Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Hallands 3-dagars, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | H21L | D21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D40M | H40M | D50M | H50M | D60M | H60M | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

OK Löftan

44 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Adrian VartiaH181:15:17
1Melker JohanssonH12 Kort51:08
2Gustav KarlsrydH16 Kort2:03:28+0:30
3Olle WinrothH211:39:03+4:04
4Agnes PaulssonD1036:16+3:41
4Hugo CorneliussonH1033:27+7:42
4Gösta LindqvistH751:42:39+24:35
5Joakim AntonssonH211:44:49+9:50
6Alice HultinD202:04:39+30:31
10Simon CorneliussonH1456:42+11:38
10Madelene HanssonD40 Motion1:42:22+23:37
14Magnus HanssonH451:34:17+21:34
14Carola AnderssonD702:09:19+48:16
16Jeanette PerssonD40 Motion1:47:41+28:56
18Zmilla ArdforsD101:22:03+49:28
20Ztella ArdforsU11:00:20+29:15
22Zamuel ArdforsU11:01:19+30:14
24Katarina VartiaÖppen motion 51:48:21+27:11
25Filip HanssonH121:13:25+32:38
27Elin AnderssonD121:14:06+29:35
29Linda CorneliussonÖppen motion 82:06:07+51:07
30Christer SamuelssonH702:07:06+57:57
35Ida AnderssonD141:56:02+56:25
36Patrik CorneliussonH402:21:29+56:20
38Gustav AnderssonH141:14:49+29:45
41Oskar BlomH141:19:06+34:02
41Jeanette BlomD452:42:11+1:33:48
43Albin PaulssonH141:20:42+35:38
46Zebastian ArdforsH121:38:42+57:55
50Jonas HultinH502:29:28+1:14:16
JB LarssonH80ej godkänd
Gunilla GlimténÖppen motion 7ej godkänd
Daniel GlimténÖppen motion 8ej godkänd
Valter GustavssonU1utom tävlan
Klara RosenkvistU1utom tävlan
Ralf GustavssonU2utom tävlan
Majken RosenkvistU2utom tävlan
Ing-Mari LarssonÖppen motion 1utom tävlan
Caroline LinnerosÖppen motion 1utom tävlan
Bo AnderssonÖppen motion 2utom tävlan
Niklas PaulssonÖppen motion 3utom tävlan
Lars-Olof RönnqvistÖppen motion 7utom tävlan
Henrik AnderssonÖppen motion 8utom tävlan
Mats AnderssonÖppen motion 8utom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser