Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Hallands 3-dagars, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | H21L | D21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D40M | H40M | D50M | H50M | D60M | H60M | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Bredaryds SOK

30 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Kenneth WalterssonH651:23:51+4:40
6Åsa Wadensjö LeoD501:28:23+12:39
7Anton GunnarssonH161:16:08+7:20
7Björn AnderssonH501:26:42+11:30
9Mattias GunnarssonH451:31:01+18:18
10Amanda LeoD21 Lång2:01:42+16:07
10Maria AnderssonD601:40:20+32:25
12Stina AlbinssonD21 Kort2:11:33+49:31
13Emil EricssonH21 Kort2:32:21+39:18
15Jonas NilssonH40 Motion2:21:57+42:20
16Ellen AlbinssonD21 Kort2:19:45+57:43
16Leif SöderlindH601:46:29+24:10
17Sanna SigvardsonD121:04:28+19:57
24Filip BrolingH141:06:22+21:18
Arvid MagnissonÖppen motion 2utom tävlan
Gunnel BörjessonÖppen motion 3utom tävlan
Klara TrofastÖppen motion 3utom tävlan
Sofia SkördeÖppen motion 4utom tävlan
Bengt BörjessonÖppen motion 5utom tävlan
Ellen BörjessonÖppen motion 5utom tävlan
Jeanette RingbergÖppen motion 5utom tävlan
Peter RingbergÖppen motion 5utom tävlan
Kristina JohanssonÖppen motion 7utom tävlan
Stefan JohanssonÖppen motion 8utom tävlan
Torbjörn JohanssonÖppen motion 8utom tävlan
Henric JohnssonÖppen motion 8utom tävlan
Per SigvardsonÖppen motion 8utom tävlan
Filip TrofastÖppen motion 9utom tävlan
Magnus TrofastÖppen motion 9utom tävlan
Axel ElmbladH16ej start
Astrid NilssonInskolningutom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser