Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Hallands 3-dagars, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Sävedalens AIK

38 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Johan LevinH211:34:59
1Arvid SkeppH1445:04
2Klara PålssonD211:49:32+6:07
2Emil SkeppH1245:00+4:13
2Roland BrandshageH801:13:31+5:42
3Herman PetterssonH1032:12+6:27
3Martin PetterssonH401:28:57+3:48
5Agnes PetterssonD401:33:19+14:36
6Casper SkeppH161:13:18+4:30
6Monica KnutssonD651:34:01+26:33
7Katrin SkeppD401:34:50+16:07
8Johan WikströmH211:47:26+12:27
9Andreas KarlssonH21 Kort2:15:15+22:12
15Per NordholmH181:56:50+41:33
17Therese AlfredssonD21 Kort2:21:28+59:26
17Bruno FovaeusH1042:29+16:44
18Gunnar FovaeusH141:02:59+17:55
19Julia LindbladD161:50:53+34:24
20Emma BacklundÖppen motion 81:49:27+34:27
28Ingemar CarlssonH602:38:27+1:16:08
30Axel Ström EckerlidH121:17:53+37:06
31Hannah FovaeusÖppen motion 51:53:45+32:35
32Emil LindbladH141:10:21+25:17
40Amanda Ström EckerlidD142:10:15+1:10:38
40Marie EckerlidÖppen motion 71:31:51+35:02
45Björn LindbladH502:16:21+1:01:09
56Kerstin LindbladÖppen motion 52:30:16+1:09:06
Emelie KarlssonD20ej godkänd
Ann GrimbeckÖppen motion 3utom tävlan
Axel GrimbeckÖppen motion 3utom tävlan
Ella PetterssonÖppen motion 5utom tävlan
Madeleine AttforsÖppen motion 7utom tävlan
Maria GustafssonÖppen motion 7utom tävlan
Henrik NordholmÖppen motion 8utom tävlan
Mark UbbinkÖppen motion 8utom tävlan
Amanda ClaessonÖppen motion 9utom tävlan
Nils GrimbeckÖppen motion 9utom tävlan
Filippa SpånérÖppen motion 9utom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser