Nils-Erik GunnarssonH751:47:13+29:09
13Monica BrönnestamD50 Motion2:40:51+1:37:40
14Bibbi GustafssonD50 Motion2:57:47+1:54:36
30Axel BrönnestamH141:09:48+24:44
85Klas SkogÖppen motion 72:50:42+1:53:53
Lillemor GunnarssonD70ej godkänd
Sophie Hedlund StridhÖppen motion 5utom tävlan
Evelina AnderssonInskolningutom tävlan

OK Gisle

16 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Mikael JohanssonH601:26:45+4:26
4Jenny JohanssonD401:32:13+13:30
6Oskar LindqvistU145:36+14:31
8Christina LindqvistÖppen motion 51:27:45+6:35
10Sigvard RudolfssonH801:54:57+47:08
10Cajsa LindqvistU152:38+21:33
20Helena JohanssonD552:12:19+56:31
23Ulf JohanssonH451:47:07+34:24
24Gustav LindqvistH1046:41+20:56
25Bengt SvenssonH602:12:50+50:31
35Henrik KlassonH452:07:30+54:47
Robert LindqvistÖppen motion 6ej godkänd
Moa JohanssonU1utom tävlan
Bernt JohanssonÖppen motion 3utom tävlan
Isak JohanssonÖppen motion 7utom tävlan
Kurt JohanssonÖppen motion 7utom tävlan

OK Gläntan Vessigebro

14 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Margareta BengtssonD751:43:08+12:24
6Magnus IvarssonH40 Motion1:50:58+11:21
8Fredrik BöregårdH40 Motion2:00:50+21:13
14Louise BöregårdH40 Motion2:21:34+41:57
14Casper RylinU155:35+24:30
15Elin BöregårdU156:19+25:14
19Ulrika RylinÖppen motion 31:36:06+28:11
20Märta BöregårdU21:00:20+27:49
21Agnes BöregårdU21:00:26+27:55
26Sixten BöregårdU11:08:11+37:06
45Catrine BöregårdÖppen motion 32:07:56+1:00:01
Anders RylinH40 Motionej godkänd
Charlie RylinU1utom tävlan
Gunnar BengtssonÖppen motion 3utom tävlan

OK Gränsen

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
15Kerstin GustafssonD652:04:34+57:06
21Karin HåkanssonD21 Lång2:38:46+53:11
23Daniel HåkanssonH212:18:43+43:44
24Lars GustafssonH651:46:11+27:00
45Camilla TinglöfD453:21:46+2:13:23
62Tobias Den BraverH452:57:45+1:45:02
Henrik ErikssonÖppen motion 5utom tävlan

OK Gynge

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Elin WihlborgD201:34:08
30Magnus WihlborgH451:56:19+43:36
50Erik WihlborgH121:47:25+1:06:38
Anneli WihlborgÖppen motion 3ej godkänd

OK Hedströmmen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
7John VallinH801:33:54+26:05

OK Hällen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Kerstin SvenskD651:48:31+41:03
Lars G AnderssonÖppen motion 5utom tävlan
Lars Åke SvenskÖppen motion 7utom tävlan

OK Kobras

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
10Kersti KärnerD451:34:02+25:39

OK Kompassen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Kjell LindauH751:47:07+29:03
14Karin LarssonD652:02:07+54:39
Göran LarssonH70ej godkänd
Allan HammarÖppen motion 3utom tävlan
Sonja HammarÖppen motion 3utom tävlan

OK Kontinent

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
22Per AspegrenH21 Lång2:07:59+35:53
Kajsa AspegrenÖppen motion 5utom tävlan
Madeleine HellqvistÖppen motion 5utom tävlan
Monika LydinÖppen motion 7utom tävlan
Johan AspegrenÖppen motion 9utom tävlan

OK Kullingshof

10 startande
PlacNamnKlassTidDiff
13Hans SvenssonÖppen motion 71:13:29+16:40
28Anton KarlssonH21 Lång2:30:50+58:44
28Kerstin SvenssonU21:05:11+32:40
30Ingvar IvarssonH552:04:33+45:40
Gunnel LitzellÖppen motion 3utom tävlan
Maria AnderssonÖppen motion 5utom tävlan
Jörgen  AnderssonnÖppen motion 5utom tävlan
Sture JohanssonÖppen motion 7utom tävlan
Göran LitzellÖppen motion 7utom tävlan
Tommy BäckÖppen motion 8utom tävlan
Emma IvarssonD16ej start

OK Kåre

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Hilma DalinD1040:16+7:41
17Matilda AnderssonD21 Lång2:15:54+30:19
26Olle DalinH141:07:07+22:03

OK Landehof

24 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Lars FinbomH751:18:04
2Valter DrejmoH14 Kort1:31:35+15:28
2Sigbritt AndreassonD601:09:04+1:09
8Felix DrejmoH161:17:48+9:00
10Ingrid Rex WallströmD701:54:34+33:31
12Edvin SonedahlH1256:43+15:56
13Melker ÅkessonH1459:07+14:03
14Linnea NilssonD1053:39+21:04
14Jakob GudmundssonU250:35+18:04
14Anders LarssonÖppen motion 71:14:30+17:41
15Gustav RexH1041:36+15:51
19Charlotte DrejmoD451:43:28+35:05
20Isak NilssonH121:07:40+26:53
28Lukas GudmundssonH121:15:23+34:36
32Linnéa TöppnerÖppen motion 51:54:08+32:58
34Daniel GudmundssonH452:06:58+54:15
50Åse NilssonÖppen motion 52:18:36+57:26
59Joakim ÅkessonH452:53:50+1:41:07
Johanna TöppnerÖppen motion 3ej godkänd
Martin TöppnerÖppen motion 6ej godkänd
Jonathan RexU1utom tävlan
Linnéa RexU2utom tävlan
Jan SonedahlÖppen motion 7utom tävlan
Desiré RexÖppen motion 8utom tävlan

OK Lindéna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
35Isak BengtssonH141:12:13+27:09

OK Linné

15 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Rasmus Møller JessH201:29:31+5:39
11Emil BoströmH161:22:55+14:07
11Helene NilssonD401:48:11+29:28
22Anders BoströmH451:45:41+32:58
25Pelle NilssonH161:37:22+28:34
32Linn RistoD163:13:26+1:56:57
44Theo RistoH121:31:32+50:45
47Viktor BoströmH141:34:55+49:51
Kjell RistoH50ej godkänd
Eva SchönquistÖppen motion 5utom tävlan
Sylvia ÅgrenÖppen motion 5utom tävlan
Tomas AxelssonÖppen motion 7utom tävlan
Ulrika MeyersonÖppen motion 7utom tävlan
Håkan BoströmÖppen motion 8utom tävlan
Hanna AxelssonÖppen motion 9utom tävlan

OK Löftan

44 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Adrian VartiaH181:15:17
1Melker JohanssonH12 Kort51:08
2Gustav KarlsrydH16 Kort2:03:28+0:30
3Olle WinrothH211:39:03+4:04
4Agnes PaulssonD1036:16+3:41
4Hugo CorneliussonH1033:27+7:42
4Gösta LindqvistH751:42:39+24:35
5Joakim AntonssonH211:44:49+9:50
6Alice HultinD202:04:39+30:31
10Simon CorneliussonH1456:42+11:38
10Madelene HanssonD40 Motion1:42:22+23:37
14Magnus HanssonH451:34:17+21:34
14Carola AnderssonD702:09:19+48:16
16Jeanette PerssonD40 Motion1:47:41+28:56
18Zmilla ArdforsD101:22:03+49:28
20Ztella ArdforsU11:00:20+29:15
22Zamuel ArdforsU11:01:19+30:14
24Katarina VartiaÖppen motion 51:48:21+27:11
25Filip HanssonH121:13:25+32:38
27Elin AnderssonD121:14:06+29:35
29Linda CorneliussonÖppen motion 82:06:07+51:07
30Christer SamuelssonH702:07:06+57:57
35Ida AnderssonD141:56:02+56:25
36Patrik CorneliussonH402:21:29+56:20
38Gustav AnderssonH141:14:49+29:45
41Oskar BlomH141:19:06+34:02
41Jeanette BlomD452:42:11+1:33:48
43Albin PaulssonH141:20:42+35:38
46Zebastian ArdforsH121:38:42+57:55
50Jonas HultinH502:29:28+1:14:16
JB LarssonH80ej godkänd
Gunilla GlimténÖppen motion 7ej godkänd
Daniel GlimténÖppen motion 8ej godkänd
Valter GustavssonU1utom tävlan
Klara RosenkvistU1utom tävlan
Ralf GustavssonU2utom tävlan
Majken RosenkvistU2utom tävlan
Ing-Mari LarssonÖppen motion 1utom tävlan
Caroline LinnerosÖppen motion 1utom tävlan
Bo AnderssonÖppen motion 2utom tävlan
Niklas PaulssonÖppen motion 3utom tävlan
Lars-Olof RönnqvistÖppen motion 7utom tävlan
Henrik AnderssonÖppen motion 8utom tävlan
Mats AnderssonÖppen motion 8utom tävlan

OK Milan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Josefine AhlbäckD21 Kort1:38:25+16:23
Jessica NilssonÖppen motion 7utom tävlan

OK Moss

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
23Roy GjerdingH602:07:17+44:58
Elisabeth Meun JohansenÖppen motion 7utom tävlan

OK Måsen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Titti BergendahlD651:30:14+22:46
Olof ThorssellÖppen motion 5utom tävlan

OK Nackhe

33 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Anders SjööarvH352:04:53+7:18
3Weronica ZederinD451:14:43+6:20
5Tommy JohnssonH601:32:33+10:14
5Björn-Olof ValdemarssonH651:26:15+7:04
5Karin NorlanderD40 Motion1:30:40+11:55
6Kurt LarssonH801:31:29+23:40
12Gunnar JohanssonH751:53:16+35:12
16Malin BrorsonD451:43:01+34:38
16Lars EdbergH40 Motion2:29:04+49:27
19Pelle RunevadU258:24+25:53
27Björn NilssonH651:48:37+29:26
29Jonathan RundqvistH141:07:56+22:52
34Jonas JohanssonH502:05:17+50:05
34Robert BengtssonH552:07:18+48:25
40Adam SjööarvH141:18:33+33:29
45Linus ZederinH141:25:51+40:47
47Olle RunevadH121:41:42+1:00:55
49Fredrik BrorsonH452:30:19+1:17:36
53Helene JohanssonÖppen motion 52:21:50+1:00:40
57Eva KarlssonÖppen motion 32:36:13+1:28:18
60Håkan RundqvistH452:55:14+1:42:31
Adam NorlanderInskolningfullföljt
Johanna RundqvistD20ej godkänd
Emmelie GeorgssonÖppen motion 3utom tävlan
Annika GustafssonÖppen motion 3utom tävlan
Maria JohnssonÖppen motion 4utom tävlan
Göran GustafssonÖppen motion 5utom tävlan
Matilda RundqvistÖppen motion 6utom tävlan
Karin RundqvistÖppen motion 7utom tävlan
Linnéa JohnssonÖppen motion 8utom tävlan
Elisabet MöllerÖppen motion 8utom tävlan
Joel JohnssonÖppen motion 9utom tävlan
Anders LarssonH55ej start
Catarina BengtssonÖppen motion 7ej start
Alinda RundqvistInskolningutom tävlan

OK Njudung

8 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Albin TollH181:26:09+10:52
9Matti JohanssonH1253:56+13:09
15Ellen TollD141:18:59+19:22
21Ulf SvenssonH651:42:28+23:17
29Evanna JohanssonD121:15:33+31:02
32Dennis TollH502:03:41+48:29
Marina JohanssonD45ej godkänd
Bo FranssonÖppen motion 5utom tävlan

OK Norrvirdarna

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Helena TryggesonD451:25:52+17:29
9Henrik TryggesonH401:37:35+12:26
13Magnus ForsbergH501:41:09+25:57
Nils TryggesonU1utom tävlan

OK Orinto

23 startande
PlacNamnKlassTidDiff
10Magnus HomannH451:31:55+19:12
13Lena ElfströmD40 Motion1:44:03+25:18
24Kajsa ElfströmD121:11:46+27:15
28Camilla WeihartD451:58:51+50:28
29Olle ElfströmH161:41:43+32:55
29Vera ElfströmD141:44:20+44:43
29Martin JohanssonH451:55:53+43:10
31Ronnie BohmanÖppen motion 82:10:18+55:18
35Gustav BohmanÖppen motion 71:29:53+33:04
38Kristina BohmanÖppen motion 52:01:13+40:03
59Benjamin ReulH142:22:14+1:37:10
Jonathan HagmanU2utom tävlan
Britt-Marie EkbergÖppen motion 3utom tävlan
Emelie HagmanÖppen motion 3utom tävlan
Sofia HagmanÖppen motion 5utom tävlan
Elisabeth JonassonÖppen motion 5utom tävlan
Reinhold ReulÖppen motion 5utom tävlan
Kurt EkbergÖppen motion 7utom tävlan
Håkan HagmanÖppen motion 7utom tävlan
Pertti HeedÖppen motion 7utom tävlan
Bengt KlassonÖppen motion 7utom tävlan
Annette ReulÖppen motion 7utom tävlan
Erik ClassonÖppen motion 9utom tävlan

OK Orion

13 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Martina SundelinD17-20 Kort3:24:29
2Lena SwartzD551:24:38+8:50
3Erik SundelinH16 Kort3:16:58+1:14:00
3Nanna SundelinD12 Kort1:11:08+21:58
5Filip BengtssonH181:21:42+6:25
6Gustav OlssonH181:21:55+6:38
6Lisa SwartzD141:06:49+7:12
13Carina SvärdD551:42:08+26:20
21Gunilla GustafssonD501:47:23+31:39
30Johan EngströmH21 Lång2:35:00+1:02:54
46Katarina SundelinD453:36:56+2:28:33
64Anders SundelinH453:08:28+1:55:45
Ola AnderssonH21 Långej godkänd
Thomas DagsbergH60ej start

OK P4

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
15Kay SvenssonH752:02:50+44:46

OK Pan Århus

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
50Ellen Winther MortensenÖppen motion 32:20:37+1:12:42

OK Pan-Kristianstad

10 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Ola MartnerH21 Lång1:34:26+2:20
2Elise JosefssonD201:41:20+7:12
3Oscar ModigH181:18:09+2:52
4Joel SjöholmH21 Motion3:05:57+1:52:54
5Sofie JosefssonD201:51:41+17:33
6Markus SvenssonH211:45:07+10:08
13Melker AnderssonH161:24:32+15:44
13Susanne AnderssonD451:35:21+26:58
15Maria ModigD451:42:45+34:22
Henrik ModigÖppen motion 8utom tävlan
Richard SjöholmH21 Långej start
Emma BergmanD21 Långej start

OK Ravinen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
20Anders BøgevigH451:41:01+28:18

OK Reftele

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Kjell RehnströmH60 Motion2:14:40+56:26
43Per JohanssonH502:14:25+59:13
55Tomas PetterssonH452:38:07+1:25:24
Niclas PetterssonÖppen motion 5utom tävlan
Susann BerntssonÖppen motion 7utom tävlan
Nils-Gunnar PetterssonÖppen motion 7utom tävlan
Benny JohanssonÖppen motion 8utom tävlan
Hugo JohanssonH18ej start

OK Renen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Jonas LundbergH401:36:06+10:57
16Sofia LundbergD401:55:54+37:11

OK Roskilde

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
44Michael Leth JessH552:37:31+1:18:38
Helle Möller JensenÖppen motion 7utom tävlan

OK Roslagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
25Pål JanssonH402:02:13+37:04

OK Roxen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
42David JosefssonH162:19:24+1:10:36
42Mattias JosefssonH141:19:18+34:14
Kerstin BobergÖppen motion 5utom tävlan
Dan JosefssonÖppen motion 7utom tävlan
Stefan ThellsénH55ej start

OK Räven

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
37Lars-Inge AnderssonH652:23:32+1:04:21

OK Skogshjortarna

31 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Karin ThernD21 Lång1:45:35
1Stina ThernD1244:31
2Ebba ThernD141:00:18+0:41
2Mathias WärnH401:28:53+3:44
2Cecilia JunforsD21 Motion2:21:46+42:03
3Ronny AnderssonH751:40:33+22:29
4Andréas ThernH401:30:29+5:20
7Pelle OlofssonH50 Motion2:22:56+1:09:01
10Erik JohanssonH40 Motion2:06:50+27:13
10Annette OlofssonD50 Motion1:58:40+55:29
11Ludvig HedströmH1456:50+11:46
12Lukas LarssonH161:24:21+15:33
14Viktor HedströmH1257:01+16:14
15Åsa HedströmD401:55:05+36:22
15Bengt JohanssonH651:39:43+20:32
16Barbro AnderssonD702:13:58+52:55
18Calle WärnH121:02:35+21:48
23Per JunforsH402:00:21+35:12
25Mats EricssonH651:47:22+28:11
30Oscar WärnH1053:17+27:32
35Arvid ÖhrvallH161:51:42+42:54
38Madeleine JohanssonD452:27:30+1:19:07
Linn JunforsInskolningfullföljt
Henrik ÖhrvallÖppen motion 7ej godkänd
Einar AamotU2utom tävlan
Gunnel AxelssonÖppen motion 3utom tävlan
Inger ErnstsonÖppen motion 3utom tävlan
Jonas NielsenÖppen motion 6utom tävlan
Erik AamotÖppen motion 8utom tävlan
Martin AxelssonÖppen motion 8utom tävlan
Johan OlofssonÖppen motion 8utom tävlan
Josefine ÖhrvallD14ej start
Frida ÖhrvallD12ej start

OK Skogsstjärnan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
18Ann PogemaaÖppen motion 51:44:09+22:59
23Patrik PogemaaÖppen motion 51:47:15+26:05

OK Skogsvargarna

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Göran TörnbergH50 Motion1:27:05+13:10
13Anders AxelssonH551:44:14+25:21
20Roy JohanssonH551:52:19+33:26
31Linnea Solvang StaggD141:51:32+51:55
31Ann-Charlotte SolvangD502:02:38+46:54

OK Skärmen

9 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Linda ErikssonD21 Kort1:44:40+22:38
7Ebba LindD161:31:24+14:55
15Kristina LindD501:40:30+24:46
16Jessica ErikssonD101:08:36+36:01
19Rebecca ErikssonD101:23:35+51:00
21Patricia ErikssonU11:00:39+29:34
42Liv LindÖppen motion 32:04:59+57:04
45Felicia SandinD143:00:08+2:00:31
47Emilia SandinD143:07:38+2:08:01

OK Snab

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
38Olivia Fjordside PaghD142:05:01+1:05:24
61Lars PaghH452:56:57+1:44:14

OK Stigen

28 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Susanne DombyD50 Motion1:03:11
1Peter DombyH50 Motion1:13:55
1Marita JohanssonD60 Motion1:22:06
3Frida EnglundD21 Motion2:29:19+49:36
3Magnus ClassonH40 Motion1:43:31+3:54
3Gunilla SandströmD60 Motion1:34:47+12:41
4Anna LindqvistD40 Motion1:21:37+2:52
5Hans SöderströmH60 Motion2:48:55+1:30:41
11Kennet SandströmH601:38:26+16:07
12Malin ClassonD451:35:20+26:57
26Camilla HolmqvistD451:55:47+47:24
28Bo JohanssonH702:05:58+56:49
54Mikael SöderströmH452:37:25+1:24:42
Gustav ClassonH17-20 Kortej godkänd
Rasmus JohanssonH16ej godkänd
Olle NilssonU1utom tävlan
Wilmer TenggrenU1utom tävlan
Frida DombyÖppen motion 3utom tävlan
Björn NilssonÖppen motion 3utom tävlan
Linda TenggrenÖppen motion 3utom tävlan
Elsa NilssonÖppen motion 4utom tävlan
Robin SöderholmÖppen motion 4utom tävlan
Alma NilssonÖppen motion 5utom tävlan
Anna NilssonÖppen motion 5utom tävlan
Niclas SjögrenÖppen motion 5utom tävlan
Lisa SöderholmÖppen motion 5utom tävlan
Oskar NilssonÖppen motion 8utom tävlan
Elvin TenggrenInskolningutom tävlan

OK Södertörn

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
31Paul NorénH651:56:23+37:12
Pyttan AsplundÖppen motion 3utom tävlan
Anna SundbergD50ej start

OK Tisaren

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Mats JohanssonH50 Motion1:16:28+2:33
5Isak LarssonH1035:07+9:22
6Dan LarssonH451:27:25+14:42
14Lennart LundhH701:40:51+31:42
29Philip SjödinH121:17:12+36:25
Olle JosarpH20ej start

OK Tor

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
10Stig LandstorpH701:32:47+23:38
Helén ErikssonÖppen motion 7utom tävlan

OK Torfinn

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lisa NilssonÖppen motion 7utom tävlan
Camilla NilssonÖppen motion 8utom tävlan
Simon PreutzÖppen motion 8utom tävlan

OK Tranan

31 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Hjalmar IngelsboH1025:45
3Susanne BiörsD401:31:49+13:06
3Elsa PalmqvistU241:02+8:31
6Gustaf IngelsboU244:22+11:51
7Mattias KarlssonH40 Motion1:54:16+14:39
8Marika ElverlindD40 Motion1:36:16+17:31
13Emilia ElverlindD121:01:19+16:48
13Jesper IngelsboH40 Motion2:18:05+38:28
15Thomas AnderssonH451:34:23+21:40
17Birgitta JohanssonD702:33:26+1:12:23
17Terese LarssonD40 Motion1:54:28+35:43
17Magnus ElverlindH40 Motion2:39:29+59:52
18Lisa ÖstenssonD141:21:48+22:11
21Anna HögbergÖppen motion 31:38:55+31:00
22Jenny PalmqvistÖppen motion 31:39:11+31:16
28Theo LarssonH1051:31+25:46
33Emma EmanuelssonD141:54:41+55:04
44Otto LarssonH141:21:29+36:25
44Wilma PalmqvistD121:45:48+1:01:17
Max LarssonH40ej godkänd
Noel AnderssonU2utom tävlan
Hannes EmanuelssonU2utom tävlan
Noah EmanuelssonU2utom tävlan
Frida EmanuelssonÖppen motion 3utom tävlan
Claes EmanuelssonÖppen motion 5utom tävlan
Sofia ElverlindÖppen motion 7utom tävlan
Lars-Åke LarssonÖppen motion 7utom tävlan
Monica LarssonÖppen motion 7utom tävlan
Anette SundqvistÖppen motion 7utom tävlan
Elin SundqvistÖppen motion 8utom tävlan
Per SundqvistÖppen motion 8utom tävlan

OK Tylöskog

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Viggo HolmbergH1250:21+9:34
11Göran AnderssonH651:34:55+15:44
18Tony HolmbergH40 Motion3:24:07+1:44:30
24Ingvar HalldinH701:55:24+46:15
Monika AlgotssonÖppen motion 7utom tävlan
Cecilia HolmbergÖppen motion 7utom tävlan
Åke AlgotssonÖppen motion 8utom tävlan

OK Tyr

10 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Leif HelgmanH551:18:53
2Rolf WikströmH551:23:09+4:16
4Danilo MobergH1247:33+6:46
10Lars AnderssonH551:39:02+20:09
18Ann-Sofie HultsvedD552:00:11+44:23
21Niclas MobergH551:55:19+36:26
22Matteo MobergH121:08:16+27:29
Nicolina MobergD16ej godkänd
Melker  MobergU1utom tävlan
Monika WikströmÖppen motion 3utom tävlan

OK Tyringe

8 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Karin PerssonD701:41:21+20:18
14Per-Olof AnderssonH501:42:46+27:34
19Anne-Li AugustssonD40 Motion2:08:05+49:20
45Gabriel SteffertH162:54:14+1:45:26
56William SteffertH142:04:13+1:19:09
Vincent SteffertU2utom tävlan
Ulla KarlssonÖppen motion 3utom tävlan
Villemo RönnblomÖppen motion 3utom tävlan

OK Vilse 87

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Viktor HenmyrH21ej godkänd

OK Vivill

26 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Elma FribergD12 Kort49:10
2Lea FribergD14 Kort1:19:51+6:38
2Tomas MårtenssonH60 Motion1:57:30+39:16
3Anna RunessonD21 Kort1:40:45+18:43
3Andreas JohanssonH21 Motion2:34:10+1:21:07
9Lena RunessonD551:35:04+19:16
12Jennie RunessonD21 Lång2:02:23+16:48
12Clara SamuelssonD161:37:50+21:21
13Charlotte JosefssonD21 Kort2:11:49+49:47
19Therese FribergD21 Kort3:21:59+1:59:57
28Emma IsidorssonD162:31:13+1:14:44
34Arne BogrenH652:06:41+47:30
36Kajsa IsidorssonÖppen motion 71:31:12+34:23
38Arvid JosefssonH121:23:22+42:35
67Annika IsidorssonÖppen motion 71:50:40+53:51
Anders HolmbergÖppen motion 6ej godkänd
Isabell IsidorssonÖppen motion 3utom tävlan
Annelie WardÖppen motion 3utom tävlan
Oskar WardÖppen motion 3utom tävlan
Oskar Andrén SkoglundÖppen motion 5utom tävlan
Jan SkoglundÖppen motion 5utom tävlan
Helen AhlstrandÖppen motion 7utom tävlan
Kajsa WardÖppen motion 7utom tävlan
Mikael WardÖppen motion 7utom tävlan
Andreas SamuelssonÖppen motion 8utom tävlan
Tore MårtenssonÖppen motion 9utom tävlan
Vendela LönkvistD18ej start

OK Älgen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Åke GustavssonH701:28:51+19:42
6Mats LiljaH501:26:41+11:29
54Conny GunnarssonH502:41:28+1:26:16

OK Älme

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
7Elin SvenssonD181:32:53+9:02
13Torsten ClaessonH752:02:12+44:08
43Filip SjöforsH452:17:32+1:04:49
Li-Min SvenssonÖppen motion 5utom tävlan
Kjell SvenssonÖppen motion 6utom tävlan
Göran LiljequistH60 Motionej start

OK Älvsjö-Örby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
28Christer NordströmH651:48:40+29:29

OK Øst Birkerød

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Kamma Aglund AndersenD12ej start

OK Österåker

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
20Therese NilssonD161:55:39+39:10
33Linus NilssonH141:10:56+25:52
Linus HolmqvistÖppen motion 6utom tävlan
Niclas NilssonÖppen motion 9utom tävlan

OL Tønsberg og Omegn

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Marianne Fruseth ChristiansenD501:16:43+0:59
27Tor Ivar ChristiansenÖppen motion 82:01:54+46:54

OLC Stubai

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Bernt JohanssonÖppen motion 7utom tävlan

OLC Winterthur

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
20Johannes ItenH212:15:15+40:16

OLV Minor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Monique Van LoonÖppen motion 3utom tävlan

OLV Steinberg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
38Benno RaupachH162:13:27+1:04:39

OLV Weimar

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
51Nils HeinertH141:46:45+1:01:41
Reino WichmannÖppen motion 7utom tävlan

Oppsal Orientering

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
7Alfred NikolaisenH1036:12+10:27
26Tor Andreas AndersenH21 Lång2:22:09+50:03
Nils NikolaisenInskolningfullföljt
Per-Ivar NikolaisenH40ej start

Oskarströms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
David DjupsjöÖppen motion 8utom tävlan

Peninsula And Plains Orienteers

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Jenni AdamsD451:32:04+23:41
16Torun JørgensenU158:23+27:18
18Carsten JørgensenH451:39:58+27:15
Kaia JørgensenD16ej godkänd

Porsgrunn OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
12Truls FjeldstadÖppen motion 71:12:18+15:29
16Mona HolteÖppen motion 71:16:05+19:16
Kaja Holte FjeldstadU2utom tävlan

REftele OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ann Helen JohanssonÖppen motion 3utom tävlan

Ronneby OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Linus VernströmH1452:02+6:58
9Rune BengtssonH801:37:42+29:53
34Wille VernströmH121:20:12+39:25
Kjell MånssonH75ej start

Ryda SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
12Birgitta KarlsonD651:49:53+42:25
17Lennart KarlssonH752:19:05+1:01:01

Rydboholms SK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
19Agneta JohanssonD552:04:47+48:59
Urban RingströmH35ej godkänd
Jonathan RingströmU2utom tävlan
Nathalie RingströmÖppen motion 3utom tävlan
Johan RobertssonÖppen motion 7utom tävlan

Röyke Olag

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Joakim FermÖppen motion 9utom tävlan

Röyken olag

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Oskar FermÖppen motion 1utom tävlan

Sala OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
16Tanja-Birgit SöderströmD602:07:46+59:51

Saltsjöbadens IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Eugen EnqvistÖppen motion 4utom tävlan

Sarpsborg OL

9 startande
PlacNamnKlassTidDiff
15Marie Lindløv JensenD182:09:58+46:07
15Björn Ketil HansenÖppen motion 71:15:58+19:09
17Heidi BørstadD551:59:39+43:51
18Tove Skiri WahlgrenD602:34:11+1:26:16
19Øystein JensenH501:46:36+31:24
22Wenche LindløvD501:51:29+35:45
23Tom WahlgrenH701:54:18+45:09
44Bjørn Tore ThoresenH502:14:52+59:40
60Lea TaraldsvikÖppen motion 52:39:43+1:18:33

SC Cham

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Edvin WesterlindÖppen motion 2utom tävlan

Schmalkalden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
16Resi RathmannD21 Lång2:13:24+27:49

Sever

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
31Daria KolmychekD162:47:07+1:30:38

Sever

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
37Iryna KolmychekD503:33:40+2:17:56

Sever

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
57Oleksii KolmychekH503:07:16+1:52:04

Sigtuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Marianne SellgrenD701:52:46+31:43
Anders SellgrenH70ej start

Sjövalla FK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Frida OlofssonD14 Kort1:20:24+7:11
4Martin AnderssonH352:26:27+28:52
5Vera HöglundD1038:58+6:23
6Sören SvenssonH701:30:00+20:51
7Hans WedbergH551:35:29+16:36
8Per-Arne WahlgrenH551:36:52+17:59
9Oskar SvarfvarH40 Motion2:06:02+26:25
10Märta LjungbergD161:33:00+16:31
10Solveig HedenblomD651:46:05+38:37
13Linnea Wedberg-KilnäsD161:39:40+23:11
15Anna SvarfvarD161:40:41+24:12
17Amanda WennbergD101:20:55+48:20
29William BjörnbeckerH1051:44+25:59
33Maria HöglundÖppen motion 82:16:28+1:01:28
36Tobias HöglundÖppen motion 82:23:33+1:08:33
40Staffan OlofssonH452:13:08+1:00:25
41Eric OlofssonH121:27:44+46:57
46Cecilia OlofssonÖppen motion 32:12:26+1:04:31
Markus WennbergÖppen motion 4ej godkänd
Amanda MullinsÖppen motion 7utom tävlan
Karin WahlgrenÖppen motion 7utom tävlan
Phil MullinsÖppen motion 8utom tävlan
Klara Wedberg-KilnäsD12ej start
Tove Wedberg-KilnäsD12ej start

Skarpnäcks OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
17Karolina Bergh PapasikasD161:45:41+29:12
Nikiforos PapasikasÖppen motion 5utom tävlan

Skiclub Bonn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
16Finn WittiberH182:19:47+1:04:30

SKIF Sumy

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Carina BersenÖppen motion 3utom tävlan

Skåneslättens OL

26 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Ingmar EkelövH601:24:38+2:19
3Stefan PålssonH501:23:18+8:06
5Anders CarlssonH751:43:08+25:04
10Martin RidderstedtH21 Kort2:18:14+25:11
14Sten SegerslättH601:43:18+20:59
15Pernilla OlssonD21 Lång2:11:03+25:28
15Christina SegerslättD551:44:30+28:42
16Embla CinthioD161:42:29+26:00
20Anders JägrydH501:47:02+31:50
33Bengt-Åke BerntssonH552:07:07+48:14
58Magnus CinthioH452:48:46+1:36:03
Niclas TjernlundH21 Långej godkänd
Karin JägrydD50ej godkänd
Ingela EkelövD60ej godkänd
Jakob ÅkessonÖppen motion 1ej godkänd
Gustav ÅkessonÖppen motion 3ej godkänd
Lena OlssonÖppen motion 7ej godkänd
Helén ÅkessonÖppen motion 7ej godkänd
Björn ÅkessonÖppen motion 9ej godkänd
Anna BenattiÖppen motion 5utom tävlan
Ida BenattiÖppen motion 5utom tävlan
Kajsa BenattiÖppen motion 7utom tävlan
Lotta BerntssonÖppen motion 7utom tävlan
Jan JohanssonÖppen motion 8utom tävlan
Anna PrellnerÖppen motion 8utom tävlan
Johan SanderÖppen motion 9utom tävlan

Slavia Liberec Orienteering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Robert UrbanikÖppen motion 9utom tävlan

Snättringe SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
26Kerstin ChristieD121:13:38+29:07
34Lilly ChristieD141:55:25+55:48
67James ChristieH453:46:25+2:33:42
79Anneli ChristieÖppen motion 72:18:25+1:21:36

SOK Joar Viking Enköpin

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Fredrik AnderssonH21 Motionej godkänd

SOK Träff

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Karin StattinÖppen motion 3utom tävlan
Torben GustavssonÖppen motion 5utom tävlan

SOK Viljan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Benjamin SturekH201:42:32+18:40
Ann BrenanderÖppen motion 7utom tävlan

Stenungsunds OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Jenny EkströmD352:42:36+54:01
4Ella PellméD14 Kort1:34:35+21:22
27Svea PellméU11:09:57+38:52
31Arvid EkströmH161:46:44+37:56
39Hilma EkströmD121:31:19+46:48
39Katrin PellméÖppen motion 52:01:56+40:46
41Henrik PellméH452:13:16+1:00:33
44Pär SvenssonH452:17:55+1:05:12
Nils EkströmU2utom tävlan
Catharina WinbergÖppen motion 5utom tävlan

Stigmännen Karlshamns OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
14Göran MånssonH551:45:26+26:33
Astrid NormanÖppen motion 4utom tävlan
Liselott JönssonÖppen motion 5utom tävlan

Stigsökarna

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Heli MarjomaaD501:29:33+13:49
14Isak OlssonH161:25:03+16:15
16Noah OlssonH1041:42+15:57
33Johan LilljeqvistH502:04:05+48:53
Jenny OlssonÖppen motion 7utom tävlan
Staffan OlssonÖppen motion 8utom tävlan

Stockholmspolisens IF OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Anna Martinsson-KarlssonD50 Motion1:49:58+46:47

Stokke IL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Alexander  DybvikU1utom tävlan
Martin G. DybvikH14 Kortej start
Jens G DybvikH12 Kortej start
Anikken G. DybvikD40 Motionej start
Kenneth DybvikH40 Motionej start

Stora Tuna OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Moa BirkebækD1459:37
8Ingrid AlexanderssonD401:40:43+22:00
11Emil AlexanderssonH211:53:22+18:23
Pia BirkebækÖppen motion 8utom tävlan
Mia DammvikÖppen motion 8utom tävlan
Johan AlfredssonÖppen motion 9utom tävlan

Strängnäs-Malmby OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Sten ErikssonH701:38:17+29:08
22Magnus SternerH501:49:47+34:35
Carina SundbüeÖppen motion 8utom tävlan
Jakob SternerInskolningutom tävlan

Sundbybergs IK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
38Sven EdvardssonH552:15:27+56:34
Neda EkbergÖppen motion 1ej godkänd
Jonas EkbergÖppen motion 3ej godkänd
Melvin EkbergÖppen motion 3ej godkänd

Sundsvalls OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Linnea DufvaU153:06+22:01
20Anna DufvaD40 Motion2:11:24+52:39
23Alexander DufvaH1045:27+19:42
Magnus JonssonH45ej godkänd
Anders AdetorpÖppen motion 5utom tävlan
Lovisa DufvaD14ej start

SV Handwerk Erfurt

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
17Martin DittmannH183:04:19+1:49:02

Svendborg OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
42Knud Erik ThomsenH702:55:42+1:46:33

Svenljunga OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Inger BylanderD752:50:26+1:19:42
15Märtha LundhD702:12:59+51:56
Kurt JohanssonÖppen motion 7utom tävlan
Ingrid ÅhlundÖppen motion 7utom tävlan
Siw SvenssonD70ej start

Säffle OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ellen KringstadU2utom tävlan
Erik BergqvistÖppen motion 5utom tävlan

Säterbygdens OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Anton BacklundH21 Kort2:11:14+18:11
38Magnus BacklundH502:07:42+52:30
Tuva WestbomÖppen motion 1utom tävlan
William WestbomÖppen motion 1utom tävlan
Anki GustafssonÖppen motion 8utom tävlan

Säterbyggden OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Daniel WestbomÖppen motion 7utom tävlan

Sävedalens AIK

38 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Johan LevinH211:34:59
1Arvid SkeppH1445:04
2Klara PålssonD211:49:32+6:07
2Emil SkeppH1245:00+4:13
2Roland BrandshageH801:13:31+5:42
3Herman PetterssonH1032:12+6:27
3Martin PetterssonH401:28:57+3:48
5Agnes PetterssonD401:33:19+14:36
6Casper SkeppH161:13:18+4:30
6Monica KnutssonD651:34:01+26:33
7Katrin SkeppD401:34:50+16:07
8Johan WikströmH211:47:26+12:27
9Andreas KarlssonH21 Kort2:15:15+22:12
15Per NordholmH181:56:50+41:33
17Therese AlfredssonD21 Kort2:21:28+59:26
17Bruno FovaeusH1042:29+16:44
18Gunnar FovaeusH141:02:59+17:55
19Julia LindbladD161:50:53+34:24
20Emma BacklundÖppen motion 81:49:27+34:27
28Ingemar CarlssonH602:38:27+1:16:08
30Axel Ström EckerlidH121:17:53+37:06
31Hannah FovaeusÖppen motion 51:53:45+32:35
32Emil LindbladH141:10:21+25:17
40Amanda Ström EckerlidD142:10:15+1:10:38
40Marie EckerlidÖppen motion 71:31:51+35:02
45Björn LindbladH502:16:21+1:01:09
56Kerstin LindbladÖppen motion 52:30:16+1:09:06
Emelie KarlssonD20ej godkänd
Ann GrimbeckÖppen motion 3utom tävlan
Axel GrimbeckÖppen motion 3utom tävlan
Ella PetterssonÖppen motion 5utom tävlan
Madeleine AttforsÖppen motion 7utom tävlan
Maria GustafssonÖppen motion 7utom tävlan
Henrik NordholmÖppen motion 8utom tävlan
Mark UbbinkÖppen motion 8utom tävlan
Amanda ClaessonÖppen motion 9utom tävlan
Nils GrimbeckÖppen motion 9utom tävlan
Filippa SpånérÖppen motion 9utom tävlan

Söders-Tyresö

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Malte HagfjärdÖppen motion 1utom tävlan
Magnus HagfjärdÖppen motion 4utom tävlan

Södertälje-Nykvarn OF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Leif BergmanH60 Motion1:18:14
Moni WinsnesD50ej godkänd
Stefan LundhÖppen motion 9utom tävlan
Göran LarssonH85ej start

Tampereen Pyrintö

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Akseli KonttilaH161:11:46+2:58
9Minna KonttilaÖppen motion 51:29:06+7:56
19Janne KonttilaH401:55:52+30:43
Milo KonttilaH14ej godkänd

Tenhults SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
17Hans TrofastH651:41:22+22:11

Tibro OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Emilia HenryssonD21 Kort1:54:52+32:50
Philip StensbyÖppen motion 6utom tävlan
Thomas HenryssonÖppen motion 7utom tävlan

TJ Hostivice and friends

18 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Karolina TeplaD21 Lång1:52:06+6:31
3Jana MullerovaÖppen motion 11:23:49+24:58
5Dana KettnerovaD212:48:08+1:04:43
5Matyas CermakH21 Kort2:06:25+13:22
6Marie ProchazkovaD21 Lång1:57:03+11:28
8Jan MullerH50 Motion2:23:05+1:09:10
10Adam HajekH211:51:48+16:49
14Lukas KettnerH21 Lång1:57:26+25:20
14Erika NahlikovaD21 Kort2:15:47+53:45
16Pavel KlaskaH212:06:34+31:35
24Lenka KettnerovaD501:52:54+37:10
31Tomas RusyH21 Lång2:38:59+1:06:53
35Martina MudrovaD502:21:45+1:06:01
37Pavel KettnerH552:15:01+56:08
47Jarda PavluH552:43:50+1:24:57
48Hana MullerovaD122:24:50+1:40:19
Karel MullerInskolningfullföljt
Jiri RydelH21 Kortej godkänd

Tjällmo-Godegårds OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Arvid TrofastH1249:55+9:08
5Tobias TrofastH401:31:20+6:11
36Leif SamorH702:27:23+1:18:14
Emma TrofastÖppen motion 7utom tävlan
Emma SeverinssonInskolningutom tävlan
Isabelle SeverinssonInskolningutom tävlan

Tockarps IK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
20Gert OlssonH651:42:21+23:10
Ida HjorthÖppen motion 3utom tävlan
Patrik BrorssonÖppen motion 6utom tävlan

Tolered-Utby Ol-klubb

36 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Evelina GlänneskogD16 Kort1:29:34
2Rikard WeilerH21 Kort1:54:03+1:00
4Amanda CliffordsonD1251:44+7:13
8Axel JohanssonU244:46+12:15
11Elvis ÅbergH1256:17+15:30
11Niklas ÅbergH401:41:41+16:32
12Jessica ÅbergD401:48:36+29:53
13Stina PeterssonD1052:26+19:51
13Albin TörngrenH1040:01+14:16
13Jan VulcanH701:39:35+30:26
16Sven Erik MolanderH651:41:00+21:49
20Emma EkbergD21 Lång2:31:04+45:29
20Thomas ÅbergH701:49:35+40:26
22Sixten ÅbergH1045:25+19:40
24Noah TörngrenH121:12:06+31:19
24Maria PeterssonD402:26:21+1:07:38
25Cecilia ThorD402:44:21+1:25:38
27Albin LiljenvallH141:07:24+22:20
30Roland PeterssonH402:10:22+45:13
33Johan SärnbrattH21 Lång4:32:25+3:00:19
35Filip ThorH101:05:22+39:37
39Gabriel GlänneskogÖppen motion 31:59:42+51:47
40Styrbjörn TörngrenH403:01:17+1:36:08
43Ing-Britt GlänneskogÖppen motion 52:13:29+52:19
48Jonas RothénH452:26:56+1:14:13
50Arvid PeterssonH141:43:58+58:54
51Erik PeterssonH121:51:03+1:10:16
Hjalmar ÅbergInskolningfullföljt
Jakob LundbergH16ej godkänd
Lisbeth BernhedD75ej godkänd
Lennart BernhedH80ej godkänd
Amanda ThorU2utom tävlan
Johanna ThorU2utom tävlan
Petter ThorÖppen motion 5utom tävlan
Lisbeth BergagårdÖppen motion 8utom tävlan
Matilda TörngrenÖppen motion 3ej start
Evelina BergagårdInskolningutom tävlan

Torsås OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Lisa OlssonD161:27:13+10:44
8Jonas PerssonH501:32:47+17:35
11Stig KarlssonH751:53:01+34:57
15Simon FogelströmH161:25:55+17:07
17Hans GottfridssonH651:41:22+22:11
37Magnus OlssonH452:09:53+57:10

Trollhättans SOK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Lena WaernD751:30:44
2Tomas AnderssonH50 Motion1:15:57+2:02
4Agneta BerlinD501:19:11+3:27
10Stefan JohanssonH601:36:26+14:07
19Louise BorgD21 Lång2:30:33+44:58
19David AlménH161:32:57+24:09
26Torbjörn NyströmH602:17:45+55:26
32Christoffer JohanssonH21 Lång3:17:38+1:45:32
43Jennifer StigssonD142:39:33+1:39:56
46Martin EnströmÖppen motion 71:36:16+39:27
Gunnar WaernH80ej godkänd
Arne BerlinÖppen motion 5utom tävlan
Eric BerlinH18ej start
Martina Dahlström StigssonD45ej start
Tomas StigssonH50ej start

Tumba-Mälarhöjden OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Ludvig LangeH1455:23+10:19
17Mattias BomanH451:39:22+26:39
25Ebba KolmodinD141:30:30+30:53
Alvar LangeU2utom tävlan

Turun Suunnistajat

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Oke PeltolaH651:26:21+7:10

TUS Lübbecke

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
13Kaatje FantintD181:54:53+31:02

Täby OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
27Carina NilssonD501:56:14+40:30
Anders NilssonÖppen motion 7utom tävlan

Uddevalla OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Agneta ErikssonD501:18:18+2:34
11Linnea GustafssonD21 Lång2:02:15+16:40
11Eva KarlssonD601:41:16+33:21
22Johnny KarlssonH701:53:40+44:31
24Karl ErikssonH501:51:51+36:39
38Arne AlfredssonH652:27:41+1:08:30
55Lil AlfredssonÖppen motion 32:30:17+1:22:22
Filip HåkanssonU2utom tävlan
Klara HåkanssonÖppen motion 2utom tävlan
Ragnar HåkanssonÖppen motion 5utom tävlan
Åsa Jarhag HåkanssonÖppen motion 7utom tävlan
Jonatan LarssonÖppen motion 8utom tävlan

Ulricehamns OK

36 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Anna GenbergD14 Kort1:13:13
1Marcus KvarndalH351:57:35
1Johanna KarlssonD21 Motion1:39:43
2Malin AnderssonD40 Motion1:19:01+0:16
6Karl-Anton KarlssonH352:53:29+55:54
7Jesper NilssonH211:46:30+11:31
8Gabriel AnderssonH21 Kort2:14:25+21:22
10Sofie PetterssonD21 Kort2:04:36+42:34
11Per HolmbergH451:32:13+19:30
12Birgit EkmanD701:55:10+34:07
14Alfred HallqvistH1459:29+14:25
17Joel HolmbergH141:02:15+17:11
18Gustav KarlssonH1043:38+17:53
20Anton KarlssonH1044:28+18:43
21Isak SkoglundH141:05:22+20:18
22Johan FalkH551:55:40+36:47
24Johan PerssonH402:02:11+37:02
24Per AnderssonH552:00:16+41:23
29Björn PetterssonH651:51:10+31:59
29Minna KvarndalU21:05:31+33:00
31Johannes HolmbergH1053:55+28:10
32Jacob HolmbergH121:18:58+38:11
32Ann-Kristin SpetzD502:04:04+48:20
34Adam SkoglundH161:51:36+42:48
41Stefan SpetzH502:12:46+57:34
47Frida SkoglundD122:24:29+1:39:58
63Anders GenbergH453:01:03+1:48:20
72Ann-Chatrin HolmbergÖppen motion 71:59:02+1:02:13
Mio KvarndalInskolningfullföljt
Lisa AnderssonD55diskvalificerad
Albin GenbergH16ej godkänd
Monika AnderssonÖppen motion 2utom tävlan
Jennie SomssichÖppen motion 2utom tävlan
Eva SvenssonÖppen motion 3utom tävlan
Diana HallqvistÖppen motion 7utom tävlan
Roland HulanderÖppen motion 7utom tävlan

Ulriksbergs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Karin RabeD601:12:04+4:09

Umeå OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Sofia NilssonÖppen motion 8utom tävlan

Uringa Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ian McKenzieÖppen motion 6ej godkänd

USU Jenu

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Paula WichmannÖppen motion 1utom tävlan

USV Jena

21 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Franziska HochstetterD202:24:54+50:46
8Clara KilperD181:19:51+11:56
10Marika NitzscheD1048:36+16:01
11Till GeilerH181:37:20+22:03
12Paulina StrobelD181:54:52+31:01
21Paul PasdaH21 Lång2:06:08+34:02
21Antonia BräuerD161:56:30+40:01
25Friedrich ArnoldH21 Lång2:16:24+44:18
30Lene NotniD162:39:56+1:23:27
30Nico PöhlmannH161:43:05+34:17
31Jonathan KöcherH121:18:44+37:57
32Liv-Greete LichterD141:53:38+54:01
36Elin HochstetterD142:00:52+1:01:15
42Luise KöcherD142:21:28+1:21:51
54Hans BräuerH142:01:48+1:16:44
Johanna StrobelD18ej godkänd
Clara KilperÖppen motion 3utom tävlan
Ulrike NitzscheÖppen motion 3utom tävlan
Kirsten RöhrichÖppen motion 3utom tävlan
Sven OpitzÖppen motion 5utom tävlan
Sabine BräuerÖppen motion 6utom tävlan

Vaggeryds SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jesper RundbäckÖppen motion 5utom tävlan

Vehkalahden Veikot

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
14Tuomas PuontiH401:47:09+22:00

Vehkalanden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
paju PountiU1utom tävlan

Vimmerby OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Karin HemmingsD40 Motion1:32:36+13:51
33Robert HjelmH452:02:59+50:16

Vingåkers OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Karl SvenssonU1utom tävlan
Ludvig SvenssonÖppen motion 2utom tävlan
Maria SvenssonÖppen motion 2utom tävlan

Winnepeg Gets

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Truls BengtssonÖppen motion 3utom tävlan

Winterhur Olc

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Reni ItenÖppen motion 3utom tävlan

Vänersborgs SK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Tommy AnderssonH451:12:43
3Peter CederbergH551:30:06+11:13
3Sara AnderssonÖppen motion 31:16:15+8:20
4Annette Falck LarssonD551:31:01+15:13
4Gunilla HogedalD651:29:33+22:05
4Lars HogedalH651:25:47+6:36
5Andrea EnbomD1252:14+7:43
7Elvira ÅhlundD1042:50+10:15
7Robert EnbomH401:35:49+10:40
8Britta SahlinD551:34:49+19:01
9Johannes AnderssonH1037:15+11:30
14Ida AnderssonD121:02:23+17:52
16Linn EnbomD121:03:33+19:02
17Nils-Olof LarssonH551:50:35+31:42
34Malte ZijpH101:01:43+35:58
Jacob ÖstermanH16ej godkänd
Vilgot ÅhlundH10ej godkänd
Katarina EnbomÖppen motion 8ej godkänd
Charlotte ÖstermanÖppen motion 4utom tävlan
Patrik NilssonÖppen motion 6utom tävlan
Peter WesterbergÖppen motion 8utom tävlan
Johan ÅhlundÖppen motion 8utom tävlan
Kristina ÅhlundÖppen motion 8utom tävlan

Värend GN OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Pär SvenssonÖppen motion 7utom tävlan
Rebecca SvenssonÖppen motion 7utom tävlan
Rasmus SvenssonÖppen motion 8utom tävlan

Västerbergslagens OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
14Kalle WegerfeltH651:38:37+19:26
18Per WintherH501:45:51+30:39
Sidonie WintherÖppen motion 3utom tävlan

Växjö AIS

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Eva TollsternÖppen motion 5utom tävlan
Helen ÅkessonÖppen motion 5utom tävlan
Ulf CarlssonÖppen motion 7utom tävlan

Växjö OK

47 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Ann-Mari PerssonD701:32:11+11:08
4Glen HåkanssonH551:30:31+11:38
4Ulf CarlssonÖppen motion 51:23:47+2:37
5Bente KällD601:19:51+11:56
6Ulla-Britt KarlssonD701:42:53+21:50
7Hagbert PerssonH751:44:29+26:25
8Linus LindénH1036:53+11:08
9Petra RosénD40 Motion1:37:56+19:11
12Peter JohanssonH40 Motion2:14:52+35:15
12Sofia PorleD50 Motion2:27:03+1:23:52
13Björn PerssonH401:42:45+17:36
16Daniel EvaldssonH401:50:24+25:15
18Elsa PeterssonU256:18+23:47
20Martina NiklassonD141:25:35+25:58
21Maja LindénD141:26:12+26:35
21Hilda LindénD121:10:15+25:44
21Magnus PorleH501:47:57+32:45
22Oskar AhlstrandH212:18:33+43:34
22Emma LindénD121:10:35+26:04
22Eva PerssonD402:18:00+59:17
22Johan NiklassonÖppen motion 71:21:26+24:37
25Frida LindénD121:12:07+27:36
27Mona LindénD402:47:26+1:28:43
28Hilda PeterssonD141:43:45+44:08
35Miranda NiklassonD121:27:47+43:16
35Bo W LarssonH652:08:24+49:13
53Jonny LindénH452:37:17+1:24:34
61Anna-Stina WennbergÖppen motion 33:04:22+1:56:27
Maja PorleD18ej godkänd
Erik ÅkessonH16ej godkänd
Jan KarlssonH55ej godkänd
Måns FaxénÖppen motion 9ej godkänd
Joar AnderssonÖppen motion 3utom tävlan
Emma SylvanÖppen motion 5utom tävlan
Maria HåkanssonÖppen motion 7utom tävlan
Roland JanssonÖppen motion 7utom tävlan
Alf JohanssonÖppen motion 7utom tävlan
Marie KarlssonÖppen motion 7utom tävlan
Niclas SylvanÖppen motion 7utom tävlan
Eva GustafssonÖppen motion 8utom tävlan
Niklas KarlssonÖppen motion 9utom tävlan
Anders PerssonÖppen motion 9utom tävlan
Emma AhlstrandD35ej start
Lisa KumlinD65ej start
Anton FaxénU2ej start
Johanna LindénÖppen motion 3ej start
Alma FaxénInskolningej godkänd
Elsa AhlstrandInskolningutom tävlan
Elina LindénInskolningutom tävlan
Frode SylvanInskolningutom tävlan
Love SylvanInskolningutom tävlan

Ystads OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Greger IngemanssonÖppen motion 7utom tävlan
Susanne IngemanssonÖppen motion 7utom tävlan

Älvdalens IF OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Elisabeth OlssonD50 Motion1:28:51+25:40
18Hans-Peter OlssonH551:51:13+32:20

Ärla IF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Halvor Eid NielsenH21 Lång1:52:51+20:45
9Petter ErikssonH21 Lång1:53:13+21:07
13Mattias NilssonH211:56:36+21:37
18Viktor SilvemarkH21 Lång2:00:05+27:59
Sandra HanssonÖppen motion 3utom tävlan

Ätrans IF

11 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Gunni EkbergD801:35:09
41Mari SchoughÖppen motion 52:03:27+42:17
Viktor TorstenssonH21ej godkänd
Katarina AnderssonD50 Motionej godkänd
Jason SchoughU2ej godkänd
Monica NilssonÖppen motion 3utom tävlan
Jenny AnderssonÖppen motion 7utom tävlan
Viktor TorstenssonÖppen motion 7utom tävlan
Christina SöderblomÖppen motion 8utom tävlan
Sara SöderblomÖppen motion 8utom tävlan
Viktor TorstenssonÖppen motion 8utom tävlan
Katarina AnderssonD50ej start

Örkelljunga FK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Asker ÖhlenschlägerH21 Kort1:53:03
3Sune ÖhlenschlägerH21 Kort1:59:07+6:04
4Gull SvenssonD701:39:03+18:00
9Hugo CedervallH1456:18+11:14
13Jenny BjörkD21 Lång2:05:46+20:11
14Bo SvenssonH752:02:32+44:28
18Lotta EkbergD402:08:30+49:47
19Erik ÖhlenschlägerH601:49:06+26:47
Anna LarssonÖppen motion 8utom tävlan
Niklas WelanderÖppen motion 8utom tävlan
Esben ÖhlenschlägerH21 Kortej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser