Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Halmstad OK / Laholms IF OK / OK Lindéna / Oskarströms OK / Simlångsdalens IF
Datum: fredag 13 juli 2018 - söndag 15 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

H10

2 180 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hjalmar IngelsboOK Tranan14:51
2Herman PetterssonSävedalens AIK17:56+3:05
3Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg18:24+3:33
4Johannes AnderssonVänersborgs SK18:52+4:01
5Gustav RexOK Landehof19:24+4:33
6Melker SundströmHestra IF19:36+4:45
7Axel PerssonGöteborg-Majorna OK19:58+5:07
8Anton ArvidssonBrattås CK20:01+5:10
9Felix SvenssonJönköpings OK20:59+6:08
10Noah OlssonStigsökarna21:40+6:49
11Oscar WärnOK Skogshjortarna22:09+7:18
12Elis OlssonHelsingborgs SOK22:11+7:20
13Anton KarlssonUlricehamns OK22:13+7:22
14William RönnFK Friskus-Varberg23:12+8:21
15Isak LarssonOK Tisaren24:00+9:09
16Theo LarssonOK Tranan24:09+9:18
17William LännhultEds SK24:11+9:20
18Bruno FovaeusSävedalens AIK24:32+9:41
19Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg24:36+9:45
20Love OtterströmLinköpings OK24:52+10:01
21Hugo TolestamIF Rigor25:22+10:31
22Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg26:12+11:21
23Vilgot ÅhlundVänersborgs SK28:07+13:16
24Gustav KarlssonUlricehamns OK28:25+13:34
25Johan GusedFalkenbergs OK29:48+14:57
26William BjörnbeckerSjövalla FK30:15+15:24
27Alfred NikolaisenOppsal Orientering31:19+16:28
28Hampus KarlssonOK Bävern32:27+17:36
29Gustav LindqvistOK Gisle35:40+20:49
30Filip ThorTolered-Utby Ol-klubb36:16+21:25
31Hugo CorneliussonOK Löftan36:47+21:56
32Malte ZijpVänersborgs SK37:10+22:19
33Alexander DufvaSundsvalls OK37:16+22:25
34Johannes HolmbergUlricehamns OK41:23+26:32
35Ludvig LindenauOK Alehof47:32+32:41
36Melker MalmEds SK56:10+41:19
Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Elias PalmertzHelsingborgs SOKej godkänd
Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Linus LindénVäxjö OKej godkänd
Isak GustafssonHalmstad OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser